Sebzeye Dair Bir Şey Yemiyorum.

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

Nobility

Torrent-Oyun.com
Forum halkı merhaba. Konu başlıkta da belirttiğim gibi sebzeye dair bir şey yememem. 21 yaşındayım ve kendimi bildim bileli ağzıma sebzeye dair hiçbir şey sürmedim. Sebze yemekleri, soğan,sarımsak vs ve yeşil olup pişen şeyler. Öyle çok kilolu falanda değilim. Yani sebze yemeye yemeye obezite olmuşsundur gibi düşünmeyin. Sağlığımda yerinde çok şükür. Ama bu durum beni bazen çok zorluyor. Özellikle misafirliğe gittiğimde ya da herhangi bir yerde kalmam gerektiğinde. Bakliyatlar vs yiyorum bunda sıkıntı yok. Aynı şekilde ette yiyorum ama bir türlü sebzeyi ağzıma süremiyorum. Kokuları bile itici geliyor. Hayır artık cidden bir süre sonra hep aynı yemekleri yiyorum ve sıktı bu durum. Aslında sadece sebze de değil mesela domates veya marulda yemiyorum. Söylediğim her ekmek arası sipariş domatezsiz marulsuz turşusuz oluyor. Bunu nasıl çözebilirim? Aranızda benim gibi olup bu konuyu aşmış olanlar var mı? Varsa nasıl aştılar? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Senin ki biraz farklı daha başka bir durum sanırım çünkü bende peynir gibi sütten yapılan diğer kahvaltılıkları sevmiyorum ama bu yememi engellemiyor , için de peynir olunca kötü olan poğaçalar da var güzel olanda örnek için içi yarık pastane poğaçası hiç hoşuma gitmezken su böreğine , Susamlı pastane poğaçasına bayılıyorum mesela. Kahvaltıda doğru dürüst peynir ürünü yemem ama burgu tarzı peynirleri bezen yiyorum , ayran içince hoşuma gitmiyor ama içmek o an istersem içiyorum. ( biraz kişisel tabi dönerin yanında soğuk çay daha az döneri bastırıyor gibi geliyor bana ) genel de soğuk çay yada içeceksiz tercih ediyorum döner ( sadece döner değil tüm yemekler de geçerli dışarda yediğim zaman ) yersem. Yoğurt bazen güzel tutuyor hoşuma gidiyor ama bazen de tam tutmamış ekşimiş gibi oluyor hoşuma gitmese de yeniyor yani sende ki biraz daha farklı bir durum belki bir doktor vs gidebilirsin. Tamamen senin ki ile aynı değil ama konu boş kalmasın diye kendi tecrübe mi paylaşmak istedim.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Benim kardeşim de peynir-zeytin yiyemiyor, kokusuna bile zor dayanıyor desem yeridir.Peynir ve zeytin türevi şeylerin bazı insanlar tarafından yenemediğini kardeşim vasıtasıyla öğrendim, belki seninki de böyle bir şeydir.Çocukluk döneminden kaynaklan bir sorundan dolayı bu sorun oluşmuş olabilir, korkuyu yenmek gibi düşünüp bir yerden başlamanı tavsiye ederim.Örneğin kokusuz ve nispeten tatsız olan marul ile başlayabilirsin. :)

Bu arada cipsi yiyor musun?

SELEN

If you think you can then you can.
Misafirlikler benim içinde zor geçiyor. Sadece sebze açısından değil evim harici başka insanların yemeklerini yemeyi sevmediğim için. Tamamen lezzetlerden dolayı.

Turşu, lahana, pırasa, brokoli, patlıcan hayatımda hiç tatmadığım şeyler. Büyük ihtimalde yemem gibi. Ama kabağı mesela sadece mücver olarak yiyorum. Soğanı zamanında çok küçükken soğan böreği olarak yedirmişlerdi. Şimdi olsa büyük ihtimal büyük önyargım olurdu yemezdim. Mantarı son dönem de makarnalı mantar olarak yedirttiler hoşuma da gitti makarnayla lezzetlenmiş ama onu da sade mantar olarak yine yemem hala sevmiyorum. Brokoliyi sebze olarak değil de fırında kızartma şeklinde yapanlar var kendim denemedim, güzel oluyor diyorlar.

Önerebileceğim en basit yöntem başlangıç için mücver olarak yemeniz olur.

MuratTamer

Darth Vader
Misafirlikler benim içinde zor geçiyor. Sadece sebze açısından değil evim harici başka insanların yemeklerini yemeyi sevmediğim için. Tamamen lezzetlerden dolayı.

Turşu, lahana, pırasa, brokoli, patlıcan hayatımda hiç tatmadığım şeyler. Büyük ihtimalde yemem gibi. Ama kabağı mesela sadece mücver olarak yiyorum. Soğanı zamanında çok küçükken soğan böreği olarak yedirmişlerdi. Şimdi olsa büyük ihtimal büyük önyargım olurdu yemezdim. Mantarı son dönem de makarnalı mantar olarak yedirttiler hoşuma da gitti makarnayla lezzetlenmiş ama onu da sade mantar olarak yine yemem hala sevmiyorum. Brokoliyi sebze olarak değil de fırında kızartma şeklinde yapanlar var kendim denemedim, güzel oluyor diyorlar.

Misafirlikte yemek yeme zorluğu bende de var çocuklugumdan beri :) en temiz insan bile olsa garip bir tiksinti oluyor. Ayip olmasin diye zorlayıp kendimi yiyorum ama hele hele kıl tüy birşey farkettiysem yemek masasında o yemek bitene kadar ızdırap oluyor insana. Mahçup olmasın diye kıl var diyemiyorsun onune koymus gelde yeme :) o yuzden evine davet eden eş dost oldu mu yemek saati hep işimiz çıkıyor genelde. çaya kahveye çağırdıysa gidiyorum.

Nobility

Torrent-Oyun.com

Saydıklarının hiçbirini yemiyorum :D Ama benim misafirliklerin zor geçmesi bu nedenlerden değil benim sebze yemememden. Yoksa çevremdeki insanlar gayet temiz insanlar. Ama şimdi yemek masasına oturduğun zaman genellikle ne olur? Çorba-bir tane ara sıcak gibi bir şey- Ana yemek. Eğer ana yemek sebzeli bir şeyse muhtemelen aç kalkıyorum o masadan.

Benim kardeşim de peynir-zeytin yiyemiyor, kokusuna bile zor dayanıyor desem yeridir.Peynir ve zeytin türevi şeylerin bazı insanlar tarafından yenemediğini kardeşim vasıtasıyla öğrendim, belki seninki de böyle bir şeydir.Çocukluk döneminden kaynaklan bir sorundan dolayı bu sorun oluşmuş olabilir, korkuyu yenmek gibi düşünüp bir yerden başlamanı tavsiye ederim.Örneğin kokusuz ve nispeten tatsız olan marul ile başlayabilirsin. :)

Bu arada cipsi yiyor musun?
Cips yiyorum ama çok nadir. Bazen arkadaşlarla toplandığımızda yiyoruz ya da bazen markette görüyorum canım çekiyor alıyorum ama öyle aşırı çok yemiyorum çok seyrek. Bende yemiyorum peynir zeytin. Harbiden de kötü kokuyorlar.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Saydıklarının hiçbirini yemiyorum :D Ama benim misafirliklerin zor geçmesi bu nedenlerden değil benim sebze yemememden. Yoksa çevremdeki insanlar gayet temiz insanlar. Ama şimdi yemek masasına oturduğun zaman genellikle ne olur? Çorba-bir tane ara sıcak gibi bir şey- Ana yemek. Eğer ana yemek sebzeli bir şeyse muhtemelen aç kalkıyorum o masadan.

Cips yiyorum ama çok nadir. Bazen arkadaşlarla toplandığımızda yiyoruz ya da bazen markette görüyorum canım çekiyor alıyorum ama öyle aşırı çok yemiyorum çok seyrek. Bende yemiyorum peynir zeytin. Harbiden de kötü kokuyorlar.
Cipslerin çoğunda soğan, biber ve türevi sebzeler oluyor da ondan sordum.Etkilemiyor mu seni?

Kaan1840

"Bin Cihana değişmem, şu öksüz Türklüğümü."
Forum halkı merhaba. Konu başlıkta da belirttiğim gibi sebzeye dair bir şey yememem. 21 yaşındayım ve kendimi bildim bileli ağzıma sebzeye dair hiçbir şey sürmedim. Sebze yemekleri, soğan,sarımsak vs ve yeşil olup pişen şeyler. Öyle çok kilolu falanda değilim. Yani sebze yemeye yemeye obezite olmuşsundur gibi düşünmeyin. Sağlığımda yerinde çok şükür. Ama bu durum beni bazen çok zorluyor. Özellikle misafirliğe gittiğimde ya da herhangi bir yerde kalmam gerektiğinde. Bakliyatlar vs yiyorum bunda sıkıntı yok. Aynı şekilde ette yiyorum ama bir türlü sebzeyi ağzıma süremiyorum. Kokuları bile itici geliyor. Hayır artık cidden bir süre sonra hep aynı yemekleri yiyorum ve sıktı bu durum. Aslında sadece sebze de değil mesela domates veya marulda yemiyorum. Söylediğim her ekmek arası sipariş domatezsiz marulsuz turşusuz oluyor. Bunu nasıl çözebilirim? Aranızda benim gibi olup bu konuyu aşmış olanlar var mı? Varsa nasıl aştılar? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Senin durumda çok farklıymış dostum. Bende sebze yemeklerini çok sevmem. Genelde yemem ama Domates, marul, soğan, onlarıda yerim yani.

Nobility

Torrent-Oyun.com
Gardaşım hele bi askere gidesen. Bak bakalım sebze et diye yemek ayırt ediyon mu :)):)):))
Vallahi kim duysa sebze yemediğimi onlarda aynen böyle diyor :D

Senin durumda çok farklıymış dostum. Bende sebze yemeklerini çok sevmem. Genelde yemem ama Domates, marul, soğan, onlarıda yerim yani.
Domates ile marulu istesem yerim ama yine de çok tercih etmiyorum işte.

Cipslerin çoğunda soğan, biber ve türevi sebzeler oluyor da ondan sordum.Etkilemiyor mu seni?
Yersem ruffels ketçaplı falan yiyorum veya lays sade.

Son düzenleme:

SELEN

If you think you can then you can.
Misafirlikte yemek yeme zorluğu bende de var çocuklugumdan beri :) en temiz insan bile olsa garip bir tiksinti oluyor. Ayip olmasin diye zorlayıp kendimi yiyorum ama hele hele kıl tüy birşey farkettiysem yemek masasında o yemek bitene kadar ızdırap oluyor insana. Mahçup olmasın diye kıl var diyemiyorsun onune koymus gelde yeme :) o yuzden evine davet eden eş dost oldu mu yemek saati hep işimiz çıkıyor genelde. çaya kahveye çağırdıysa gidiyorum.
Bazı fast foodçular hariç yemeğe gitsem bile evde yer giderim. Risk almıyorum nerede ne yiyeceğim belli olmaz :D.

Onu kendimden örnek vermiştim. Anım vardı birden aklıma geldi çok zor bi gündü :D

Önyargınızı kendinizi zorlayarak yiyerek anca yenebilirsiniz. Balık ürünlerinden 21 yaşıma kadar sadece standart balık yedim. Hepsinde tadımlık çevremdekileri kırmamak için denemiştim. Son 4 yıldır deniz ürünü olan her şeyi ayırmadan yiyorum. Hepsi de lezzetli çıktı şuana kadar.

Dediğim gibi mücver üzerinden gidebilirsiniz yada daha çok çocuklara yönelik uygulanan yöntemlerden. Bir parça da olsa zorlamanız lazım.

Benim sana tavsiyem, ton balıklı salata yemen olur. İçinde ton balığı olduğu için kokusu daha baskın geleceğinden daha rahat yiyebilirsin diye düşünüyorum, evde kendinde yapabilirsin, marul salatalık domatesleri doğra ton balıklarını koy hatta üstüne dondurulmuş mısırlar var onlardan alıp serpiştir hem lezzetli hem sağlıklı. Onun dışında semizotu kokusu baskın olmayan ve tadı diğer yeşilliklere göre daha hafif olan bir çeşit. İster limon sıkıp o şekilde ye istersen yoğurtluda yapılabiliyor. Brokoli de aynı şekilde çok güzel bir lezzet, haşlayıp soğuk bir şekilde yağ ve limon ile tüketebilirsin. Sana anlatacağım diye ağzım sulandı arkadaş nasıl yenmez sebzeler , götür yahu :)

Hocam eskisi gibi arkerlik yok ki. Parası olan bedelli yapıyor. 20 Gün anca gidiyor.
O iş o kadar basit değil yalnız hocam, ilk çıkan bedellide şanslı olanlar gitti 15 bin tl ye 20 gün. Artık 43 bin lira ve 1 ay. Onu verip bedelli yapacak insan sayısı çok değil bu ülkede. Zaten artık 6 ay yapıyor herkes. 5 ay için 43 bin lira vermek eğer evli değilseniz ve çok önemli bir işiniz yoksa çokta akıllıca değil.

Kaan1840

"Bin Cihana değişmem, şu öksüz Türklüğümü."
O iş o kadar basit değil yalnız hocam, ilk çıkan bedellide şanslı olanlar gitti 15 bin tl ye 20 gün. Artık 43 bin lira ve 1 ay. Onu verip bedelli yapacak insan sayısı çok değil bu ülkede. Zaten artık 6 ay yapıyor herkes. 5 ay için 43 bin lira vermek eğer evli değilseniz ve çok önemli bir işiniz yoksa çokta akıllıca değil.
Haklısınız hocam ama ginede parası olan her türlü gidiyor bedelli. Eskiden mecburen askerlik yaparlardı parası olanlarda istemesede. Şimdi parası olan çoğu kişi bedelli yapıyor.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt