TO Haber | Radarımızdan kaçan gelişmeler (13 Eylül 2021 – 19 Eylül 2021)

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Katılım
Şub 5, 2020
Mesajlar
1,257
Beğeniler
4,782
Puanları
113
#1
F1 2021, Far Cry 6, God of War Ragnarök, Star Wars ve Gran Turismo 7 gibi oyunlardan yeni haberlerimiz var.

Radarımızdan kaçan gelişmeler isimli yazı serimiz F1 2021, Far Cry 6, God of War Ragnarök, Star Wars ve Gran Turismo 7 gibi oyunlardan gelen yeni haberler ile devam ediyor. Eğer bilmiyorsanız, bu yazı serimizde geride bıraktığımız haftada internet sitemizde bağımsız olarak yer veremediğimiz haberleri sizlere sunuyoruz. Bu sayede, video oyunu sektörü hakkındaki en önemli haberlerin tamamını görmüş oluyorsunuz.

Radarımızdan kaçan gelişmeler: Nintendo Switch LiteRadarımızdan kaçan gelişmeler

Nintendo Switch, kalıcı olarak indirim aldı
Bir önceki hafta söylentilerini duyduğumuz olay gerçek oldu ve Nintendo, Nintendo Switch konsolunun fiyatını Avrupa içerisinde kalıcı bir indirime soktu. Normalde bu konsolların fiyatı Avrupa içerisinde 330 EUR idi. Şimdi ise yeni standart fiyat 270 EUR oldu. Nintendo, Avrupa için resmi bir önerilen satış fiyatı sunmadığı için fiyatların daha da düşme ihtimali bulunuyor. Bu arada, OLED temelli yeni modelin de 350 EUR olacağını hatırlatalım.

F1 2021 için büyük içerik güncellemeleri duyuruldu
F1 2021 oyunu için ilk büyük içerik güncellemesi çıktı. Bu güncellemenin içinde Portimao için pist ve Aston Martin marka güvenlik arabası bulunuyordu. Bu video oyunu için her ay, yeni bir içerik güncellemesi çıkacak. Mesela, Ekim 2021 içerisinde Imola için bir pist, Kasım 2021 içerisinde ise Jeddah için bir pist eklenecek. Bunların yanında, oyuna tabii ki daha küçük çaplı, araba deseni gibi yenilikler de eklenecek.

Hideo Kojima, herkes için farklı bir oyun yapmak istiyor
Video oyunu dünyasının en efsanevi isimlerinden olan Hideo Kojima, yeni bir röportaj gerçekleştirdi ve yeni oyun fikirlerinden bahsetti. Bunlardan bir tanesi de gerçek zamanlı olarak sürekli değişen, insanların yaşadığı yerlere ve hatta fikirlerine göre bile farklı haller alabilecek bir video oyunu geliştirmekti. Kendisinin böyle bir fikir düşünmesinin sebebi ise herkesin, her zaman aynı oyunu deneyimliyor olması.

Total War: WARHAMMER III, 2022 senesine ertelendi
Yapılan yeni bir açıklama sayesinde öğrenmiş olduk ki Total War: WARHAMMER III, 2022 senesine ertelendi. Bu oyun artık 2021 senesinin son çeyreği yerine 2022 senesinin ilk çeyreğini hedefliyor. Ertelenmenin sebebi ise geliştirici ekibin biraz daha zamana ihtiyaç duyması ve sırf oyunu zamanında yetiştirebilmek için geliştiricileri ve/veya oyunu zor bir duruma sokmak istememeleri. Bu durumda, oyunu ertelemek en iyisi.

Hayley Atwell, Lara Croft karakterinin yeni sesi olacak
Netflix, Tomb Raider markası için yeni bir anime hazırlıyor ve bu projede Lara Croft isimli başrol karakteri kimin seslendireceği sonunda belli oldu. Başlığımızdan da anlayabileceğiniz üzere Hayley Atwell, Lara Croft karakterinin yeni sesi olacak. Ocak 2021 içerisinde duyurulmuş olan bu anime, Shadow of the Tomb Raider oyununun sonrasını anlatacak ve tabii ki video oyunları ile aynı evren içerisinde geçecek.

Radarımızdan kaçan gelişmeler: Alan Wake RemasteredAlan Wake Remastered, NVIDIA DLSS desteği ile çıkacak
Ortaya çıkan yeni bilgilere göre Alan Wake Remastered, ne yazık ki içerisinde HDR veya gerçek zamanlı ışın izleme teknolojilerini bulundurmayacak. Belki, gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisi biraz abartı olabilirdi ama HDR desteğinin sunulmuyor olması şaşırttı. Bunun karşılığında, PC tarafında Alan Wake Remastered oyununun NVIDIA DLSS desteği sunacağı resmi olarak belirtildi. Böylece oyuncular, daha iyi performanslar elde edebilecek.

Far Cry 6 oyununun AMD için sunacağı destekler gösterildi
AMD, Ubisoft ile bir iş birliği içerisine girerek, YouTube üzerinden Far Cry 6 için yeni bir tanıtım videosu yayımladı. Bu görüntülerde, oyunun AMD temelli ekran kartı ve işlemciler için vereceği özel destekler gösteriliyordu. Bu destekler arasında gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisi, AMD FidelityFX Super Resolution (FSR) ve daha fazlası bulunuyor. AMD temelli bir sisteminiz varsa, bu videoya bir göz atmalısınız.

Funcom, Conan markasını satın aldı
Funcom isimli dev şirket, Conan isimli dev markayı satın aldı. Bunun ardından da bahsi geçen evrende yer alacak olan yeni bir video oyunu duyuruldu. Bu oyun, Robert E. Howard tarafından oluşturulan karakterleri içerisinde bulunduracak ve Heroic Signatures tarafından geliştirilecek. Bu karakterler arasında Conan, Red Sonya, Dark Agnes, Kull of Atlantis, Thulsa Doom, Solomon Kane, Bran Mak Morn ve dahası yer alıyor.

Ubisoft, Driver markasını bir kere daha canlandırıyor
Yayımlanan yeni bir rapora göre Ubisoft, Driver markasına ait yeni bir canlı-aksiyon şov hazırlıyor. 2011 senesinden beri hiç görünmemiş olan bu markanın yeni televizyon serisinde John Tanner, tekrar karşımıza çıkacak. Bahsi geçen proje, Binge platformuna özel olacak. Bu arada, Binge de E3 2021 sırasında duyurulan, video oyunu temalı içeriklere yer veren, Netflix tarzı bir platform olmaya hazırlanıyor.

Marvel’s Guardians of the Galaxy oyununun geliştirilme süreci bitti
26 Ekim 2021 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan Marvel’s Guardians of the Galaxy oyununun geliştirilme sürecinin bitmiş olduğu resmi olarak Twitter üzerinden açıklandı. Yani, bu demek oluyor ki oyunun ertelenme ihtimali artık neredeyse hiç kalmadı. Yine de lojistik ile alakalı bir problem çıkacak olursa, ufak ertelenmeler yaşanabilir ama bu da video oyunu dünyasında çok nadir yaşanan bir olay.
Radarımızdan kaçan gelişmeler: Cyberpunk 2077Cyberpunk 2077 için 1.31 sürümlü güncelleme çıktı
CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 için 25 GB civarında olan yeni bir güncelleme yayımladı. Bu güncellemenin sürümü ise 1.31 idi. Yani, büyük bir içerik güncellemesi yerine hataları düzelten, ufak tefek bir güncelleme var karşımızda. Güncellemenin tüm notlarını, CD Projekt RED tarafından hazırlanan içerikte görebilirsiniz. En dikkat çekici değişiklik ise yansımaların oyuna tekrar eklenmiş olması.

2023 senesinin Call of Duty oyunu hakkında ilk söylenti ortaya çıktı
2021 senesinin Call of Duty oyunu bile daha piyasaya sürülmedi ama Tom Henderson, 2023 senesinin oyunu hakkındaki ilk söylentiyi ortaya attı. Treyarch tarafından geliştirilecek olan bu oyun, yakın bir gelecekte geçecek ve kısmi olarak ayaklarımızın yere bastığı bir oyun olacak. Yani, muhtemelen Call of Duty: Black Ops III tadında bir deneyim yaşayacağız temel oynanış olarak.

Neil Newbon ve Nicole Tompkins, yeni bir Resident Evil için geri dönebilir
Resident Evil 3 oyununda Nicholai Ginovaef, Resident Evil Village oyununda da Karl Heisenberg karakterlerine can vermiş olan Neil Newbon, Nicole Tompkins isimli bir başka sanatçı ile yeni Resident Evil projelerinde buluşacaklarını söyledi. Kendisi, net bir şey söylemekten çekindi ama bir şeyler bildiğini de belli etti. Nicole Tompkins ise Jill Valentine ve Daniela Dimitrescu karakterlerini canlandırmıştı.

SEGA, Tokyo Game Show 2021 sırasında yeni bir RPG duyuracak
Yapılan yeni bir resmi açıklamaya göre SEGA ve Atlus, 1 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan Tokyo Game Show 2021 temelli canlı yayın sırasında yeni bir rol yapma oyunu duyuracak. SEGA tarafından duyurulacak olan RPG, bu sene 25. yıl dönümünü kutlayan Sakura Wars markasına ait olabilir. Aynı zamanda Atlus da Persona serisi için yeni bir ana oyun duyurabilir. İki oyuna ait de söylentiler ortada dolaşıyor.

God of War Ragnarök, neden İskandinav mitolojisindeki hikayeyi bitirecek?
God of War Ragnarök, geçtiğimiz haftalarda ilk defa gösterildiği zaman, bu oyunun İskandinav mitolojisindeki hikayeyi bitireceği açıklanmıştı. Yani, bu mitolojide sadece 2 adet oyun görmüş olacaktık. Şimdi ise oyunun yönetmeni neden böyle bir karar aldıklarını açıkladı. Kendisinin söylediğine göre God of War ile bir hikayeyi bitirmek için 15 sene harcamak istemiyorlar. Bu yüzden de imkan varken, hikayeyi bitirmek istiyorlar.
Radarımızdan kaçan gelişmeler: The Elder Scrolls Online: GreymoorXbox Game Studios tarafından geliştirilen bazı oyunlar sızdırıldı

NVIDIA GeForce NOW üzerinden sızdırılan ve Windows Central tarafından desteklenen söylentilere göre Oxide Games, Xbox Game Studios çatısı altında Project Indus üzerinde çalışıyor. Bu oyunun bir 4X ve strateji oyunu olduğu belirtiliyor. Diğer proje ise inXile Entertainment tarafına ait olan Project Cobalt. Bu oyunun da Steampunk ve Industrial Revolution temalarına sahip olacağı söyleniyor.

Dota 2, 32-bit sistemler için olan desteğini kesiyor
8 sene önce piyasaya sürülmüş ve şu anda da en popüler MOBA tipi oyunlardan biri olan Dota 2, 32-bit sistemler için verdiği desteği keseceğini açıkladı. Kesilen destekler; 32-bit, macOS 10.14 ve daha eskisi, DirectX 9, OpenGL ve XAudio olacak. Yani, eğer çok ama çok eski bir bilgisayarınız varsa, artık Dota 2 oyununa devam edemeyebilirsiniz. Donanımınızı kontrol etmenizi öneriyoruz.

Steam Next Fest: October 2021 Edition için tarihler açıklandı
Valve tarafından yapılan yeni bir açıklama sayesinde öğrenmiş olduk ki Steam Next Fest: October 2021 Edition, 1 Ekim 2021 tarihinde başlayacak ve 7 Ekim 2021 tarihine kadar devam edecek. Steam Next Fest: October 2021 Edition dahilinde Steam üzerinde birbirinden yeni oyunların demoları yayımlanacak. Oyuncular, yüzlerce farklı video oyununu ücretsiz bir şekilde deneyebilecek.

Quantic Dream, bir Star Wars oyunu geliştiriyor olabilir
Heavy Rain, Beyond: Two Souls ve Detroit: Become Human gibi oyunları geliştirmiş olan Quantic Dream, ortaya çıkan yeni söylentilere göre bir Star Wars oyunu üzerinde çalışıyor. Video oyunu dünyasında Star Wars markasının lisansı artık EA şirketine özel değil ve bu yüzden 2020 senesinin sonlarından beri Ubisoft ve diğer birçok şirketin yeni Star Wars oyunları üzerinde çalıştığını görmeye başlıyoruz. Quantic Dream de bu listedeyse, şaşırmayız.

The Elder Scrolls Online için NVIDIA DLSS desteği geliyor
The Elder Scrolls Online için gerçekleştirilmiş bir canlı yayın sırasında, oyuna NVIDIA DLSS desteğinin geleceği açıklandı. Bunun haricinde, NVIDIA DLAA teknolojisi de eklenecek. Malum, bu oyun 7 yaşında ve NVIDIA DLSS destekleyen ekran kartları, bu oyunu halihazırda yüksek FPS değerlerinde oynatabiliyor. NVIDIA DLAA, tüm bunların üzerine, fantastik kalitelerde Anti-Aliasing sunacak. Böylece görsellik daha iyi olacak.
Radarımızdan kaçan gelişmeler: Gran Turismo SportGran Turismo 7 oyununda Porsche markası gösterildi
Porsche, resmi YouTube kanalı üzerinden yeni bir video yayımladı. Bu video, Gran Turismo 7 oyununa aitti ve yapıtta yer alacak olan Porsche markasına ait bazı arabalar gösteriliyordu. Gran Turismo Sport ardından Gran Turismo 7, uzun bir aradan sonra ilk defa bu markaya ait arabaları içerisinde bulundurarak piyasaya sürülecek. Malum, EA ile Porsche arasında 16 senelik özel bir anlaşma vardı ve bu anlaşma daha yeni bitti sayılır.

Alıntı: Kaan Gezer
 

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Katılım
Kas 24, 2019
Mesajlar
7,815
Beğeniler
11,031
Puanları
113
#2
Alan Wake Remastered'ta Denuvo vardı galiba, kırılmadığına göre.
Paylaşım için teşekkürler dostum, yine ateş ediyorsun. :)
 

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt