Sanırım Site Yetkilileri İşi Bıraktı

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Çaktırma bende oradaki linkl kopyalamıştım az önce. :)
DC yönetme konusunda çok karmaşık değil, spamları vs. uzaklaştırmak, hatta hiç giriş izin vermemek çok daha bile basit aslında. Yönetimi kolay olur yani, asıl soru açmak yada açmamak olmalı çünkü şuanki discord grubu çok kötü halde adam akıllı bir düzen, düzgün metin kanalları yok Bende discrod da grup oluşturma konusunda uzman değilim ama biraz karıştırırsam halledeceğime eminim (bilen birisi varsa oda yapabilir, birliktede düzenlenebilir, discord basit bir yer her türlü olur bir karar verirsek öyle yada böyle bir discord grubu açılıp düzenlenir yani.)
Ben açılsın isterim çünkü şuanki discord grubu özensiz ve sıkıcı duruyor, forumun çökmesi gibi bir durumda ayrılmamak için bir alternatif arıyorsak şuanki yetersiz bence. Bu forumu etkiler mi ? Belki ama şöyle o discord grubunu başlangıçta sadece bu forum üyeleri katılacak, grubun varlığından büyük ihtimalle sadece buraya girdiklerinde haberdar olacaklar yani asıl oranın aktifliği buraya yapılan girişlerle bağlantılı olacak.
Haklısın şu anki Dc kanalı özensiz ve işlevsiz, şahsen dediğim gibi açabilecek kadar bile bir tecrübem vs. yok, eğer açılırsa elimden geldiğince destek olmaya çalışacağım.Şu anki Dc kanalı soru sorup cevap almaktan öteye gidemiyor.Birçok kullanıcı herhangi bir şeyin linkini atamamaktan şikayetçi.Gerçi torrent kanalı olduğu içindir ama yine de sıkıntılı bir durum.

Yalnız ben yeni site açalım demiyorum oraya dikkat. Ben sadece burada bilindik kişilerin takılacağı gerekirse birbirimize her konuda yardımcı olabileceğimiz bir discord gibi yerden bahsediyorum. Ayrıca herkesin oyun dışında da ilgi alanları vardır illahaki ve o konularda da birbirimize yardımcı olabiliriz. Mesela cs, valorant vs. gibi online oyunlarda kadro kurabiliriz veya ac, the forest gibi oyunlarda tüyolar verebiliriz.
Valorant olur aga :D, bazı oyunalrda MP de girebiliriz.

-Famronty-

Torrent-Oyun.com
O tür etkinlikleri yönetebileceğimi düşünmüyorum ama aramızdan birini görevlendirip böyle bir etkinlik düzenlememiz mümkün tabi, neden olmasın.
Valorant olur aga :D, bazı oyunalrda MP de girebiliriz.
Ben Valorant hiç girmedim ama siz girerseniz bende indirir denerim. Bir ara R6 turnuvası yapılmıştı zevkliydi tekrarlanabilir belki oyunu sildim gerçi ama tekrar indirebilirim herhalde.

melek12345

Torrent-Oyun.com
kapancaksa kapansın yoksa kalın :D ikilemde de olmuyor böyle. rarbg 1337x ler ayaktayken buralar pek iş yapmaz artık zaten. sadece türkçeye çevrilmiş hali

Valla dostlar bu sürekli ve uzun süreli kapanmalar sonrası bendeki heves git gide azalıyor, kusura bakmayın.Sitenin aktiflik ve durumuna göre eğer eski ortama dönüp heveslenebilirsem tekrar devam ederim ancak şimdilik sadece geyik muhabbet konularına bakacağım.Aktifliğin düşmemesi için çaba gösterilseydi hevesimiz bu kadar kırılmazdı.Neyse, sağlık olsun.

Sitenin bir Facebook sayfası var ancak o tür yerlerde paylaşım yapmak gibi bir niyetim yok maalesef.Ben forumu güzel bir dostluk ortamı var diye ayakta tutmaya çabalıyorum, Facebook gibi yerlerde ortam daha farklı, daha karmaşık.
YAPMA reis bizler yanindayiz her daim site domain adresi icin para toplayak site sahibi seni yapalim cogu kisiden daha onlinesin ust kademe olup.

Sorunun kaynakları arasında ilki Son 4-5 senedir ne yazık ki korsan oyunların baş belası olan denuvo denen illet daha da etkin hale geldi. E haliyle bizim sitenin ana konusu oluşturan korsan oyun dönemi yavaş yavaş süresini doldurmaya başladı. Haliyle 2 seneye yakın zamandır pandeminin yaşanması da oyun sektörünü epey durağan hale getirdi. Oyun firmaları oyunlarını ya geç çıkardı ya da pandemiyi bahane ederek önemsemeden çıkardı. Evet çıkan oyunlar da eninde sonunda kırıldı ama bir çoğu çıktıklarından çok zaman sonra kırıldı.

Bir başka neden de yeni neslin oyundan ziyade sosyal medya gibi daha farklı alanlara kaymış olması ve teknoloji konusunda daha bilgili olmaları. Bu durum kendi sorunlarını kendi başlarına çözüm bulmalarını sağladı.

Oyunların genelde hep aynı tarz birbirini tekrarlar şekilde çıkması da oyun sektörüne olan ilgiyi azalttı. Eskiden pc oyunlarının kendilerine has bir ruhu, ötekilerinden kendini ayıran farklı yanları olurdu. Son zamanlardaki oyunlara bakıyorum da genelde hep aynı tarz oynanışı sunuyor. Birini oynadığında diğerini oynamak ilgini çekmiyor. Hikayeleri yavan oynanışı yavan. Varsa yoksa yüksek gereksinimler isteyen görsellere abanmayı bir şey sanıyorlar.

Bir de grupta çok fazla kural var. Yani o katı kuralları koyan üst yönetim neredeyse yıllardır yok ama o koydukları katı kurallar hala var. Tabi ki kurallar olacak elbet ama bunu aşırıya kaçırmak insanı siteden soğutuyor. Mesela beni az çok tanımışsınızdır. 8-9 yıldır bu sitedeyim. Bu benim belki de 4. hesabım. Ben sitede kendi halimde olan, insanlara elimden geldiğince yardım etmeye çalışan, Emek verenlere emeğinin hakkını veren. Sitenin canlanması için elini taşın altına sokan üyelerden biriyim. Asla kimse ile tartışmadım tartışmam. En azından kimseye ne bir hakaret etmişimdir ne de çok bilmişlik taslamışımdır. Sadece yeri gelirse hakkımı savunurum. Bunu da karşımdakini kırmadan yaparım. Kısaca site kurallarına site istiyor diye değil, saygı ve hoş görünün ne denli önemli olduğunu bilen bir insan olduğum için uyuyorum. Yani bu şekilde olduğum halde bile benim de bir çok kez hesabım haksız yere banlandı. Ben o zaman bile beni neden banladınız? bile demedim. Demem o ki Bu katı kurallar egolu yöneticilerin elinde birer oyuncağa dönüştü ve bu da ne yazık ki aktif olan üyeleri siteden banlanmasına ve sitenin de yavaş yavaş sessizleşmesine neden oldu.

Demem o ki insanlar tartışabilir, fikirlerini ortaya döküp konuya açıklık getirebilirler. tabi ki saygılı oldukları ve birbirlerine ağır hakaret, ağır küfürler etmedikleri ve birbirlerini aşağılamadıkları sürece....
Ama gelin görün ki sitede kimse kimse ile bir konu üzerinde tartışamıyor. Daha ilk tartışma cümlesinde pat bir yönetici çıkıyor ve anında konuyu uzatmayın konuyu kilitlerim diye tehdit ediyor. E bu duruma yıllarca burada şahit olmadık mı? E o konu kilitlenince konunun sahibinin sucu ne oluyor? Ben her lafımda o yüzden aman konu uzamasın konu sahibi benim yüzümden konusundan olmasın diyorum. Kısaca bırakalım insanlar tartışsın. müzakere yapsın. baktık konu uzuyor ağırlaşıyor işte o zaman müdahale edelim. Olmadı konuyu kapatmak yerine o hakareti edenlere kısa süreli cezalar verelim ama bunu da kolay kolay vermeyelim. Bir de bırakalım insanlar bir iki kelimelik flood yapsın. öyle uzun uzadıya floodlar olmaz ama iki mesaj alt alta geldi diye hemen uyarmayalım. Yani işin özü o katı kuralları koyanlar burada yoksa kendi kurallarımızı kendimiz koyalım ya da esnetelim.

Birde her şeyi Transient Ghost arkadaşımızın sırtına yükleyip bir kenara çekilmeyelim. İmkanı olanlar boş zamanlarında güncel konulardan, teknolojik haberlerden, oyun haberlerinden ya da ilgin olaylardan konu açabilir. Maksat muhabbet olsun, konuşacak bir şeylerimiz olsun. Transient Ghost a bakıyorum devamlı konu üretmeye çalışıyor. bir şeylere bizleri dahil edip hareketlilik yaratmaya çalışıyor. Erinmiyor yeni çıkan oyunlarda açacağı konuları bile özenle derleyip, tüm görselleri ve açıklamalarıyla bizlere sunmaya çalışıyor. Bunu da hiç bir beklentisi olmadan yapıyor ama kusura bakmayın bir çoğumuz o konuda bir teşekkürü bile çok görüyoruz. Allahtan bir kaç arkadaşımız var gerek yorumlarıyla gerek beğenileriyle her daim konulara katkı sağlayıp yorumlarda bulunarak değirmeni döndürmeye çalışıyor. Ben o arkadaşlara da emekleri adına teşekkür ediyorum.

Neyse yazım epey uzun oldu kusuruma bakmayın. Aslında yazılacak çok şey var ama burada kesiyorum. :)

uguraliy

Torrent-Oyun.com
Yok mu yeni site açabilecek birisi :D vardır aramızda yazılımcı ( Hazırlığı yeni bitirdim benden çıkmaz site tasarlama :( )
Yeni siteyi hiç karıştırma bence. Yağmurdak kaçıp doluya tutulmaktan başka bişey olmaz o. Host domain için ayrı uğraş site tasarımı için ayrı uğraş gerek yok bence.
Bu konuda fikri ilk ortaya atan @uguraliy bu konuda yetkili bir abiye benziyor :D Kursun grubu orada. Zamanla öğrenir geliştiririz hepimiz ya illaki. Ayda yılda bir giriyorum normalde discorda, dün de bir bir şey lazım oldu açmam gerekti discordu. biri mesaj attı 5 dk beklettim adamı mesaj kutusunu bulamadım da :D Biraz genç işi bir platform ama olsun biz dinazorlarda öğreniriz zamanla. Zaten sitenin kapalı olduğu durumlarda iş görsün yeter. İlerde baktık ilgi görüyor Pes'tir Fifa'dır Bf'dir falan oyun arkadaşı da bulur oradan kendine katılımcılar anlaşıp.

Yetkili abinin mesleğini bir bilsen oturur hem güler hem ağlarsın sonra dersin ki bu adam nasıl fırsat buluyor buraya girip de msj yazabiliyor :D

Çaktırma bende oradaki linkl kopyalamıştım az önce. :)
DC yönetme konusunda çok karmaşık değil, spamları vs. uzaklaştırmak, hatta hiç giriş izin vermemek çok daha bile basit aslında. Yönetimi kolay olur yani, asıl soru açmak yada açmamak olmalı çünkü şuanki discord grubu çok kötü halde adam akıllı bir düzen, düzgün metin kanalları yok Bende discrod da grup oluşturma konusunda uzman değilim ama biraz karıştırırsam halledeceğime eminim (bilen birisi varsa oda yapabilir, birliktede düzenlenebilir, discord basit bir yer her türlü olur bir karar verirsek öyle yada böyle bir discord grubu açılıp düzenlenir yani.)
Ben açılsın isterim çünkü şuanki discord grubu özensiz ve sıkıcı duruyor, forumun çökmesi gibi bir durumda ayrılmamak için bir alternatif arıyorsak şuanki yetersiz bence. Bu forumu etkiler mi ? Belki ama şöyle o discord grubunu başlangıçta sadece bu forum üyeleri katılacak, grubun varlığından büyük ihtimalle sadece buraya girdiklerinde haberdar olacaklar yani asıl oranın aktifliği buraya yapılan girişlerle bağlantılı olacak.

Şimdi aklıma geldi forum mantığı ile bire bir uyuşmasada discorda göre forum mantığına daha benzer kalan redditte bir subreddit bile oluşturulabilir. Çözüm arandığı zaman bulunur kısacası :D

Dayanamadım oluşturdum discord sunucusunu, kabul görürse forumun yedeği olarak varsaymak istiyorum bu sunucuyu :) ;
https://discord.gg/JMfRAFQuJG
Bu iyi oldu bak yeni kanal daha mantıklı eskiyi boşverin bence burada toplanalım.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Konudan alakasız ama herkes benim bu konuyu açmamı mı bekliyordu ya :D:D:D
Site durmadan kapanınca içimizi döktük diyelim. :)
Kapanıp açılmazsa diye Dc grubu da ayarladık bu arada, katılmak isteyen olursa imzamdaki davet linkini kullanabilir.

Ah,ah eski zamanları özlüyorum.Bu temaya ilk geçişi falan hatırlıyorum.O zamanlar bu kadar kötü değildi.Editörlük yapıyordum o zaman aktiflik yaptığım haberlere göre değişiyordu.Ama bu sitenin en güzel zamanları eski temaydı.

Son mesajlar

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt