RDR2 Bol Spoillerlı Oyun Kritiği ( Oyunu Bitirmeyen Bakmasın)

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

ghost_28

Hayat su gibidir,kirletirsen bulanık görürsün.
Evet, yaklaşık bir ayın sonunda oyunu bitirebildim. :) Challangelar hariç ana görevin dışındaki soru işaretler, yan görevleri mümkün mertebe yapmaya çalıştım. Oyun, çok iyi bir senaryo ile günümüzün çerezlik oyunlarına iyi bir ders vermiş, 3-4 harita ile dönmeli oyunlar böyle baş yapıtlar karşısında selam duruyor mudur acaba. :) RDR 2 hakkında aslında bol bol konuştuk, burada konuşmak istediğim nokta içimde kalan sonuydu. Hey gidi Arthur Morgan hey. Seni besledim, büyüttüm, ölümden döndürdüm. O kadar arbededen çıkardım ama sonun böyle olmasına bir türlü engel olamadım. Allah belasını versin bu senaristlerin diyorum. :D

Oyunu mümkün mertebe iyilik kısmı dörtte üç dolu olarak bitirdim. Lakin beklediğim gibi bir son gelmedi ya.(Metro gibi bir son bekliyordum) İlk kırılım noktasında zaten şok oldum. Dutch ve diğerlerinin işini bitirip parayı almayı seçtim ama neredeyse harita yaşayan adam bırakmayan Arthur'u bildiğin harcadılar be. Hani öldüğüme gam yemem ama en azından Dutch'da bizimle gitseydi ya. :)) Son sahnede zaten Mycie yi bizim oğlan indirirdi . Orada Dutchı etkili bir sahne ile öldürmemiz lazımdı.(birlikte dinamitle patlayabilirdik, kavga edip yerde yatarken bir geyip bizi uçurumdan aşağı atabilirdi vs:D)

Neyse dedim, bu yolu seçince ölüyoruz, bu sefer Bill gideyim belki yırtarız diye saveden hemen geri alıp tekrar oynadım. Ama gene sonuç hüsran be gardaşım. Arkadaş öleceğimi bilsem oyunda önüme geleni öldürürdüm kill sayım bini geçerdi. :) Ben bunun için mi kendimi tuttum ya.Ha kendi kendine öldün ha piçaklanarak, öldük mü öldük arkadaş...:)

Başrol oyuncusunu öldürmemeleri gerek ya, ne filmde ne oyunda....

Atın öldüğü sahneye diğer yan oyunculardan daha çok üzüldüm be, oyun dinamiğinde atı biraz daha duygusal sahnelerle oyuncuya bağlasalarmış bu sahnede bir çok oyuncuyu ağlatabilirlermiş.

Yine ümidimi kaybetmeden oyuna devam ettim, belki bir yerden Arthur çıkıp gelebilir ümiyde. ( iki seçenektede bıçaklanmadım, sadece ölmüş gibi uzanarak sahne bitti.Halen umut vardı..) Yoksa o ölüm sahnesinden sonra hiç devam edesim gelmedi, kendimi baya baya zorlayarak ha çıktı geldi gelecek diye son sahneye kadar geldim. Son sahnede artık çıkar, Mycie ve Dutchdan birisini vurur dedim ama yine olmadı arkadaş. Bizim Arthur çoktan rahmetli olmuş. O kadar dedim içme, et ye sadece diye. :D Yok arkadaş harbiden gıcık oldum bu senaristlere ya... Anlamadığım nokta bazı videolarda Arthur sevgilisinin yanına gelip bir evin avlusunda ona sarılıyordu. Böyle bir sahne görmedim ben ya. Belki hatuna zaman ayırmadık, terk edildik ondandır herhalde. Aslında kırılma noktasında Arthur yaralanıp Mycie indirebilir ve sonraki sahneleri sevgilisiyle kendisi oynayabilirdi. Son sahnede Dutchla karşılaşabilir, uçurumdan sarkarken Dutch bir adamlık yapıp Arthuru kurtarıp kendini feda edebilirdi. Hatta daha iyide olurdu bak. :)

Sonuç olarak biraz, hüzün, biraz kırgınlık, bol bol tatminlik ile bir oyunuda bitirdik. Darısı diğer oyunların başına.

Son düzenleme:

MuratTamer

Dutch always has a plan..
Dutch reisimizi Arthur gibi yancılara yedirmeyiz.

Dutch'ı senaryoda öldürme ihtimaliniz olamazdı çünkü Dutch Rdr 1'de de var.
RDR1'de ölüyor zaten
Rdr 1'de Rdr'2 nin kronolojik olarak devamı. Tersten gidiyor oyunların çıkışı.

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
Hocam RDR2 RDR1'in öncesini bir anlatan oyun. Dutch RDR1 içinde de var o yüzden bu oyunda öldürmeleri mümkün değil.

Bildiğim kadarıyla bazı sahnelerin gözükmemesinin sebebi oyundaki yan görevleri yapmamış olmanızdan kaynaklanıyor.

ghost_28

Hayat su gibidir,kirletirsen bulanık görürsün.
Dutch reisimizi Arthur gibi yancılara yedirmeyiz.

Dutch'ı senaryoda öldürme ihtimaliniz olamazdı çünkü Dutch Rdr 1'de de var.
RDR1'de ölüyor zaten
Rdr 1'de Rdr'2 nin kronolojik olarak devamı. Tersten gidiyor oyunların çıkışı.
Seni hiç sevmedim Dutch, babanıda sevmezdim zaten.;) Fikirleri ne kadar ayrı olsada seni satmayan bir adamı ölüme terk etmek mertliğin kitabında yok. Ama bunu Dutch hem Arthuru hem Billy hemde bazı kişilere yaparak çiğnedi. Kendi kuralını bozdu. Oysa çok iyi gidiyorduda.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt