Resident Evil Village’ın Dosya Boyutu Belli Oldu

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Resident Evil 7’nin 2 katı kadar bir alan istiyor

Resident Evil Village, hiç şüphesiz bu senenin dört gözle beklenen oyunlarından birisi. Tanıtımlarıyla merak uyandırmayı, ilgi çekmeyi başardı. Demosunda oynanışa dair pek bir şey olmasa da, en azından bizleri nasıl ortamların beklediğini ve oyunun nasıl görüneceğini bir nebze test etmek imkanı bulduk. Şimdi sıra artık oyunun kendisine geldi.

Oyunun çıkışı için önümüzde 2 aylık bir dönem daha var. Dolayısıyla bu boşlukta yeni bilgiler gelmeye devam edecektir illaki. İşte bunlardan birisi de oyunun ne kadar yükleme alanına ihtiyaç duyacağı. Microsoft Store’da paylaşılan bilgiye göre, Xbox’ta 50,02 GB gibi bir alan kaplayacak. PC ve PS için de benzer bir tablo olması bekleniyor. Serinin önceki oyunu Resident Evil 7 ile kıyaslandığında yaklaşık 2 katı kadar bir alana ihtiyaç duyacağı görülüyor.

Burada paylaşılabilecek bir detay da var; bu alan, oyunun multiplayer modu RE:Verse yüklendiğinde oluşan toplam boyut. Dilerseniz sadece ana oyunu yükleyebilir ve harddiskinizden daha az alan kullanabilirsiniz.

Resident Evil Village, 7 Mayıs’ta oyun severlerle buluşacak. Beklentileri karşılayıp hafızalara kazınabilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Roketler boyutu arttırmış(!)
Korkulacak bir şey yok(!), S400 kadar zararlı değildir o füzeler.Şimdiki oyunların boyutları genelde 100'lerde dolaştığı için 50 GB gayet makul bence ki içindeki multiplayer'ı çıkarırsak o boyut daha da düşecektir.

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
Multiplayer 15GB yer kaplıyormuş yani oyun 35GB baya iyi. RE7 25GB'dı sanırım çok da büyümemiş boyut. Bir de Xbox Seriesde boyutlar normale göre daha büyük oluyormuş bazı oyunlarda yani PC ve PS5de daha düşük boyutlu bile görebiliriz.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Multiplayer 15GB yer kaplıyormuş yani oyun 35GB baya iyi. RE7 25GB'dı sanırım çok da büyümemiş boyut. Bir de Xbox Seriesde boyutlar normale göre daha büyük oluyormuş bazı oyunlarda yani PC ve PS5de daha düşük boyutlu bile görebiliriz.
Ben repack olmasına 60 küsür GB ile oynamıştım (Xatab Repack).Boyutlar zamanla veya sürümden sürüme artıyor galiba.Oynadığım sürüm Gold'du bu arada.Bunu hesaba katmıyorlar demek ki.

naCrimed

Ben repack olmasına 60 küsür GB ile oynamıştım (Xatab Repack).Boyutlar zamanla veya sürümden sürüme artıyor galiba.Oynadığım sürüm Gold'du bu arada.Bunu hesaba katmıyorlar demek ki.
Hocam yanlış hatırlıyorsunuz galiba ben yakın zamanda oyunu indirmiştim 35-40 arası bir şey kaplıyordu tüm DLClerle.

Bu arada oyunun PS5 boyutu da sızdı. 27.3GB. Oldukça düşük bir boyut istiyor. Tabii PS5'de sıkıştırma oranı yüksek olduğu için hala PCde ki boyutu yansıtmıyor.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Hocam yanlış hatırlıyorsunuz galiba ben yakın zamanda oyunu indirmiştim 35-40 arası bir şey kaplıyordu tüm DLClerle.
Yok dostum doğru yazmışım.Oyunları bitirdikten sonra simgelerine GB'larını yazıp bir dosyaya kaydediyorum (oyun önerisi yaparken veya tekrar oynamak için vs. lazım oluyor).Orda da yazdığıma göre 61,4 GB'mış.

1615320941028.png

naCrimed

Yok dostum doğru yazmışım.Oyunları bitirdikten sonra simgelerine GB'larını yazıp bir dosyaya kaydediyorum (oyun önerisi yaparken veya tekrar oynamak için vs. lazım oluyor).Orda da yazdığıma göre 61,4 GB'mış.

Ekli dosyayı görüntüle 244312
Hocam kontrol ettim 38GB olarak gözüküyor hem Steamde hem de xatab'ın sitesinde, isterseniz düzeltin yanlış kalmasın. Bu arada mantıklıymış kısayol kopyalayıp boyutunu yazmak. İşe yarayacak bir taktik.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Hocam kontrol ettim 38GB olarak gözüküyor hem Steamde hem de xatab'ın sitesinde, isterseniz düzeltin yanlış kalmasın. Bu arada mantıklıymış kısayol kopyalayıp boyutunu yazmak. İşe yarayacak bir taktik.
Şimdi hatırladım dostum, nedense Türkçe yamayı yükleyince oyunun boyutu 20 GB kadar artıyordu.Aşağıdaki dosyaya da yazmışım (bu da yeniden yüklemek için gereken boyut ve kaç dakikada yükleneceğini yazdığım yedeklemem :) ). 2. ss'teki.

1615322854932.png

1615322797352.png

Son düzenleme:

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt