Sadece PES 21 Oynarken PC Donması (Tüm oyunlarda*)

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

Nietzscheci

Torrent-Oyun.com
PCde o kadar oyun oynuyorum ama 2-3 gündür sadece PES oynarken pc donup kalıyor ve tekrar kapatıp açmam gerekiyor, hiç tepki vermeden tamamen donuyor. Ekran kartı sürücüleri güncel ondan sıkıntı yok. Oyunu tekrar silip yükleyemem çünkü o kadar yama ve kayıtlı oyun dosyaları var. Yardım ederseniz sevinirim.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
PCde o kadar oyun oynuyorum ama 2-3 gündür sadece PES oynarken pc donup kalıyor ve tekrar kapatıp açmam gerekiyor, hiç tepki vermeden tamamen donuyor. Ekran kartı sürücüleri güncel ondan sıkıntı yok. Oyunu tekrar silip yükleyemem çünkü o kadar yama ve kayıtlı oyun dosyaları var. Yardım ederseniz sevinirim.
Sebebini tam olarak söyleyemem ama kardeşim oynarken fark ettiğim üzere son birkaç senedeki PES'ler (hatta belki hepsi), ekran kartını aşırı ısındırıyor.Özellikle oyunu simge durumuna küçültünce (yani alta alınca) pc'nin kasılması bir yana bi' 10-15 derece daha fazla ısınmasına sebep oluyor.Kısaca sorun ısınma vs. olabilir.

Son düzenleme:

Nietzscheci

Torrent-Oyun.com
Sebebini tam olarak söyleyemem ama kardeşim oynarken fark ettiğim üzere son birkaç senedeki PES'ler (hatta belki hepsi), ekran kartını aşırı ısındırıyor.Özellikle oyunu simge durumuna küçültünce (yani alta alınca) pc'nin kasılması bir yana bi' 10-15 derece daha fazla ısınmasına sebep oluyor.Kısaca sorun ısınma veya olabilir.
1 yıldan fazladır oynuyorum neredeyse daha yeni böyle oldu.

Ekran kartı son driver da bir sorun olabilir uyumsuzluk vs gibi. DDU ile kaldırıp bir önceki yazılıma bir dön derim hocam.

Öneri için teşekkürler ancak yaptım ve düzelmedi.
Anlıyorum hocam. Ram yuvalarında yada ramlarde sorunda olabilir. Eğer ana kartında boş slotlar var ise ramları çıkarıp diğer slotlar da bir dene yada teker teker ramlari de deneyebilirsin. Belki ram slot arızası ya da ram arızası olabilir. Genelde bunda da benzer sonuçlar verebiliyor bilgisayar. Donma açılmama yada mavi ekran hataları gibi..

Avhan

Squidward'ün hayalleri burada yatıyor.
Bende de zamanında aynı sorun vardı, r9 280x'imde. Oyun donuyor, donuk olan görüntünün sesi bozuk plak gibi tekrar ediyordu. Sorun ekran kartınındaydı. Zaten bir süre sonra da ekranı çizik çizik etti. Sadece sürücüsüz çalıştı, o da sadece pcde gezmek için.

Geçmiş olsun dostum. Sen gene de kartı bir başka pcde dene ama.

Nietzscheci

Torrent-Oyun.com
Anlıyorum hocam. Ram yuvalarında yada ramlarde sorunda olabilir. Eğer ana kartında boş slotlar var ise ramları çıkarıp diğer slotlar da bir dene yada teker teker ramlari de deneyebilirsin. Belki ram slot arızası ya da ram arızası olabilir. Genelde bunda da benzer sonuçlar verebiliyor bilgisayar. Donma açılmama yada mavi ekran hataları gibi..
Deneyeceğim.

Bende de zamanında aynı sorun vardı, r9 280x'imde. Oyun donuyor, donuk olan görüntünün sesi bozuk plak gibi tekrar ediyordu. Sorun ekran kartınındaydı. Zaten bir süre sonra da ekranı çizik çizik etti. Sadece sürücüsüz çalıştı, o da sadece pcde gezmek için.

Bende tamamen donuyor pc, bazen de kendi kendine yeniden başlatıyor. Şimdi yeni parçalar almak da ayrı bir sorun bu kurlardan dolayı.

tunahan43

Torrent-Oyun.com

Bu kronik sorun sanırım bende de aynı kart vardı zamanında 7 ay dayandı sonra aynı sizin gibi oldu en sonunda PC 2,3 dakika sonra donuyordu .o gün bugündür amdye soğuğum

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt