Rpcs3 (Playstation 3 Emulatorü Genel Konu)

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

ISKA

Seviye 13
İyi forumlar

Çoğumuzun bildiği gibi konsol oyunları bilgisayar üzerinde oynanabiliyor.Çoğumuz konsol kullanmışızdır.İlerleyen teknoloji ve imkanlarla konsol oyunlarını bilgisayarda oynatmak için gerekli yazılım ve emulatorler ortaya çıktı.Playstation 3 zamanında oyun yapımcıları dahi olmak üzere bu konsol üzerinde oyun çıkartırken zorlanabiliyordu.Bunun sebebi ise Playstation 3'üm x64 Cell mimarisi olmasıydı.Rpcs3 adıyla geliştirilen emulator 2011 yılında yazıldı ve geliştirilmeye başlandı.Aradan 3-4 yıl kadar bir sürede özellikle 2017 ve 2018 ağırlıklı olarak emulatorde ciddi oranda gelişmeler var.Konuyu bunlarla uğraşacağına ps3 al pcde uğraşılmaz karşılaştırması yapmak yerine sadece emulator ve ps3 hakkında yorumlarınızı ve fikirlerinizi almak, ilerleyen zamanlarda Rpcs3 emulatoru final sürümünü yaptığında bu konuyu aynı zamanda Rpcs3 rehberi adı altında düzenleyeceğim.

Emulatorün hala geliştirme sürecinde olduğunu unutmamakta fayda var.Günde 1 bazen 2 yeni sürüm çıkıyor.Eğer içinizde ps3 oyunlarını merak eden, hiç oynamamış ya da zamanında oynayıp, tekrardan eski günlerin hatrına oynamak isteyen olursa diye Rpcs3 için gerekli Firmware,oyunlar ve Rpcs3'ün kendi sitesini link olarak bırakıyorum, ulaşabilirsiniz.

Konsolu konsol yapan benim için Exclusive oyunlardır, bu benim görüşüm.Katılırsınız,katılmazsınız orası size kalmış, saygı duyarım.Bu konuda sadece Ps3 veya ps3 ve xbox 360 ve konsol platformlarına çıkmış oyunların, oynanabilirliğini konuya ekleyeceğim.Merak ettikleriniz varsa indirip, oynayabilirsiniz.Ben elimden geldiğince sorduğunuz oyunların, oynanabilirlilik durumunu size söylerim.

Rpcs3 sitesi:
https://rpcs3.net

Playstation 3 Firmware:
https://www.playstation.com/en-us/support/system-updates/ps3/

Oyunları indirmek için site önerisi:
https://nicoblog.org/ps3-iso/
http://4players.org/games/ps3/
https://downloadgameps3.com/

Emulatorün oyunlar için Compatibility List'leri bulunur.Yani oyunu iyi mi yoksa kötü mü açıyor mu açmıyor gibi.Rpcs3'te aynı şekilde bir liste yapmış.5 kısımdan oluşuyor.Bu kısımların ne anlama geldiklerini açıklayayım.Dilerseniz sizde buradan ulaşabilirsiniz.

Nothing: Test edilmemiş oyunlar
Loadable: Açılmayan oyunlar
Intro: Oyunu açıp, giriş kısmında atan oyunlar
Ingame: Oyunu açıp, oynanıyor fakat grafik,fps, oynanabilirliği az olan oyunlar
Playable: Oyunu açıp, oynanıyor ve oyunu baştan sona bitirebilirsiniz.Sorunlar çok daha azdır ve oynanabilirliği vardır.

Playstation 3 Emulatoru ile hangi exclusive oyunlar oynanabiliyor ?

Aşağıdaki yaptığım listeden Playable olan oyunlara bakabilirsiniz

1. 3D Dot Game Heroes (PlayStation 3)
2. Army of Two: The 40th Day (PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation Portable)
3. Asura's Wrath (PlayStation 3, Xbox 360)
4. Atelier Rorona: The Alchemist of Arland (PlayStation 3, PlayStation Vita, Nintendo 3DS)
5. Bionic Commando Rearmed 2 (PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation Portable)
6. Catherine (PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 4, PlayStation Vita)
7. Dante's Inferno (PlayStation Portable, PlayStation 3, Xbox 360)
8. Demon's Souls (PlayStation 3)
9. Dragon's Crown (PlayStation Vita, PlayStation 3, PlayStation 4)
10. Drakengard 3 (PlayStation 3)
11. FIFA Street 3 (PlayStation 3, Xbox 360, Nintendo DS, Java ME)
12. Folklore (PlayStation 3)
13. God of War Collection (PlayStation 3, PlayStation Vita)
14. God of War: Origins Collection (PlayStation 3, PlayStation Vita)
15. Hatsune Miku: Project DIVA F (PlayStation Vita, PlayStation 3)
16. JoJo's Bizarre Adventure: All Star Battle (PlayStation 3)
17. Katamari Forever (PlayStation 3)
18. Kingdom Hearts HD 1.5 Remix (PlayStation 4, PlayStation 3)
19. LittleBigPlanet Karting (PlayStation 3)
20. Nier (PlayStation 3, Xbox 360)
21. Ninja Gaiden Sigma (PlayStation 3, PlayStation Vita)
22. Ni no Kuni: Wrath of the White Witch (Nintendo DS, PlayStation 3)
23. No More Heroes: Heroes' Paradise (PlayStation 3, Xbox 360)
24. Persona 4 Arena Ultimax (PlayStation 3, Xbox 360, Arcade)
25. Persona 5 (PlayStation 4, PlayStation 3)
26. PlayStation All-Stars Battle Royale (PlayStation 3, PlayStation Vita)
27. Resogun (PlayStation 4, PlayStation 3, PlayStation Vita)
28. Scott Pilgrim vs. the World: The Game (PlayStation 3, Xbox 360)
29. Silent Hill: Downpour (PlayStation 3, Xbox 360)
30. Skate 3 (Xbox 360, PlayStation 3)
31. Sly Cooper: Thieves in Time (PlayStation 3, PlayStation Vita)
32. Soulcalibur IV (PlayStation 3, Xbox 360)
33. Sound Shapes (PlayStation 4, PlayStation 3, PlayStation Vita)
34. Tekken 5: Dark Resurrection (PlayStation Portable, PlayStation 3, Arcade)
35. Tekken 6 (PlayStation Portable, PlayStation 3, Xbox 360, Arcade)
36. Virtua Fighter 5: Final Showdown (PlayStation 3, Xbox 360, Arcade)
37. [size=10pt]Wipeout HD (PlayStation 3)

[/size]

Ingame olan önemli oyunlar:

1. 50 Cent: Blood on the Sand (PlayStation 3, Xbox 360)
2. Anarchy Reigns (PlayStation 3, Xbox 360)
3. Armored Core V (PlayStation 3, Xbox 360)
4. Beyond: Two Souls (PlayStation 4, PlayStation 3)
5. Army of Two (Xbox 360, PlayStation 3)
6. Fight Night Round 4 (PlayStation 3, Xbox 360, BlackBerry, Windows Mobile)
7. God of War 3 (PlayStation 4, PlayStation 3)
8. Gran Turismo HD Concept (PlayStation 3)
9. Heavenly Sword (PlayStation 3)
10. Heavy Rain (PlayStation 4, PlayStation 3)
11. Midnight Club: Los Angeles (PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation Portable)
12. Ni no Kuni: Wrath of the White Witch (PlayStation 3, Nintendo DS)
13. Red Dead Redemption (PlayStation 3, Xbox 360)
14. Shadow of the Colossus (PlayStation 4, PlayStation 2, PlayStation 3)
15. Soulcalibur V (PlayStation 3, Xbox 360)
16. The Ico & Shadow of the Colossus Collection (PlayStation 3)
17. The Last of Us (PlayStation 4, PlayStation 3)
18. Uncharted: Drake's Fortune (PlayStation 4, PlayStation 3)
19. Yakuza 0 (PlayStation 4, PlayStation 3)
20.Yakuza 1 & 2 HD Edition (PlayStation 3)
21. Yakuza 3 (PlayStation 3)
22. Yakuza 4 (PlayStation 3)
23. Yakuza 5 (PlayStation 3)

Oynanış videoları:
https://www.youtube.com/watch?v=dQ9xXgRtWcc
https://www.youtube.com/watch?v=He2VAVXrFS8
https://www.youtube.com/watch?v=byFrrDgDcYc

Konu sürekli güncellenecektir.Emulator ile ilgili merak ettiklerinizi sorabilirsiniz...

Anthony Hopkins

Torrent-Oyun.com
Ynt: FIFA Stree 3'ü artık Pc'de Oynayabilirsiniz (Rpcs3 Emulator ile)

Eline sağlık hocam umarım rdr'yi de stabil hale getirirler de onun konusunu da açarsın

Güzel bir bilgilendirme konusu eline koluna sağlık biraderim. Faydalı konu teşekkürler. :thumbup:

ISKA

Seviye 13

Anthony Hopkins' Alıntı:
Eline sağlık hocam umarım rdr'yi de stabil hale getirirler de onun konusunu da açarsın
Sağolun.Evet açacağım aslinda bu konudan bile devam edebilirim de daha zamanı var bu emülatörun.Rdr konusunda ise ilerlemeler var.Grafikleri sesleri sinematikleri ciddi oranda düzelttiler fps düşük ve texturelerde gölgelenir sürekli onlarda halletsinler de zamanla oturacaktır oda.Kolay değil malesef sıfırdan oyun yapar gibi resmen

uzımakıreverse' Alıntı:
Güzel bir bilgilendirme konusu eline koluna sağlık biraderim. Faydalı konu teşekkürler. :thumbup:
Sagolasin abi :thumbup:

mankafa54

Torrent-Oyun.com

Paylaşım için teşekkürler,indirip oynayacağım en kısa zamanda.2012 de çıkanı da oynatır mı acaba?Tahmininiz nedir?Bir de sitede paylaşılan PS3 oyunlarını emülatör ile açabilir miyim yoksa farklı bir yerden mi indirmem gerekiyor?

şuanlık imzamdaki sistem yerine pentium g3258 ve 9800 gt 1 gb 8 gb ram lı sistem kullanıyorum sence performans nasıl olur ?

Sefaberk

Torrent-Oyun.com

Xbox 360'da bayılıyordum oynamaya bana normal fifalardan daha çok sarıyordu teşekkürler paylaşım için :thumbup:

nigdeli153

Torrent-Oyun.com

reis bende logitech f310 var "Xınput" yapsam ayar yapmama gerek kalmaz direk ps3 kolu gibi ayarlar mı ?

Ekli dosyalar

ISKA

Seviye 13

mankafa54' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler,indirip oynayacağım en kısa zamanda.2012 de çıkanı da oynatır mı acaba?Tahmininiz nedir?Bir de sitede paylaşılan PS3 oyunlarını emülatör ile açabilir miyim yoksa farklı bir yerden mi indirmem gerekiyor?
Fifa street 4 malesef gözükmüyor o yüzden bilgim yok
https://rpcs3.net/compatibility?g=FIFA+street

SLayeR16TR' Alıntı:
şuanlık imzamdaki sistem yerine pentium g3258 ve 9800 gt 1 gb 8 gb ram lı sistem kullanıyorum sence performans nasıl olur ?
Çok eski bir kart malesef pek ümitli değilim ama yinede deneyin isterseniz

Sefaberk' Alıntı:
Xbox 360'da bayılıyordum oynamaya bana normal fifalardan daha çok sarıyordu teşekkürler paylaşım için :thumbup:
Rica ederim :thumbup:

nigdeli153' Alıntı:
reis bende logitech f310 var "Xınput" yapsam ayar yapmama gerek kalmaz direk ps3 kolu gibi ayarlar mı ?
Evet F710 ile denemiştim olmuştu f310da da olacaktır

Preacher

Sic mundus creatus est

Eline emeğine sağlık,güzel konu.

Sonat Doğu

Torrent-Oyun.com

fifa street 4 ü açma şansı olur mu ?

ISKA

Seviye 13

Sonat Doğu' Alıntı:
fifa street 4 ü açma şansı olur mu ?
Şimdi fark ettim fifa street 4 değil de fifa street olarak geçiyormuş şuanda açmıyor introda kalıyormuş fakat ilerde mutlaka açarlardır ve oynanır hale gelirdir

Ameno Sagiri

Son Fantaziler Bitmez

Daha çok zamanı var. Citraya bile GPU desteği 2 sene sonra geldi. Açılması çokta önemli değil sorunsuz akıcı fps düşmesi olmadan çalışması önemli olan. Yani esas önemli olan GPU desteğinin gelmesi ki onu da oyunların düzgün emule edilmesini sağlamadan yapmazlar. Fifa falan beni çok ilgilendirmiyor. Demon Souls 60 fps sabit verir, fps düşmesi kasma lag falan olmaz o zaman bu emu olmuş derim.

ISKA

Seviye 13

Var malesef.Bende mi sorun var anlamadım fakat oyunlarda görüntüde sanki böyle dalgalanmalar var vsync açık olmasına rağmen 30 fps sabit diye mi acaba diyeceğim ama pek zannetmiyorum.God of war 1 ve 2'yi indirdim collection paketi olarak ona başlayacağım.God of war 1i 10 15 dk kadar test etmiştim iyiydi bir de 60 fps akıyordu oyun.Demons souls oynadım 2 gün önce yaklaşık 1 saat kadar gayet iyi oynanabilir ancak görüntüde dediğim dalgalanma bu oyunda da vardı zamanla düzeltirlerdir gerçi ps1 ps2 emuda öyle birşey yoktu gayet iyiydi.Benim asıl merak ettiğim ps4 emulatorun nasıl olacağı sabırsızlıkla bekliyorum

Ameno Sagiri

Son Fantaziler Bitmez

Sendeki sistem bende olsa yine de acele etmezdim. Aç citrayı lunatic zorlukta 4k fire emblem awakening oyna sen onu halledene kadar rpcs3 te bir yerelere gelir. Bu ara citra ve pcsx2 takılıyorum ben.

ISKA

Seviye 13

Aynen beklemek en iyisi acelesi yokta oynanabilir olduğu zaman başlayıp oynamayı düşünüyorum.Sh3 1-2 güne bitirir ardından gow ve new super mario bros başlayacağım.Pokemon oyunlarınada başlamayı düşünüyorum pokemon rede başlamıştım.İnanır mısın bilmem 2 gün aralıksız oynadım neredeyse günde 10 saat pokemon oynuyordum en son misty ile kapışacaktım geçemeyince ara vereyim dedim sonra öyle kaldı save dosyası vs duruyor devam edemedim birşeyler girdi araya ama mutlaka bitiriceğim.

Ameno Sagiri

Son Fantaziler Bitmez

Zevklidir pokemon; belli sırayla gitmene gerek yok. Ben tipi güzelse (serperior gibi) çimenciyim :D Bu arada Fire-kolay Water-normal Çimen-Hard zorluk oluyo pokemonda. Pokemondbnin çok yardımı olur oynarken o siteyi kullan derim. Ultra moon oynuyorum poplio seçtim mesela. Bi de abra var yakalaması en zor olan pokemonlardan sürekli teleport yapıp kaçıyor.

Web sitesi
www.facebook.com

ISKA' Alıntı:
Var malesef.Bende mi sorun var anlamadım fakat oyunlarda görüntüde sanki böyle dalgalanmalar var vsync açık olmasına rağmen 30 fps sabit diye mi acaba diyeceğim ama pek zannetmiyorum.God of war 1 ve 2'yi indirdim collection paketi olarak ona başlayacağım.God of war 1i 10 15 dk kadar test etmiştim iyiydi bir de 60 fps akıyordu oyun.Demons souls oynadım 2 gün önce yaklaşık 1 saat kadar gayet iyi oynanabilir ancak görüntüde dediğim dalgalanma bu oyunda da vardı zamanla düzeltirlerdir gerçi ps1 ps2 emuda öyle birşey yoktu gayet iyiydi.Benim asıl merak ettiğim ps4 emulatorun nasıl olacağı sabırsızlıkla bekliyorum
SONY bildiğim kadarı ile oyun firmalarının baskısı yüzünden Amd ile anlaşıp DX12 ve PC mimarisine uyumlu PS4 çıkardı ve PC'ye çıkan oyunlar eskisi gibi uğraşmadan kolaylıkla PS4'e çıkıyor.Bu durumda PS4 emülatörünün çok daha kolay olması gerekmiyor mu ?

BlackAncalagon

Çay içen adamdan zarar gelmez.

Beytullah Akyildiz' Alıntı:
SONY bildiğim kadarı ile oyun firmalarının baskısı yüzünden Amd ile anlaşıp DX12 ve PC mimarisine uyumlu PS4 çıkardı ve PC'ye çıkan oyunlar eskisi gibi uğraşmadan kolaylıkla PS4'e çıkıyor.Bu durumda PS4 emülatörünün çok daha kolay olması gerekmiyor mu ?
Yeni nesil konsollar x86 yani pc tabanlı konsol olarak çıktı herkeste çabuk kırılacaklarını düşündü 5 sene oldu ufak tefek açıklar haricinde bi olay yok emulatör'de öyle her ne kadar pc'ye yakın olsa bile ps4 yapı olarak farklı oluyor belki uğraşan biri linux da bunu becerebilir ama windowsda beceren şu an için yok.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt