Red Dead Redemption 2 [SPOILER] Konusu

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

Red Dead Redemption 2

Blackwater kasabasındaki soygun girişimleri ters giden Artur Morgan ve Van der Linde çetesi kaçmaya başlıyor. Federal ajanlar ve ülkenin en iyi ödül avcılarının takibi altında çete üyeleri hayatta kalabilmek için soyguna, yağmaya ve dövüşmeye devam etmek zorunda. Bu süreçte iç çatışmaları da iyice derinleşen çete artık dağılmanın eşiğine gelirken Artur da zor bir seçimle karşı karşıya: onu yetiştiren çeteye sadık mı kalacak yoksa kendi ideallerinin peşinden mi gidecek?

Fazlasıyla severek oynadığım ve benim uzun bir süre boyunca ekrana kitleyen bir yapım oldu kendisi. Film tadında ara sahneler ve sinematik moddaki görüntüler ile yerime sabitlemeyi başarmıştı. Açıkçası gerçekten her şeyiyle harika olan bu yapımı sizlerle de konuşmak istedim. Hikaye, sürükleyicilik, ihanet... Her şey çok güzel giderken başarısız bir soygun, dağılma süreci ve ana karakterimizin ölümü ile bambaşka bir boyut almıştı senaryo benim için. Belkide ilk oyundaki gibi ana karakteri öldürüp başka bir karakter ile devam ettirme işini bu oyunda yapmasalardı çok daha iyi olabilirdi fakat hikaye bu kadar derinden etkileyici olur muydu o zaman? İstediğiniz şekilde baştaki görevden son göreve kadar her şeyiyle hikaye, taktik, rehber gibi konuları istediğiniz gibi sınırlama olmadan konuşabilirsiniz.

Hazır oyun bilgisayara gelmişken şu konuya bir yorum daha atayım belki bazı arkadaşların ilgisini çeker. <3

oyunu oynuyorum ağır bir ingilizce var bazı şeyleri anlarkan bazılarında zorlanıyorum sanırım rafa kaldıracağım oynarsamda görev yapmadan free roam takılrım herhalde türkçe yama olmadan hikayeyi anlamak cidden zor he birde optimizasyonu biraz çözerlerse çok daha iyi olabilir oyun yer yer kasıyor ..

SpAwN

Donanım Uzmanı
Emektar
oyunu oynuyorum ağır bir ingilizce var bazı şeyleri anlarkan bazılarında zorlanıyorum sanırım rafa kaldıracağım oynarsamda görev yapmadan free roam takılrım herhalde türkçe yama olmadan hikayeyi anlamak cidden zor he birde optimizasyonu biraz çözerlerse çok daha iyi olabilir oyun yer yer kasıyor ..
Kasmaması için Rockstar Launcher'a şunu eklemelisin -cpuLoadRebalancing

ekledim o kod cpuyu limitliyor bende donma gibi sorun yok bende olan sorun yer yer fps düşmesi yüksek ayarlar orta ayarlar düşük ayarlar fark etmiyor 45 50 fps alıyorum bazen 25 30 fps ye kadardüşüyor @
SpAwN

SpAwN

Donanım Uzmanı
Emektar
ekledim o kod cpuyu limitliyor bende donma gibi sorun yok bende olan sorun yer yer fps düşmesi yüksek ayarlar orta ayarlar düşük ayarlar fark etmiyor 45 50 fps alıyorum bazen 25 30 fps ye kadardüşüyor @
SpAwN
O gayet normal şimdilik. İnce grafik ayarı yapman şart bu arada, Tree tesellation'u kapatma gibi.

kanfur

Torrent-Oyun.com
oyuna optimizasyon yaması bekliyorum .oyunu bu haliyle keşfetmek istemiyorum fazla kasma oluyor çokta kısmak istemiyorum grafik ayarlarını. çünkü sistemime göre fazlaca sorunlu gibi şu haliyle.ilerde yama ile ortalama 5-10 fps artar pişman olurum bitirdiğime şimdilik oyalayacak çok oyun varken kalsın bakalım 1 aya kalmadan oyun randımana oturur umarım.

SpAwN

Donanım Uzmanı
Emektar
oyuna optimizasyon yaması bekliyorum .oyunu bu haliyle keşfetmek istemiyorum fazla kasma oluyor çokta kısmak istemiyorum grafik ayarlarını. çünkü sistemime göre fazlaca sorunlu gibi şu haliyle.ilerde yama ile ortalama 5-10 fps artar pişman olurum bitirdiğime şimdilik oyalayacak çok oyun varken kalsın bakalım 1 aya kalmadan oyun randımana oturur umarım.
3 dev performans güncellemesi geldi zaten bu güne kadar. Böyle bekle bekle oyun da kırılır hiç almaya gerek kalmaz senin durumda :D

-ÖZEL-

Torrent-Oyun.com
Oyunun bu ay sonu gibi kırılma şansı olabilir mi?
acıkçası çok merak ediyorum

kanfur

Torrent-Oyun.com
3 dev performans güncellemesi geldi zaten bu güne kadar. Böyle bekle bekle oyun da kırılır hiç almaya gerek kalmaz senin durumda :D
Açıkcası yamayı Dev yapan boyutu dışında bir şey değil. Pek işe yaramadı. Kırılıp kırılmaması bende pişmanlık yapmaz. Ben sadece para vermeye değmeyen oyunları torrent indiririm zaten.

SpAwN

Donanım Uzmanı
Emektar
Açıkcası yamayı Dev yapan boyutu dışında bir şey değil. Pek işe yaramadı. Kırılıp kırılmaması bende pişmanlık yapmaz. Ben sadece para vermeye değmeyen oyunları torrent indiririm zaten.
Hayır. İşe yarayıp yaramaması sisteme bağlı kessinlikle. GTX 760, 960, GTX 1050ti, gibi kartlarda ve orta seviye bir işlemcide oynayıp performans'ı falan bekleyenlerden biri isen acıyorum vallahi...

kanfur

Torrent-Oyun.com
Hayır. İşe yarayıp yaramaması sisteme bağlı kessinlikle. GTX 760, 960, GTX 1050ti, gibi kartlarda ve orta seviye bir işlemcide oynayıp performans'ı falan bekleyenlerden biri isen acıyorum vallahi...
Gtx 1080. İ7 8.nesil işlemcim var. Donanım olarak sıkıntım yok. Zaten haberi de yapıldı rtx 2080 ti ile bile sabit 60 fps veremiyor 4K da. Yani oyunda biraz sıkıntı var. Umarım kısa sürede farkı hissedeceğimiz yönde yamalar gelir

SpAwN

Donanım Uzmanı
Emektar
Gtx 1080. İ7 8.nesil işlemcim var. Donanım olarak sıkıntım yok. Zaten haberi de yapıldı rtx 2080 ti ile bile sabit 60 fps veremiyor 4K da. Yani oyunda biraz sıkıntı var. Umarım kısa sürede farkı hissedeceğimiz yönde yamalar gelir
4k mi? 1080p de bile vermiyor, ayarları zorlayınca tabi. Evet oyun biraz rahatsız ancak youtube'ta RTX 2080 sahipleri bile çoğu ayarı tamamen kapatıyor ki 1080p veya 2k da rahat 60fps almak için. Işıklandırma, yansıma ve su efektleri High ile Ultra arası fark olmayıp performansa yarıya kadar etkisi var. RTX 2080 de herşeyi fulleyince vermez 60fps 4k da tabi, ince ayar gerek. Sanmam 'farkı hissettirecek' yamanın geleceğini.

kanfur

Torrent-Oyun.com
4k mi? 1080p de bile vermiyor, ayarları zorlayınca tabi. Evet oyun biraz rahatsız ancak youtube'ta RTX 2080 sahipleri bile çoğu ayarı tamamen kapatıyor ki 1080p veya 2k da rahat 60fps almak için. Işıklandırma, yansıma ve su efektleri High ile Ultra arası fark olmayıp performansa yarıya kadar etkisi var. RTX 2080 de herşeyi fulleyince vermez 60fps 4k da tabi, ince ayar gerek. Sanmam 'farkı hissettirecek' yamanın geleceğini.
Hangi ayarları kısarak görüntüden pek taviz vermeden fps artışı sağlarım?

Oyunu almadın değil mi :)

Son düzenleme:

SpAwN

Donanım Uzmanı
Emektar
Hangi ayarları kısarak görüntüden pek taviz vermeden fps artışı sağlarım?

Oyunu almadın değil mi :)
Su ve ağaç ile ilgili tesellation efektlerini tamamen kapatmak, anti-alliasing olarak TAA'yı yükleğe getirmek MSAA ve FXAA yerine performansı tam tamına iki tak yükseltiyor. Reflections'u High, su kalitesini ve fizik ayarını ortaya getirmek (ultra olsun medium olsun görsel fark yok ancak sistemi çok yoruyor nedense). Ayrıca olyunu aldım. Ana dilim Rusça olduğundan ayarları göstersem bile birşey anlayamayacağın için net yazamıyorum ki oyunun dili değişmiyor zaten oyun içerisinden. Ben gölge ve ışıklandırma olsun çoğunu ortaya getirdim sistemimde rahat oymamak için ancak bazı sahnelerde doğal olarak 40 a falan düşüyor:

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt