Türkçe yama gereken kısa oyun?

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

ArnoVDorian

Sic Parvis Magna
Emektar
Şu aralar boşum ve bir oyuna çeviri yapmak istiyorum. Elbet de birçoğunuzun TR yama beklediği RPGler var ama o yükün altından kalkamam. Hani varsa küçük çaplı bir oyun, eski-yeni farketmez, çevirmek isterim. Dosyayı da atabilirseniz iyi olur.

Kısacası, açık dünya olmayan ve 10 saatten kısa herhangi bir oyun olur.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Şu aralar boşum ve bir oyuna çeviri yapmak istiyorum. Elbet de birçoğunuzun TR yama beklediği RPGler var ama o yükün altından kalkamam. Hani varsa küçük çaplı bir oyun, eski-yeni farketmez, çevirmek isterim. Dosyayı da atabilirseniz iyi olur.

Kısacası, açık dünya olmayan ve 10 saatten kısa herhangi bir oyun olur.
- Battlefield 5
Yaklaşık 5 saatlik bir oynanışı var.

- Rage 2
Yaklaşık 8-10 saatlik bir oynanışı var.

- Metal Gear Rising: Revengeance
Maksimum 8 saatlik bir oynanış var.

Şimdilik aklıma bunlar geldi, belki daha sonra başka önerilerde de bulunabilirim.Dosyaları konusunda isterse @kafkef12 yardımcı olabilir.Şimdiden kolay gelsin.

ISKA

Seviye 13
Tam senlik bir oyun var. Eski bir oyunun remake'i. Taa ps1 zamanından. Videoyu açmadan tahmin et bakalım :D
3 oyunluk bir paket hatta. Ve 3 oyunun toplamı 4000 satırdı.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Tam senlik bir oyun var. Eski bir oyunun remake'i. Taa ps1 zamanından. Videoyu açmadan tahmin et bakalım :D
Haydaaaaa. :D

Bunlar çevrilemez mi?
Oynanacak oyunların çevrilmesi daha iyi olur bence.

- Battlefield 5

- Rage 2

Şimdilik aklıma bunlar geldi, belki daha sonra başka önerilerde de bulunabilirim.Dosyaları konusunda isterse @kafkef12 yardımcı olabilir.Şimdiden kolay gelsin.

ArnoVDorian

Sic Parvis Magna
Emektar
- Battlefield 5

- Rage 2

Rage 2'de çok fazla yan görev vardı sanki. Ayrıca toplanabilirler falan biraz sıkar gibi geldi. Diğer 2'si ise olabilir açıkçası, özellikle BF5. TR yama olmadığını bilmiyodum.

Yanlışlıkla elim kaydı da açtım ya, yazık oldu. Crash falan derdim herhalde :)

Valla iyi olur bu da. Gayet güzel görünen, merak ettiğim bi oyundu. Hem inanılmaz sayıda diyalog da yok diye biliyorum. BF5 ve MG Revengeance da olur. 3'ü de daha önce çevrilmedi, değil mi? Eğer öyleyse bana ulaştırabilirseniz bunları, birini çevirmeye başlarım.

(BF5 TR yama çıkmak üzereymiş, kalan 2'liden birisi daha iyi olur o zaman. Tabii ki elinizde varsa. Yoksa da bir yerlerden edinmeye çalışırım)

ISKA

Seviye 13
Rage 2'de çok fazla yan görev vardı sanki. Ayrıca toplanabilirler falan biraz sıkar gibi geldi. Diğer 2'si ise olabilir açıkçası, özellikle BF5. TR yama olmadığını bilmiyodum.

Valla iyi olur bu da. Gayet güzel görünen, merak ettiğim bi oyundu. Hem inanılmaz sayıda diyalog da yok diye biliyorum. BF5 ve MG Revengeance da olur. 3'ü de daha önce çevrilmedi, değil mi? Eğer öyleyse bana ulaştırabilirseniz bunları, birini çevirmeye başlarım.
Bf5 çevriliyor. Rage 2'de çevrildi. Rage ve bf5'in araçları herkese açık olarak yok maalesef. Mgs çevrilmedi. O oyunu açmıştık fakat inanılmaz fazla dosya var ve çok zahmetli. Bir de sıkıntıları vardı. Hatırladığım kadarıyla çevrilmesine rağmen oyunda gözükmüyordu falan. Persona ve Nier'in kullandığı motoru kullanıyordu. En sıkıntılı motorlardan birisi (dosya yapısı olarak). Mgs için bence remake'i bekle. Çıkacaktır mutlaka 1-2 seneye. İstersen 2. oyuna bakabilirim. 3. oyun çevriliyor ama 2'nin de çeviri yükü çok fazla maalesef. Tonla telsiz konuşmaları var. 3'te de çok fazla diyalog vardı. Kısaca mgs'ye hiç bulaşma derim :D

ArnoVDorian

Sic Parvis Magna
Emektar
Bf5 çevriliyor. Rage 2'de çevrildi. Rage ve bf5'in araçları herkese açık olarak yok maalesef. Mgs çevrilmedi. O oyunu açmıştık fakat inanılmaz fazla dosya var ve çok zahmetli. Bir de sıkıntıları vardı. Hatırladığım kadarıyla çevrilmesine rağmen oyunda gözükmüyordu falan. Persona ve Nier'in kullandığı motoru kullanıyordu. En sıkıntılı motorlardan birisi (dosya yapısı olarak). Mgs için bence remake'i bekle. Çıkacaktır mutlaka 1-2 seneye. İstersen 2. oyuna bakabilirim. 3. oyun çevriliyor ama 2'nin de çeviri yükü çok fazla maalesef. Tonla telsiz konuşmaları var. 3'te de çok fazla diyalog vardı. Kısaca mgs'ye hiç bulaşma derim :D
Yok ya, MGS değil, Revengeance'tan bahsediyoruz. Eğer sen de ondan bahsediyorsan, saldım o zaman onu. :)
Spyro dil dosyaları nerden bulabilirim peki, var mıdır sende?

BayLord51

Torrent-Oyun.com
BF1 oynadım çok iyiydi hikaya, oynanış ,grafik falan zaten coğunluk beğenmşti iyi iş yapmışlardı BF5 oynamadım tr yama yok diye yaparsanız çok iyi olur valla kısa biildiğim kadarıyla :)

ArnoVDorian

Sic Parvis Magna
Emektar
BF1 oynadım çok iyiydi hikaya, oynanış ,grafik falan zaten coğunluk beğenmşti iyi iş yapmışlardı BF5 oynamadım tr yama yok diye yaparsanız çok iyi olur valla kısa biildiğim kadarıyla :)
Bu ay içerisinde çıkacakmış zaten, Spyro'ya başlamaya karar verdim. Şuanda indiriyorum, bi şekilde halledicem artık.

Murusti

Torrent-Oyun.com
Bundan 10 yıl önce çıkmıştı bulmacalı bir oyun ALTER EGO fazla dialog yok çevirebilirmisin çok memnun olurum

ArnoVDorian

Sic Parvis Magna
Emektar
Bundan 10 yıl önce çıkmıştı bulmacalı bir oyun ALTER EGO fazla dialog yok çevirebilirmisin çok memnun olurum
Spyro'ya başladım. 4000 civarı satır var, 450'de bugünlük bıraktım. Eğer bundan sonra devam edebilecek halim kalırsa ve satır sayısı çok yüksek değilse ona da bakabilirim.

Murusti

Torrent-Oyun.com
Spyro'ya başladım. 4000 civarı satır var, 450'de bugünlük bıraktım. Eğer bundan sonra devam edebilecek halim kalırsa ve satır sayısı çok yüksek değilse ona da bakabilirim.
Teşekkürler kardesim fazla dialog olmadıgı için çok vaktini almaz diye düsünüyorum çok tesekkür ederim sagol varol hayırlı geceler

ArnoVDorian

Sic Parvis Magna
Emektar

melek12345x

Torrent-Oyun.com
VR oyunlarına bakmak ister misin :) Güzel olur. Untill you fall vs gibi. Daha çok var tabi... Stride, pavlov vs.

ISKA

Seviye 13
Menü dosyasının büyük çoğunluğu bitti. 1500de 800-900 arası. Bunu nasıl oyuna okutabilirim? Bir programla dosya türünü değiştirmem gerekiyor galiba. Bu arada oyunu fitgirl indirdim. Repack olması sorun çıkartır mı?
https://s5.dosya.tc/server2/tsyc0n/text_tool.rar.html
Localization klasörünü contentin içerisine girip at.
MenuLocalizations ve VoiceLocalizations klasörleri içerisinde dil dosyaları.
En-us ile senin işin. Export ve import araçlarını da koydum içerisine. Çevirdiğin metin belgelerini ilgili yere atıp import diyeceksin. Önce txt ve ardından locresi seçeceksin. Yeni bir locres dosyası oluşacak. O locresin ismini orijinali ile değiştirip orijinal locresi sildin mi tamamdır. Bu dosyaları bu senenin başlarında çıkarmıştım ve Steam sürümüydü. Repack'te sorun çıkarmı bilmiyorum, denemen lazım.

ArnoVDorian

Sic Parvis Magna
Emektar
https://s5.dosya.tc/server2/tsyc0n/text_tool.rar.html
Localization klasörünü contentin içerisine girip at.
MenuLocalizations ve VoiceLocalizations klasörleri içerisinde dil dosyaları.
En-us ile senin işin. Export ve import araçlarını da koydum içerisine. Çevirdiğin metin belgelerini ilgili yere atıp import diyeceksin. Önce txt ve ardından locresi seçeceksin. Yeni bir locres dosyası oluşacak. O locresin ismini orijinali ile değiştirip orijinal locresi sildin mi tamamdır. Bu dosyaları bu senenin başlarında çıkarmıştım ve Steam sürümüydü. Repack'te sorun çıkarmı bilmiyorum, denemen lazım.
Tamamdır, çok teşekkürler. Sorun çıkarsa mecburen tam sürüm indiricem.

Maalesef olmadı. Content'in içerisinde localization yoktu. Acaba farklı bir yerde olabilir mi dil dosyaları? Hani o dosya olmadan bile açabiliyorum oyunu.

Son düzenleme:

ISKA

Seviye 13
Tamamdır, çok teşekkürler. Sorun çıkarsa mecburen tam sürüm indiricem.

Maalesef olmadı. Content'in içerisinde localization yoktu. Acaba farklı bir yerde olabilir mi dil dosyaları? Hani o dosya olmadan bile açabiliyorum oyunu.
Dışarıdan okuyacak dosyayı. Sen dediğim yere atıp oyuna gir bir dene bakalım.

Son mesajlar

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt