Üniversite hukuk dersi

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Beyler üniversite 1. sınıfım HUKUKUN TEMEL KAVRAMLARI adlı bir dersimiz var.Hoca kitap aldırdı neyse iyi güzel çalışıyoruz kitabı yaladık yuttuk sınavlara bir girdim kitaptan soru yok.Adam kafasına göre soru soruyor anayasadan falan.Diğer derslerde öyle birşey yok sadece bu derste sıkıntı çekiyorum.Bilmediğimiz şeyleri soruyor sınavda ve haliyle sınav notları yerlerde.Bir puan için bütünleme sınavına kalmışım(sallamayla 44 almışım ne hikmetse birçok arkadaşımda 44 de kalmış) sadece o dersten ve tekrar üniversiteye dönmek zorundayım.Aranızda üniversiteli arkadaşlar böyle sorunlarla karşılaştımı merak ediyorum.

Maveraun.Nehr

Hayat su gibidir, kirletirsen bulanık görürsün
Editör
Olmaz mı derslere Yapı Bilgisi dersimiz vardı adam sadece anlatır hiç not aldırmazdı 45'le zor geçtim dersten :). Sadece o da değil diğer fakülteden laubali çocuğun teki sınıf arkadaşlarımın ev arkadaşı hocalar bunlara yemeğe geliyor eve, birlikte yemek yiyorlar tanışıyorlar laubali şahsiyetle...
Neyse iş burada başlıyor zaten laubali şahsiyet derslere geliyor hakkımda olur olmaz yerlerde dedikodu yapıyor acayip hareketler sergiliyor, işin özü bölüm başkanıyla çok bağrıştık koridorda o şahsiyet yüzünden. Sınıf temsilcisiydim hocalarla aram iyi olmasa benim de kalma ihtimalim vardı ama temsilci olup milletin işini görünce sevilen taraf olup geçiyorsun derslerden. Hele bir de bu '2000' li tayfası geldi üniversiteye artık hiç çekilmezler. Özellikle yaşını başını almış olgun biri için. Hepsi kötü demiyorum ama bir çoğu kötü...

Olmaz mı derslere Yapı Bilgisi dersimiz vardı adam sadece anlatır hiç not aldırmazdı 45'le zor geçtim dersten :). Sadece o da değil diğer fakülteden laubali çocuğun teki sınıf arkadaşlarımın ev arkadaşı hocalar bunlara yemeğe geliyor eve, birlikte yemek yiyorlar tanışıyorlar laubali şahsiyetle...
Neyse iş burada başlıyor zaten laubali şahsiyet derslere geliyor hakkımda olur olmaz yerlerde dedikodu yapıyor acayip hareketler sergiliyor, işin özü bölüm başkanıyla çok bağrıştık koridorda o şahsiyet yüzünden. Sınıf temsilcisiydim hocalarla aram iyi olmasa benim de kalma ihtimalim vardı ama temsilci olup milletin işini görünce sevilen taraf olup geçiyorsun derslerden.

Valla hocam ne yapacağım bilmiyorum adam dersi kitaptan anlatıyor kitabı yalayıp yutuyorsun sınava bir giriyosun anaysadan soru soruyor.Okuduğum bölümdede hukuk her sene var vallahi ne yapacağım bilmiyorum.

Maveraun.Nehr

Hayat su gibidir, kirletirsen bulanık görürsün
Editör
Valla hocam ne yapacağım bilmiyorum adam dersi kitaptan anlatıyor kitabı yalayıp yutuyorsun sınava bir giriyosun anaysadan soru soruyor.Okuduğum bölümdede hukuk her sene var vallahi ne yapacağım bilmiyorum.
Size tavsiyem yatay geçiş sistemini bir deneyin isterseniz. Mevcut üniversitenizde yapamadınız başka yerde mutlaka yaparsınız. Bir de memleket üniversiteyi yazmayın aman diyeyim "aile-çocuk" tantanası inanın çekilir gibi değil. Şahsen bu konuda çok rahatladım memleket hiç yazmadım.

Size tavsiyem yatay geçiş sistemini bir deneyin isterseniz. Mevcut üniversitenizde yapamadınız başka yerde mutlaka yaparsınız. Bir de memleket üniversiteyi yazmayın aman diyeyim "aile-çocuk" tantanası inanın çekilir gibi değil. Şahsen bu konuda çok rahatladım memleket hiç yazmadım.
Üniversitede problem yokta sadece o ders sıkıntı olmadı sosyal medya üzerinden anonim şekilde rektöre açarım konuyu.Rektör öğrencilere cevap veren beyefendi birisi.

Dostum ben de aynı bölümü okuyorum sayılır [Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği (Açıköğretim)].Aynı dersi ben de görüyorum.Benim puan da ilk sınavdan sıkıntılı şuanda, ayın 19 ve 20'sinde bitirme sınavları olacak, inşallah ordan iyi puan alıp düzeltirim [bi' de İnkılap Tarihi var tabi-çalışmaya zamanım yetmedi].Eğer istersen sana yazılı veya videolu ders anlatımını atarım.Ben şifreyle giriyorum ders anlatımlarına link göndermeyle görebilir misin bilmiyorum ama olur diye tahmin ediyorum.Eğer istersen mesaj atarsın, gönderirim linkleri.

Kenan06

Torrent-Oyun.com
Her bölümde vardır öyle bir hoca yapacak birşey yok ;D Sayısal soracam der sayısal çalışırız sözel sorar, sayfa verir çalışın der çalışırız ordan sormaz vs.vs. Bu yüzden hocaların laflarına fazla güvenme sap gibi bırakırlar. Dersler gelip geçer, elbet verirsin sıkma canını. Önemli olan okul hayatını kendini yıpratmadan bitirebilmek.. kolay gelsin kardeşim ^-^

MaviBereli54

Hak ve Turan yoluna adanmış ruhlara selam olsun...
VALLAHA kardeşim ilk senemde bende Hukukun Temel kavramlarından kaldım büte gitmedim ertesi sene vermiştim dersi bir dahaki sene çok basit gelmişti bana. Bu senede son senem bu dönemde Uluslararası Ticaret Hukukun'dan kalmıştım büte girdim şimdi geçtiğimi öğrendim. Bence ilk kez alıyorsan bu sene dersi bir dahaki seneye daha rahat verirsin diye tahmin ediyorum bende bu şekilide oldu çünkü inşALLAH en kısa zamanda geçersin sevgiler...

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt