sabahları uyandığımda ellerim uyuşuk oluyor

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

eylül

Maksimum Östrojen
Bu neden olur? İki elimde uyuşuk oluyor sabahları uyandığımda.

Valorant, cs go gibi oyunlarda herkes kill sayısını yükseltirken, ben sadece düşmanlara kafamı uzatıp bakıyorum, tek yapabildiğim bu.

Akşam daha iyi oluyor oyun içi aim'im. (Aim nişan almak/hedeflemek demek)

Nöroloji ye mi gitmeliyim? Beynimden kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünüyorum çünkü.

Çok fazla mause kullanımı bileklerde sinir sıkışması yaratabiliyor. bu da uyuşmalara neden olabilir. İleri aşamada ameliyat gerektirebiliyor. Bunun için özel mauslar var. hani yan tutulan bileği masaya değdirmeyen mauseler. Bir başka hastalık ms veya daha kötüsü olan Als hastalıklar olabilir. bunlarda da elde ve ayaklarda belli aralıklı olarak his kaybı yaşanabiliyor. zamanla bu his kayıplar artarak ilerliyor. Motor nöronlar deforme olmaya başlıyor. Bu hastalıkların caresi ve tedavisi olmuyor. Nöroloji uzmanına görünmende fayda var. Bence büyük ihtimal bilek sıkışması olabilir. iki bileğin de masaya baskı yaptığından bileklerin deforme olmuştur. dediğim mauselara bak derim. oyun oynarken başlarda zorlanıyorsun ama alışınca bileğin hem rahat ediyor hem de keşke önceden bunu deneseymişim diyorsun. bende var ara sıra böyle bilekte ağrı olduğunda onu kullanıyorum. Sol bileğinin altına da yumuşak bir şeyler koy. Ya da bir hafta hiç oyun oynama hiç bilgisayar kullanma. O zaman uyuşmalar hala devam ediyor mu anlarsın.

uguraliy

Torrent-Oyun.com

Valorant, cs go gibi oyunlarda herkes kill sayısını yükseltirken, ben sadece düşmanlara kafamı uzatıp bakıyorum, tek yapabildiğim bu.

Nöroloji ye mi gitmeliyim? Beynimden kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünüyorum çünkü.
Kardeşim bak şimdi bilgisayar başında fazla zaman harcamayın. bilgisayarı boş vaktinizde kullanın doldurmak için. Bunu yanlış yapıyorsunuz işte. şimdi elinin üstünde kemik ve sinirler acıyorsa fazla oynamaktan kaynaklıdır. Yarım saatte bir başka işler yapmalı ya da dinlenmelisin. Eğer karıncalanma gibi bir uyuşukluk ise kalp problemini işaret eder. Dikkat et. Bilgisayar başında gereğinden fazla durmak sanılandan çok da fazla hastalığa sebep olur

WARTH

A land of empires born, a land of total war!
Öncelikle hastalık hastası mısın onu saptamaya çalış. Çünkü eğer öyleysen en ufak sağlık sorununu kafaya takarsın. Daha geçen internet sağ olsun kendimi epilepsi hastası sanıyordum. Halbuki alakası yok.
Sorun gerçekten rahatsız ediyorsa, evet, bir nörolojiye görünmeyi ihmal etme. Fakat sabahları oluşan el uyuşması çok da anormal değil bana kalırsa. Sonuçta gece boyunca elin yastığın/kafanın altında kalıyor. Uyuşabilir. Ayrıca benim de reflekslerim akşam vakitlerinde sabaha nazaran daha sağlam oluyor. Daha iyi aim alıyorum. Ayrıca psiklojik bir sıkıntın veya kafana taktığın bir şey varsa onlar da buna sebep olabilir.
Burası bir oyun forumu, burada sağlıksal problemlere çare bulman biraz olanaksız. En iyisi bir nörolojiye görünmek.

Son düzenleme:

buraktolgayılmaz

Torrent-Oyun.com
benimde bundan 9 ay kadar önce diz kapağım kırıldı küçük bir kırıktı doktor kalçaya kadar alçıya aldı 2 ay kadar alçıda kaldı alçıdan bir çıktı bacağım sonra fizik tedavi derken ayağı kalktım yürümem düzeldi.Bacağımın alçıda olduğu o dönemde yürüteç kullanıyodum yürüteçi kullanmaktan ellerim mahvolmuştu gece yatıyodum 1 saat sonra 2 saat sonra bir kalkıyodum ellerim uyuşmuş üstüne yatmadığım halde sonra düzeldi elime fazla yüklendiğim için yürüteçten kaynaklandığını düşünüyodum

Nörolojiye görün ama fazla kendini dinleme

Geçmiş olsun

Son düzenleme:

Geçmişler olsun.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Forum Yetkilisi
Sadece elde olan bir uyuşmaysa ellerin dinlenmemesinden kaynaklı olabilir ama kol komple uyuşuyorsa muhtemelen altında kaldığı içindir.Benim de zaman zaman uyandığımda altımda kaldığı için uyuştuğu çok oluyor.Bazen 2 kolum birden uyuşunca nasıl kalkacağımı şaşırıyorum.Bu arada yan yatıp elini de bilinçli veya bilinçsiz yastığın altına koyuyorsan o yüzden sadece elin uyuşuyor olabilir.Örneğin aşağıdaki resimlerdeki gibi.

images.jpg sleep-1080x720.jpg sleep-positions-2616974987-710x397.jpg
Yine de bir kontrole gitsen iyi olacak.Geçmiş olsun.

melihbass

Torrent-Oyun.com
sana tavsiyem boş zamanlar da ufak parmak kuvvetlendiren egzersiz aleti fitness için var onu öneririm benim de bazen olur fazla oyuna sardığım da özellikle lol de.

T-O NiCoLaPeLtZ

Torrent-Oyun.com
benimde oluyo ama süreekli deil kolunun üstüne yatıyosundur sürekli bu gece ona dikkat ederek uyu bakalım kolunun üstüne yatma eğer buna rağmen öyleyse bi doktora görün

Geçmiş olsun, burada tecrübelerini aktaran kişilerden farklı bir problemin olabilir zaten kesin muayene sonucunu alabilmek için de hastaneye uğraman gerekmekte.

KΛIROS

Yönetici Yardımcısı
Üst-Yönetim
Nedenini bilmiyorum fakat yorum yapayım dedim. Bilgisayar başında bir süre vakit geçirdikten sonra kalkın biraz spor yapın, esneme hareketleri vs yapın sonra tekrar oturun böylelikle daha sağlıklı bir yaşam olur

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt