Sapphire RX 570 4GB 256 Bit ITX

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

Faded

sertlik kanında var hayatın.
Selamlar. Ürünü yaklaşık 2 senedir kutusunda beklettiğim için satmaya karar verdim. Kart sıfırdan farksızdır. Şubatta doğum günü hediyesi olarak gelmişti bana, temmuzda laptop aldım üniversiteye gideceğim için. Aktif olarak 1.5-2 ay bile kullanılmadı. Kutusu, kullanım kılavuzu, CD'si, koruyucu balonu bile duruyor kartın. Garanti süresi bitti. Şu an laptop kullanıyorum elimde de kasa olmadığı için çalışırkenki bir görüntüsünü koyamadım. Ankara içi elden satmayı düşünüyorum.

Biraz araştırma yaptım, fiyat olarak 1500 TL düşünüyorum. Alıcısına hayırlı olsun şimdiden.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Bu kadar ucuza satmayın, şu an ekran kartı kıtlığı var, piyasayı biraz araştırın 1500-2000 lira hatta daha fazla bile edebilir.

haha efsane yorum yarıldım gulmekten :)
Espri yapmadım gerçekler böyle :D Azıcık bakın GTX 970'ler bile 1200-1300'e direk satılıyor.

Sen böyle diyince 2. el fiyatlara baktım, harbiden de 1500 şaka gibi bir fiyat olurmuş.Çift fanlı MSI Gaming X modeli 920'ye satılıyor mesela.
5-6 ay önce bile dediğiniz modeli 1000-1100 liradan aşağı satmıyorlardı.

Evet farklı bir sitede koyduğum ilanı 1500 olarak düzenlemiştim. Burada düzenlemeyi unutmuşum. Teşekkürler.
İnanır mısınız birkaç ay önce sizin modelin 650 liraya satıldığını gördüm, ben alamadım başkası aldı, o zamanlar bile ucuzdu ama ederi 800-900'du, şu an bu fiyatlara çıkmış olması çok şaşırtıcı, hazır yükselmişken de satın bence.

melihbass

ASASI OLMAYAN KAHIN
Espri yapmadım gerçekler böyle :D Azıcık bakın GTX 970'ler bile 1200-1300'e direk satılıyor.

5-6 ay önce bile dediğiniz modeli 1000-1100 liradan aşağı satmıyorlardı.

İnanır mısınız birkaç ay önce sizin modelin 650 liraya satıldığını gördüm, ben alamadım başkası aldı, o zamanlar bile ucuzdu ama ederi 800-900'du, şu an bu fiyatlara çıkmış olması çok şaşırtıcı, hazır yükselmişken de satın bence.
o kartın suan en fazla ederi 850tl eder.

Bu kadar ucuza satmayın, şu an ekran kartı kıtlığı var, piyasayı biraz araştırın 1500-2000 lira hatta daha fazla bile edebilir.
Bahsettiğin olayı gerçekleştirecek kişilerin aklına şaşarım. İnanmıyorum ama yalanlamamda çünkü belli olmaz her çeşit insan var olay şansa kalmış seni bulacak mı böylesi? Ben 230 a koyduğum kulaklığı mı satmaya çalışırken 180 e inmeme rağmen 20 TL nin lafını yapanlarla karşılaşıyorumda nerde buluyoruz diğerlerini?

Konuda ki kart asla 1500 falan etmez edemez ,ha denemeye değer mi? Evet. ( ikinci elde ilk tecrübelerin olduğu için koyarım teklif gelirse gelir gelmezse kalsın olmadı 100-200 altına gitsede şöyle yaparım bunu alırım kafasında olduğun için ağır konuşacak değilim bilerek yapanlara ağır konuşulmalı ve forumda genel olarak ikinci el satış yapanlar aynı kafa da olduğu için her konuda konu sahibi linç yiyordu haklı bir linç tabi senin yememen ilginç :D )

Son düzenleme:

melihbass

ASASI OLMAYAN KAHIN
söyle bir durum var kaliteli rx570'lerde çift fan mevcuttur tek fanlı modellerın cogu bitcoin dışında kullanamazsın cunku çift fan oldugu halde 74 derece geziyor o kart gerisini siz düşünün.

BÖ > EASY <

easy peasy lemon squeezy
4 gb versiyonla mining yapılmıyor ama 6 ve 8 gb kartların piyasada olmayışı 4 gb kartlara yaradı.

Bahsettiğin olayı gerçekleştirecek kişilerin aklına şaşarım. İnanmıyorum ama yalanlamamda çünkü belli olmaz her çeşit insan var olay şansa kalmış seni bulacak mı böylesi? Ben 230 a koyduğum kulaklığı mı satmaya çalışırken 180 e inmeme rağmen 20 TL nin lafını yapanlarla karşılaşıyorumda nerde buluyoruz diğerlerini?

Konuda ki kart asla 1500 falan etmez edemez ,ha denemeye değer mi? Evet. ( ikinci elde ilk tecrübelerin olduğu için koyarım teklif gelirse gelir gelmezse kalsın olmadı 100-200 altına gitsede şöyle yaparım bunu alırım kafasında olduğun için ağır konuşacak değilim bilerek yapanlara ağır konuşulmalı ve forumda genel olarak ikinci el satış yapanlar aynı kafa da olduğu için her konuda konu sahibi linç yiyordu haklı bir linç tabi senin yememen ilginç :D )

Piyasada kart yok, GTX 980'ler bile 2000 liradan satılıyor artık.

4 gb versiyonla mining yapılmıyor ama 6 ve 8 gb kartların piyasada olmayışı 4 gb kartlara yaradı.
Aynen öyle.

Çok pardon konuyla biraz alakasız ama bir sorum olacak. Bende de RX570 var MSI GAMİNG modeli 4 gb ve 10 ay kadar daha Garantisi var fiyatı ne olur acaba 1500 ü görünce şaşırdım biraz

Çok pardon konuyla biraz alakasız ama bir sorum olacak. Bende de RX570 var MSI GAMİNG modeli 4 gb ve 10 ay kadar daha Garantisi var fiyatı ne olur acaba 1500 ü görünce şaşırdım biraz
Herkes bunu yaptığı için zaten ikinci el yüksek fiyatlarda hatta sıfırdan bile pahalı. Alıcı olarak düşünsek hiç bir sorun kalmayacak aslında sen bu kartı alacak olsan kaç verirdin en fazla? Buradan yola çık öyle fiyat belirle biri 1500 yazmış ben 1700 yazayımla olmaz bu iş. Bu arada senin kartın konu sahibininkin den ikinci el ( garantiyi kastediyorum ) durumu ve model farkı olarak çok daha iyi fiyatın absürtlğünü buradan açıkça anlarsın.

Herkes bunu yaptığı için zaten ikinci el yüksek fiyatlarda hatta sıfırdan bile pahalı. Alıcı olarak düşünsek hiç bir sorun kalmayacak aslında sen bu kartı alacak olsan kaç verirdin en fazla? Buradan yola çık öyle fiyat belirle biri 1500 yazmış ben 1700 yazayımla olmaz bu iş. Bu arada senin kartın konu sahibininkin den ikinci el ( garantiyi kastediyorum ) durumu ve model farkı olarak çok daha iyi fiyatın absürtlğünü buradan açıkça anlarsın.
Anladım teşekkür ederim. Baktım Sıfırı 1800 küsür diyor benim modelime de şaşırdım ondan sordum teşekkür ederim

Claayns06

Torrent-Oyun.com
Ben de aynı kartın Sapphire modelini kullanıyorum. İlanlardan gördüğüm kadarı ile bu kartların 8GB'ları 4000-4500 lira bandında iken 4GB'ları pek rağbet görmüyor zannedersem ilanlara bakıyorum 2000-2200 lira aralığında enteresan bir şekilde. Ama bana kalırsa minimum 3000 liradan aşağı satılmamalı. Rx570'den iki kat daha zayıf olan 1050Ti'lara bile 1800-2000 lira para istiyorlar.

ByKayseriLi

The Elder Scrolls
Öncelikle demeliyim ki bu karta bu istenen rakam tamamen günah. Garantisi bitmiş zaten. Ben öyle pek kartın kullanılmadığına yada kutusunda durduğuna inanmadım. Dediğim gibi garanti yok. Kart zaten kalite konusunda alt sınıf olan Pulse modeli. Ayrıca tek fanlı. Nitro+ yada Rog Strix olsa hadi neyse derdikte az çok belli bu kartlar. Fiyatın revize edilmesi şart. Ayrıca şunu da eklemek isterim. Şu 3-4 ay için de kartların fiyatları ciddi oranda düşücek kayserili dedi dersiniz az daha sabredin arkadaşlar bu gün bu karta 1500₺ isteyen arkadaş yarın bu kartı 500-600₺'ye zor satacak. Ederi bu aslında ama mining olayları yüzünden insanlar hep fırsata çevirdiği için böyle oldu. Bir kaç forumda daha gördüm. RX 580 satıyorlar ilanlar da 2600₺ 2700₺ isteyen dolu. RX 590 gördüm yine bir forumda adam 5000₺ istiyordu. 1 sene önce 1400₺ verip almış :)

Öncelikle demeliyim ki bu karta bu istenen rakam tamamen günah. Garantisi bitmiş zaten. Ben öyle pek kartın kullanılmadığına yada kutusunda durduğuna inanmadım. Dediğim gibi garanti yok. Kart zaten kalite konusunda alt sınıf olan Pulse modeli. Ayrıca tek fanlı. Nitro+ yada Rog Strix olsa hadi neyse derdikte az çok belli bu kartlar. Fiyatın revize edilmesi şart. Ayrıca şunu da eklemek isterim. Şu 3-4 ay için de kartların fiyatları ciddi oranda düşücek kayserili dedi dersiniz az daha sabredin arkadaşlar bu gün bu karta 1500₺ isteyen arkadaş yarın bu kartı 500-600₺'ye zor satacak. Ederi bu aslında ama mining olayları yüzünden insanlar hep fırsata çevirdiği için böyle oldu. Bir kaç forumda daha gördüm. RX 580 satıyorlar ilanlar da 2600₺ 2700₺ isteyen dolu. RX 590 gördüm yine bir forumda adam 5000₺ istiyordu. 1 sene önce 1400₺ verip almış :)
Dostum riglerden çıkmış yorgun kartlar bile 2000in altına satılmazken günah demen yersiz piyasada ekran kartı yok arz talep dengesinden dolayı fiyatlar bu şekilde arkadaş daha uyguna satsa biri hemen alıp daha pahalıya hemen ilana koyacaktır emin ol benimde sistemimde şuan rx 570 nitro+ 4gb modeli var ikinci elde 700liraya aldım bir bir buçuk sene evvel şuan şaka gibi geliyor satsam en ölüsünden cebime 1700lira bırakıcak. Ama kesinlikle fiyatların değişmesi şart.

İnsanlar fiyatların artışına alışamadığı için anlık yükselmeler gözüyle bakıp ucuzlucak sanıyorlar, bu saatten sonra elektronik ürünlerin bu fiyatlarına alışın dostlar, aynı şeyi araba fiyatları içinde söylediler halada söylemeye devam ediyorlar, ucuzlucak şimdi araba alınmaz falan diye, hepsi aynı kalıcak malesefki. O kadar ütopik fiyatlarla karşı karşıya geldik ki insanlarda bir yandan haklı , ucuzlucak diye umut ediyorlar. Tabiki ilerleyen zamanlarda şuanki ürünler daha ucuz fiyatlara denk gelecek ama bunun sebebi kur veya stokların artmasından falan değil , ilerleyen teknoloji olacak. Yani yeni ürünler çıktıkça, teknoloji ilerleyip artık daha yüksek parçalara ihtiyaç duydukça bu bahsettiğimiz kartlar 1050 ti gibi kalacak. Haliyle fiyatlar ucuzlucak ama o zaman geldiğindede bu kartlar iş görmez hale gelecek. Tıpkı cep telefonu piyasası gibi, aldığımız her telefon 1-2 sene sonra tüm ihtişamını kaybediyor, fiyatları düşüyor.

Valla ben zannetmem bu kartlar ucuzlasın.
Bundan daha 1 sene önce bahsettiğiniz 1050Tİ 1.300 tl civarlarında iken şuanda 2.5 K hatta 3 K bandına gelmiş bulunmakta.(Vatanda öyle)
Sistem toplama sihirbazlarına giriyorum baktığım zaman ekran kartlarından hiçbir tane kalmamış rx 580 8GB lık falan var onlarda 4.5 K 5.5 K bandında geziyor.
Değer mi dersen değmez.
2. elleri 5-6 K zaten absürt şekilde yok diye fırsattan istifade.
Yarısından çoğu da BABA YORGUN.
Kaç senelik kartlar ama düşüş yok.
Aksine yükseliş var.
Ekran kartı gelse düşüş sağlanır mı sağlanmaz.
GTX 1660Tİ 3.5 4K lık karttı şuan satıldığı fiyat 5.300 TL.
Gelse gene bu fiyat bandından gelicek.
RTX 30 serisini söylemek bile istemiyorum yattığı yerde rekora koşuyor şuan.

Sebebi mining, pandemi. Yani bazı arkadaşlar zannediyor ki fiyatlar hep böyle kalacak 1000 dolar çıkış fiyatı olmuş gibi. Çıkış fiyatları hala 329, 399 dolar hala fakat stoklarda yok tükendi yenileri gelene kadar, ETH 2.0 gelene kadar kart çıkmaz piyasaya. Ama ETH 2.0 geldikten sonra gör bak 2. el piyasasında bedava fiyatına kart alacaksınız. Aynısını yaşadım daha önce.

Ömrüm hayatım boyunca gördüm durdum birşey yükseldiyse burada düştüğünü görmedim.
Böyle avuta avuta durduk kendimizi birşey olduğu yok.
Telefonundan elektronik parçaya kadar herşey aynı düşmezde zaten.
Bunlara kıyasla daha farklı ev ve araba piyasaları aynı şekil 2 senedir düşücek hala düşücek.
Yeni araçlar gelmiyor mu geliyor.
Başka yerlerde de pandemi var mining var o var bu var.
Olay ondan ibaret değil.
Olay burada RTX 2070 birimine başkasının rtx 3090 lı sistem toplaması.
Ayrıntıya girmiyorum başka yola kayıcak konu.
Ne demek istediğimi anlarsınız zaten.

Son düzenleme:

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt