Rdr 2'nin Sevmediğiniz Yanları Nelerdir?

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

ghost_28

Hayat su gibidir,kirletirsen bulanık görürsün.
Az çok herkes bu oyunu duymuştur, kimisi bitirmiş kimisi oynuyordur da. Genel puanı yüksek sevilen bir oyun. Peki bu oyundan hiç mi nefret etmediniz veya hoşlanmadığınız noktaları olmadı? Biraz burada çekiştirelim, gömelim dedim.:p
-Oyun grafik olarak günümüzün çıtalarına gelmiş, doğal olarak da sistem gereksinimleri çok yükselmiştir. En hoşlanmadığım özelliği oyuna getirilen sis, rüzgar, ışıklandırma mekaniği oldu. İyi bir sisteminiz yoksa bu özellikler size ayak bağı oluyor cidden. Minimumda tutsanız da kimisini kapatsanız da oyunun stabilitesini yine bozuyor, düşük görüntüde cabası. Bu özellikleri sonuna kadar kullanabilenlerde sıkıntı yok ama istemeyen veya sistemi kasanlarda ne kadar düşürseniz kaliteyi o kadar düşüyor ama fps artışını ters orantılı olarak net göremiyorsunuz. En azından bu özellikler kapatılabilir olup fps ciddi artış sağlayabilir şekilde yazılabilirdi. Gta 5 misal, özelliikleri düşürdüğünüzde bir çok pc de güzel fpsler alıyor. Tabi bu birazda farklı platformdan portlanmadan dolayıda kaynaklıyordur.

-Craft sistemi, oynanış süresini arttırmak için farklı dallara ayırmışlar. Bir kısmı hayvan avlama simülasyonu!, bir kısmı challenge sistemine, bir kısmı kullanıldıkça gelişen bar sistemine yatırım yapmışlar. Misal, challengeleri tam olarak yapmadığınız taktirde can barınızdan tutunda, stamine, enerji barına kadar hepsi 3/4 maksimum sınırına takılıyor. Herkes challenge (90-100 tane sanırım, çoğuda gereksiz şeyler: atla şu kadar engel atla vs) uğraşmak veya avcılıkla uğraşmak zorunda değil. En azından bu kesim için farklı kolay geliştirme sağlanabilirdi.

- Para sistemi, paranın gücü. Oyunda para bir noktadan sonra işe yaramıyor. Hem az az kazanılıyor hemde kazanma dürtüsü kısa sürede son buluyor. Öyle ki birkaç tane para sandığını bulduktan sonra bu para size ortalama 3-4bin birim getiriyor ve oyun sonuna kadar harcayacak bir şey bulamıyorsunuz. Her chapterde yeni bir silah veya işimizi kolaylaştıracak yeni eklentiler vs ile bu para kasma olayını canlı tutabilirlerdi.

-Avlanma mekaniği! Oyuna öyle bir avlanma sistemi getirmişler ki inatlaşırsanız senaryo modundan daha çok zamanınızı yiyecektir neredeyse. :) Hayvanda kullanılacak silahından tutunda onu çekecek malzemelere, vuruş noktalarına bağlı kalite değerlerine, ne zaman nerede olduğu belli olmayan lokasyonlarına varana dek tam bir zaman öğütücü unsur olmuş. Bu kimisi için bir artı olabilir ama genelde bu kadar detaya girilmesi benim gibi yan işleri yapmayı sevmeyen kişileri sıkacaktır. Saatlerce uğraşıp tüm craft seçeneklerini yapsamda çanta menüsü buga girdiğinden son seviye çantayı alamadım. Bu özellikliği nefret ettirdi beni...

-Kamp alanında hızlı hareket edememekte bir süre sonra rutin işleri yaparken sıkkınlık getirdi doğrusu. Niye karakteri yavaşlatırsın, ha yük taşırken zorlanıyor gerçekliğini katacaksan bunu staminada belli et.

-Oyuna kamera takip sistemi getirmişler, otomatiğe alıyoruz karakter sağa sola çarpıyor, farklı açıdan gösterecek diye nereye gidiyor diye cebelleşiyoruz. Al abi arkadan görüşe, karakter ana yoldan ve engellerden takılmadan geçsin. Olmamış bir kamera takip sistemi var.

-Birde nişan almada bir anormallik var, sanki dead eyes kullansınlar diye mi yapmışlar anlamadım. Bir garip geldi alışamadım.

-Son olarak oyunda iyilik kötülük barına değineceğim, oyunun sonunu etkilen bu barda iyi kesimde durmak zor oluyor. Mesala 2 ortalama uzunlukta görev yaparak aldığınız artıyı, yoldan geçerken adamın birine çarpmanız sonucunda çıkan kavgada kaybedebiliyorsunuz. :) öldürmesen bile orada arama emri çıkıyor ve genel para cezasına çarptırılıyorsun. Nedeni o kadar ufak tefek bir şey olsada.Bu nedir abi ya.
Ek:Oyunu bende seviyorum, sevmesem neredeyse 1 aya yakındır oynamazdım.Lakin bunlar şuana kadar gördüğüm, izlemlediğim bana göre eksiklikler. :)

Son düzenleme:
Sevmediğim en olumsuz yanı; oyunun Türkçe dil desteği ile çıkmaması, ya da sonradan oyuna yapımcıları tarafından Türkçe dil desteğinin eklenmemesi. Bu kadar kapsamlı ve detaylı bu kadar gerçekçi ve devasa haritaya sahip bir oyun sanırım Eski Amerikan İngilizcesi ile de nereye kadar anlaşılır?

ghost_28

Sevmediğim en olumsuz yanı; oyunun Türkçe dil desteği ile çıkmaması, ya da sonradan oyuna yapımcıları tarafından Türkçe dil desteğinin eklenmemesi. Bu kadar kapsamlı ve detaylı bu kadar gerçekçi ve devasa haritaya sahip bir oyun sanırım Eski Amerikan İngilizcesi ile de nereye kadar anlaşılır?
O kısmı zaten başlı başına bir eksik. Onu da zamanında formlarda çok eleştirdim ama çok savunanlarda çıktı,tekrar o topa girmek istemedim. Neymiş, firma Tr yeterince satış yapamadığı için Tr dublaja, alt yazıya yatırım yapmıyormuş. İyide bu oyun Tr original satışta sıfır mı çekiyor arkadaş, amatör çeviri grubu 6 ayda yaptığı çeviriyi sen koskoca firma olarak daha kolaya ve uyguna çevirip original alanlara Tr desteğini sağlasan batar mıydın! Bir amatör grup çevirmişti ama onlarda firmanın yasakları yüzünden yayınlamadılar....

Valla eksik ya da beğenmedim dediğin şeyler benim acayip hoşuma giden şeyler. Para olayı kısmen doğru. Ama vahşi batıda at avrat silah bunları aldıktan sonra zaten başka ne yapabilirsin ki..

MuratTamer

Dutch always has a plan..
Sevmediğim yanı: YOK

Bence oyuna koyduğu her mekaniğin altından hakkıyla çıkmış bir oyun. Şunu becerememişler dediğim bir şey bulamıyorum.

ghost_28

Sevmediğim yanı: YOK

Bence oyuna koyduğu her mekaniğin altından hakkıyla çıkmış bir oyun. Şunu becerememişler dediğim bir şey bulamıyorum.
Oyunun buglarını izle youtubeden, ayrıyeten sistemleri ağlatan bir yapısı var malesef. Optimasyonda sıkıntı var. Ama görüşüne saygı duyarım.:))

İletileriniz Birleştirildi (Flood Yapmak Yasak)

Valla eksik ya da beğenmedim dediğin şeyler benim acayip hoşuma giden şeyler. Para olayı kısmen doğru. Ama vahşi batıda at avrat silah bunları aldıktan sonra zaten başka ne yapabilirsin ki..
Mesala avlanmamızı istedikleri hayvanları bu paralarla satın alma eklenebilirdi, barların yükselmesini sağlayan challengeları yapmak yerine ilgili, pahallı bir içiceklede alma alternatifi konulabilirdi.

melihbass

ASASI OLMAYAN KAHIN
bence en sevmedıgım tarafı durmadan onlıne aktıvasyon ıstemesı orjınal surum de.

Oyunun buglarını izle youtubeden, ayrıyeten sistemleri ağlatan bir yapısı var malesef. Optimasyonda sıkıntı var. Ama görüşüne saygı duyarım.:))

Mesala avlanmamızı istedikleri hayvanları bu paralarla satın alma eklenebilirdi, barların yükselmesini sağlayan challengeları yapmak yerine ilgili, pahallı bir içiceklede alma alternatifi konulabilirdi.
Olmaz! Parayla alırsan kimse avlanmaz. Orası vahşi batı her şeyi kendin yapacaksın..

Adam öldürüp karşılığında para vererek kurtulduğunuz bir dünya dasınız bunu katarak hesaplayın. En büyük derdim optimizasyon AMD ye satmışlar bildiğin oyunu.

Ogz93

Seviye 8

Optimizasyon bu potansiyelde ki bir oyun için daha ne kadar iyi olabilir ki? 1060 ile oynuyorum gözlerim bayram ediyor ki 1060 artık giriş seviyesi bir kart ve ben bu kart ile 60 fps üstü alıyorum Hardware Unboxed ayarları ile daha ne olsun. Böyle bir oyunu x bir firma yapacak olsa optimizasyon çok daha kötü olurdu muhtemelen.

Ana hikaye de pek değil de oyunun online kısmı çok kötü benim için. Online kısım da yapılabilecek şeyler çok yetersiz. Gta 5 i de ön sipariş ile almıştım, oyunu bebeler basana kadar çok eğlendirmişti oyun beni ama Rdr daha ilk haftalardan baymaya başlamıştı.

GREY

[TechGuy]
Oyunu oynamak yerine yaşıyorsun resmen. Oyunda düşünülmeyen ya da üstün körü bu da böyle olsun denilen hiç bir şey yok. Mekanikler ve fizikler tıkır tıkır çalışıyor. Eksi olarak gördüğün şeylerin çoğu benim için artı sayılır. Avlanma, crafting, sinematik takip sistemi gibi. . İçinde bulunduğumuz zamanın teknolojisini köküne kadar kullanan, en iyi yapay zekayı kullanan en detaylı oyun rdr2'dir. Ve büyük ihtimalle önümüzde ki 10 yıl içerisinde RDR2 gibi bir oyun görmeyeceğiz.

ottomansking

Torrent-Oyun.com
Kamp olayını çok sevmedim. Hikaye gereği insanların bir arada bulunduğu bir ortam evet ama orayı geliştirmek gibi olaylara girmeseler daha iyi olurmuş. Çünkü bu geliştirmeler olsa da olur olmsa da olur havasında ilerliyor. Şahsen ben çok geliştirme işlerine girişmedim bir şeyde kaybetmedim. Onun dışında bazı görevler olmasa da olurmuş. Özellikle hikayenin son düzlüğündeki çiftlikte yaptığımız görevlerden birçoğu olmasa da olurdu.

sting_stingg

Biz,tabiatı örnek alırsak asla yanılmayız.
türkçe olmaması ve hayvan derileri toplarken sıkıntı çektim şu yönden puma arıyorum mesela bölgesindeyim kaç saat gezdiğimi biliyorum spawnlanmıyordu tek sevmediğim yanı bu oldu en son sinirlenip derileri trainerle hallettim kaç günümü aldı

sting_stingg

Biz,tabiatı örnek alırsak asla yanılmayız.
ya sanki bu atın texturesi biraz iyi değil gibime geliyor özellikle yeleleri felan daha gerçekçi yapamazmıyım ayarı vs varmıdır ?

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
Benim için kusursuz bir oyundur. 1 haftada 60 saat oynayarak resmen dünyanın içine girdim. Bir de hemen öncesinde RDR1'i tekrar bitirmiştim ayrı bir zevk de kattı üzerine.

kanfur

Torrent-Oyun.com
biraz Script var.şuna benzetebilirim fifa da bastım mı vurur peste hani bir gecikme olur ya onun gibi.yani tam kontrol hissedemiyorum

Görevlerinin bazılarının çok bayık olması ve en sevmediğim yanı ise aşırı hantal olması. Karakter animasyonları, etkileşim animasyonları falan çok ağır, at kontrolü de iyi değil hatta karakter kontrolü de iyi değil, kontrol %100 oyuncu da değil maalesef. En büyük sıkıntım bu hantallık sorunu, umarım Rockstar sonraki oyunlarında Motion Matching'e geçer, TLOU 2 kendisinden daha iyi grafik ve animasyonlara sahipken 2-3 katı daha akıcıydı Motion Matching gibi devrimsel bir animasyon programı sayesinde.

ghost_28

Olmaz! Parayla alırsan kimse avlanmaz. Orası vahşi batı her şeyi kendin yapacaksın..
Bende onu diyorum, avlanma zorunlu tutulmamalı, orası vahşi batı. Biz bir gangsteriz, bu işlerden para kazananlar illa vardır. Bu malzemelerde illa satıcılarda vardır, lazımsa oradan alma gerçekciliğini vermeliydiler. Ha hayvan vurup bedava getirmek isteyenlere avlama serbest. :)
Avlanma olayını bende sevdim ama gereksiz zorlaştırmışlar, uzatmışlar. O kısmını beğenmedim.

türkçe olmaması ve hayvan derileri toplarken sıkıntı çektim şu yönden puma arıyorum mesela bölgesindeyim kaç saat gezdiğimi biliyorum spawnlanmıyordu tek sevmediğim yanı bu oldu en son sinirlenip derileri trainerle hallettim kaç günümü aldı
Avlanmadan tamda bu sıkıntılar yüzünden soğudum. :)İlaç craftlayacağım ot yok, koskoca eli kanlı katil dağ bayır dolaşıp ot mu toplayacak arkadaş. :D

Görevlerinin bazılarının çok bayık olması ve en sevmediğim yanı ise aşırı hantal olması. Karakter animasyonları, etkileşim animasyonları falan çok ağır, at kontrolü de iyi değil hatta karakter kontrolü de iyi değil, kontrol %100 oyuncu da değil maalesef. En büyük sıkıntım bu hantallık sorunu, umarım Rockstar sonraki oyunlarında Motion Matching'e geçer, TLOU 2 kendisinden daha iyi grafik ve animasyonlara sahipken 2-3 katı daha akıcıydı Motion Matching gibi devrimsel bir animasyon programı sayesinde.
Kesinlikle katılıyorum.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt