TO Haber | Tell Me Why Birinci Bölümü 27 Ağustos'ta Çıkacak

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

yasinakbulutTR

Ekip Lideri
Üst-Yönetim

Tell Me Why Birinci Bölümü 27 Ağustos'ta Çıkacak

Tell Me Why , Xbox One ve PC için Steam ve Microsoft Store üzerinden 27 Ağustos'ta çıkış yapacak.

Birinci Bölüm: 27 Ağustos
İkinci Bölüm: 3 Eylül
Üçüncü Bölüm: 10 Eylül

Oyun hakkında

Bu samimi ve gizemli macerada, ikizler Tyler ve Alyson Ronan sevgi dolu ancak sorunlu çocukluklarının gizemlerini ortaya çıkarmak için aralarındaki özel bağı kullanıyor. Alaska'nın küçük ve güzel bir kasabasında geçen Tell Me Why'da gerçekçi karakterler, yetişkinlere yönelik konular ve sürükleyici kararlar yer alıyor.

Gerçeği ortaya çıkarın
Çelişen çocukluk anılarını yeniden yaşamak ve keşfetmek için ikizlerin doğaüstü bağlarını kullanın. Etkileyici ve gerçekçi karakterlerin gözünden ilişkiler kurun ve gizemleri çözün.

Hikayenizi şekillendirin
Tyler ve Alyson arasındaki ilişkiyi, geleceklerini belirleyecek seçimlerle etkileyin. Hikayeyi derinleştiren bulmacaları çözün ve ikizlerin hayal dünyası "The Book of Goblins"e bir pencere açın.

Alaska'nın ihtişamı
Büyüleyici 4K ve HDR ile güzel, son derece ayrıntılı küçük Alaska kasabasındaki bölgeleri keşfedin.

Amacı olan hikaye anlatımı
DONTNOD Entertainment ve Xbox Game Studios, yerinde araştırmalar yürüterek incelikli ve gerçekçi bir deneyim oluşturmak için kültür, akıl sağlığı ve cinsiyet savunucularıyla birlikte çalıştı.

Aşağıdan çıkış fragmanına bakabilirsiniz.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Forum Yetkilisi
Dontnod kalitesini konuşturacak yine.
Ben bu firmadan böyle hikayesi iyi ama oynanışı kısıtlı oyunlar yerine daha çok Remember Me ve Vampyr gibi oyunları daha çok görmek istiyorum.Henüz Life Is Strange serisini oynamadım, bana çok da hitap etmeyen bir yapısı da var açıkçası ama Quantic Dream oyunlarıyla bu ön yargımı yıkıp başladım bu türe.Belki ilerde LIS serisine de başlarım.Neyse inşallah oyun iyi satar da Remeber Me ya da Vampyr'in güzel bir devam oyununu yaparlar.Ya da iyi sattı diye bu türe daha mı çok abanırlar acaba?! :D

RUBENム

真島吾朗
Ben bu firmadan böyle hikayesi iyi ama oynanışı kısıtlı oyunlar yerine daha çok Remember Me ve Vampyr gibi oyunları daha çok görmek istiyorum.Henüz Life Is Strange serisini oynamadım, bana çok da hitap etmeyen bir yapısı da var açıkçası ama Quantic Dream oyunlarıyla bu ön yargımı yıkıp başladım bu türe.Belki ilerde LIS serisine de başlarım.Neyse inşallah oyun iyi satar da Remeber Me ya da Vampyr'in güzel bir devam oyununu yaparlar.Ya da iyi sattı diye bu türe daha mı çok abanırlar acaba?! :D
Aslında LiS tarzı oyun yapmayı sürdürmeliler. Farklı türde bir oyun için çok tecrübesiz olduklarını düşünüyorum.

Vampyr'de LIS'ten farklı bir tarzı benimsediler ama bana göre pek tutmadı. Oyun kesinlikle kötü değildi ama çok fazla olumsuz noktası vardı. Burada yaptıkları hatalardan ders çıkarırlarsa ileride daha kaliteli oyunlar görebileceğimi düşünüyorum.

Bu arada Tell Me Why ile birlikte bu sene "Twin Mirror" adlı bir oyunu daha piyasaya çıkacak Dontnod'ın.

Bu gösterdiğiniz fragmanlardan anladığım kadarıyla bu oyunlar Life Is Strange oyunları gibi olacak. Ben de bütün Life Is Strange oyunlarını oynadığım için hiç zorlanmayacağımı düşünüyorum alışmakta.
Life Is Strange'in bütün oyunlarını oynayan biri olarak sizlere 2 sorum olacak. Sorularım şunlardır?
1- Bu oyunlar Life Is Strange oyunlarında olduğu gibi seçimlerimize göre mi ilerleyecek?
2- Sizce bu oyunların Türkçe yaması çıkar mı?
Teşekkür ederim ve herkese iyi forumlar diliyorum.

Transient Ghost

Forum Yetkilisi
Aslında LiS tarzı oyun yapmayı sürdürmeliler. Farklı türde bir oyun için çok tecrübesiz olduklarını düşünüyorum.

Vampyr'de LIS'ten farklı bir tarzı benimsediler ama bana göre pek tutmadı. Oyun kesinlikle kötü değildi ama çok fazla olumsuz noktası vardı. Burada yaptıkları hatalardan ders çıkarırlarsa ileride daha kaliteli oyunlar görebileceğimi düşünüyorum.

Bu arada Tell Me Why ile birlikte bu sene "Twin Mirror" adlı bir oyunu daha piyasaya çıkacak Dontnod'ın.
Remember Me'yi yapalı yıllar oldu.Bu süre zarfında baya tecrübe ve nitelikli eleman edinmişlerdir bence.Oyun gayet güzeldi severek oynamıştım.Vampyr'i de mantığı, keşif hissi, oynanış tarzı, gizemli hikayesi, düşman çeşitliliği, npc'lerle olan seçimli diyaloglar ve onların arka plan hikayelerini araştırmak falan bana gayet yeterli ve eğlenceli gelmişti.Tabi ki Witcher gibi geniş bir dünyası yoktu ama birçok oyuncuyu memnun etmeyi başarmış bir oyundu.Kanımca bu tür oyunlara girişmemelerinin sebebi, riske girmek yerine daha az maliyet ve iş gücüne sahip oyunlara yönelmek istemeleridir.Zaten bu yüzden Remember Me'den sonra istedikleri desteği bulamayıp LIS gibi oyunlara yöneldiler bence.Şirket olarak büyüdükleri zaman CD Project Red gibi daha geniş çaplı oyunlara yöneleceklerini düşünüyorum.Bu Twin Mirror'ı ben de merakla bekliyorum.Bakalım bu tarza bir yenilik getirebilecek mi.

RUBENム

真島吾朗
Bu gösterdiğiniz fragmanlardan anladığım kadarıyla bu oyunlar Life Is Strange oyunları gibi olacak. Ben de bütün Life Is Strange oyunlarını oynadığım için hiç zorlanmayacağımı düşünüyorum alışmakta.
Life Is Strange'in bütün oyunlarını oynayan biri olarak sizlere 2 sorum olacak. Sorularım şunlardır?
1- Bu oyunlar Life Is Strange oyunlarında olduğu gibi seçimlerimize göre mi ilerleyecek?
2- Sizce bu oyunların Türkçe yaması çıkar mı?
Teşekkür ederim ve herkese iyi forumlar diliyorum.
1- Oyunun "Vikipedi" sayfasında "Tyler ve Alyson'ın eşsiz bağın gücünü belirleyecek ve seçimler yaparak ikizlerin hayatlarının geleceğini şekillendirecekler. " yazdığına göre seçimlere göre ilerleyecek hikaye.

Twin Mirror da aynı şekilde ilerleyecek. "Sam'in kiminle konuştuğu isteğe bağlıdır ve araştırmasının durumuna ve seçimlere bağlı olarak birden fazla son vardır. "

2-TR yamaları çıkacağını düşünüyorum. Fakat ücret talep etmeleri olası.

Transient Ghost

Forum Yetkilisi
Artık Türkçe dil desteğiyle gelirse sorusunu geçip Türkçe yaması yapılır mı diye sormaya başladık. :d

Bu arada para ile satılabildiği sürece bu ve buna benzer hikayeli oyunların çevrilmemesi için bir sebep yok.Hatta satır sayısı az olursa gönüllü veya gruplar tarafından ücretsiz bile yapılabilir.Ama siz yine kendinizi en kötüsüne hazırlayın bence.:rolleyes:

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt