The Last of Us 2 Tarihin En Fazla Sayıda GOTY Ödülü Alan Oyunu Oldu

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

ArnoVDorian

Sic Parvis Magna
Emektar
Oyunu oynadım ben dostum, yemediğim ciğere mundar demem. O kadar abartılacak bir oyun değil. Oyuncular ne kadar sevdikleri cevabını metacritik'te vermişler zaten. Dragon Age Inquisition'u da EA'nin paragözlüğüne rağmen belli bir seviye de yapmak ve dlc'lerle hikayeyi güçlendirmek ayrı bir konu. Hani seversin sevmezsin.
Açık konuşayım ben Dragon Age fanıyım. Ama oyunun kötü yanlarını çatır çatır söylerim. Origins'e zafım var, ama ona rağmen teknik olarak oyun eski.
Son olarak da 5.7 ile biraz şişirilse de oyun. Ek çok manidardır. Ekli dosyayı görüntüle 243540
Oyun çıktığı gün binlerce oy aldı. O oyların büyük kısmı oyunu oynamayanlar. Birkaç saatte nasıl bitirilir bu oyun? Aslında oyunun beğenip beğenilmediğinin en büyük kanıtı şu, PS4'te bitirme yüzdesi en yüksek olan oyun. Yani 2013-2020 yılları arasında bu oyundan daha az oranda yarıda bırakılan bir oyun yok. Oynayanlar sevmiş ki yarıda bırakamamış. Hani çok da uzatmaya gerek yok. Neslin en iyi oyunu demek kişisel görüştür ama neslin en iyi oyunlarından birisi demek pek de öyle değil. Bu kadar ödül, böyle önemli bir yüzde, bu animasyonlar, oynanış... Hikaye gibi kişiden kişiye değişen şeyler de değil son 2 saydığım şey.

Oyun açık bir şekilde çizgisel olarak en iyi aksiyon gizlilik oyunudur. Şikayetçi olanlar sadece hikayeye laf ediyor oynanışa laf eden çok göremezsiniz ki bana göre hikayeside gayet güzel. İntikam hırsı ve nefretin nelere sonuç açacagını gayet güzel bir şekilde işlemişler. Örn veriyorum ilk yarısında öldürdügümüz kişilerle 2. yarısında arkadaş olarak takılmak,çatışmak vs çok iyi işlenmiş.ilk yarısında öldürdüğümüz köpekleri sadece sahibiyle oyun oynamak isterken gösterdikleri sahne falan çok iyi olmuş.

ArnoVDorian

Sic Parvis Magna
Emektar
Oyun açık bir şekilde çizgisel olarak en iyi aksiyon gizlilik oyunudur. Şikayetçi olanlar sadece hikayeye laf ediyor oynanışa laf eden çok göremezsiniz ki bana göre hikayeside gayet güzel. İntikam hırsı ve nefretin nelere sonuç açacagını gayet güzel bir şekilde işlemişler. Örn veriyorum ilk yarısında öldürdügümüz kişilerle 2. yarısında arkadaş olarak takılmak,çatışmak vs çok iyi işlenmiş.ilk yarısında öldürdüğümüz köpekleri sadece sahibiyle oyun oynamak isterken gösterdikleri sahne falan çok iyi olmuş.
Bazen insanların gözleri gerçekten kör olabiliyor. Oyunu oynarken sorun yok, her oyunda zaman zaman fikirlerimiz değişir. Ben de zaman zaman sövdüm oyuna ama oyun bittikten sonra geriye dönüp baktım ve muazzam bir iş gördüm. Oyun, animasyon anlamında en yakın rakibi RDR2'nin bile kat kat üstüne çıkmış. Oynanış olarak bu kadar rahat silah kullanımı ve yakın dövüşe sahip bir oyun da yoktur. Hikaye anlatımı ve grafikler de muazzam. İnsanlar ise kişiden kişiye değişebilen hikaye üzerinden oyuna çöp damgası vuruyor. Daha önce oyun dünyasında görmediğimiz kadar cesur ve yeni bir hikaye gördük. Hani, bu oyuna şaheserden başka bir şey denilemez. Ben de bu yıl çıkan Hades'i başlarda aşırı sevsem de, bir süre sonra sıkıldığım için bıraktım ama oyun aşırı iyi, bunu inkar edemiyorum. Hani, benlik değilmiş dedim. Bunu diyebilmek zor olmamalı.

Bazen insanların gözleri gerçekten kör olabiliyor. Oyunu oynarken sorun yok, her oyunda zaman zaman fikirlerimiz değişir. Ben de zaman zaman sövdüm oyuna ama oyun bittikten sonra geriye dönüp baktım ve muazzam bir iş gördüm. Oyun, animasyon anlamında en yakın rakibi RDR2'nin bile kat kat üstüne çıkmış. Oynanış olarak bu kadar rahat silah kullanımı ve yakın dövüşe sahip bir oyun da yoktur. Hikaye anlatımı ve grafikler de muazzam. İnsanlar ise kişiden kişiye değişebilen hikaye üzerinden oyuna çöp damgası vuruyor. Daha önce oyun dünyasında görmediğimiz kadar cesur ve yeni bir hikaye gördük. Hani, bu oyuna şaheserden başka bir şey denilemez. Ben de bu yıl çıkan Hades'i başlarda aşırı sevsem de, bir süre sonra sıkıldığım için bıraktım ama oyun aşırı iyi, bunu inkar edemiyorum. Hani, benlik değilmiş dedim. Bunu diyebilmek zor olmamalı.
Kesinlikle katılıyorum. Fanboylar sadece joel un ölümüne takılıyor geri kalan hikaye,oynanış vb. herşeyi yok sayıyor.

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
İlk 10’u merak edenler için:

1. The Last of Us Part II - 261
  2. The Witcher 3: Wild Hunt (2015) - 260
  3. The Last of Us (2013) - 254
  4. The Elder Scrolls V: Skyrim (2011) - 227
  5. The Legend of Zelda: Breath of the Wild (2017) - 224
  6. God of War [2018] - 209
  7. Uncharted 4: A Thief's End (2016) - 173
  8. Grand Theft Auto V (2013) - 160
  9. Red Dead Redemption 2 [2018] - 149
  10. Dragon Age: Inquisition (2014) - 134
Spoilerlardan, yalan haberlerden kaçarak 2 oturuşta oyunu bitirdim aldığı ödülleri kesinlikle hak ediyor. Oyunu oynayıp hikayeyi sevmezsin ya da ilk oyunu tercih edebilirsin onu anlarım hikaye kişisel zevke kalmış bir şey ne de olsa. Ama hikaye dışında her yönüyle daha iyi olan bir oyun TLOU2. Teknik olarak zaten adamlar uçmuş 1 nesil ileri gitmiş. Şimdi bir insan gidip niye sırf hikayeyi beğenmediği, istediği gibi ilerlemediği için 1 puan verir aklım almıyor.
Joel benim de oyun tarihindeki en sevdiğim karakterlerdendi ama sırf öldürüldüğü için kuduran kişiler var. Oysa öldürülmesi o dünya içinde ne kadar tutarlı bir karar farkında değiller.

Netflix in oyun dünyasına uyarlaması mı? not bad.

Kimse kusura bakmasın bence oyunun senaryosu aşırı kötü, oyunlarda senaryoya önem vermeyen biriyimdir ona rağmen 2. nin senayosu çöptür bana göre. Last of us hiç bir zaman sevdiğim bir oyun türü olamadı, belki ben senaryodan anlamıyorumdur. Çizgisel ilerleyen oyunlar daha çok hoşuma giden türler , animasyon oynanış vs her şeyi güzel oyunun lafım yok ama insanın bir sonuna değdi dedirten bir senaryosu olmalı be.
"................!..................................................................!!ŞAKA AMAÇLIDIR!!........................................................!..................." baştaki yazı

Son düzenleme:

BlackAncalagon

Çay içen adamdan zarar gelmez.
Baştan sona efsane bir oyun , insana gerçek doğasını anlatan bir hikayesi olduğu için polyannacılar tarafından linç edildi ve bana göre değeri bilinmeyen bir oyun oldu.

En ufak animasyonunq kadar her detayına kadar düşünülmüş teknik anlamda mükemmel, ps4 bu kalitede bir yapımı bu kalitede çalıştırmak her adamın harcı değil bknz Cyperpunk 2077 faciası.

SPOILER olacak ilk oyunu bitirdiğimde Joel doktoru öldürdüğünde, ikinci oyun çıkarsa ilk iş onu öldürmek olurdum demiştim çünkü kendi çıkarlarını çoğunluğun iyiliğine tercih etti bu bencilliği 2.Oyunun olaylarına sebep oldu tabi alışmışız mükemmel iyi ana karakterlere, insana gerçek doğasını yüzüne vura vura anlattığı için beğenmediler çünkü kimse gerçekleri duymak istemez.

Aldığı tüm ödülleri sonuna hak ediyor...

ArnoVDorian

Sic Parvis Magna
Emektar
İlk 10’u merak edenler için:

1. The Last of Us Part II - 261
  2. The Witcher 3: Wild Hunt (2015) - 260
  3. The Last of Us (2013) - 254
  4. The Elder Scrolls V: Skyrim (2011) - 227
  5. The Legend of Zelda: Breath of the Wild (2017) - 224
  6. God of War [2018] - 209
  7. Uncharted 4: A Thief's End (2016) - 173
  8. Grand Theft Auto V (2013) - 160
  9. Red Dead Redemption 2 [2018] - 149
  10. Dragon Age: Inquisition (2014) - 134
Spoilerlardan, yalan haberlerden kaçarak 2 oturuşta oyunu bitirdim aldığı ödülleri kesinlikle hak ediyor. Oyunu oynayıp hikayeyi sevmezsin ya da ilk oyunu tercih edebilirsin onu anlarım hikaye kişisel zevke kalmış bir şey ne de olsa. Ama hikaye dışında her yönüyle daha iyi olan bir oyun TLOU2. Teknik olarak zaten adamlar uçmuş 1 nesil ileri gitmiş. Şimdi bir insan gidip niye sırf hikayeyi beğenmediği, istediği gibi ilerlemediği için 1 puan verir aklım almıyor.
Joel benim de oyun tarihindeki en sevdiğim karakterlerdendi ama sırf öldürüldüğü için kuduran kişiler var. Oysa öldürülmesi o dünya içinde ne kadar tutarlı bir karar farkında değiller.
Zaten hikaye de kötü değil, mükemmel. İnsanlar kötü hikaye ile istedikleri gibi gitmeyen hikayeyi aynı şey sanıyorlar. Çok sevdiğim Sunset Overdrive'ın hikayesi kötüdür, Watch Dogs Legion'ın hikayesi kötüdür. Bu oyunlar ne anlattıklarını pek önemsemez, zaten onlar için önemli de değildir.

Avhan

Squidward'ün hayalleri burada yatıyor.
Bu konu hakkında son mesajım. Oyunu bu ağustos oynadım. Bitirdim de. Teknik oynayış ele göre değişir. Kocaman elim olduğu için kol hep rahatsız ediyor.

Hikaye ve sunum hakkında ise. Bazı arkadaşlar halen Joel olayını öne sürüyor. Olay o değil, Poliyanna'cılık da değil olay. Olayın en güzel örneği divan edebiyatıyla anlatabilirim. Örnek olarak afedersiniz tezeği bize öyle bir anlatır ki çok güzel sanarız. Ama tattığımızda... Yani divanda dudak bel gibi kavramlar varken burada belli fikirleri gözünüze sokuyor. İyi bir gazel de değil.

Bana göre oyunlar da halka veya üst kesime hitab ediyor tıpkı edebiyat gibi. Keşke Uncharted zevkini veren bir oyun olsaymış. Ama bana göre sadece üst kısmın çok sevdiği ama halkın nefret edeceği bir oyun olarak kalacaktır bu.

-Famronty-

Torrent-Oyun.com
Konuyu biraz saptıracağım ama 2018 yılında Rdr 2'nin yerine God of War 4'ün yılın oyunu seçilmesi kadar saçma bir şey yoktu. Benim gözümde Rdr2'nin piyasada geçemeyeceği oyun yoktur. Benim listemde Arthur Morgan, John Marston ve RDR2 her zaman en üst sırada olacaktır. Nedenlerinin açıklamam gerekirse ben oyunu Xbox one s üzerinde oynadım ve online dahil oyun tamamıyla bir başyapıt. Her bir detayı düşünülerek kafa yorularak yapılmış aklınıza ne gelmişse oyun içinde bulabiliyorsunuz. The Last of Us 2'yi oynadım ve hikayesi gerçekten berbat. Yardımcı karakterlere değinmeme gerek yok zaten. Oyunda iyi olanlar ise manzaralar ve fizik.

Son mesajlar

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt