sizcebu pc ye geçmeye değer mi

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

T-O MAROON BERET

"Zafer, Zafer Benimdir Diyebilenlerindir.
beyler sapphire nitro rx570 4 gb 256 bit ekran kartım g4560 işlemcim 8 gb ram sistemim var arada drop oluyor oyunlarda
i 5 6400 rx480 4 gb 8 ram li pc ye 300 tl farkla geçilmesi mantıklı mıdır
oyunlarda fps im artar mı rx 480 rx 570 den daha mı iyidir

ccengizps4

Torrent-Oyun.com
RX 480- RX 570 den çok az daha iyi, i5 6400 de g4560 dan aynı şekilde RX 480 ve RX 570 arasındaki fark gibi çok az ama en büyük önemli özelliği 4 çekirdek 4 thread olması.

T-O MAROON BERET

RX 480- RX 570 den çok az daha iyi, i5 6400 de g4560 dan aynı şekilde RX 480 ve RX 570 arasındaki fark gibi çok az ama en büyük önemli özelliği 4 çekirdek 4 thread olması.
peki değer mi böyle bişe yapmaya elimdeki sistem temiz 7 8 aylık fazla yorulmamış sistem
yeni sistemin ne olduğunu bilmiyorum çok fps farkı olur mu
yoksa elimde bu sistem kalsada 8 gb daha ram eklesem drop olmasını engeller miyim daha sonrada işlemci mi yükseltsem ne önerirsiniz

Dr.Lecter

Chesapeake Matadoru
Emektar
Ram yükselt ondan sonra işlemcini yükselt bence.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Forum Yetkilisi
fark olur mu dostum oyunlarda vs azda olsa drop azalır mı
Hangi oyunun, hangi donanımdan dolayı drop yaptığına bağlı bu (yani hangi donanımı daha çok kullandığına).Örneğin zamanında Just Cause 3 ve Sniper Ghost Warrior 3 kronik optimize oyunlardı.Ne yaptıysam düzeltemiyordum.En son 12 GB ram'e yükseltince düzelmişlerdi diye hatırlıyorum ama o kadar uğraşmanın ardından keyif kaçırdığını için yarım saat oynadıktan sonra sıkılıp bırakmıştım ikisini de.Sana tavsiyem ram'ini en az 12 GB yap.İşlemcin de yetersiz kalıyordur büyük ihtimalle.Onu da yükseltmeni tavsiye ederim.Ekran kartını değiştirmene gerek yok bence.

Edit:
Oynadığın oyunun hangi donanıma ekstra yük bindirdiğine bakıp ona göre karar vermeni öneririm.Görev yöneticinden oyun açıkken %100'lerde olan donanım hangisi mesela.Bir de sıcaklıkları da kontrol etmelisin.

Son düzenleme:

T-O MAROON BERET

Hangi oyunun, hangi donanımdan dolayı drop yaptığına bağlı bu (yani hangi donanımı daha çok kullandığına).Örneğin zamanında Just Cause 3 ve Sniper Ghost Warrior 3 kronik optimize oyunlardı.Ne yaptıysam düzeltemiyordum.En son 12 GB ram'e yükseltince düzelmişlerdi diye hatırlıyorum ama o kadar uğraşmanın ardından keyif kaçırdığını için yarım saat oynadıktan sonra sıkılıp bırakmıştım ikisini de.Sana tavsiyem ram'ini en az 12 GB yap.İşlemcin de yetersiz kalıyordur büyük ihtimalle.Onu da yükseltmeni tavsiye ederim.Ekran kartını değiştirmene gerek yok bence.

Edit:
Oynadığın oyunun hangi donanıma ekstra yük bindirdiğine bakıp ona göre karar vermeni öneririm.Görev yöneticinden oyun açıkken %100'lerde olan donanım hangisi mesela.Bir de sıcaklıkları da kontrol etmelisin.
usta sağolasın ilk önce baya bi yazmışsın eline sağlık
şuan zaten işlemci yükseltmem zor elimde bi 400 tl para var
sıkıntım şu anakartım asus h110 mk anakartın desteklediği işlemcilere baktım hep fiyatı yüksek veya stok olmayan işlemci destekliyor olsa mesela ryzen gibi 700 800 tl lik bi işlemci bi şekilde almaya çalışcam ama yok bulamadım ben mi yanlış bakıyorum onuda anlamadım
sence 4 gb ram + 1368 760 60ghz monitör mü alsam
yoksa 8 gb ram+elimde bulunan 82 ekran tv yi mi kullansam

Transient Ghost

Forum Yetkilisi
usta sağolasın ilk önce baya bi yazmışsın eline sağlık
şuan zaten işlemci yükseltmem zor elimde bi 400 tl para var
sıkıntım şu anakartım asus h110 mk anakartın desteklediği işlemcilere baktım hep fiyatı yüksek veya stok olmayan işlemci destekliyor olsa mesela ryzen gibi 700 800 tl lik bi işlemci bi şekilde almaya çalışcam ama yok bulamadım ben mi yanlış bakıyorum onuda anlamadım
sence 4 gb ram + 1368 760 60ghz monitör mü alsam
yoksa 8 gb ram+elimde bulunan 82 ekran tv yi mi kullansam
Rica ederim, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.Maalesef monitör tavsiyesi konusunda pek bir bilgim olmadığı için yardımcı olmayacağım.Benim kullandığım monitör 1440x900.Eğer kullandığı monitörden daha iyi görüntülü bir monitör kullanırsan alacağın fps de aynı oranda azalır.Yani mesela ben 900p'lik monitör yerine 1080p'lik monitöre geçiş yaparsam görüntü kalitesi artar fakat aynı oranda fps oranı da düşer.Elindeki 82 ekran tv'nin kaç piksel olduğunu öğrenirsen ona göre karar verirsin ama tavsiyem 760p yerine en az 900p'lik monitör alman (sendekinin 1080p olduğunu tahmin ediyorum).

İşlemciyi Ryzen yani AMD tabanlı işlemcilerden seçemiyorsun çünkü anakartın sadece Intel'i destekliyor.Intel'de de sınırlama var maalesef.Intel işlemcilerden de LGA 1151 pinli işlemcileri seçebilirsin.Biraz araştırayım, hatta sen de araştır, eğer işlemciyi değiştirmeye değecek bir işlemci varsa fiyata göre bilgilendiririm.Araştırırken LGA 1151 işlemci olarak aratırsın.Bu arada şimdilik ram'i değiştirmeni öneririm.En az 8+4 yap bence.Bütçen yoksa da Sahibinden'de 2. el temiz işlemcilere yönelmeni tavsiye ederim.

dostum bu arada gpu neden analamadım birden 0 ı görüyor
0 mı? nerde, ben göremiyorum.

T-O MAROON BERET

Rica ederim, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.Maalesef monitör tavsiyesi konusunda pek bir bilgim olmadığı için yardımcı olmayacağım.Benim kullandığım monitör 1440x900.Eğer kullandığı monitörden daha iyi görüntülü bir monitör kullanırsan alacağın fps de aynı oranda azalır.Yani mesela ben 900p'lik monitör yerine 1080p'lik monitöre geçiş yaparsam görüntü kalitesi artar fakat aynı oranda fps oranı da düşer.Elindeki 82 ekran tv'nin kaç piksel olduğunu öğrenirsen ona göre karar verirsin ama tavsiyem 760p yerine en az 900p'lik monitör alman (sendekinin 1080p olduğunu tahmin ediyorum).

İşlemciyi Ryzen yani AMD tabanlı işlemcilerden seçemiyorsun çünkü anakartın sadece Intel'i destekliyor.Intel'de de sınırlama var maalesef.Intel işlemcilerden de LGA 1151 pinli işlemcileri seçebilirsin.Biraz araştırayım, hatta sen de araştır, eğer işlemciyi değiştirmeye değecek bir işlemci varsa fiyata göre bilgilendiririm.Araştırırken LGA 1151 işlemci olarak aratırsın.Bu arada şimdilik ram'i değiştirmeni öneririm.En az 8+4 yap bence.Bütçen yoksa da Sahibinden'de 2. el temiz işlemcilere yönelmeni tavsiye ederim.

0 mı? nerde, ben göremiyorum.
böyle dostum

Ekli dosyalar

T-O MAROON BERET

Tam olarak neyden bahsettiğini anlamadım.Bu resimde gpu'nun 0 olduğunu gösteren kısım neresi? Bu arada oyunda sıkıntı yaratmıyorsa normal bir durum olabilir.Oyunu oynamadığım için bilmiyorum.
sağ yukarda gpu değerleri var usta oyundayken o gpu 100 key 0 oluyo anlık takılma yapıyor

Transient Ghost

Forum Yetkilisi
Dostum işlemci konusunda şanslısın.9. nesil Intel işlemcileri bile destekliyor senin anakart.Benim işlemciyle birkaç tanesini karşılaştırdım.Ekran görüntülerine bakarak bir karar verirsin.Tavsiyem en az i3 9100F alman ki önce ram'ini yükselterek bir deneme yapabilirsin.Olmazsa ne olacak diye düşünme çünkü eninde sonunda (edit: doğrusu önünde sonundaymış :) ) ram'i yükseltmek zorunda kalacaksın ilerde.İşlemci için de anakart değiştirmene gerek yok artık.1151 pinlik anakart için bahsettiğim işlemci (i3 9100F) 2019'da üretilmiş.Ryzen serisinden Ryzen 5 2600'e denk sayılır.İstersen aşağıdaki linkten bakmaya devam et istersen başka sitelerden daha uygununu bulmaya çalış (veya 2. el sitelerinden).Sonuç olarak eğer sisteminde yazılımsal bir sorun yoksa bu iki parçanın değişimiyle drop sorunun giderilmiş olacak diye düşünüyorum.Bu arada imkanın varsa test amaçlı daha düşük piksel bir monitörde deneme yapmanı tavsiye ederim.

i3'lerden itibaren bak (Pentium'lara hiç bakma):
https://www.akakce.com/arama/?q=1151+i%FElemci&p=4&s=2

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

ccengizps4

Torrent-Oyun.com
Yakında bomba gibi bir işlemci geliyor, şuan anakart ve işlemci güncellemesi yapma. 120 dolar'a İ7 7700k katili geliyor. 4 core 8 thread ve a320 yani en düşük anakartlar ile de çalışıyor.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt