Yurtdışında Çalışmak

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

YΛDİGΛR

Hayat video oyun gibidir,zamanı gelince ölürsün.
İyi geceler dostlar forumda daha öncesinde yurtdışında olanları biliyorum ama o zamanlar bayağı eskiydi :)

Ben üniversite okuyan bir gencim ve ukrayna da dolar ile maaş alarak çalışma fırsatım var.

Dışarıya gitmeyi istiyorum Türkiye'nin hali meçhul fakat orada yaşayan var mı? İngilizcem var ama halkın çoğu ukraynaca ve rusça konuşuyormuş diye duydum. İngilizce yeter sana çalışacağın restoranda dediler ama yinede burada hala o yurtdışında olan abilerim varsa bir fikir almak isterim ne derler bu tarz iş için gitmeye.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Sanırım @Leecher nikli arkadaş Rusya'da yaşıyordu.Konuya rastlarsa belki o cevaplayabilir bu tür bir soruyu.

İyi geceler dostlar forumda daha öncesinde yurtdışında olanları biliyorum ama o zamanlar bayağı eskiydi :)

Ben üniversite okuyan bir gencim ve ukrayna da dolar ile maaş alarak çalışma fırsatım var.

Dışarıya gitmeyi istiyorum Türkiye'nin hali meçhul fakat orada yaşayan var mı? İngilizcem var ama halkın çoğu ukraynaca ve rusça konuşuyormuş diye duydum. İngilizce yeter sana çalışacağın restoranda dediler ama yinede burada hala o yurtdışında olan abilerim varsa bir fikir almak isterim ne derler bu tarz iş için gitmeye.
Tecrübem yok sadece kişisel düşüncemi söylemek istedim.

Bence yurt dışı herkese göre değil, evet böyle bahsedince dolarla maaş vs off ama o kadar basit değil. Tanıdığın kimse olmayacak herkes yabancı aile vs saymıyorum bile belki aynı evde yaşamak zordur ama yoklukları gurbette çok üzer düşüncesindeyim. Kendini avuta bileceğin yalnızlık hissetmeyeceğin bir yol/iş gibi bir şey bulabilirsen fazla etkilemez ama bahsettiğin iş garsonluk başka ülkede yaşamak kolay değildir göründüğü gibi ki orjinal dillerini de bilmiyorsun. Bence başka yollar düşün.

Biraz daha açayım yurt dışına çıkınca rahat etmen yada çıkmanı mantıklı bulmak için 10 üzerinden puan vermem gerekirse elinde ki kozlar üzerinden en az 5-6 puanı orada yapacağın işe göre verirdim.

Son düzenleme:

YΛDİGΛR

Ben giderim bunlar iyice rusya ile savaş çıkarırlar :) Bende çok düşündüm illa ki özlenecek burası ama üniversiteyi dondurup gideceğim zaten hani diyorum mezun olsam belki kazanamayacağım o parayı yani @Narnia marketlerini biraz karışık gördüm çevre ve insanları nasıl dostum?

Ukrayna para kasmalık yer değil.
Grivna şeklinde alınıyor orada maaş.
6 bin grivna askeri ücret günümüz şartlarında 1.5 k TL YAPIYOR.
Birde bizim türkiye' den farklı olarak hatta çoğu avrupa ülkelerinden farklı olarak.
Polisler az maaş alıp inşaat sektöründe çalışan adam daha fazla para alabiliyor öyle bir sistem var.
Öğretmen 8.800 grivna alıyordu geçen sene. O da 2.400 tl yapıyor.
Grivnayı euro yaparım dersen 1 euro 34 grivna işte hesabını ona göre yap.
Öğretmenden örnek verelim 8800 grivnayı euro yaparsan 258-260 euro para yapıyor.
Yani Ukrayna' da çalışıp Türkiye gidip parayı bozdurup takılırım diye düşünüyorsan olmaz o iş.
Onun için Almanya , Belçika , İsviçre , Kanada , İngiltere gibi yerlerde çalışman lazım onlara da pasaport vize falan ve tek başına sittin sene geçinemezsin parada kasamazsın.
Ukrayna da geçinebilirsin ama türkiye de kar edemezsin.
Çar çur etmezsen 2-3 aylık türk lirasıyla gitsen başlangıç olarak baya rahat ettirir seni zaten o grivna.

Ukrayna insanları nasıl soruna cevap olarak iyilerdi ama artık Türklerden hoşlanmayanlar da var onu da belirtmekte fayda var.
S**inin zevkine ukrayna gidip kız kovalayan yataağa atayım diye giden tipler yüzünden sevilmiyorsun.
Duvarlara türkçe yazı yazanlarda var nereye gitsek bok ediyoruz yani.
Türküm diyince bi duraksıyordu bazıları böyle.
Saygı da kusur etmeyip imajını güzel güzel gösterirsen sevilirsin.
Ekstra olarak havaalanı girişinde 2 saat sorgulanıyorsun ingilizce lazım ya da rusça.
Anlatamazsan kendini kızıyorlar kızgın kızgın konuşuyorlar falan.
Türkler dışında da ukraynalılarla iletişim için rusça bilmen gerekiyor çoğu ingilizce bilmez.
Türk dükkanlar restaurantlar falan var ondan yana sıkıntı yok.
Geceleri kulüplerin oralar full türk doludur zaten.
Kapkaçcı gasp hırsızlık olayları da olabiliyor gidiceğiniz yeri gitmeden önce araştırmanız da fayda var.
Yani avrupa ülkesi diye birşey olmaz etmez diye takılmayın dikkat ediceksiniz kimi zaman tek olduğunuz da.

YΛDİGΛR

Ukrayna para kasmalık yer değil.
Grivna şeklinde alınıyor orada maaş.
6 bin grivna askeri ücret günümüz şartlarında 1.5 k TL YAPIYOR.
Birde bizim türkiye' den farklı olarak hatta çoğu avrupa ülkelerinden farklı olarak.
Polisler az maaş alıp inşaat sektöründe çalışan adam daha fazla para alabiliyor öyle bir sistem var.
Öğretmen 8.800 grivna alıyordu geçen sene. O da 2.400 tl yapıyor.
Grivnayı euro yaparım dersen 1 euro 34 grivna işte hesabını ona göre yap.
Öğretmenden örnek verelim 8800 grivnayı euro yaparsan 258-260 euro para yapıyor.
Yani Ukrayna' da çalışıp Türkiye gidip parayı bozdurup takılırım diye düşünüyorsan olmaz o iş.
Onun için Almanya , Belçika , İsviçre , Kanada , İngiltere gibi yerlerde çalışman lazım onlara da pasaport vize falan ve tek başına sittin sene geçinemezsin parada kasamazsın.
Ukrayna da geçinebilirsin ama türkiye de kar edemezsin.
Çar çur etmezsen 2-3 aylık türk lirasıyla gitsen başlangıç olarak baya rahat ettirir seni zaten o grivna.

Ukrayna insanları nasıl soruna cevap olarak iyilerdi ama artık Türklerden hoşlanmayanlar da var onu da belirtmekte fayda var.
S**inin zevkine ukrayna gidip kız kovalayan yataağa atayım diye giden tipler yüzünden sevilmiyorsun.
Duvarlara türkçe yazı yazanlarda var nereye gitsek bok ediyoruz yani.
Türküm diyince bi duraksıyordu bazıları böyle.
Saygı da kusur etmeyip imajını güzel güzel gösterirsen sevilirsin.
Ekstra olarak havaalanı girişinde 2 saat sorgulanıyorsun ingilizce lazım ya da rusça.
Anlatamazsan kendini kızıyorlar kızgın kızgın konuşuyorlar falan.
Türkler dışında da ukraynalılarla iletişim için rusça bilmen gerekiyor çoğu ingilizce bilmez.
Türk dükkanlar restaurantlar falan var ondan yana sıkıntı yok.
Geceleri kulüplerin oralar full türk doludur zaten.
Kapkaçcı gasp hırsızlık olayları da olabiliyor gidiceğiniz yeri gitmeden önce araştırmanız da fayda var.
Yani avrupa ülkesi diye birşey olmaz etmez diye takılmayın dikkat ediceksiniz kimi zaman tek olduğunuz da.
Bu tarz anlatımlar arıyordum bende :) çok teşekkür ederim sanırım rusça illaki şart olacak ingilizce ile çalıştığın yerde yetinirsin dediler ama zaten bu maaş işini anlamadım dedim orada kar edemem nasıl olacak dedim 34.000 grivna maaştan bahsediyorlar yani trde 10.000 tl civarı bende dedim o insanlar neden bu paraya çalışmıyorlar ukraynaca sitelerde iş ilanlarına baktım amelelik yaparsan cidden 30 bin grivna veriyorlar anlamadım gitti adam 1200 dolara denk grivna alacaksın diyor 34.000 e tekabul ediyor yoksa bende gitmeyi düşünmezdim TR ye göre kar etmeyeceksem gitmenin manası yok yani geri döneceksem...

Bu tarz anlatımlar arıyordum bende :) çok teşekkür ederim sanırım rusça illaki şart olacak ingilizce ile çalıştığın yerde yetinirsin dediler ama zaten bu maaş işini anlamadım dedim orada kar edemem nasıl olacak dedim 34.000 grivna maaştan bahsediyorlar yani trde 10.000 tl civarı bende dedim o insanlar neden bu paraya çalışmıyorlar ukraynaca sitelerde iş ilanlarına baktım amelelik yaparsan cidden 30 bin grivna veriyorlar anlamadım gitti adam 1200 dolara denk grivna alacaksın diyor 34.000 e tekabul ediyor yoksa bende gitmeyi düşünmezdim TR ye göre kar etmeyeceksem gitmenin manası yok yani geri döneceksem...
Amelelik farklı ben genel olarak ukraynalıların çalıştığı türde örnekler verdim.
Yoksa orada bulaşıkta yıkarsın , kamyonda boşaltırsın , tuvalette temizlersin , Bok ta temizlersin , araba da yıkarsın var oğlu var ama 10 K tl için o çileyi çekmeye değer mi sence ?

Ukrayna da 34 bin grivna ya çalışsan orada kendine 1-2 sene de neler neler alırsın.
Askeri ücreti 6 k grivna iken 34 k grivna yı yatarak vermezler tabi haliyle.
Çok çok kar yapmak istiyorsan ukrayna dışında ingiltere , almanya , hollanda , isviçre , kanada tarzı yerlerde euro maaş alarak ve 4 5 kişilik arkadaş grubuyla giderek paraya para katar gelirsin.
Bu bahsettiğim yerlerde kuryecilik yaparak sadece 15 K falan alıyorsun TL Ye vurduğun zaman. :D.
Bahşişler akarsa 20 K YA dayanır.
İngilterede de amelelik yaparsın hollanda da , orda da burda da.
Genç yaşta mahkum köleye ceza verilmiş gibi çalışmaya değer mi sence hele ki gurbet elde...

Son düzenleme:

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt