yoruldum

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

peaceamongworlds

Atatürk'ün ışığı altında!
Emektar
Herkese selamlar sevgili dostlar. Öncelikle iyi akşamlar dilerim.

Hayatın yüklediği çeşitli yükler ve sorumluluklardan, fazla gelen duygulardan çok sıkıldım. Yıllardır vakit geçirdiğim, daha önce de çeşitli dertlerimi paylaştığım bu platformda siz kıymetli arkadaşlarımla birazcık sohbet edebileceğimi düşünerek bir şey yazmak istedim. Değerli vaktinizi çaldığım için özür dilerim.

Hayatın akışına kapılıp çeşitli duygular içerisinde savrulup duruyoruz. Ben şahsen bazı durumlardan çok fazla yoruldum. Mesela bir kadına güvenmekten, sevmekten ve her defasında değersiz bir paçavra gibi öylece ortada bırakılmaktan çok yoruldum. Ya ben ve benim gibi olanlar çok aptal veya bazı insanlar gerçekten çok kalpsiz, vicdansız. Artık adına ne denirse. Bir insan ile belli başlı şeyler yaşamak için çeşitli duygular içeriniz de yeşermesi lazım. Bu duygular sonucu o kişiye karşı bir sevgi duyarsınız, bir hayranlık duyarsınız. Ömrünüzden ona bir vakit, kalbinizden bir parça yer ayırırsınız. Ne bu duygular kolayca basit şeylerle silinebilecek, bitebilecek şeylerdir; nede giden vaktin ve duyguların yerine yenisini koymak basittir. İnsanların bu sevgisiz, duygusuz tavırlarından yoruldum arkadaşlar. Çok yoruldum. Kimseye güvenim, yaşama karşı olan bir sevincim kalmadı. Bu duygu karmaşasının içerisinden elbet çıkağımdır; ancak uzun süredir sadece nefes alan bir ruh gibi yaşıyorum. Tanrı karşınıza gerçekten sizi çok sevecek, yalandan yere sizinle vakit geçirmeyecek, ruhunuza, kalbinize iyi gelecek insanlarla karşılaştırsın. Öbür türlüsü ölümün fragmanı gibi oluyor.

Her gün işe gitmekten, yıllarca dirsek çürütüp, geceler boyu ders çalışarak, yorgun hargın gidip geldiğim okuldan, üniversiteden mezun olduğum iş haricinde her türlü işi yıkan patronlardan çok yoruldum. Her sabah çalar saat çaldığında duvara vurup kırmak istiyorum. Bu boktan sistemden, cahil insanlardan, hayatın tadını zerre kadar çıkarmamıza izin vermeyen hükümetten, geçim sıkıntısından, asgari ücretten her şeyden çok sıkıldım. Hayatım boyunca hep iyi bir insan olmaya çalıştım. Bana verilen bu canı, bu yaşam hakkını iyi bir insan olarak, benim gibi iyi insanlarla paylaşarak mutlu bir şekilde yaşayıp, huzurlu bir şekilde ölmeye planladım. Ama artık öyle bir yerdeyim ki; 24 yıldır aldığım nefesten yoruldum.

Bu düzenin değişmesi, her şeyin iyiye gitmesi için Tanrı'ya duacıyım. Bir gün bizimde çiceklerimiz umarım açacak.. Umutsuzluk denizinde bir parça umut bulup ona sarılacağız. Sizleri üzdüysem özür dilerim, içimi dökmek bana çok iyi geldi. Küçük, büyük hepinizi çok seviyorum. Hayatta ki en güzel anlar sizlerin olsun.

Teşekkür ederim

BynQuiz

Sadece biri...
özel hayatında hemcinslerimle yaşadığın sorunlar haricinde diğer konularda sana katılıyorum Ben kıbrıs'da yaşıyorum bazı bazı türkiyeye geliyorum ve acıkcası uzaktan yakından hangi açıdan bakarsan bak ülke ve insanlar aynı sorunlarla uğraşıyor. Kimse işinden , egitimden , maddiyattan veya farklı şeylerden memnun değil haklılarda bazı şeyler yanlış bazı şeyler saçma ülke olarak gelişmek güzelleşmek gerek ama neler olacak yaşayıp görecegiz. Seninde bu buhran Duygulardan uzaklaşmanı temenni ederim. Olumsuz şeyleri görmek basit Olumlu Şeyleri görmeye çalışmalısın Çöldeki bir damla su gibi. Olmasa'da görmeye çalış Yorğunluğunu umutsuzlugunu kaybetmeye mutluluğu kazanmaya çalış. İyi hisset iyi ol kendine'de daima iyi davran kendine iyi bak :))

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Hangimizin psikolojik sorunu yok ki?! Yaşamak artık yük olmaya başlıyor, intihar etmek istiyorsun ama cesaret edemiyorsun.Mutluluğu da en fazla internette veya oyunlarda bulabiliyorsun...

Geçmiş olsun hepimize.Bu arada sorun ülke ile alakalı değil, her şeyi ülkenin yaşam şartlarına bağlamak mantıksız.Ek olarak karşı cinsle hiçbir zaman ekstra duygu beslemedim, çünkü biliyorum bir gün sıkılıp yüzüstü bırakacak.

Avhan

Squidward'ün hayalleri burada yatıyor.
Ben de yoruldum. İyi olabilmek için vazgeçtiklerim ve geçeceklerimden, kaçırdıklarımdan, ardımda bıraktıklarımdan, topraklar birlerimi özlemekten. Ancak bunun için yorulmuyor muyum? Sahte olmamak için, özgü olmak için, BEN OLMAK için! Bizi bu dünyada yaptıklarımız yaşatır. Özel hayatını bilmiyorum, kim olduğunu da sana tavsiye vermek haddime değil. Ancak ne için yoruluyorsun hayatında; kime, neye?

Tanrı'ya her zaman cevabını bili sorduğum sorudur: Neden devam etmeliyim? Başkaları yorulmasın diye. Sen yap avhan, balık umursamazsa halik halik umursar. Bir gün daha yaşa yanındaki için geç olmadan; Azrailin gecikmesi yok, saklanıp kurtulan da. Sev gönlünce gerekirse gizlice, aşkı yaşatan seven gönüldür, belki yüzüne bile bakmayacak belki alay edecek sevginle, ancak aşkın seni içten ışıtıyor ve ebediyen ısıtacak.

Allah'a şükür kırılsam da yeşersem de hep şu şekilde avuttum kendimi (hayatta en çok istediğim şeydir.) hayatı bir film gibi yaşayıp masal tadında anlatmak. Şu kısacık hayatta bir çok film sahnesiyle masal edinebildim şükür. Sırada iyi bir dinleyici arıyorum.

Kısacası mutlu da benim mutsuzda ve aynaya bakınca beni görebiliyorum. O yüzden devamlı koşuyorum, yoruluyorum.

Nietzscheci

Torrent-Oyun.com
Normal şartlarda bu tip sorunlar aşılmayacak türden değil derdim ancak güzelim memleketimde en ufak sorun bile dağ gibi oluyor. Normal yaşamı belirli bir ölçüde zar zor idame ettiriyorken, bunlar yetmezmiş gibi etrafımızdaki insanların getirdiği sorunlar içinde boğuluyoruz. Benim de hayata dair zerre umudum ve inancım yok, geleceğimi düşünemez, hayal kuramaz hale geldim. Kitap okuyarak, oyun oynayarak ya da başka bir şeyler yaparak kendimi mutlu etmeye çalışıyorum. Bunlar sadece büyük sorunların ve mutsuzlukların önüne ince bir tül sermekten öteye geçmiyor. Kendimi kandırmaya çalışırdım ama artık yapmıyorum. Umut etmeyi bıraktım. Bir şeylerin düzeleceği varsa da bir şeyleri kaybetmeden olması gerekiyor. Yaşama arzusu, yaşama amacını kaybetmemek gibi.

SELEN

If you think you can then you can.
Ne iş ne aşk hayatım var. Çabalamaya çalışsamda bir baltaya sap olma umudumu da yitirdim. Ot gibi yaşıyorum kısacası. Sadece ben değil benimle birlikte en yakın arkadaşlarım da aynı durumdalar. Herkesin yaptığı gibi kendimi oyunlara dizi/filmlere verdim ama onlarında vadesi doldu gibi bir şey. Bir de her şeyde karşıma çıkan elalem ne der kısmı var. Dünyaya bir kere geliyoruz ama dilediğimiz gibi yaşayamıyoruz. Hep bir koşturma hep hayat mücadelesi...​
Belki hayatımızın en zor sürecini yaşıyoruzdur. Bir şekilde yolumuzu bulmamızı ümit ediyorum.​

peaceamongworlds

Atatürk'ün ışığı altında!
Emektar
Bir umut gerekli bizlere, yeniden başlamak için bir ışık lazım. Sizlerin de bu tarz sorunları olmasına çok üzüldüm. Dizi izlemek veya oyun oynamak veya kitap okumak. Yapmak istediğim şeyler bunlar değil artık. İnsan tırmandıkça yukarı çıkar değil mi? Ben neden çıkamıyorum. En büyük soruda; bizi bu kaosun içerisinden kurtaracak olan şey nedir? Biz nasıl bir aile kuracağız? Nasıl düzenli bir hayat yaşayacağız. Beynim çin kerhanesi gibi oldu artık.

-Famronty-

Torrent-Oyun.com
Hangimizin psikolojik sorunu yok ki?! Yaşamak artık yük olmaya başlıyor, intihar etmek istiyorsun ama cesaret edemiyorsun.Mutluluğu da en fazla internette veya oyunlarda bulabiliyorsun...

Geçmiş olsun hepimize.Bu arada sorun ülke ile alakalı değil, her şeyi ülkenin yaşam şartlarına bağlamak mantıksız.Ek olarak karşı cinsle hiçbir zaman ekstra duygu beslemedim, çünkü biliyorum bir gün sıkılıp yüzüstü bırakacak.
"40 yaşıma kadar hep intiharı düşündüm, ama 40 yaşımdan itibaren insanların intihar etmeye değmeyeceklerini düşünmeye başladım. Bana göre intihar, geride kalanlara yönelik ağır bir suçlamadır. Bu mesajı verebileceğin tıynette insan olmadığını düşününce de intihar etmiyorsun.

Allah'tan başka hiçbir şeye değer vermemek var bunun arkasında.Bir çıkış sağlayacağını umduğun bir insanla, bir imkanla karşılaşacağını düşündüğün için her gün erteliyorsun intiharını.Daha sonra da, bu çıkışı insanlardan beklemenin saçmalığını kavrayıp yine intihar etmiyorsun." İsmet Özel

İntiharı çok güzel özetliyor.

Veysigz

"Hoşçakal sevgili hoşçakal sevgili"
Tavsiyem hayatınıza yeni hedefler koymanız.Yoksa boşa çabalıyormuşunuz gibi yaşarsınız.En kötü yaşam standartlarınızdan şikayetçi iseniz nasıl iyi yapabilirsiniz bunu düşünün.Edineceğiniz başarılar psikolojinizi de güzel etkiler.

Sevgi,aşk konusunda ise hiçbir zaman ilişkilerime, bu ilişkinin sonsuz olacağını düşünerek girmedim.Her şeyin bir sonu olduğunu bilerek yaşadım.Ön hazırlıkta denilebilir.

Kimsenin hayatının merkezi haline gelmesine izin vermeyeceksin. Kimseyi o kadar da fazla sevmeyeceksin ki zaten bir yerden sonra da bunun sevgi olduğunu düşünmüyorum. Sadece kendini düşünüp, kendini mutlu edeceksin. Ayrıca her yer insan dolu. İnsan kaybedilecek bir şey değil.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Kimsenin hayatının merkezi haline gelmesine izin vermeyeceksin. Kimseyi o kadar da fazla sevmeyeceksin ki zaten bir yerden sonra da bunun sevgi olduğunu düşünmüyorum. Sadece kendini düşünüp, kendini mutlu edeceksin. Ayrıca her yer insan dolu. İnsan kaybedilecek bir şey değil.
Bu insan annen, baban veya kardeşin olsa bile mi?
Başta söylediklerin konusunda hemfikirim bu arada.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Ailen hariç tabii ki. Ailenin yeri dolmuyor.
Peki bir insanı sevip onunla yuva kurduğun zaman da bir aile olmuş olmuyor musun?
Aile, illa seni doğuran, büyüten kişilere mi deniyor? Hadi ateistler bunu da açıklasın da görelim. ;D

Şaka bir yana her insan bir gün aile kurma noktasına gelecektir illa ki ama bunu doğru yerde ve doğru zamanda yapması gerekir (evlenmeyeceğim diyen istisnalar hariç).Gençken kurulan ilişkiler maalesef eğlence aracı olarak görülüyor ve bir süre sonra oyundan sıkılır gibi ayrılıklar oluyor.O yüzden dediğin gibi yanlış zamanda aşırı bağlanmak kişiye zarar veriyor.Kişi mutlu olmak istiyorsa seçimlerini doğru yapıp, duygularını dizginleyebilmeli.Kolay mı? Değil tabi ki de. :)

tekliğim
yorgun ve kanadı kırık kuştur
hüznün yapraklarında gölgelendiği
kim koparır dalından
ağzı açık bir gülü
kırmızı bir ölümü görmüş gibi
kanarım

yoruldum
değiştirmekten kanını yüreğimin
ne zaman bitecek
bu hüzün.

Arkadaş zekai özger​

Son mesajlar

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt