Saç dökülmesi(konu dışı)

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

Veysigz

"Hoşçakal sevgili hoşçakal sevgili"
Her saç derisine göre değişiyor.Cildinize göre doktorunuzun tavsiye etmesi daha sağlıklı.Çünkü kimisinde dökülmeyi önler kimisinde daha çok döker.Arkadaşımın kullandığı bir sprey vardı. Minoxil ismi.Bildiğin deride saç çıkartıyordu.Onu araştırabilirsin bi

Reniew

Seviye 3
2019 kasım ayında saçlarım dökülmeye başlamıştı. Her sabah uyandığımda yastıkta dökülmüş, kırılmış saçlar görmeye başlamıştım. Moralim haliyle bozmuştu dökülmesinin sebebi ise saçlarımda kullandığım şekillendirici ve boyalardı, haliyle bende 4 kasımda saçlarımı kazıttım. Uzayan saçlarla kırılmalar dökülmeler gitmişti. Ardından uslanır mıyım? Tabii ki hayır. Boyalar, renk açıcılar ve şekillendiriciler. 2020 Haziran gibi tekrar kazıttım bu zamana kadar ise saçlarım sürekli kısa haldeydi neredeyse hiç uzatmamıştım. En son kazıtmadan önce Silivri Devlet Hastanesinde bir doktordan randevu aldım. Saç köklerimi inceledi dökülme olduğunu ancak korkulacak bir eksilme olmadığını dile getirdi. Broşürlerden bir marka gösterdi broşürü de bana verdi dedi bunun içinde %5 propacil var bunun yanında da vitamin hapını kullan yaşın daha genç (21) dökülmeler duracak saçlarında tekrar gürleşme ve uzamalar olacak dedi. Vitamini kullandım, Spreyde 3. ayım ve o markaya ait bir şampuan aldım. Doktorun bahsettiği gibi bir durumu tabii ki beklemiyordum ancak tahmin edileceği üzere saçlar dökülmeyi bıraktı şuan kısa tutuyorum 3. sprey bittikten sonra son 1 sprey alıp günlük dozu iyice düşürdükten sonra spreyi kullanmayı da bırakacağım. Ayrıca doktorun söylediği söz de şunlar "Günlük 100 tane saç telin dökülmedikçe endişe etmeni gerektirecek bir durum söz konusu değil." Ayrıca istediğim markayı kullanabileceğimden bahsetti yani içerisinde propacil olması yeterliymiş.

Kullanmış olduğum yazıda renklendirmeyi anlaşılabilir olması için tercih ettim. Yardım almak istersen özelden yazabilirsin.

YΛDİGΛR

Hayat video oyun gibidir,zamanı gelince ölürsün.
Hazır buraya konusu açılmışken bende konu dışı bir sorunumu anlatmak isterim belki bilen çıkar yaşayan çıkar.

Saç diplerimde kepek gibi kavlayan deriler var ne yaptıysam sorunu çözemedim en pahalı şampuanıda doktorun verdiği şampuanıda aktarın verdiği sabun şampuan ne varsa denedim yağ vs ama bir türlü çözemedim hala dipleri acıyor kaşınıyor ve kavlayıp geliyor.

haTRed

Torrent-Oyun.com
Her saç derisine göre değişiyor.Cildinize göre doktorunuzun tavsiye etmesi daha sağlıklı.Çünkü kimisinde dökülmeyi önler kimisinde daha çok döker.Arkadaşımın kullandığı bir sprey vardı. Minoxil ismi.Bildiğin deride saç çıkartıyordu.Onu araştırabilirsin bi
bende saç dökülmesinden müzdaribim .Söylediğin ürünü araştırdım kullananların çoğu olumlu şeyler yazmış. internette tükenmiş durumda ama buldum bir sitede sipariş verdim inşallah etkisini görürüm .

T-O MAROON BERET

"Zafer, Zafer Benimdir Diyebilenlerindir.
bendede dökülme vardı at kuyruğu şampuanı aldım dokulme yok artık belkı sızlerde de işe yarar

sting_stingg

Biz,tabiatı örnek alırsak asla yanılmayız.
Bee Beauty Organik Sertifikalı Isırgan Özlü Şampuan 400 ml
Annemde dökülme vardı bu şampuandan aldım gratisten kullandı ve azaldığını söyledi dökülmesinin gerçekten.

Veysigz

"Hoşçakal sevgili hoşçakal sevgili"
Hazır buraya konusu açılmışken bende konu dışı bir sorunumu anlatmak isterim belki bilen çıkar yaşayan çıkar.

Saç diplerimde kepek gibi kavlayan deriler var ne yaptıysam sorunu çözemedim en pahalı şampuanıda doktorun verdiği şampuanıda aktarın verdiği sabun şampuan ne varsa denedim yağ vs ama bir türlü çözemedim hala dipleri acıyor kaşınıyor ve kavlayıp geliyor.
Bitkisel çözümlere yönelebilirsin.

MuratTamer

Dutch always has a plan..

Head & Shoulders Clinical Strength Şampuan 400 ml

her akşam saçını bununla yıka hocam. kepeğin k si kalmaz. Hepsiburada, trendyol gibi birçok alışveriş sitesinde var. yorumlarına falan bakarsın müsait olduğunda. Ben başka bir cilt sorunum için kullanıyorum ama şampuanın asıl amacı kepeği sıfırlamak. Kime önerdiysem memnun kalıp teşekkür etti. Tek önemli püf noktası saçına sürdüğünde 5-10 dk bekleyip öyle durulamak ve her gün düzenli yıkamak. Dene derim.

Dostum aynı dertten müzdaribim ve bu dediğin soboreik dermatit. Doktorun büyük ihtimal söylemiştir. Bunun bir tedavisi yok, çoğu insana da o doktorların verdiği şampuan etki etmiyor. Ben başka bir ilaç kullandım ama hem ilacın uzun süre kullanılması sakıncalı hem de ilacı bırakınca tekrar başladı. Sana tavsiyem asla ama asla head and shoulders veya clear men gibi kepek şampuanı kullanma, çok daha kötü yapıyor. Ayrıca schwarzkopf Gliss şampuan da sıkıntılı.
Bu işin çoğu insana etkili olan çözümü Vichy dercos anti dandruff şampuan. Saçının durumuna göre yağlı veya kuru saçlar için olanını alabilirsin. Tabi bu şampuan hiç etki etmeye de bilir bir süre etki edip sonra etkisini yitire de bilir. Ben daha denemedim ama kullanan arkadaşlarım geçirdiğini söylüyor. Ayrıca eğer yüzünde de bu soboreik dermatit yani egzema varsa her duştan sonra egzema olan yerlere yağlı ama alkolsüz bir nemlendirici sür. Ben yine vichy'nin bir yüz nemlendiricisini kullanıyorum. Sende soboreik dermatit yoksa bile olan birileri okursa umarım yardımcı olur. Çok lanet bir şey.

Beyler bu minoxidil dünyada saç çıkarttığı kanıtlanan 2 maddeden biri. Bunun sıkıntısı bıraktığınız anda çıkan saçlar dökülür. Hayat boyu kullanmanız gerekir.

Saçı dökülen arkadaşlar size tavsiyem doktora gidin ve kan testi yaptırın. Eğer sorun genetik değilse vitamin veya herhangi bir mineral kanınızda eksik olabilir. Bu aralar randevu bulamazsınız yüksek ihtimal ama bulur bulmaz gidin. Zaten ailede kel nüfus fazla ise pek uğraşmayın, alışmaya çalışın :/

Son mesajlar

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt