Torrent-Oyun.Com | Oyundan Haber [29.10.2018]

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Katılım
Ara 29, 2015
Mesajlar
258
Beğeniler
96
Puanları
28
#1
haftalikhaber.png


Torrent-Oyun.com Oyundan Haberler
Merhabalar Torrent-Oyun.com üyeleri. Bu hafta yaşanan önemli haberleri toplu olarak sizlere sunacağımız oyundan haberler konusu ile karşınızdayız.

Fallout 76.png

Fallout 76'nın Betası ilk olarak Xbox One üzerinde yayınlandı. Xbox One betasının sona ermesine çok az kaldı. Şimdi ise kullanıcılar Fallout 76 Beta'nın PC sürümünü beklemektedir. 30 Ekim'de yayınlanacak olan Fallout 76 PC Beta'sının sistem gereksinimleri de belli oldu. 30 Ekim'de yayınlanacak olan Fallout 76 Beta'nın yükleme boyutu 60 GB olarak belirtildi. Fallout 76 Beta'nın Xbox One versiyonu ise 40 GB'dı.

Fallout 76 Beta PC Sistem Gereksinimleri

- Minimum Sistem Gereksinimleri
* 64 Bit, İşletim Sistemi
* İS: Windows 7/8/10 (64-bit)
* İşlemci: Intel Core i7 4790 3.6 GHz/AMD Ryzen 3 1300X 3.5 GHz
* Ekran Kartı: NVIDIA GTX 780 3GB/AMD Radeon R9 285 2GB

- Önerilen Sistem Gereksinimleri
* 64 Bit, İşletim Sistemi
* İşlemci: Intel Core i7-4790 3.6 GHz / AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz
* Ekran Kartı: Nvidia GTX 970 4GB / AMD R9 290X 4GB
* Bellek: 8 GB RAM

hospital.png

Theme Park adlı oyunun devamı olarak sayılan Two Point Hospital adlı hastane simülatör adlı oyun geçtiğimiz birkaç ay önce piyasaya sürülmüştü. Hastane simülatör tarzı oyun severlerin beğendiği bu oyunda bir eksiklikler vardı. Sonunda o eksiklik olarak kabul edilen Sandbox adlı mod paketi, Cadılar Bayramı güncellemesi ile eklenecek!

Simülasyon tarzı oyun severlerin yada oynayanların bildiği durumdur ki, bu tarz oyunlarda oyuna girişir girişmez açılan Sandbox modudur. Modu bilmeyenler için ise şöyle açıklayalım.
Sandbox modunda oyuncuya bir sınır konulmaz, hayal güç ve para durumu sınırsız olduğu için oynama zevki artar. Fakat bu oyunun developer ekibi, oynayan oyuncuların belirli bir seviyeye gelmesi ve ondan sonra bu moddan yararlanmasını istiyor. Kimine göre bu durum yanlış iken, kimine göre doğru bir durum olarak kabul ediliyor. Ek olarak, oyunda üçüncü bölüme geldiğimiz anda açılan bu oyun modu, az evvel de bahsettiğimiz gibi bir limit koymuyor. İstediğiniz ve dilediğiniz şekilde hastane kurabilir, hastane içerisinde yaralıları ve hastaları tedavi edebiliyorsunuz.Yukarıda da söylediğimiz gibi, bu oyun mod paketinin Cadılar Bayramı olarak güncelleme paketi ile eklenmesi bekleniyor. Bir sürprimiz daha var! Güncelleme içerisinde, oyunculara tedavi edilmesi için yeni bir hastalık ve korkunç müzik listesi de eklenecektir.

bannerlord.png


Sevilen oyunlardan biri hâline kavuşmuş olan Mount&Blade II: Bannerlord adlı oyunda en çok eleştirilenlerden biri, oyuna ait dövüş yapay zekası idi. Taleworlds adlı oyun yapım firması, Gamescom 2018'de yayımladığı MB II: Bannerlord oynanış demosu oldukça beğenilmişti. Beğenildi ancak, özellikle yapay zekanın biraz yetersize kaçmış olması da gözlerden kaçmadı ve bu olay, eleştirilere mâruz kaldı. Oyun fieması Taleworlds, 25 Ekim 2018 tarihinde yayımladığı bir blog ile oyuna ait dövüş yapay zeka sistemi hakkında bilgiler verdi.

Oyunda yapay zeka sistemi nasıl olacak?

Taleworlds'un bilgi verdiğini söylemiştik. Bilgiyi verirken "Dövüş Yapay Zekası" adlı bir başlık kullandı. Konu içerisinde ise tamamen şunları söylediler;

"Bannerlord'da baştan sona yapay zekanın üstünden geçildi. Oynayan oyuncuların, galip çıkmak istiyorlarsa zorlanacaklarını, zeki davranmalarını ve kendilerine sunmuş olduğumuz bütün dövüş mekaniklerini kullanmalarını ve zaman zaman verdikleri mantık dışına kaçan kararların veya yapmış oldukları hatalar yüzünden ceza almalarını istiyoruz. Mount & Blade'de yapılan dövüşlerin hem bire bir, hem de büyük savaş içlerinde olduğunu hesaba katarak bunu yapmak için üç ayrı kategoriye bölünmüş ve daha da geliştirilmiş olan tepkisel bir dövüş yapay zekası planlamalıydık: taktiksel yapay zeka, birlik yapay zekası, ve bireysel yapay zeka. Yapay zekanın, oynayan oyuncuların aklına yatacak mantıklı karar vermesi gerekiyor ki, vermemesi hâlinde sistem basit bir şekilde oynayabilir, bu durum ise oyuncunun oyunla birleşmesini olumsuz kılabilir. Şimdiye kadar aldığımız sonuçlardan oldukça memnun durumdayız. Bannerlord'un yapay zekasının seriye geri dönmüş olan oyuncular için yeni ve zorlu bir görev olacağını, hem eski hem de yeni oyunculara kendilerine ait bireysel dövüş becelerini ve taktik hünerlerini test etmiş olabilecekleri dinamik dövüş deneyimleri sunacağını düşünüyoruz." şeklinde açıklama yaptılar. Bu durum eleştiren oyuncuları memnun etti ve bir yandan da göz korkuttuğunu da söylemek gerekir.

haber1.png


8 Kasıma kadar sürecek olan Diğer dünyaya dönüş etkinliği geldi. Ayışığı Sonatı kıyafeti, Etkileri, Emoteları ve her kahraman için
tüm maç sonunda düşme şansı getirildi. Dört Maske adlı kıyafetleri 15.000 çelik indirim fiyatlı olarak belirlendi ama öncesinde
etkinlikte 20.000 çelik biriktirmeniz gerekiyor biraz uğraştırıcı olsa da görünüşe önem veriyorsanız tam sizin için bir etkinlik.
Her kostüm görevle alınabilir olduğundan özel savaşçı meydan okuması adlı görevi barındıracak burda da para vermeden becerisini
konuşturan arkadaşlar için iyi olacak.
28 Ekimden 1 Kasıma kadar en çok öldürmeye sahip olan oyuncular özel bir meydan okumaya katılabilecekler ve özel ödülleri olacak
kısaca ödüller de şöyle :
1.Sıra için 1000 çelik + 2 Kasa
2.Sıra için 500 çelik + 1 Kasa
3.Sıra için yalnız 500 çelik verilecektir.

Etkinlik bitiminden sonra ödüller alınmaz ise otomatikmen depoya gönderilecektir.
Kesinlikle oynamanız gereken bir Etkinlik ve Mod bol kafa kesmeler.

haber2.png


Dead By Daylight'ın elden düştüğü zamanlarda gelen bir güncelleme ile oyuna canlılık kazandırılması gerçekleşti. Katil kısmının daha çok seçilmesinden dolayı kaçanlar ile katilleri aynı oranda tutmak için ustalık ve eşleştirme faktörü geliştirildi. Yeni gelen Hallowed Blight etkinliği ile artık eşleştirme sistemi puanlaması olacak, her iki rol için de küçük şişeler getirildi ve toplandığında serum haline gelecek bir para birim türü olup bu birim ile kozmetik alınabilecek. Bu etkinlikte 60 seviye ilerlermesini tamamlasanız dahi ilerlemeye ve puan kazanmaya devam edilecek, iki rolde aynı ilerlemeyi sürdüremeyecek.
Örneğin yarı dolu katil şişesine sahipse eğer diğer oyun survivor alırsa ve oyun başarıyla biterse survivor şişesi dolacak ve katil şişesi boşalacak.
Bu etkinlikle de dengelemeler ve eşleştirmeler geliştirildi, daha oynanabilir hale getirildi.

black ops 44.png

Call of Duty Black Ops 4 ile Activision satış rekorları kırıyor. Özellikle Avrupa ve Kuzey Amerika bölgesinde yüksek satış rakamlarına ulaşan yapım, çıkmadan önce hikaye modunun bulunmaması oyuncular tarafından çok eleştirilse de görünüşe göre Battle Rotale ve zombi modunun bu açığı kapattığı söyleniyor. Diğer yandan oyun, Japonya bölgesinde de yüksek satış rakamlarına ulaştı. Yeni çıkış yapan Soul Calibur ve Super Mario Party'i geçmeyi başaran yapım, yıllar sonra ilk defa Japonya bölgesinde satışlarda birinci sıraya oturdu.

gtavı.png


Rockstar Games'in kurucu ortağı kıdemine yıllarını veren ve aslında bildiğimiz isimlerden biri olan Dan Houser, milyonlarca kişi tarafından beklenen GTA VI oyunuyla alakalı açıklamalarda bulundu. 25.10.2018 itibariyle oyun meraklıların karşısına çıkacak olan Red Dead Redemption 2 adlı oyunu piyasaya sürdükleri için mutlu olduğunu söyledi.

Yabancı basın GQ ile yaptığı bir röportaj sırasında GTA VI adlı oyunu es geçmeyen Houser, oyunu bu zamanlarda piyasaya sürselerdi, durumun ne olacağını ve ne yapacaklarını bilmeyeceğini söyledi. Houser, cümlelerinde ise insan topluluğunun bütün konulara karşın artık çok sinirlenmeye ve ters tepki vereceğini hazır olduğunu söylediği gibi, bu durumun ise ilginç ve korkunç olduğunu da belirtti.Şimdi GTA VI ne zaman piyasada?
Politik ve ırkçılık ayrımcılığın günümüzde bir tavana çıkmasıyla beraber, insan topluluğunun da değişmesinden dolayı, özellikle şu günlerde Amerika Birleşik Devletleri gibi bir ülkenin yaşam tarzını eleştirmek biraz abez kaçabilirdi. Ek olarak bütün her şeyin, çok hızlı değişmesinden çok rahatsız olduğunu söyleyen Houser, bu cümlesinde birkaç kişiyi şaşırttı.
RDR2 adlı oyunu piyasa sürdükleri için şanslı olduğunu ve mutlu olduğunu söyleyen Houser, röportaj sırasında kadın haklarından da bahsetti. Kadınların, insan topluluğunda eskisine göre daha fazla yer etmesi ve almasını söylerken, insan topluluğunun eleştiriye tahammülünün artık olmadığını da vurguladı.Houser'in röportaj sırasında birkaç olaydan sıkıldığını ve rahatsız olduğunu söylemesi çok aşikâr bir durumdu. Net açıklamalarda bulunmayan Houser, yakındığı olaylar karşısında da tepkisinden geri durmadı. GTA VI adlı oyunun piyasaya ne zaman sürüleceği belli olmadığı gibi, bu durumun oyun geliştiricilerine bağlı olduğunu bilmekte fayda var. Belki de birileri, bizden bir şey saklıyor...

rdr2görev.png


Şu aralar oldukça moda olan ve herkes tarafından neredeyse merakla beklenip, sonunda piyasa sürülecek olan Red Dead Redemption 2 hayranlarıyla buluşacak. Ancak alınan bir bilgiye göre, oyuna ait son görevin neredeyse bir adet oyun süresi kadar olduğu biliniyor. Sadece ana hikayaye ayrılan 65 saatlik bir dilim yan görev ve açık dünya tabanlı oyun olduğu için toplam 100 saate kavuşacağı bilinmekte. Ancak oyunu gerek çözmek olsun, gerek açık dünya tabanında gezmek olsun sürenin artacağı aşikârdır.Sahip olduğu hikaye uzunluğu ve oyuna ait oynanış mekanizması, harita ve karakterler oyuncular tarafından büyük oranda beğenildi. Oyuna ait son görevin ise 6 saat süreceğinin bilgisi var. Bu haberi alan oyuncuların bir kısmı ise memnun kalırken, bir kısmı ise çok saçma bir durum olduğu görüşünde. Neredeyse bir oyun kadar süresi olan son görevi bitirmek sanırım zor olacak. Oyunun son görevini oynarken ise çok şaşıracağınız anların sizi beklemesine hazır olunuz.

newstorrent6.png


Steam'de neredeyse herkesin faydalanmak istediği olan cadılar bayramı, sonbahar ve kış indirimlerini herkes dört gözle bekliyor. Bu indirim tarihlerinin başlangıç süreleri internete sızmış durumda. Normalde Valve, bu indirimleri kullanıcılar ile değil, oyun developer ekipleri ile paylaşır ve onlara bilgi verirdi. Bu bilginin ise sızmasıyla beraber internet ve Steam aleminde büyük patlamalar oldu.

Bir Twitter kullanıcısı, developer ekibiyle paylaşılan indirim tarihlerine ulaştı ve bunu internet içerisinde yayımladı. İndirim başlangıç tarihlerini içeren ekran görüntüsü aşağıda görünen gibidir.

aYVb17.jpg


Resimde göründüğü gibi indirim paketlerinin başlangıç tarihi görünüyor. Türkçe olarak belirtmek istersek;

Steam Cadılar Bayramı İndirimi: 29 Ekim 2018 tarihinin 20:00 sularında başlamasıyla beraber, 1 Kasım 2018 tarihinin 20:00 sularında sona erecektir.

Steam Güz İndirimi: 21 Kasım 2018 tarihinin 19:55 sularında başlamasıyla beraber, 27 Kasım 2018 tarihini 20:05 sularında sona erecektir.

Steam Kış İndirimi: 20 Aralık 2018 tarihinin 19:55 sularında başlamasıyla beraber, 3 Ocak 2019 tarihinin 20:05 sularında sona erecektir.
Tarihlerin her ne kadar gerçekliğini koruduğu bilinmese de Steam'in bu sızıntıya karşın koruması ne olur, bielmiyoruz. Belki de gerçekten sürpriz yapmak ister ve tarihlerin değişmesine el uzatmaz. Şimdiden veya tarihlerin yaklaşmasına karşın bakiyelerimize göz atmakta fayda var gibi görünüyor.​

33.png


GameDaily ve DFC Itelligence’in verilerine göre, Electronic Arts ve Activision Blizzard’ın pazar değerinin toplamda 80 milyar dolar büyüdüğünü gösteriyor. EA ve Activision’un son yıllarda çevrim içi hizmetlerden ve oyun içi ödemelerden sağladı gelirin, iki firmanın da büyük bir hızla büyümesine katkı sağlıyor. Electronic Arts 2012’den bu yana, piyasa değerini 4 milyar dolardan 33 milyar dolara yükseltti. Activision Blizzard’ın piyasa değeri ise 10 milyon dolardan 60 milyon dolara yükseldi.

faa.png


Fallout 76 ile birlikte kıyamet sonra oluşan çorak topraklarda oyuncuları co-op bir maceraya davet eden Bethesda, oyun hakkında açıklamaları devam ediyor. Yakın zamanda beta sürümünün çıkış yapacağı belirlenen yapımın 150 saatten fazla tüketilebilecek yan içeriğe sahip olacağı belirlendi. Yan içerikleri hakkında bilgi vermekten kaçınan Bethesda, umarız grind olarak ifade edilen kendini sürekli olarak tekrarlayan görevleri işaret etmiyordur. Zaman zaman oyuncuları çok zorlayacak görevlere sahip olacağı söylenen yapımı nasıl tüketeceğimiz bize bağlı olacak. Diğer Bethesda oyunlarında da olduğu gibi detay anlamında zengin olan Fallout 76, PC, PS4 ve Xbox One platformlarına çıkış yapacak.

543546.png


Play4.uk’nin haberine göre oyunun Nintendo Switch versiyonuna geçtiğimiz günlerde gelen 1.2 güncellemesi ile birlikte oyunun grafiklerinde biraz daha keskinleştiği fark edilmiş. Asıl önemli olan ise oyundaki Nazi sembolü olan Swastika’nın kaldırılmış olması. Nazileri konu alan bir oyundan bayraklarda ve diğer noktalarda kaldırılan bu sembolün durumu ise oyuncularında kafasını karıştırıyor.

Wolfenstein-IInin-Switch-guncellemesi-Swastikayi-oyundan-kaldiriyor_1.jpg


haber.png


Warhorse Studio’nun geliştirdiği Kingdom Come: Deliverance tek kişilik rol yapma oyunudur. Ana karakterimiz Henry ile Orta Çağ’da hayatta kalma mücadelesi veriyor, zorlu hayat şartlarına uyum sağlamaya çalışırken de bir yandan karakterimizin ailesini öldürenlerinin peşine düşüyorduk. Kingdom Come: Deliverance multiplayer oyun modu ile, arkadaşlarımızla beraber oyunu oynayabileceğiz. Mod geliştirici ekibin, modu bitirebilmesi için biraz daha yolu var gibi görünüyor. Kingdom Come: Deliverance’ın geliştirilmekte olan multiplayer oyun modu için yayınlanan oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.


metro 2033.png


Metro serisinin sevilen oyunu Metro 2033 kısa süreliğine ücretsiz oldu. Oyunu bir kez Steam kütüphanenize eklemeniz yeterli ve sonra istediğiniz zaman oynayabilirsiniz. Yeni oyunun çıkmasına çok az bir zaman kalan Metro serisinin Metro 2033'ü alarak seriye giriş yapabilirsiniz.

cyberpunk.png


Cyberpunk 2077'nin yapımcısı CD Projekt RED, yan hikayelerine de ana hikayeye güvendikleri kadar güveniyor. Oyunun geliştiricilerinden olan Miles Tost verdiği bir röportajda yan görevlerin ana hikayeye etki edeceğinden bahsetti. Miles Tost CyberPunk 2077 yan görevlerinin, ana görevler ile aynı felsefeye sahip olduğunu söyledi. Miles, Cyberpunk 2077'nin dünyasını yan görevler sayesinde yakından tanıyacağımızı, bu nedenle yan görevler üzerinde özenle çalıştıklarını belirtti. Cyberpunk 2077'nin çıkış tarihi henüz belli değil. Oyun PC, Playstation 4 ve Xbox One için geliştiriliyor.

 

noktv

Torrent-Oyun.com
Katılım
May 8, 2017
Mesajlar
47
Beğeniler
6
Puanları
8
#7
bugun saat 20:00 bitecek olan indirimlerden yararlandım 5 oyun aldım 55 tl odedim steam'den önümüzdeki indirimlere bakıcaz
 

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt