Yeni evde internet hız sıkıntısı

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

SimoHäyhä

Valkoinen Kuolema
Yeni eve taşındık buradaki kablo tesisatı eskiymiş. İnternetçi hızı yükseltmeyin dedi. Zaten yükseltme ihtiyacımız yok. Kabloların eski olması internetin mevcut hızını düşürür mü? 1 haftadır bağladık kullanıyoruz ve en fazla 240 kb görüyoruz. Fazla yükselmiyor. Eski evde kota doluyken bile 300-500 kb görüyorduk. Bu zamanla düzelir mi yoksa 200 kb'a alışalım mı? Ve en önemlisi ay başı internet hızlanır mı? Ay başları 1 mb'ı görüyorduk.

GREY

[TechGuy]
hocam sene 2020 kaldımı hız düşürme falan ya ? sen modem arayüzünde ki bilgileri ss at bakalım

aynı problemde bizim evde de var hat kabloları eskimiş dendi elektrikçiye baktırılması lazımmış sanırım aynı durum sizin içinde geçerli

Modem arayüzünden snr bilgilerinin olduğu bölümü bulup ekran görüntüsü alın buraya atın bakalım hat ne durumdaymış.

https://altyapisorgu.netspeed.com.tr

Bu siteden alt yapınızı kontrol edin tahmini mesafe ne kadar yazıyor onunda ekran görüntüsünü alıp atın.

Eğer hat türk telekom tarafında normal ise binanızda ankastre kutusu olucak gri renkte oradan modeme kadar yeni bir kablo çektirmeniz gerekebilir ama önce modem arayüzünden bilgiler ve santral veya saha dolabına olan tahmini mesafenizi görmek gerek

SimoHäyhä

Valkoinen Kuolema
Modem arayüzünden snr bilgilerinin olduğu bölümü bulup ekran görüntüsü alın buraya atın bakalım hat ne durumdaymış.

https://altyapisorgu.netspeed.com.tr

Bu siteden alt yapınızı kontrol edin tahmini mesafe ne kadar yazıyor onunda ekran görüntüsünü alıp atın.

Eğer hat türk telekom tarafında normal ise binanızda ankastre kutusu olucak gri renkte oradan modeme kadar yeni bir kablo çektirmeniz gerekebilir ama önce modem arayüzünden bilgiler ve santral veya saha dolabına olan tahmini mesafenizi görmek gerek
Zyxel arayüzünden snr bilgisini nereden bulacağım? Altyapı sorgusunu yaptım bu kaldı

Ekli dosyalar

Zyxel arayüzünden snr bilgisini nereden bulacağım? Altyapı sorgusunu yaptım bu kaldı
O modemi kullanmadım hiç ama xdsl istatiskleri olucak orada yazanlar önemli modemde menüleri kurcalarsanız bulursunuz muhtemelen eğer direk menüsünü bulursam tekrardan mesaj atarım o sırada siz menüleri dolaşın

SimoHäyhä

Valkoinen Kuolema
O modemi kullanmadım hiç ama xdsl istatiskleri olucak orada yazanlar önemli modemde menüleri kurcalarsanız bulursunuz muhtemelen eğer direk menüsünü bulursam tekrardan mesaj atarım o sırada siz menüleri dolaşın
Soldaki xdsl, sistem monitöründe imiş sağdaki altyapı. Bu arada ttnet zyxel kullanıyorum

Ekli dosyalar

Soldaki xdsl, sistem monitöründe imiş sağdaki altyapı. Bu arada ttnet zyxel kullanıyorum
Bölgenizde vdsl port var isterseniz vdsl hizmet alabilirsiniz ama o paketlerin ücretleri farklı oluyor mevcut ücretten fazla istiyebilirler bilginiz olsun.

adsl de 8-10 mbps görür hattınız ama kablo yeniletmekte fayda var şuan 2 mbps hız tanımlı hattınızda.

sabit hat kullanmıyorsanız splitter kullanmayın direk gelen kabloyu modeme takın. Şuan ki hali ile 8-10 mbps görür hattınız ama ankastreden modeme kadar cat6 kablo çekin mümkünse kaliteli bir kablo olsun en kaliteli marka reçber ama biraz pahalı ve bulmak zor olabiliyor onun yerine nexans marka kullananlar var ankastreden modeme kadar olan alanın tahmini metresini aklınızdan hesaplayın 1-2 metre fazlasını alın eğer elinizden gelmiyorsa elektrikçi çağırıp kabloyu bağlattırın bundan fazla yapabileceğiniz bir durum yok.

SimoHäyhä

Valkoinen Kuolema
Benim paketim 8 mbps idi zaten. Fazla hıza ihtiyacım yok. Sizi yordum ama son kez bir şey sorayım. Hiç bir şey yapmasam bile eski haline döner mi onu merak ediyorum. 2mbps hız tanımlı derken şuan öyle tanımlıyor yani

GREY

[TechGuy]
Benim paketim 8 mbps idi zaten. Fazla hıza ihtiyacım yok. Sizi yordum ama son kez bir şey sorayım. Hiç bir şey yapmasam bile eski haline döner mi onu merak ediyorum. 2mbps hız tanımlı derken şuan öyle tanımlıyor yani
dönmez hat değerleri çok kötü durumda 8e dönse bile sürekli kopmalar yaşaman çok muhtemel

Vdsl fazla ücret alabilirmiş. Benim için tek çare ankastreden modeme hat çekmek o zaman.
O hızı görünce benim moralim bozuldu ne kadar ücret veriyorsunuz bilmiyorum ama turknet kullanıyorum 85 mbps hıza 95 lira ödüyorum alt yapın bu hızı destekliyor yoksa 100mbps paket
Yanı alternatif firmalara bi bakın derim

SimoHäyhä

Valkoinen Kuolema
O hızı görünce benim moralim bozuldu ne kadar ücret veriyorsunuz bilmiyorum ama turknet kullanıyorum 85 mbps hıza 95 lira ödüyorum alt yapın bu hızı destekliyor yoksa 100mbps paket
Yanı alternatif firmalara bi bakın derim
Turk telekom kaynaklı mı diyorsunuz? Hız artırımı mı talep etmeliyim

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt