Win 10 İnternet Kesilme Sorunu

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

Faded

sertlik kanında var hayatın.
Arka planda youtube açıkken ya da beinconnect canlı yayın izlerken, spotify vs dinlerken bir yandan FIFA 19 (crackli) oynamayı seviyorum. Daha önce kullandığım masaüstü bilgisayarda bunu yapabiliyordum ancak şu an aldığım laptopta (Monster Abra A5 V16.2) FIFA'ya girdiğim an internet kesiliyor. Arkadaki müzik, video canlı yayın kesiliyor ve alt+tab yaptığımda internet erişiminin olmadığını görüyorum. FIFA'ya alt+f4 çektiğim anda internet tekrar geliyor. Bu sorun çok canımı sıkmaya başladı. Çok araştırdım ama bir çözüme sonuca ulaşamadım. Lütfen yardımcı olun.

Not: Bilgisayarı windows10 kurulu şekilde aldım, orijinal windows.
Not 2: Bütün driverlar kurulu ve güncel.

Not 3: Aygıt Yöneticisi > Ağ Bağdaştırıcıları'ndan kendi bağdaştırıcımı seçip özellikler kısmındaki "Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın" seçeneğinin tikini kaldırdım. İşe yaramadı.

Yardım lütfen.

Son düzenleme:

Library_511909

Arka planda youtube açıkken ya da beinconnect canlı yayın izlerken, spotify vs dinlerken bir yandan FIFA 19 (crackli) oynamayı seviyorum. Daha önce kullandığım masaüstü bilgisayarda bunu yapabiliyordum ancak şu an aldığım laptopta (Monster Abra A5 V16.2) FIFA'ya girdiğim an internet kesiliyor. Arkadaki müzik, video canlı yayın kesiliyor ve alt+tab yaptığımda internet erişiminin olmadığını görüyorum. FIFA'ya alt+f4 çektiğim anda internet tekrar geliyor. Bu sorun çok canımı sıkmaya başladı. Çok araştırdım ama bir çözüme sonuca ulaşamadım. Lütfen yardımcı olun.

Not: Bilgisayarı windows10 kurulu şekilde aldım, orijinal windows.
Not 2: Bütün driverlar kurulu ve güncel.

Not 3: Aygıt Yöneticisi > Ağ Bağdaştırıcıları'ndan kendi bağdaştırıcımı seçip özellikler kısmındaki "Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın" seçeneğinin tikini kaldırdım. İşe yaramadı.
Oyuncu bilgisayarı olduğu için kendini performans moduna alıyor olmalı onu kapatan bir seçenek veya uygulama vardır bu tür işlemlerin yönetildiği mesela bende Lenovo Legion var Lenovo Nerve Sense denen bir uygulama var buradan yönetiyorum bu tarz işlemleri.

Faded

Control Center'da böyle bir ayar var ama ben hangisine alırsam alayım bilgisayarı kapatıp açtığımda tekrar eğlence'ye geçiyor.

Ekli dosyalar

Faded

hala bir fikri, bilgisi olan yok mu?

Faded

Arkadaşlar az önce fark ettim, League of Legends girdiğimde de kesiliyor internet. Sanırım tüm oyunlarda olacak bu sorun. Oyun arayüzündeyken, menüdeyken sıkıntı yok ama maça girdiğim an kesiliyor. Yükleme ekranında, şampiyon seçiminde de sorun yok. Tam ekran olur olmaz gidiyor. Nolur biri yardımcı olsun artık.

Faded

garantisi devam ediyor ise garantiye gönderin derim ben garantide çok beklemiyor merak etmeyin.
aradığımda donanımsal olmadığı için format atın dediler o yüzden garantiye gönderdiğimde yine bir sorun yok deyip geri göndermelerinden çekiniyorum.

Faded

Arkadaşlar sanırım bilgisayarın wifi sürücüsünde sıkıntı var. Çünkü kabloyla bağlayıp uzun uzun denedim, hiçbir kesilme olmadı. Bilgisayarı en kısa sürede servise yollayacağım. Konu kapanabilir.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt