TO Haber | Sekiro : Shadows Die Twice Çıkmadan Kırıldı !

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

депрессия

Two Men Enter, One Man Leaves
haber.png

Sekiro : Shadows Die Twice Çıkmadan Kırıldı !

22 Mart'ta yani geçtiğimiz gün çıkan ve şuan halihazırda Steam ana sayfasını süsleyen Sekiro : Shadows Die Twice, çıkmadan 1 gün önce 21 Mart'ta kırıldı. Bu kadar çabuk kırılmış olmasından, oyunda Denuvo koruması olmadığı anlaşılıyor. Kırılmasının ardından çıkış tarihinden önce sitemizde de bu sayfada yayınlanan oyunu Steam üzerinden 60 dolar gibi bir fiyata satın alan yada ön sipariş veren kişiler biraz üzülmüş olabilir zira oyunun multiplayer modu olmadığı için korsan oyun ve orijinal oyun arasında herhangi bir üstünlük farkı maalesef ki yok. Hatırlarsanız Denuvo henüz oyun yapımcıları arasında yeni yaygınlaşmaya başladığında Watch Dogs'da optimizasyon konusunda çok sorun yaşatmıştı ve zamanın güçlü sistemlerinde bile oyunu oynarken donmalara sebep olmuştu. Denuvo oyunları performans ve optimizasyon açısından ciddi bi şekilde etkileyen bir koruma sistemi olduğundan dolayı Denuvo'nun olmayışının iyi bir yanı da var. Bu en azından oyunu daha stabil oynayabileceğimiz anlamına geliyor.

Son düzenleme:

депрессия

Burası torrent forumu olabilir kardeşim ama insanlar, her türlü oynadıkları oyunu satın almalılar, maddi gücü yetmeyenler tabikide forumumuz gibi siteleri kullanmalı ancak bu oyunları yapmak için binlerce dolar para harcanıyor ve yüzlerce, bazı firmalardaysa binlerce kişi binlerce saatini harcayarak emek vererek yapıyor bu oyunu. O kadar emeğe rağmen korsanıyla orijinali arasında bir fark da olmayınca doğal olarak oyuncular da oyunu korsan olarak oynamaya eğilimli oluyorlar ve yapımcılar da hem emek hırsızlığına uğruyorlar hemde maddi ve manevi açıdan zarara uğruyorlar.

Edit : Şöyle düşünmeniz de lazım, mesela Sekiro'ya misal veriyorum kelimenin tam anlamıyla bayıldınız, bir sonraki oyununu iple çekiyorsunuz ama o da ne. Oyunun çıkışının ardından birkaç ay sonra firma iflasını açıklıyor. Yeni çıkardıkları oyunu, oyuncuların %95'i korsan olarak oynamış doğal olarak da gelir elde edememişler ve batmışlar. Sizin çok sevdiğiniz Sekiro'nun 2. oyunu da yalan olmuş. Bu şekilde düşündüğünüz zaman neden maalesef dediğimi anlamışsınızdır diye tahmin ediyorum.
Buna verilebilecek en iyi örnek de çoğumuzun bildiği ve zamanında sevdiğimiz Crysis serisinin sahibi olan Crytek. Günümüzde batma noktasına gelmiş durumdalar.

Son düzenleme:

llMalHeroll

Çekerim Adaleti Severim Emaneti...
Burası torrent forumu olabilir kardeşim ama her türlü insanlar oynadıkları oyunu satın almalılar, maddi gücü yetmeyenler tabikide forumumuz gibi siteleri kullanmalı ancak bu oyunları yapmak için binlerce dolar para harcanıyor ve yüzlerce, bazı firmalardaysa binlerce kişi binlerce saatini harcayarak emek vererek yapıyor bu oyunu. O kadar emeğe rağmen korsanıyla orijinali arasında bir fark da olmayınca doğal olarak oyuncular da oyunu korsan olarak oynamaya eğilimli oluyorlar ve yapımcılar da hem emek hırsızlığına uğruyorlar hemde maddi ve manevi açıdan zarara uğruyorlar.

Edit : Şöyle düşünmeniz de lazım, mesela Sekiro'ya misal veriyorum kelimenin tam anlamıyla bayıldınız, bir sonraki oyununu iple çekiyorsunuz ama o da ne. Oyunun çıkışının ardından birkaç ay sonra firma iflasını açıklıyor. Oyuncuların %95'i korsan olarak oynamış doğal olarak da gelir elde edememişler ve batmışlar. Sizin çok sevdiğiniz Sekiro'nun 2. oyunu da yalan olmuş. Bu şekilde düşündüğünüz zaman neden maalesef dediğimi anlamışsınızdır diye tahmin ediyorum.

Bir yöne, bazı kişilere göre doğru ( genellikle 12-15 yaş arasında olanlar için ) . Bence sen çok yanlış yerdesin.

депрессия

Bir yöne, bazı kişilere göre doğru ( genellikle 12-15 yaş arasında olanlar için ) . Bence sen çok yanlış yerdesin.
Bu konunun doğruluğu tartışmaya açık değil, bir yön için değil genel olarak bu doğru bir kavram. Ayrıca yanlış bir yerde değilim, torrent forumunda olan insanlar oyunların orijinal alınması gerektiğini savunamaz mı ? Parası olan kişiler oyunu satın almalılar. Günümüze bakıldığında zaten Türkiye için güncel oyunları satın almak çok mümkün olmasa bile - fiyatları 300-500 lira oluyor çünkü - 20tl, 30tl gibi makul fiyatlı oyunları insanlar satın almalılar.

.Barış Kaan.

Özgürlük, müziğin kanatlarında.
Korsana karşı olsam da günümüz ülkesinde mecburiyetten dolayı korsana yöneliyoruz. Oyunu orijinal alabilmek tabii ki isterim ama 60 dolar yani 350 lira civarına bir oyun almaktansa 10 gün o parayla geçinir korsan oynarım. Burada 30-40 lira civarı olsa korsan oyunun yüzüne bakmam bile ancak el mahkum durumu çok belirgin şekilde var. Korsana devam :D

llMalHeroll

Bu konunun doğruluğu tartışmaya açık değil, bir yön için değil genel olarak bu doğru bir kavram. Ayrıca yanlış bir yerde değilim, torrent forumunda olan insanlar oyunların orijinal alınması gerektiğini savunamaz mı ? Parası olan kişiler oyunu satın almalılar. Günümüze bakıldığında zaten Türkiye için güncel oyunları satın almak çok mümkün olmasa bile - fiyatları 300-500 lira oluyor çünkü - 20tl, 30tl gibi makul fiyatlı oyunları insanlar satın almalılar.

Ben 16 yaşımdan beri hiç bir büyük oyunu korsan indirmedim ya satın aldım yada oynamadım. Hala da öyle param varsa alır oynarım, korsan kötü birşey demek istediğim zaten 16 yaşını geçen herkez benim le aynı anlayışa sahib olacaklarını düşünüyorum. örnek orjinal Bf 1 ve rise of the tomb raider ım var ama bf 5 ve shadow of the tomb raider im yok ve korsan da indirmedim. ve kimse hakkında ''satın almalılar'' falan da diyemezsin. yanlış yerdesin çünkü lazım olmasa kimse burdan işini görmez.

retr0_

Rölantiye devam..
Ben 16 yaşımdan beri hiç bir büyük oyunu korsan indirmedim ya satın aldım yada oynamadım. Hala da öyle param varsa alır oynarım, korsan kötü birşey demek istediğim zaten 16 yaşını geçen herkez benim le aynı anlayışa sahib olacaklarını düşünüyorum. örnek orjinal Bf 1 ve rise of the tomb raider ım var ama bf 5 ve shadow of the tomb raider im yok ve korsan da indirmedim. ve kimse hakkında ''satın almalılar'' falan da diyemezsin. yanlış yerdesin çünkü lazım olmasa kimse burdan işini görmez.
Neden diyemesin? Söylediği şey kötü bir şey değil. Ve doğru. Zorunuza giden nedir? Neden buna bu kadar alındınız?

Neden diyemesin? Söylediği şey kötü bir şey değil. Ve doğru. Zorunuza giden nedir? Neden buna bu kadar alındınız?
Neden mi diyemezsiniz?

Parası vardır ama oynayacağı oyun hakkında bilgisi yoktur, belki önce oynayıp görmek ister. Beğenirse zaten bir şekilde o firmanın bir sonraki oyununu almak isteyebilir destek olmak için.

Oyun online kısmı yüzünden para tuzagidir ve bu tuzağa dusmeyip sadece offline kısmını oynamak istiyordur.

Oyunun firması hiçbir oyununda Türkçe dil desteği vermiyordur (Ubisoft gibi) ve bu firmaya para kazandırmak istemiyordur çok doğal olarak. Ama oyunu da oynamak istiyordur, kimsenin buna karışma hakkı yok.

Ve bunların hepsini bir kenara bırak, parası vardır ama bir oyun için o kadar para vermek istemiyordur. Kimseye orijinal almaya zorunluymuş gibi muamele edemezsiniz. Herkesin günahı kendine.

retr0_

Rölantiye devam..
Neden mi diyemezsiniz?

Parası vardır ama oynayacağı oyun hakkında bilgisi yoktur, belki önce oynayıp görmek ister. Beğenirse zaten bir şekilde o firmanın bir sonraki oyununu almak isteyebilir destek olmak için.

Oyun online kısmı yüzünden para tuzagidir ve bu tuzağa dusmeyip sadece offline kısmını oynamak istiyordur.

Oyunun firması hiçbir oyununda Türkçe dil desteği vermiyordur (Ubisoft gibi) ve bu firmaya para kazandırmak istemiyordur çok doğal olarak. Ama oyunu da oynamak istiyordur, kimsenin buna karışma hakkı yok.

Ve bunların hepsini bir kenara bırak, parası vardır ama bir oyun için o kadar para vermek istemiyordur. Kimseye orijinal almaya zorunluymuş gibi muamele edemezsiniz. Herkesin günahı kendine.
Söylediklerinden hiçbiri oyunu satın almamak için bir sebep değil. Kaldı ki arkadaşın dediği şey, parası olanlar oyunu satın almalılar. Ee doğru. Kimse sen bedava oyna diye oyun yapmıyor. Yani senin yaptığın doğru, arkadaşın dediği, parası olan oyunu satın almalı sözü mü yanlış? Kimseye gidin oyun satın alın, satın almak zorundasınız dememiş. İşiniz gücünüz boş muhabbet yapmak.

Söylediklerinden hiçbiri oyunu satın almamak için bir sebep değil. Kaldı ki arkadaşın dediği şey, parası olanlar oyunu satın almalılar. Ee doğru. Kimse sen bedava oyna diye oyun yapmıyor. Yani senin yaptığın doğru, arkadaşın dediği, parası olan oyunu satın almalı sözü mü yanlış? Kimseye gidin oyun satın alın, satın almak zorundasınız dememiş. İşiniz gücünüz boş muhabbet yapmak.
Türkçe bilgin varsa -meli -malı eki gereklilik, kibarca zorunluluk belirtir. Ben korsan oynanmasina doğru demedim. Ama bunun için de kimseye karışma hakkınız yok. Herkesin kendine göre sebebi vardır. Sizin bunları sebep olarak kabul edip etmemenizin bir önemi yok. Asıl burda boş yapan sen olmuşsun, almalılar diyen arkadaş yine bir nevi fikrini belirtmiş, sen onun dediği üzerinden saldırmaya başlamışsın.

депрессия

Kardeşim yanlış yerde olduğum falan yok, sen önce kendi fikir yapını değiştirmeye bak, burada yanlış düşünen sensin. Ayrıca satın almalılar dediğim 20 tl gibi makul fiyatlı oyunlar, bak orada zaten yukarıdada yazmışım. 300 Tl gibi bir fiyatı olan oyunu tabiki de herkes satın alamaz herkesin durumu yetmeyebilir ama 20-30 lira gibi bir parayı bir oyuna veremeyecek bir adamın evinde de afedersin bilgisayarın ne işi var ?
Sen yapımcıların yaptığı işi hiç önemsemiyorsun oyunlara para verilmemesi gereken eğlence araçları olarak bakıyorsun anladığım kadarıyla.
Günümüzde sağlam grafikli fakat 10 saat süren bir oyunu yapmak için bile harcanan para ve zaman hiç de azımsanmayacak kadar fazla olduğu için ben şahsen oyunlara para verilmemesi gerektiğini düşünen insanlara sinir oluyorum.

Dediğim gibi, herkes yüksek fiyatlı oyunları alamaz ama en azından oynamak için can attığın oyunun fiyatı 20 liraysa da bir zahmet iki gün harçlığını biriktirip alıver kardeşim.

llMalHeroll

Kardeşim yanlış yerde olduğum falan yok, sen önce kendi fikir yapını değiştirmeye bak, burada yanlış düşünen sensin. Ayrıca satın almalılar dediğim 20 tl gibi makul fiyatlı oyunlar, bak orada zaten yukarıdada yazmışım. 300 Tl gibi bir fiyatı olan oyunu tabiki de herkes satın alamaz herkesin durumu yetmeyebilir ama 20-30 lira gibi bir parayı bir oyuna veremeyecek bir adamın evinde de afedersin bilgisayarın ne işi var ?
Sen yapımcıların yaptığı işi hiç önemsemiyorsun oyunlara para verilmemesi gereken eğlence araçları olarak bakıyorsun anladığım kadarıyla.
Günümüzde sağlam grafikli fakat 10 saat süren bir oyunu yapmak için bile harcanan para ve zaman hiç de azımsanmayacak kadar fazla olduğu için ben şahsen oyunlara para verilmemesi gerektiğini düşünen insanlara sinir oluyorum.

Dediğim gibi, herkes yüksek fiyatlı oyunları alamaz ama en azından oynamak için can attığın oyunun fiyatı 20 liraysa da bir zahmet iki gün harçlığını biriktirip alıver kardeşim.

hiç bir büyük oyunu korsan indirmedim ya satın aldım yada oynamadım. Hala da öyle param varsa alır oynarım, korsan kötü birşey demek istediğim zaten 16 yaşını geçen herkez benim le aynı anlayışa sahib olacaklarını düşünüyorum. örnek orjinal Bf 1 ve rise of the tomb raider ım var ama bf 5 ve shadow of the tomb raider im yok ve korsan da indirmedim.

Ek olarak ne olursa olursun kimse kimsenin şunu almalı bunu almamalı falan diyemeeeeez. Laik bir ülke değilmiyiz ben mi yanlış biliyorum. buda neden yapımcıları savunuyorsunuz onuda anlamış değilim. o beni micro ödemeler le soymak isterken sorun yok, kozmetiğe para yatırmam için denemediği yol yok , optimizasyon zaten çöp ( çoğunlukta ) hikaye yi zaten kim yazmış belli değil.

Son düzenleme:

Onur.G

Her Şey Unutulmuyor
Süper Moderatör
beyler. yorum yaparken şu egolarınızı kenara koyup da yorum yapın. herkes istediği yorumu yapmakta özgür. her şeyi biliyorum havasından çıkın. kimse kimsenin yorumuna karışamaz. küfür olur hakaret olur raporlarsınız köşenize çekilirsiniz. kimseye uyarı da bulunmuyorum herkese söylüyorum. yorumlarınıza dikkat edin. egonuzu bir kenara bırakın. her şeyi ben biliyorum havasından çıkartın kendinizi. bu sorum 1 kişinin değil bu forumda bir sürü üye var herkes istediği yorumu yapmakta özgür.
iyi forumlar.

ZeuS

* G a M e R *
Takım Lideri
Bir oyunu yapmak için harcanan emeği,zamanı ve yaptıkları masrafı düşünerek yorum yapınız. Bir oyuna çöp diyerek haksızlık yapmış ve emeğe saygısızlık yapmış oluyorsunuz. Her oyunu beğenmek zorunda değilsiniz ama oyun hakkında fikirlerinizi de bu şekilde belirtemezsiniz.

İsteyen oyunu orjinal alır isteyen korsan indirip oynar. Bu herkesin kendi düşüncesidir. Bu konuyla ilgili tartışmaya devam edip birbirinizi kırmanıza gerek yok.

İyi Forumlar.

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt