Valorant İşlemci Darboğazı

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Öncelikle herkese sevgiler saygılar iyi bir gün geçirmeniz dileğiyle. Dostlar ekran kartım rx 570 modeli ve bir süredir valorant oyununa sardım lakin internette rx 570 kullanan oyunculara kıyasla bariz derecede düşük fps alıyorum. Gördüğüm değerlerde en az 165-170 fps gören ekran kartı bende zaman zaman 100fpsleri görüyordu monitör 144hz olduğundan durum biraz can sıkıcı oluyor o 44fpslik kayıp peeklerimde avantajımı kaybetmeme neden oluyor. Sistemin çalışma yüzdelerine oyun içerisinde baktığım zaman cpu kullanımı hep %95lerde gezerken ekran kartı yer yer %20 25lere düşüyor bariz bir şekilde ekran kartım darboğaz yaşıyor. İşlemcim biraz eski farkındayım (i5 3470) ama yine de bu duruma mani olacak fpsimi arttırabileceğim cpudan daha fazla verim alabileceğim bir yol var mı ? Bir yerlerde cpu unparking gibi bir işlem görmüştüm sağlıklı mı bilmiyorum yapmalı mıyım ? Biraz uzun oldu ama yardımcı olursanız sevinirim <3

rundear123

Torrent-Oyun.com
malesef aynı problem bende de var.Asus rx570 ekran kartım var ancak işlemcim amd A10 7890k. valorant da dahil bir çok oyunda darboğaz yaşıyorum.çözüm olsa keşke bende uygulayacağım da yok gibi.

malesef aynı problem bende de var.Asus rx570 ekran kartım var ancak işlemcim amd A10 7890k. valorant da dahil bir çok oyunda darboğaz yaşıyorum.çözüm olsa keşke bende uygulayacağım da yok gibi.
Aldığın ortalama değerler ne durumda bende sapphire nitro+ var üstelik top model gerçekten sinir bozucu bir durum

Valorantın fazla işlemci kullanacağını hiç sanmıyorum sisteminizde sorun olabilir virüs vs. Ancak benim sistemde de bazen düşüşler oluyor Vsycn açınca düzeldi.

Valorantın fazla işlemci kullanacağını hiç sanmıyorum sisteminizde sorun olabilir virüs vs. Ancak benim sistemde de bazen düşüşler oluyor Vsycn açınca düzeldi.
Kesinlikle işlemci kullanıyor dostum sistemimde herhangi bir sorun yok vsync açmak pek mantıklı değil gibi fps neden kilitliyim ki rekabetçi bi oyunda

Kesinlikle işlemci kullanıyor dostum sistemimde herhangi bir sorun yok vsync açmak pek mantıklı değil gibi fps neden kilitliyim ki rekabetçi bi oyunda
valorant işlemciyi dara sokacak kadar kullanacak bir oyun değil. Ekranın 144hz ise neden fazlasını alasın ki? O fps 144 ün altına düştüğü gibi kasma hissedersin, He düşmüyor 300 lerde takılıyorsa ne ala benim öyle değil ve bu yüzden açınca kasma hissi kayboldu sadece önerdim ister aç ister açma.

Benjamin91

Bir anlık hata..
i3 9100f gt 1030 sistemim var
her şey en yüksekte ekran kartı %100 işlemci %100 kullanıyor
valorant işlemciye yükleniyor gerçekten ama daha çözümünü bende bulamadım

valorant işlemciyi dara sokacak kadar kullanacak bir oyun değil. Ekranın 144hz ise neden fazlasını alasın ki? O fps 144 ün altına düştüğü gibi kasma hissedersin, He düşmüyor 300 lerde takılıyorsa ne ala benim öyle değil ve bu yüzden açınca kasma hissi kayboldu sadece önerdim ister aç ister açma.
Dostum zaten 144ün altına düştüğü için bu postu açtım belki yardımcı olabilecek birileri olabilir diye bir oyunun işlemci kullanıp kullanmadığı öyle görüntüsünden düşük sistem istemesinden belli olmuyor ki canlı değerlerle oluyor bak diğer arkadaşta belirtmiş muhtemelen daha güçlü bir ekran kartı olsa %100ün altına düşecek çünkü işlemci %100de çalışıyor.

Tamam dostum vsycn dene o zaman , olmazsa kaplamaları artır olmadıkça ayarları yükselt. Başka yapabileceğin bir şey yok işlemci değiştirmekten başka.

Son mesajlar

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt