Rdr2 Geç Kaplama Sorunu ?

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

BayLord51

Torrent-Oyun.com
Arkadaşlar sitedeki yerden RGL-Rip versiyonunu indirip crackfixv2 attım ekran kartım 2gb olduğundan VRAM sınırı geçiyor belgelerden ayar çekiyorum kaplamalar biraz geç yükleniyor adamın mesela 2 metre önünde gidince yükleniyor bunu sorununu nasıl çözebilirim VRAM sınır geçince olur diyorlar en düşüğe aldım 1024 ve low VRAM rahatladı ama yine aynı ?

sistemim :
i5 3470 3.20ghz
8gb ram
1tb harddisk
gtx 1050 2gb 128 bit dx12

Ekli dosyalar

Vram den başka bir sebep gelmiyor aklıma. Her ne kasar orada kullanılan vram i gösteriyor olsa da ondan daha fazlasını istiyor oyun. Eğer dx12 de oynuyorsan Vulkan da dene biraz daha az bellek kullanıyor.

BayLord51

Torrent-Oyun.com
Vram den başka bir sebep gelmiyor aklıma. Her ne kasar orada kullanılan vram i gösteriyor olsa da ondan daha fazlasını istiyor oyun. Eğer dx12 de oynuyorsan Vulkan da dene biraz daha az bellek kullanıyor.
vulkanda oynuyordum ekran kartım dx12 o yüzden dx12 biraz daha düzeldi ama devam ediyor hala birde vram geçmesinden oluyor mu dedim herşeyi en düşüğe aldım 1024 low vram rahatladı yine aynı benden daha kötü sistemler vram geçmeyince veya geçince öyle bir hata yok anlamadım

T-O NiCoLaPeLtZ

Torrent-Oyun.com
harddiskten dolayı olma ihtimali olabilirmi çünkü gta da oluyodu harddiskten kaynaklı geç kaplama yüklemesi falan ayrıca bendede 1050 var 3gb olan versiyon ben yaşamadım öyle bir sorun

BayLord51

Torrent-Oyun.com
harddiskten dolayı olma ihtimali olabilirmi çünkü gta da oluyodu harddiskten kaynaklı geç kaplama yüklemesi falan ayrıca bendede 1050 var 3gb olan versiyon ben yaşamadım öyle bir sorun
harddisk 2019 yazında değiştirmiştim 1 tb aldım WD mi öyle bişeydi markası hangi ayarda oynuyorsun ve kaç fps alıyorsun acaba 1920 de 45-50 arası veren bir ayar kullanan varsa banada atsa fotosunu aynısını denesem acaba güzel bir ayar bulamadım textura low da ultrada aynı fpsyi veriyor ama vram aşıyor çok değişik bir oyun

T-O NiCoLaPeLtZ

Torrent-Oyun.com
rdr2 olası hata ve çözümleri konusunda grafik ayarı vardı onları yaptım ekstadan kendim tek tek deniyip yükseğe çektim bir kaçını textureyi high yaptım ama 900 p ye çektim ki 1080 ile pek farkını görmedim şahsen genel olarak high medium bir kaç ayar ultra 40 fps civarı aldım sistemim aşada

i7 9750h
gtx 1050 3gb
8gb ram

GTA da ki İşlemci yüzünden oluyordu.

Ayrıca RDR 2 yi HDD ve SSD de oynadım tek fark hızlı açılması.

harddisk 2019 yazında değiştirmiştim 1 tb aldım WD mi öyle bişeydi markası hangi ayarda oynuyorsun ve kaç fps alıyorsun acaba 1920 de 45-50 arası veren bir ayar kullanan varsa banada atsa fotosunu aynısını denesem acaba güzel bir ayar bulamadım textura low da ultrada aynı fpsyi veriyor ama vram aşıyor çok değişik bir oyun
Render Scale i 3/4 gibi bir şeye çekersen FPS 40 üstü olabilir. Şahsen ben de iyi fps alamıyorum ama uğraşa uğraşa bu ayarı buldum, ben görüntüden rahatsız olduğum için tekrar ayarlayarak 30-33 arası almayı başardım. Bir de OC yapınca 5 fps + geldi 35-40 arası yüksek orta karışık 1080p gayet iyi. 30 ve 25 iğrenç 35 çok iyi geliyor bu arada.

BayLord51

Torrent-Oyun.com
GTA da ki İşlemci yüzünden oluyordu.

Ayrıca RDR 2 yi HDD ve SSD de oynadım tek fark hızlı açılması.

Render Scale i 3/4 gibi bir şeye çekersen FPS 40 üstü olabilir. Şahsen ben de iyi fps alamıyorum ama uğraşa uğraşa bu ayarı buldum, ben görüntüden rahatsız olduğum için tekrar ayarlayarak 30-33 arası almayı başardım. Bir de OC yapınca 5 fps + geldi 35-40 arası yüksek orta karışık 1080p gayet iyi. 30 ve 25 iğrenç 35 çok iyi geliyor bu arada.
bende 1080p de olsa hatadaki yerdeki ayarı yapıp textura high yaptım bir iki tane düşük olanıda orta yaptım şuan şehir içi 40 şehir dışı 49-50 alıyorum artık böyle oynucaz işle fps sorun değildi de kaplama biraz geç geliyordu onunda çözümü yok gibi OC ne oluyor acaba
rdr2 olası hata ve çözümleri konusunda grafik ayarı vardı onları yaptım ekstadan kendim tek tek deniyip yükseğe çektim bir kaçını textureyi high yaptım ama 900 p ye çektim ki 1080 ile pek farkını görmedim şahsen genel olarak high medium bir kaç ayar ultra 40 fps civarı aldım sistemim aşada

i7 9750h
gtx 1050 3gb
8gb ram
bende aynı yerden olası hata ve çözümleri yerinden fps düşürünleri onlar gibi bıraktım geri kalanını kendim ayarladım textura high yaptım fps düşürmüyor ama vram geçiyor anlamamadım yukarıda yazdığım gibi şehir dışı 50 yakın şehir içi 40 39 38 falan çok iyi yetiyor bana tek sıkıntı şu kaplama yüklenmesi bakalım belki biren bili yardımcı olur çok sağolun

bende 1080p de olsa hatadaki yerdeki ayarı yapıp textura high yaptım bir iki tane düşük olanıda orta yaptım şuan şehir içi 40 şehir dışı 49-50 alıyorum artık böyle oynucaz işle fps sorun değildi de kaplama biraz geç geliyordu onunda çözümü yok gibi OC ne oluyor acaba
Hız aşırtma deniyor ,çekirdek hızını vs artırıp biraz performans arttırıyor. Bilmiyorsan denemeni önermem Kartı yaka bilirsin. Ayarlarının fotoğrafını gönderir misin? yada kısaca bahseder misin?

BayLord51

Torrent-Oyun.com
Böyle bir oyunda böyle bir ekran kartıyla 40-50 fps alıyorsun pardon daha ne istiyordun ki?
kardeş ben sende şunu farkettim her konuda böyle bir tartışma başlatır gibi yorum yapıyon her konuda onu gördüm sende yorumu okumadın galiba fps derdim yok kaplamalar geç yükleniyor başlıktada yazdım kocaman en düşükte bile oluyor
Çok mu geç yükleniyor dostum? Saniye olarak tarif edebilir misin?
reis mesela adamın durduğu yer 2 metre önü oraya doğru yürüyünce 2 saniye gibi yükleniyor bir video çekecem bunla ilgili atacam buraya işte şehirde izler çamurlar ormanda ağaçlar geç yükleniyor
hangi kısmındasın oyunun karlı kısımdamı oluyor
yok karı bitirdim normal güneşli hava
Hız aşırtma deniyor ,çekirdek hızını vs artırıp biraz performans arttırıyor. Bilmiyorsan denemeni önermem Kartı yaka bilirsin. Ayarlarının fotoğrafını gönderir misin? yada kısaca bahseder misin?
overclock gibi bişey heralde hiç karışmiyim o zaman :d ayarlarda şöyle atayım pek önemi yok ayarların ama atıyim yine

Ekli dosyalar

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
kardeş ben sende şunu farkettim her konuda böyle bir tartışma başlatır gibi yorum yapıyon her konuda onu gördüm sende yorumu okumadın galiba fps derdim yok kaplamalar geç yükleniyor başlıktada yazdım kocaman en düşükte bile oluyor

reis mesela adamın durduğu yer 2 metre önü oraya doğru yürüyünce 2 saniye gibi yükleniyor bir video çekecem bunla ilgili atacam buraya işte şehirde izler çamurlar ormanda ağaçlar geç yükleniyor

yok karı bitirdim normal güneşli hava

overclock gibi bişey heralde hiç karışmiyim o zaman :d ayarlarda şöyle atayım pek önemi yok ayarların ama atıyim yine
Eski Gtx 1050'mde zaman zaman bazı oyunlarda (özellikle Bethesda oyunlarında) yaşadığım oluyordu.1-2 saniye geciktiği için çok da dert etmiyordum açıkçası.Sorunu Reddit'te aratmanı tavsiye ederim, bir şeyler bulursun diye tahmin ediyorum.Mesela aşağıdaki optimizasyon moduna bakabilirsin, 7 farklı seçeneği varmış.

https://www.reddit.com/r/GameMods/comments/k0wyfy

BayLord51

Torrent-Oyun.com
Eski Gtx 1050'mde zaman zaman bazı oyunlarda (özellikle Bethesda oyunlarında) yaşadığım oluyordu.1-2 saniye geciktiği için çok da dert etmiyordum açıkçası.Sorunu Reddit'te aratmanı tavsiye ederim, bir şeyler bulursun diye tahmin ediyorum.Mesela aşağıdaki optimizasyon moduna bakabilirsin, 7 farklı seçeneği varmış.

videoyu çektim atacaktım ama 2.kez şu hatayı verdi reis (( Yüklenen dosya izin verilen uzantıları kapsamıyor. )) media player ile denedim 2. de yine atmadı dediğin siteye bir bakayım olmazsa yapaak bişey yok çok sağol

Transient Ghost

Ekip Lideri
videoyu çektim atacaktım ama 2.kez şu hatayı verdi reis (( Yüklenen dosya izin verilen uzantıları kapsamıyor. )) media player ile denedim 2. de yine atmadı dediğin siteye bir bakayım olmazsa yapaak bişey yok çok sağol
Siteye ''dosya ekle'' butonundan yüklemeye çalışıyorsan orası biraz zor olur.Youtube hesabın falan varsa oraya upload edip ordan paylaşabilirsin.Veya herhangi bir video upload sitesine de yükleyebilirsin.

https://www.google.com/search?sourc...EFMC45LjKYAQCgAQGqAQdnd3Mtd2l6&sclient=psy-ab

BayLord51

Torrent-Oyun.com
Son düzenleme:

Bulic

Mustapha Kemal Pasha

Bu mod düzgün çalışıyormu doku kalitesini yükseltemiyorum bende

Transient Ghost

Ekip Lideri
Dostum yanlış anlama ama çok da dert edilecek bir şey göremedim şahsen.Yerdeki kaplamların 1 saniye araıklarla yaklaştıkça yükleniyor olması oyun içi bir ayarla alakalı olabilir.Söylediğim modu dene istersen.

Bu mod düzgün çalışıyormu doku kalitesini yükseltemiyorum bende
Düzgün çalışıp çalışmadığını bilmiyorum ama sanırım bu mod 2 GB Vram'li kartlardaki Vram aşamama (kalite yükseltememe) sorununu da kaldırıyormuş.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt