yoruldum

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Peki bir insanı sevip onunla yuva kurduğun zaman da bir aile olmuş olmuyor musun?
Aile, illa seni doğuran, büyüten kişilere mi deniyor? Hadi ateistler bunu da açıklasın da görelim. ;D

Şaka bir yana her insan bir gün aile kurma noktasına gelecektir illa ki ama bunu doğru yerde ve doğru zamanda yapması gerekir (evlenmeyeceğim diyen istisnalar hariç).Gençken kurulan ilişkiler maalesef eğlence aracı olarak görülüyor ve bir süre sonra oyundan sıkılır gibi ayrılıklar oluyor.O yüzden dediğin gibi yanlış zamanda aşırı bağlanmak kişiye zarar veriyor.Kişi mutlu olmak istiyorsa seçimlerini doğru yapıp, duygularını dizginleyebilmeli.Kolay mı? Değil tabi ki de. :)
Dostum izninle bir iki fikir yazayım.

Tabi ki de oda aile ye giriyor ki zaten annen ile baban da aynı durumu gerçekleştirdikleri için ailen oldular. Benim düşünceme göre akıllı insan lazım etrafta, bir akıllı insan 10 insana bedeldir bana göre çünkü görüyorum ki bir aklın uydurduğu bir fikir ( herkesin düşünüp yaptığı değilde kendince farklı düşünüp yaptığı bir eylem ) 10 kişinin yaptığı aynı şeyden seni daha çok etkiliyor ve iyi geliyor.
( annelerde bunun için özel değil midir? herkesten farklı davranır en ufak duygusunu gizlemeden açar sana, zeki insanlarda böyledir işte farklı davranırlar. zeki derkende 3 ile 5 i iyi toplayan , hızlı toplayan değil konuşması ile yaptıkları ile seni etkileyen sevindiren insanlar. )

Aynen öyle çoğu kişi nin anlattığı gibi erken den, hazır olmadan bu işlere atlamak üzer insanı. Sonuçta sen basit bir işe atılmıyorsun bir insanı ( nankörlük mü dersin? ksıkançlık mı dersin? ne arasan mevcut olan ''insan'' yaratığını ) idare ederek faydalarından yararlanmak istiyorsun. Gerek yeterince para , huy yada duyguları iyi gösterememe gibi durumlardan bir kişi artık sıkılıyor ve sonuç iyi fikirler düşünmeye devam edene patlıyor. Bu yüzden bu işi basit görmemek lazım ergenimsi 2 duygu yüzünden kendine zarar verecek insanlara davetiye çıkarıyorsun, zamanını hazır olmayı beklemek en iyisi.

peaceamongworlds

Atatürk'ün ışığı altında!
Emektar
Kimsenin hayatının merkezi haline gelmesine izin vermeyeceksin. Kimseyi o kadar da fazla sevmeyeceksin ki zaten bir yerden sonra da bunun sevgi olduğunu düşünmüyorum. Sadece kendini düşünüp, kendini mutlu edeceksin. Ayrıca her yer insan dolu. İnsan kaybedilecek bir şey değil.
Bence insan kaybedilecek bir şeydir. Çoğu zaman çok seven taraf kaybediyor gibi görünüyor fakat; asıl kaybeden ona duyulan sevgiden kaçanlardır. İnsan hayatı boyunca kaç kere yürekten sevebilir ki?

CodeX

Tövbe ettik geçen ama kafamız katliam.
@BlackHackeer
Merhaba ismini bilmiyorum aramızda yaş farkı olmadığı için bir kaç kelime yazarken sana dostum diye hitap etmek istiyorum.
Yıllardır bu foruma üye olduğum gibi son zamanlarda girip mesaj atma isteğim asla oluşmadı ama yazdıkların bana kendi hikayemi hatırlattı.
4 senelik bir birlikteliğim oldu çok sevdim herkesten kıskandım herşey o kadar güzeldi ki hayatımın en mutlu günlerini yaşadım.Sonrası malum tabi ayrılık.Derin aşk acısı...
Tabiki birde geçim sıkıntısı ve aynı zamanda devam ettirmek zorunda kaldığım okulum da var.Patronum hiçbir şeyden memnun olmuyor derslerimde hiç bir zaman tam olamıyorum.Herşeyden geri kalıyordum dostum herşeyden.Sonra alkol ve bilimum zararlı içecek ile tanıştım.Geldiğim noktada kendimi ben bile tanıyamadım.Taaa ki o en acı gün gelene kadar.Bugüne kadar hiç bir yakınını kaybetmemiş olan ben birinci seviye bir akrabamı toprağa verdiğimde gördüm herşeyin boş olduğunu.Cenaze evi bizim evimiz idi bir söz bir anda beynimde şimşek gibi çaktı.Misafirlerden biri telaffuz etmişti."Allah bu acıları unutturacak başka acılar vermesin."
Daha önce de duymuştum bu sözü ama ciddiyetini cenazem olana kadar anlayamamıştım asla da anlayamazdım.O günden sonra boşverdim.İşimi çok kafama takmıyorum olmazsa başka birşey olur.Okulumu dert etmiyorum okuyanlar benim çalıştığım iş yerinin ötesine pek gidemiyor.Kuru ekmekte yesem geçim sıkıntısından dolayı karnım doydu diyorum.Aşk acımı unutuyorum çünkü çok daha büyük acılar olabildiğini görüyorum.
Artık umursamıyorum dostum herşeye rağmen gülen bir Bedirhan olmaya çalışıyorum.Yarın bu ev yine cenaze evi olabilir ve o cenaze ben olabilirim.Bu yüzden önemsemiyorum...
Sevdiklerimin son zamanlar pek bir mutsuzdu deyip vicdan azabı ve zamanı geri getirip beni mutlu etme düşüncesi ağırlığı altında bırakmak istemiyorum.
Allah sana bu sıkıntıları unutturacak daha büyük sıkıntılar vermesin.
Akıllı insan kendi hatalarından ders alan insandır daha akıllı insan başkalarının hatalarından ders alandır.Benim elim defalarca sobada yandı dostum sana söyleyeyim soba çok sıcak sende bundan pay çıkarıp elini sobaya atma olur mu :)
En içten Saygı ve Sevgilerimle.
Esenlikler...

Nobility

Torrent-Oyun.com
Muhtemelen bu pandemiden dolayı herkeste böyle bir durum oluşmuştur. Açıkçası bu yazı bende derin bir karamsarlık içinde geçirdim. Her günü düşünerek, her günü kafaya takarak, bazen ''Kıyamet kopsa da bitse'' diyerek. Peki bana sor '' Dert edecek neyin var kardeşim, sakat mısın? fakir misin? sağlığın mı kötü? ailen mi kötü?'' diye, vereceğim cevap ''Hayır'' olur. Peki ya neyi dert ediyorum? Neden her günüm kaşlarım aşağıda, gözlerim odamın duvarında geçiriyorum? Neden biliyor musun? Hayatı düşünmekten. Evet bundan. Hayatı her gün düşünüyorum, ülkeyi düşünüyorum, geleceği düşünüyorum, diyorum ki ''Acaba başarısız olur muyum? , ülkem adına, ailem adına güzel şeyler yapar mıyım? hayallerime erişebilir miyim?'' Bütün bunları düşünüyorum, yazıyorum, çiziyorum ama yok olmuyor bir türlü o karamsarlıktan çıkamıyorum. Çevremde pek lafı dinlenmeyen birisiyim. Komiğimdir ama lafıma pek değer gösterilmez. Ailem bile kabul etmez düşüncelerimi. Hep ''Ben demiştim'' olur sonra. Babamla sürekli tartışırım. Hep zıtlaşırız, hep zıttıma gider ve ''Ben demiştim'' olur. Bunu demeyi cidden sevmiyorum çünkü artık bir şeyler geçmiş, değerini kaybetmiş oluyor. Çok kötü ve klişe bir laf. Ama en kötüsü ne biliyor musun? Beynim hep bir düşüncede takılıyor. Sürekli tek ve aynı düşünce. Ben, ya hayallerini gerçekleştirmiş, başarılı ve mutlu birisi olacağım ya da ben, başarısız, hayatın yumruğunu yemiş, insanların bana bakışını haklı çıkartacak birisi olacağım. İşte en kötüsü de beynimin hep ikinci düşüncede takılması. İşte en kötüsü bu. Lanet olsun ki çevrem, insanlar, hatta ailem dahil bu düşünceyi bana aşıladılar. Kendimi artık şanssız, çabalasa da olmayacak, hiçbir becerisi olmayan birisi olarak görüyorum. Demem o ki, yalnız değilsin. Burada olamayanlar, olup belki yazmaya çekinenler, ya da yazanlarda aynı şeyden muzdarip. İnşallah hayat herkese gönlündeki fırsatları yaşama şansı verir ve şu ömrümüzde doya doya mutlu olduğumuz anlar olur.

koca kafa

Her şeyi salla ama çayı demle hacı
awakenings ( 1990 ) filmini izlemenizi öneririm arkadaşlar. çünkü o kadar basit şeyleri kaçırıp hayatı ıskalıyoruz buna ben de dahil. oysa muhtaç olmadan nefes alabilmek kırlarda yürüyebilmek bile ne büyük nimet. Hani derler ya canın sağolsun diye. Gerçekten canınız sağolsun onun haricininde her şey geçiyor.

peaceamongworlds

Emektar
@BlackHackeer
Merhaba ismini bilmiyorum aramızda yaş farkı olmadığı için bir kaç kelime yazarken sana dostum diye hitap etmek istiyorum.
Yıllardır bu foruma üye olduğum gibi son zamanlarda girip mesaj atma isteğim asla oluşmadı ama yazdıkların bana kendi hikayemi hatırlattı.
4 senelik bir birlikteliğim oldu çok sevdim herkesten kıskandım herşey o kadar güzeldi ki hayatımın en mutlu günlerini yaşadım.Sonrası malum tabi ayrılık.Derin aşk acısı...
Tabiki birde geçim sıkıntısı ve aynı zamanda devam ettirmek zorunda kaldığım okulum da var.Patronum hiçbir şeyden memnun olmuyor derslerimde hiç bir zaman tam olamıyorum.Herşeyden geri kalıyordum dostum herşeyden.Sonra alkol ve bilimum zararlı içecek ile tanıştım.Geldiğim noktada kendimi ben bile tanıyamadım.Taaa ki o en acı gün gelene kadar.Bugüne kadar hiç bir yakınını kaybetmemiş olan ben birinci seviye bir akrabamı toprağa verdiğimde gördüm herşeyin boş olduğunu.Cenaze evi bizim evimiz idi bir söz bir anda beynimde şimşek gibi çaktı.Misafirlerden biri telaffuz etmişti."Allah bu acıları unutturacak başka acılar vermesin."
Daha önce de duymuştum bu sözü ama ciddiyetini cenazem olana kadar anlayamamıştım asla da anlayamazdım.O günden sonra boşverdim.İşimi çok kafama takmıyorum olmazsa başka birşey olur.Okulumu dert etmiyorum okuyanlar benim çalıştığım iş yerinin ötesine pek gidemiyor.Kuru ekmekte yesem geçim sıkıntısından dolayı karnım doydu diyorum.Aşk acımı unutuyorum çünkü çok daha büyük acılar olabildiğini görüyorum.
Artık umursamıyorum dostum herşeye rağmen gülen bir Bedirhan olmaya çalışıyorum.Yarın bu ev yine cenaze evi olabilir ve o cenaze ben olabilirim.Bu yüzden önemsemiyorum...
Sevdiklerimin son zamanlar pek bir mutsuzdu deyip vicdan azabı ve zamanı geri getirip beni mutlu etme düşüncesi ağırlığı altında bırakmak istemiyorum.
Allah sana bu sıkıntıları unutturacak daha büyük sıkıntılar vermesin.
Akıllı insan kendi hatalarından ders alan insandır daha akıllı insan başkalarının hatalarından ders alandır.Benim elim defalarca sobada yandı dostum sana söyleyeyim soba çok sıcak sende bundan pay çıkarıp elini sobaya atma olur mu :)
En içten Saygı ve Sevgilerimle.
Esenlikler...
Selam canım dostum..

İsmim Harun, güzel mesajın için teşekkür ediyorum. Hepiniz cansınız.

eylül

Maksimum Östrojen
Yazdıklarınızı okudum. Benim hiç sevgilim olmadı. Çok yalnız hissettiğim zamanlar oldu, hala da ara ara oluyor. Sağlığım önemli benim için. Keşke bir ilaç olsa ve yalnız hissetmemi engellese, çünkü yalnız hissetmek sağlık için zararlıymış. Ben uzun yaşamak istiyorum. İntihar gibi düşüncem hiç yok.

İmzamdan da anlaşılacağı üzere ölüm konusuna kafayı takmış biriyim. Dilerim ölüm, bilinç/benliğimiz için bir son değildir.

Hiç bir dini inancım yok.

İnsan ömrü çok kısa.
İnsanlar kötüler, doğuştan kötüler, bu yüzden çocuk yapmaya karşıyım.
Ülke konusuna gelirsek, adalet yok. 4 defa takip edildim. Metroya otobüse sapık emelleri için binenler var, yolda gördüğünü takip edenler var. Bu kişiler toplumdaki çürük elmalardır, bu çürük elmalar toplumu hasta eder. Bireyleri hasta eder. Bakın bu yazdıklarım çok önemli, devlet farkında mı böyle kişiler olduğunun (!)
Bakın ben bu ülkede saç uzatamıyorum. Çünkü takip ediyorlar. Bu ülkede kadınların işi çok zor.

peaceamongworlds

Emektar
Yazdıklarınızı okudum. Benim hiç sevgilim olmadı. Çok yalnız hissettiğim zamanlar oldu, hala da ara ara oluyor. Sağlığım önemli benim için. Keşke bir ilaç olsa ve yalnız hissetmemi engellese, çünkü yalnız hissetmek sağlık için zararlıymış. Ben uzun yaşamak istiyorum. İntihar gibi düşüncem hiç yok.

İmzamdan da anlaşılacağı üzere ölüm konusuna kafayı takmış biriyim. Dilerim ölüm, bilinç/benliğimiz için bir son değildir.

İnsan ömrü çok kısa.
Ülke konusuna gelirsek, adalet yok. 4 defa takip edildim. Metroya otobüse sapık emelleri için binenler var, yolda gördüğünü takip edenler var. Bu kişiler toplumdaki çürük elmalardır, bu çürük elmalar toplumu hasta eder. Bireyleri hasta eder. Bakın bu yazdıklarım çok önemli, devlet farkında mı böyle kişiler olduğunun (!)
Bakın ben bu ülkede saç uzatamıyorum. Çünkü takip ediyorlar. Bu ülkede kadınların işi çok zor.
Selam can dostum,

Öncelikle mesajına geç cevap verdiğim ve mesajlarına cevap veremediğim arkadaşlar için özür dilerim. Umarım dilediğin gibi uzun yıllar yaşayabilirsin. İntihar insanın en dip düşüncesidir. Bunu gerçekten düşünmek için karanlığı görmen gerekir. Ruhun o kadar acımalı ki dostum, sana ölmeyi arzulatsın. Bu tarafa hiç geçmemeni dilerim.

Eminim bir gün gerçekten anlaştığın ve gerçekten sana aşık olan bir hayat arkadaşın olacak. Benim pek çok defa oldu, kimisi öylesine bir ilişkiydi, kimisi gerçekten bir sevdaydı. Ama hiç biri olmadı, hepsi hüsran. Bence hiç olmaması, kötü sonuçlanan ve yüreğini yakan bir ilişkiden daha iyidir.

Bu konuyu açarak iyi mi ettim, kötü mü ettim bilmiyorum. Fakat herkesin bir parça derdi varmış sanırım. Ben kendimi iyice soyutladım hayattan. Telefonuma, oyunlara veya kitaplara hiç bakmak istemiyorum. İşe gidiyorum ve bir an önce mesaiyi tamamlayıp eve gidip yatmak için beklemeye başlıyorum..

Bu hayat, bu berbat şartlar altında ne kadar daha devam eder bilmiyorum...
Ama hepimize bol şans..

İnsan ömrü çok kısa.
Ben yalnız kalmanın sağlığa zararlı olduğuna inanmıyorum hem fiziksel hemde mental. İnsan ancak yalnız kaldığında kafasındaki her şeyi önüne dizip doğru yolu bulabiliyor. Gece yatacağınız zaman kafanızı tavana dikip sadece aklınızdakileri sorgulamaya başlayın. Geçmişteki hatıralarınız, planlarınız, düşünceleriniz, duygularınız hepsinin mantıklı bir şekilde anlam bulduğu zamandır yalnız kaldığımız zaman. Filozofların, edebiyatçıların, şairlerin, düşünürlerin çoğu ya zor bir hayat geçiyor ya da yalnız. Böylesine fikirler, düşünceler ancak kendiniz ile baş başa kaldığınızda ortaya çıkar. Hiç bir şairin toplum içindeyken şiir yazdığını gördünüz mü ? Ayrıca çocuk yapmama fikrinize kısmen katılıyorum böylesine kötülüğün içinde olduğumuz bir dönemde bir çocuğumuzun olması ve onu masum tutmaya çalışmak yapabileceğimiz en zor şey herhalde fakat toplumdan ve günahlardan uzak doğayla iç içe olduğumuz her şeyin masumluğunu koruduğu bir yerde mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayacağım bir ailemin olmasını isterdim.

Selam can dostum,

Öncelikle mesajına geç cevap verdiğim ve mesajlarına cevap veremediğim arkadaşlar için özür dilerim. Umarım dilediğin gibi uzun yıllar yaşayabilirsin. İntihar insanın en dip düşüncesidir. Bunu gerçekten düşünmek için karanlığı görmen gerekir. Ruhun o kadar acımalı ki dostum, sana ölmeyi arzulatsın. Bu tarafa hiç geçmemeni dilerim.

Eminim bir gün gerçekten anlaştığın ve gerçekten sana aşık olan bir hayat arkadaşın olacak. Benim pek çok defa oldu, kimisi öylesine bir ilişkiydi, kimisi gerçekten bir sevdaydı. Ama hiç biri olmadı, hepsi hüsran. Bence hiç olmaması, kötü sonuçlanan ve yüreğini yakan bir ilişkiden daha iyidir.

Bu konuyu açarak iyi mi ettim, kötü mü ettim bilmiyorum. Fakat herkesin bir parça derdi varmış sanırım. Ben kendimi iyice soyutladım hayattan. Telefonuma, oyunlara veya kitaplara hiç bakmak istemiyorum. İşe gidiyorum ve bir an önce mesaiyi tamamlayıp eve gidip yatmak için beklemeye başlıyorum..

Bu hayat, bu berbat şartlar altında ne kadar daha devam eder bilmiyorum...
Ama hepimize bol şans..
Hocam belki katılmayacaksanız veya yanlış bulacaksınız ama bence aşk diye bir şey yoktur. Sevgi vardır ve çoğu zaman oda geçicidir. Çok nadir kişiler için ölene dek sevgi duyarız bunların çoğu hayatımız boyunca beraber olduklarımızdır. Düşünün ki yeri geldiğinde insan yaratıcısına dahi isyan ediyor fakat asla sadakatinden vazgeçmiyor. Bir kişiyle hayat sürdürebilmenin yolu bence sadakat ve güvenden geçiyor. Bir insan hayat eşini seçerken kesinlikle şüphe etmeyeceği her daim her şeyini paylaşabileceği biri olması lazım. Yeri geldiğinde canını feda edebilecek biri. Bunun için çabalarsınız fakat bunun karşılığını verebilecek biri karşınıza çıkmaz çoğu zaman. Tabi bunlar benim fikirlerim herkesin düşüncesi farklıdır yanlış anlaşılmasın.

Son düzenleme:

nik

Torrent-Oyun.com
yukarıda arkadaş yalnızlık iyi demeye getirmiş. kısmen katılmıyorum, yalnızlık kolay ve iyi bir şey değildir, mümkünse size HUZUR VEREN kişilerden bağınızı koparmayın, birlikte gezin dolaşın, bu tip kişiler yoksa yalnız kalabilirsiniz.
bir de yalnızken çok düşünmeyin kafayı yersiniz

yukarıda arkadaş yalnızlık iyi demeye getirmiş. kısmen katılmıyorum, yalnızlık kolay ve iyi bir şey değildir, mümkünse size HUZUR VEREN kişilerden bağınızı koparmayın, birlikte gezin dolaşın, bu tip kişiler yoksa yalnız kalabilirsiniz.
bir de yalnızken çok düşünmeyin kafayı yersiniz
Son dediğinize katılıyorum yalnızken çok düşünürseniz sınırları aşarsınız Friedrich Nietzsche bunun bir kanıtıdır.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt