Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama Çalışması %100 (TESTTE)

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

Çeviri Yüzdesi: %100
Test Yüzdesi: %5
Proje Başlangıç Tarihi: 10 Aralık 2019
Proje Bitiş Tarihi: 10 Haziran 2020
Yama Ücreti: Belirsiz

YAMA, PC SÜRÜMÜ İÇİNDİR.

Proje Yöneticisi
Görkem GENGSİ

Çevirmenler
Abdulsamet YILDIRIM
Abdülcelil ARSLAN
Ahmet Mert DİNÇER
Ali Burak TOPRAK
Alparslan Emir BİLEN
Alperen FİDANBOY
Alperen SANDUVAÇ
Arif DAMAR
Barış DEĞİRMENCİOĞLU
Berke ŞİMDİ
Beyza COŞKUNER
Burak KURUPINAR
Cenk ÇETİN
Dilay SÜLLÜ
Elif KÜÇÜKBAYRAKTAR
Elif Zeynep ŞİRİKÇİ
Emre ORAN
Enes Bahri ARTUN
Ercan ÇATALBAŞ
Erdinç BAYRAKTAR
Eren ACAR
Erendeniz AKTEKE
Ferhat MIRKAN
Feyzanur CEYLAN
Fuat TÖRE
Furkan BULAT
Gizem UYSAL
Görkem GENGSİ
Hakkı Kaan YÜZBAŞIOĞLU
İbrahim KOÇAK
Kaan AKYILDIZ
Kaan ÇAĞLAYAN
Mehmet ÇAPANOĞLU
Metehan ÖRTEN
Onur BAŞARA
Özgüray CAVLAK
Serdar CALLA
Simay GİRGİN
Sinan AKGÜL
Umutcan KAYA
Volkan ARTUÇ
Yasin ASLAN

Test Ekip Lideri
Görkem GENGSİ

Test Ekibi
Ahmet Mert DİNÇER
Ali Burak TOPRAK
Arif DAMAR
Can ÖZTAŞAN
Cenk ÇETİN
Çağrı KURT
Eren ACAR
Eren DİLEKMEN
Görkem GENGSİ
Kaan AKYILDIZ
Metehan ÖRTEN
Tugay KARAMAN
Turgut KAVÇAKAR

Redaksiyon Ekip Lideri
Elif KÜÇÜKBAYRAKTAR

Metin Düzeltme Ekibi
Can ÖZTAŞAN
Cem GÜLLÜ
Dilay SÜLLÜ
Elif KÜÇÜKBAYRAKTAR
İbrahim KOÇAK
Görkem GENGSİ
Kaan AKYILDIZ
Kaan ÇAĞLAYAN
Metehan ÖRTEN
Serdar CALLA
Simay GİRGİN
Turgut KAVÇAKAR
Yasin ASLAN

Programlama
Bekir İNCE

Lisans
Bekir İNCE
Cengiz CEBECİ

Özel Teşekkürler
Berke EROL
Evrim KALELİ
Fuat KAMIŞ
Sertaç ERDEMİR
Nazlı Yaren İNAN
Oğul SELLİ
Oğuzhan Fatih ALTINTAŞ

10 Aralık günü başladığımız çeviri aşamasını, tam olarak 10 Haziran tarihinde, tam olarak 6 ayda bitirdik. Projenin en başında oluşturduğumuz takvimde, çeviri aşamasının bitişi için 10 Haziran demiştik. Takvime uyabildiğimiz için gurur duyuyoruz :)

12 bin dakikalık video çevirisi, 2 milyondan fazla kelime, onlarca çevirmen. Büyük fedakarlıklarla yapılmış bir projeyi hayata geçirmeye çok yaklaştık.

Henüz bitmedi, artık teste geçtik diyebiliriz, önümüzdeki günlerde oluşturduğumuz 3 bin satırlık terimceyi teker teker kontrol edeceğiz. Sık rastlanılan imla hatalarını (herşey, bir kaç, tabiki, vb...) düzelttik.

Test aşamasının sonunda veya bitmeye yakın, sizlerle yayınlanma tarihini, yama ücretini, yenilenmiş arayüzümüzü nasıl kullanacağınızı, kısacası bütün ayrıntıları paylaşacağız.

Merhabalar, Anonymous olarak RDR2'nin gelmesini bekliyorduk açıkçası. Biz de oyun videolarından belli başlı bir kısmın çevirisini zaten tamamlamıştık. Fakat, o yüzdelik dilimi, sizinle paylaşabilmek için öncelikle metinlerin tamamını görebilmemiz lazım. Oyun çıkana kadar, mevcut 3 projemizi bitirmeye çalışıp, bitirdikten sonra bütün ekibimizi bu projeye yönlendireceğiz. Yamayı mümkün olduğunca sizlere hızlı bir şekilde buluşturmayı amaçlıyoruz. Oyun çıkar çıkmaz size daha detaylı bilgilendirmeler paylaşacağız.

Öngörülen satır sayısı 650.000 olup, öngörülen kelime sayısı ise 2.000.000'dur. Tabii ki, biz, diğer projelerimizde yaptığımız gibi, sizi çevirinin her aşamasından haberdar edeceğiz.

Ayrıca, Türk Oyun Dünyası'nın şu ana kadarki gerçekleştireceği en büyük projenin bir parçası olmak isterseniz, lütfen çevirmen alım formunu doldurup, bize mail atın.

Anonymous üretmeye devam ediyor, Anonymous üretmeye devam edecek!

NOT I: Proje ücretli olacaktır. Ücreti, test aşamasında açıklanacaktır.
NOT II: Ayrıca, Anonymous'un en büyük amacı, üretebildiği kadar üretip Türk Oyun Dünyası'na katkı verebilmektir.
YAMA YAPIMINDA DEĞİLİM SADECE YAZAN YAZILARI ALINTILADIM.

sting_stingg

Biz,tabiatı örnek alırsak asla yanılmayız.
başarılar diliyorum çok güzel proje

Hadok

Torrent-Oyun.com
böyle bir oyunu anlayarak oynamak harika olacak kolay gelsin

ITECH66

''Gwynbleidd''
Her türlü elinize sağlık kolay gelsin ,umarım en kısa sürede tamamlarsınız.

Themistokles

Sıkıntı yoksa sıkıntı var demektir.
Bu oyunu oynamak icin yeniden pc almaya karar verdim insallah ben almadan oyun kırılır ve bizde türkće oynarız simdiden basarılar diliyorum arkadaslar....

Cadmium

Seviye 1
Bu yamayı bekleyip para verene kadar ingilizce öğrenin yama yapılana kadar öğrenirsiniz birşeyler zaten.

Bu yamayı bekleyip para verene kadar ingilizce öğrenin yama yapılana kadar öğrenirsiniz birşeyler zaten.

Neden her yerde böyle bilge arkadaşlar mevcut ?

Neden her yerde böyle bilge arkadaşlar mevcut ?
Üşengeçlik. Yoksa herkesin aklına gelen fikirlerden biri. Ama üşengeçlik buna izin vermiyor. :D

amazon123

Torrent-Oyun.com
İlk başta ücretsiz olacak demişlerdi sonradan ücretliye çevirmişler çakallar.İyiki yabancı dilim var :D
Haklısın dostum ücretli yapmaları bence de doğru olan zaten ama başta ücretsiz olacak demeleri sıkıntı :)
Ya bari kesin ifade kullanmasanız emin değilim deseniz yalancı konumuna düşüyorsunuz çünkü. Anonymous ekibinin son ücretsiz olan projesi heavy raindi onun ardından daima aynı yazıyı kullandılar. Ücret test aşamasında açıklanacaktır. Rdr 2 projesine başlamak için donanımhaberde ücretli çevirmen ilanı açtılar hiçbir zamanda bu proje için ücretsiz olacak denmedi 650 BİN SATIR VAR BAK KELİME DEĞİL SATIR hiç kimse de bu projeye ücretsiz kalkışmaz emin olmadığınız konularda kesin konuşmayın lütfen karalama gibi oluyor kendi uydurduğunuz bir şey için kalkmış çakal diye laf atıyorsunuz bir de

Ya bari kesin ifade kullanmasanız emin değilim deseniz yalancı konumuna düşüyorsunuz çünkü. Anonymous ekibinin son ücretsiz olan projesi heavy raindi onun ardından daima aynı yazıyı kullandılar. Ücret test aşamasında açıklanacaktır. Rdr 2 projesine başlamak için donanımhaberde ücretli çevirmen ilanı açtılar hiçbir zamanda bu proje için ücretsiz olacak denmedi 650 BİN SATIR VAR BAK KELİME DEĞİL SATIR hiç kimse de bu projeye ücretsiz kalkışmaz emin olmadığınız konularda kesin konuşmayın lütfen karalama gibi oluyor kendi uydurduğunuz bir şey için kalkmış çakal diye laf atıyorsunuz bir de
Donanımhaberde okumuştum çevirmenlerden biriydi sanırım her projemizde olduğu gibi ücretsiz olacak demişti.Ben ücretli yapmalarına karşı değilim zaten başta ücretsiz dendiği için saçma buldum yoksa zor olduğunu bende biliyorum dostum.Bu karalama değil sadece bir sitem.

Dr.Lecter

Chesapeake Matadoru
Emektar
Her emeğin bir karşılığı olmalı... inşallah kısa sürede çıkar.

Ogz93

Seviye 8
Herkes çeviri gruplarına suç atıyor ama bu durum şu an da ne üreticinin ne de tüketicinin suçu. Normal şartlarda oyunu yapan şirket için çalışıyor olmaları lazım bu arkadaşların, emeklerinin karşılığını da onlardan almaları gerekir ama gel görelim kim muhatap alacakları kimse yok daha doğrusu Türkiye de böyle bir iş kolu resmi olarak yok, tahmin edebileceğiniz üzere bu çeviri gruplarının böyle bir iş kolu oluşturacak gücü/imkanı da yok... Hal böyle olduğu için hiç kimsenin yamayı ücretli sattıkları için bu gruplara sitem etmeye hakkı yoktur bence.

Ben çeviri gruplarının bu durumuna çok üzülüyorum gerçekten, emek karşılığın da hak edilen şey için millete ağız eğmek durumunda kalıyor olunması çok b*ktan bir durum olsa gerek.

ThE bEsT

Hiç Kimse.
Ücretsiz iken de 5 liradan bağışlar yapardık biz. Ne bu telaş?

retr0_

Rölantiye devam..
Kimse çevirmez 600000 satır falan diyorsunuz da Oyun Çeviri 10 yıldır ücretsiz yama yapıyor? Onlar keriz miydi? Adamlar koskoca Skyrim'i çevirdi ki en büyük proje de odur Türk oyun dünyasında. Ya da Witcher 3 gibi bir oyunu yine adamlar ücretsiz çevirdi. Anonymous'un yaptığı resmen fırsattan istifade etmektir. Parayla Türkçe yama yapılmasına karşıyım. Ne olursa olsun. Hangi oyun olursa olsun. Tabi burada kimseyi de yerden yere vuramam. Hiç yama yapılmamasından iyidir ücretli yama yapılması. Ama gidip de yok o kadar cümleyi kim çevirecek ücretsiz bilmem ne diye muhabbetlere girmeyin. Yıllardır ücretsiz yama yapıyorlardı adamlar. Son bir kaç yıldır moda oldu bu parayla yama satmak.

amazon123

Torrent-Oyun.com
Kimse çevirmez 600000 satır falan diyorsunuz da Oyun Çeviri 10 yıldır ücretsiz yama yapıyor? Onlar keriz miydi? Adamlar koskoca Skyrim'i çevirdi ki en büyük proje de odur Türk oyun dünyasında. Ya da Witcher 3 gibi bir oyunu yine adamlar ücretsiz çevirdi. Anonymous'un yaptığı resmen fırsattan istifade etmektir. Parayla Türkçe yama yapılmasına karşıyım. Ne olursa olsun. Hangi oyun olursa olsun. Tabi burada kimseyi de yerden yere vuramam. Hiç yama yapılmamasından iyidir ücretli yama yapılması. Ama gidip de yok o kadar cümleyi kim çevirecek ücretsiz bilmem ne diye muhabbetlere girmeyin. Yıllardır ücretsiz yama yapıyorlardı adamlar. Son bir kaç yıldır moda oldu bu parayla yama satmak.
Oyunçevirinin neden eskisi gibi yama yapmayı bıraktığını ekibin dağıldığını benden daha iyi biliyorsun bence dostum bardağı taşıran iki saat yama gecikti diye edilen küfürlerdi, şu anki piyasada da 600 bin satıra kimse kalkıp girmez kim olursa olsun 35 kişilik ekiple 6 7 ay sürecek bi iş bu

Donanımhaberde okumuştum çevirmenlerden biriydi sanırım her projemizde olduğu gibi ücretsiz olacak demişti.Ben ücretli yapmalarına karşı değilim zaten başta ücretsiz dendiği için saçma buldum yoksa zor olduğunu bende biliyorum dostum.Bu karalama değil sadece bir sitem.
Dostum anonymous un ücretsiz projesi heavy rainden sonra olmadı bunu kaçırıyorsun her projenin duyurusunda bu zaten söyleniyor controlü ücretli çıkarmışlar rdr2 25 kat daha fazla satır sayısına sahip bunu mu ücretsiz çıkarıcaklar okuduğun şeyde evet ücretsiz olacak yama çıktıktan sonra wd2 çıkışından iki ay sonra ücretsiz oldu 29 ekimde keza control 1 ay sonra ücretsiz oldu her proje elbet bir gün ücretsiz olacak okuduğunu yanlış anlamışsın

Oyunçevirinin neden eskisi gibi yama yapmayı bıraktığını ekibin dağıldığını benden daha iyi biliyorsun bence dostum bardağı taşıran iki saat yama gecikti diye edilen küfürlerdi, şu anki piyasada da 600 bin satıra kimse kalkıp girmez kim olursa olsun 35 kişilik ekiple 6 7 ay sürecek bi iş bu

Dostum anonymous un ücretsiz projesi heavy rainden sonra olmadı bunu kaçırıyorsun her projenin duyurusunda bu zaten söyleniyor controlü ücretli çıkarmışlar rdr2 25 kat daha fazla satır sayısına sahip bunu mu ücretsiz çıkarıcaklar okuduğun şeyde evet ücretsiz olacak yama çıktıktan sonra wd2 çıkışından iki ay sonra ücretsiz oldu 29 ekimde keza control 1 ay sonra ücretsiz oldu her proje elbet bir gün ücretsiz olacak okuduğunu yanlış anlamışsın
Yanlış anlamış olabilirim haklısın dostum öncelikle hareket etmeden cevap verdiğin için teşekkürler çoğu insan bunu atlıyor.Bence de zaten ilk başta ücretli olmalı çünkü bu kadar uzun satırlı bir oyunu çevirmek çok zor olacak eminim.Forumda bir arkadaş ücretsiz olacak diyince muhtemelen ben öyle düşündüm.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt