Tek kişinin yaptığı oyun Mona tarzı ile dikkat çekiyor

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Mona yapım aşamasında sadece tek bir kişinin bulunduğu bulmaca ve macera dinamiklerini bir araya geriten bir oyun. Zaman zaman bu tarz tek bir oyuncu tarafından geliştirilen oyunlar ile karşılaşıyoruz.

Bu oyunlar kimiz aman aksiyon kimi zaman ise platform türüne odaklanıyor. Genelde ortak paydaları ise kendilerine has bir tarza sahip olmaları. Tek bir yapımcı geliştirdiği için sanırım bu tarz oyunlarda tamamen onun hayal gücünü görme şansına erişiyoruz.

Son yıllarda bunun en güzel örneklerinden bir tanesi Bright Memory olmuştu. İşte yeni duyurulan Mona isimli oyun da tek bir oyuncunun geliştirmesine rağmen farklı gözüken yapımlara örnek bir oyun olmuş diyebiliriz.

Oyunun Steam sayfasına baktığımızda genel olarak üçüncü bakış kamera açısına sahip keşfetme ve bulmaca dinamikleri olan bir yapım olarak nitelendirildiğini görüyoruz. Vincent Aalbertsberg isimli bir Reddit kullanıcısı tarafından geliştirilen oyunun yaklaşık bir yıldır gelişim aşamasında olduğu da belirtilmiş.

Keşfetmeye başladığınız adadaki insanları hangi kötülüğün yok ettiğini araştıracağımız oyunun ilk videosu da oldukça umut verici duruyor. Videoda özellikle oyunun grafiklerinin ve bulmaca tarzının dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz. Karakter ve çevre tasarımlarıyla da kendine has bir atmosfer yakalamayı başarmış. Yayınlanan duyuru videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

Ersin Kılıç

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Bu tür oyunları genelde çok severim ama bu oyun bana pek umut vermedi.Diğer oyunlara nazaran (Inside-Limbo-DARQ) TPS bakış açılı olması da sanki grafik ve atmosferle etkilemeye çalışan bir oyun olacakmış gibi bir izlenim verdi bana.Bulmaca adına pek bir şey göremedim mesela.EA'in de buna benzer bir oyunu vardı (Sea of Solitude), görünüm olarak ona benzettim, kaderi de ona benzemez inşallah.Yine de çıkışına kadar bekleyip öyle görmek lazım.Bir trailer ile tüm oyunun nasıl olacağını bilmek mümkün değil.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt