Playstation 2 Oyunları Emulatör Rehberi

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

ISKA

Seviye 13
İyi günler öncelikle T-O Ailesi.
uzimakireverse ile birlikte ortak bir konu açmaya karar verdik.Bildiğiniz gibi oyun piyasası çok geniş.Zamanında Playstation oyunlarını oynayamamış ya da konsolu olmadığı için mecburen oynayamamak zorunda kalan arkadaşlarımız illa ki olmuştur.Birçoğunuzun da bildiği gibi Playstation oyunları artık PC'de oynanıyor ve büyük bir şans aslında biz PC oyuncularına.Bu konuyu açmamızın asıl sebebi Playstation 2'ye özel olarak çıkan Exclusive oyunları test edip, video çekerek sizlere sunmak ve dilerseniz sizde indirip oynayabilirsiniz.Ps2'ye toplamda 435 özel oyun çıkmıştır.İçlerinde Call Of Duty 3 Gran Turismo God of War gibi efsane oyunları barındırıyor.Bunları zamanla kademe kademe test edip sizlere bilgi vermek amaçlı videolar çekmeyi düşünüyoruz.

Öncelikle Pcsx2 oynamak için kendinize bir tane gamepad almalısınız.Çok pahalı birşey olmasına da gerek yok maksimum 30 TL'lik gamepad bile işinizi görecektir.Benim kullandığım Gamepad Snopy Sg 506 modeli.Daha sonra sizlere kendi ayarladığım emulatörün grafik gamepad ve oyun içi ayarlarını göstereceğim.

Emulatör Kurulumu

1. Programı kurduktan sonra karşımıza böyle bir ekran geliyor.İleri basıp devam ediyoruz .Daha sonra karşımıza 2.ci bir ekran gelecek bunada ileri diyoruz ve ardından bizden biosu yapılandırmamızı istiyor

2. Bios malesef programın içinden çıkmıyor.Ekstra olarak indirmemiz gerekiyor.Ben aşağıda Emulatörü biosu vs herşeyin indirme linklerini bırakacağım.İsteyenler indirebilir.Ya da kendiniz Pcsx2 bios yazarakta indirebilirsiniz.

3. Biosumuzu indirdik.Hemen ortada varsayılan ayarları kullan tikini kaldırıyoruz ve ardından Göz ata basıp indirmiş olduğumuz biosu rardan masaüstüne ya da istediğiniz bir yere çıkartıp ardından çıkarttığınız klasöre girip klasörü seç diyorsunuz.

4. En altta bulunan biosu yani "USA 10/02/2006'yı seçiyoruz çünkü en güncel olan bios bu.Eğer sizde 2006 gözükmezse yine en güncel tarihi seçebilirsiniz sorun da olmaz.Bitir deyip emulatörün ana ekranına girmiş oluyoruz.

5. Böyle bir log ekranı ve programın kendi arayüzü bizi karşılamış oluyor

6. İlk olarak Gamepadimizin tuş ayarlarını ya da isterseniz klavye ile ayarlayabileceğiniz tuş ayarlarını göstereceğim.Yalnız klavye ile oynamanızı önermem.Sebebi şu örnek vermek gerekirse Final Fantasy, God of War gibi skill ve comboları fazla ve birden fazla tuşa basmamız gereken oyunlarda klavye zor olur o yüzden en iyi oynama yöntemi gamepad olacaktır.Tabi siz yinede isterseniz klavyeden tuş atayabilirsiniz.Ayarlara girmeden önce gamepadinizi takın ve ardından programın menüsünden "Yapılandırma Kontroller(PAD) Eklenti ayarlarına giriyoruz.Ardından Pad 1 bölümüne girip buradan tuşları atayacağız.İsterseniz 2.ci bir gamepadiniz daha varsa Pad 2 bölümünden yine aynı şekilde ayarlayabilirsiniz orası size kalmış.Ben kendi ayarladığım ayarları size resim olarak gösteriyorum ve sağ tarafta yazan tuş atamalarını kısaca bilgilendirme amaçlı yanlarına yazıyorum kendiniz bakarak yapabilirsiniz.Ayarladıktan sonra Uygula deyip tamam deyip kapatırsınız

7. Şimdi geldik emulatörümüzü en iyi şekilde nasıl optimize edebiliriz ve iyi bir performans alırız.Öncelikle Yapılandırma hemen ardından Emulatör Ayarlarına girelim ve benim ayarlamış olduğum ayarları sizde yapabilirsiniz ya da hiç ellemez Ön Ayar tiki işaretli olduğunda programın kendi ayarlarını kullanabilirsiniz.

8. Sıra geldi Ses Ayarlarını ayarlamaya.Ses ayarlarına girmek için "Yapılandırma "Ses (SPU2) Eklenti Ayarlarını açıyoruz ve benim yaptığım gibi ayarlıyoruz.Ses çok önemli arkadaşlar.Şu açıdan önemli bazı oyunlarda seslerde problem oluyor donma takılma ses kayması vs gibi bu oyundan ya da sistem ile kaynaklı olabiliyor.Onun için ses ayarlarımızı doğru yapmalıyız.Ayarladıktan sonra OK'a basın

9. Ve geldik en son ve en önemli yerlerden biri olan Grafik Ayarlarına.Ayarları yapmadan önce kısa biraz bilgi vereyim.Öncelikle Ekran kartınızın çok çok iyi Gtx 1080 vs olmasına gerek yok bu bizim için bir avantaj.Gt 9800 gibi çok eski nesil bir ekran kartıyla ya da Ati Readon HD 3600 gibi eski nesil kartlara kadar hepsinde oynayabilirsiniz.Tabi bunun için grafik ayarlarını bir bakımdan siz kendinizde ayarlama yapmalısınız.Playstation 2 bildiğiniz gibi 30 fps'de oynatıyordu oyunları.Pc Emulatöründe oynatmanın bir güzel yanıda 60 fps ve çok akıcı bir şekilde Ps2 oyunlarını oynamanız gerçekten oyuna 2 kat daha zevk katıyor.4k monitörünüz varsa grafik ayarlarını en yükseğe alıp 4kya kadar bile oynayabilirsiniz.Sistemi çok yormuyor açıkçası Ps2 Emulatörü.Grafik ayarlarına girmek için öncelikle "Yapılandırma Görüntü (GS) Eklenti Ayarlarına giriyoruz.Ben kendi yapmış olduğum ayarları yine size resim olarak atacağım isteyen olursa aynılarını yapabilir.Bu gösterdiğim ayarları araştırıp aynılarını uyguladım ve grafikler olsun performans olsun gayet iyi buldum.Sizlerde aynılarını deneyebilirsiniz eğer olur da fps düşüklüğü ya da kasma donma takılma vs olursa ayarları kısarak nasıl PC'de olduğu gibi Ultradan High medium diye kısarak gidiyorsak Emulatörde de aynı şekilde yapabiliriz.

10. Son olarak oyunları oynarken yapacağımız Vsync ayarı ve Ekran çözünürlüğü kaldı.Onlarıda görsel olarak ayarlayıp sizlere göstereceğim.1080p monitör bu arada unutmadan onu söylemiş olayım.1080p'ye uygun olarak hazırlıyorum ayarları.Bu ayarları yapmak için "Yapılandırma Görüntü (GS) Temel GS Ayarlarını açıyoruz ve ayarlamış olduğum gibi sizlerde ayarlayabilirsiniz.Burada önemli bir not geçeyim.Vsync'i mutlaka açın yani etkinleştirin.Çünkü Ps2 zaten 30 fps 60 fps fazlasıyla yetecektir.Kapatırsanız 300-400 belki daha yüksek fps alabilir ve kartınızı zorlayabilirsiniz buna hiç gerek yok.Ben bir tane oyunu denemiştim öyle ve 1000 fps almıştı ve bu kadar yüksek fps alınca karttan bobin sesi gelebiliyor haberiniz olsun o yüzden Vsynci mutlaka etkinleştirin

11. Unutmadan oyunu nasıl açacağınızı da göstereyim hızlıca.İndirmiş olduğunuz oyunun isosunu masaüstüne ya da istediğiniz bir yere atın ve ardından CDVD sekmesine gelin programın ve İSO Seçici Göz ata basıp oyunun İso kalıbını seçin.Son olarak Sistem CDVD'yi Çalıştır (Hızlı'yı seçin).Ben hızlıyı seçiyorum isterseniz Tam'ıda seçebilirsiniz ve ardından oyun açılacaktır.Tam ekran olmazsa eğer ALT+ENTER tuşuna basıp tam ekrana geçebilirsiniz

İNDİRME LİNKLERİ

PCSX2 İndirme Linki:
http://pcsx2.net/download/releases/windows/category/40-windows.html (Kendi resmi sitesidir ve en güncel olan PCSX2 1.4.0 sürümünü içerir

PCSX2 Bios İndirme Linki:
https://www.loveroms.com/extras/ps2-bios.php

EKSTRA İNDİRME LİNKLERİ (Shadow ayarı dahildir)
http://www.mediafire.com/file/vckjddw9372d4m5/EmuCR-pcsx2-20160521-x86.rar

İlk oyun testini
uzimakireverse Gran Turismo 4 olarak yaptık. Ayrıca kendiside sağolsun diğer oyunlarıda test edip videolarını atacak ve bende konuya ekleyeceğim. Ortalama haftada 1 ya da 2 tane oyunu test edip video çekmeyi düşünüyoruz.Sizlerde izleyip ona göre oyunları indirip, indirmemek size kalmıştır.Sizlerden de oyun istekleri olursa yazabilirsiniz.Bir sonraki oyunu ona görede çekeriz isterseniz tabi eğer.Uzun bir yazı oldu ama oynamak isteyenler için umarım faydalı bir rehber olmuş olur.Konudaki en büyük amaçlarımdan biri Ps2 oyunlarını oynamanızı sağlamak bu rehber sayesinde.Çünkü biliyorum ki Ps2'ye çıkmış çok efsane ve oynamadığınız oyunlar var.Grafikler iyi olmayabilir ama emulatör sayesinde Shadow ayarı olsun ekstra grafik ayarları ile oyunlar Ps2 konsolundan kat kat daha iyi oluyor Pc'de.Kafanıza takılan sorular olursa yorum olarak yazabilirsiniz, hepsini cevaplamaya çalışacağız.İyi forumlar

NOT:Her oyun için ayrı grafik ayarı yapmak gerekebiliyor o yüzden oyunları sırayla test edip video çekeceğiz ve yaptığımız ayarları sizlere atacağız

Gran Turismo 4

Shadow of the Colossus

God of War

Son düzenleme:

Ameno Sagiri

Son Fantaziler Bitmez
Ynt: Playstation 2 Oyunları Emulatör Rehberi

:) :) Emulatör konusu olurda yorum yapmazsam içimde kalır ;D

İlaveten; MGS3 de sesi time strech değil diğerini seçin. 2. seçenek olması lazım. Ayrıca 2x 3x şeysi pc gücüyle alakalı ben çoğunu 2x de oynuyorum ama Kingdom Heartsı 3x oynadım mesela. Videodakine bakıp grafikleri aynen ayarlamayın yani. O deneme yanılma ile bulabileceğiniz bir şey. Kural şu 60 fps yi sabit alacağınız bir ayar olmalı video eklenti ayarları. Ve wide screen patchleri kullanın şekil a örnek; patchleri ve nasıl kullacağınızı forums pcsx2 de bulabilirsiniz.

Bir de anlamadığım Nintendo oyunları niye paylaşılmıyor forumda. Torrent olarak olmasa bile normal indirme linki verilebilir. Aşırı bi boyutta yok öyle. Xenoblade Chronicles, Fatal Frame, Fire emblem, Donkey Kong, Mario Galaxy, Wind Waker, Metroid Prime, Twilight Princess, Ocarina of Time, Mario Kart, Smash Brothers, Animal Crossing, Pokemon Black, Yokai Watch gibi onlarca kaliteli oyunu var Nintendo nun emulatörle pc de oynayabileceğiniz. Grafik tarzına bakıp (Wind Waker en güzel örnek olur buna) kan yok deyip burun kıvıracaksanız orası ayrı.

FullGamer

Torrent-Oyun.com

Çözünürlük ordaki değer doğru çalışıyor mu onu anlamıyorum. Monitör desteklemiyor ama orda istediğin çözünürlüğü ayarlıyosun.

Ameno Sagiri

Son Fantaziler Bitmez

Ayarlarsın ama hayvan gibi kasar; sendeki max çözünürlük neyse custom a max onu girebilirsin. Aşağısı olur üstü olmaz.

ISKA

Seviye 13

FullGamer' Alıntı:
Çözünürlük ordaki değer doğru çalışıyor mu onu anlamıyorum. Monitör desteklemiyor ama orda istediğin çözünürlüğü ayarlıyosun.
Senin monitörün kaça kaç ise onu ayarlaman daha yararlı olur.Misal ben 4kda oynarım ama gerek yok 1080p yetiyor bana.Senin monitörün çözünürlüğü kaç ise ona uygun olarak bir çözünürlük seçmelisin emulator ayarlarından

FullGamer

Torrent-Oyun.com

Ameno Sagiri' Alıntı:
Ayarlarsın ama hayvan gibi kasar; sendeki max çözünürlük neyse custom a max onu girebilirsin. Aşağısı olur üstü olmaz.
Yani 4K ayarladım diyelim orda 4K olarak gözükür ama monitörün desteklediği kadar aslında.

Ameno Sagiri

Son Fantaziler Bitmez

FullGamer' Alıntı:
Yani 4K ayarladım diyelim orda 4K olarak gözükür ama monitörün desteklediği kadar aslında.
Yazılar falan çok küçük oluyo ayrıca hiç ama hiç gerek yok ona pc desteklemiyosa ben merak edip denedim sonuç hayvan gibi yavaşlık.

Ameno Sagiri' Alıntı:
:) :) Emulatör konusu olurda yorum yapmazsam içimde kalır ;D

İlaveten; MGS3 de sesi time strech değil diğerini seçin. 2. seçenek olması lazım. Ayrıca 2x 3x şeysi pc gücüyle alakalı ben çoğunu 2x de oynuyorum ama Kingdom Heartsı 3x oynadım mesela. Videodakine bakıp grafikleri aynen ayarlamayın yani. O deneme yanılma ile bulabileceğiniz bir şey. Kural şu 60 fps yi sabit alacağınız bir ayar olmalı video eklenti ayarları. Ve wide screen patchleri kullanın şekil a örnek; patchleri ve nasıl kullacağınızı forums pcsx2 de bulabilirsiniz.

Bir de anlamadığım Nintendo oyunları niye paylaşılmıyor forumda. Torrent olarak olmasa bile normal indirme linki verilebilir. Aşırı bi boyutta yok öyle. Xenoblade Chronicles, Fatal Frame, Fire emblem, Donkey Kong, Mario Galaxy, Wind Waker, Metroid Prime, Twilight Princess, Ocarina of Time, Mario Kart, Smash Brothers, Animal Crossing, Pokemon Black, Yokai Watch gibi onlarca kaliteli oyunu var Nintendo nun emulatörle pc de oynayabileceğiniz. Grafik tarzına bakıp (Wind Waker en güzel örnek olur buna) kan yok deyip burun kıvıracaksanız orası ayrı.
Haklısın hocam katılıyorum . Nintendo ve türevi konsollar yada oyunlar hakkında pek bir bilgim yok oynadığım oyunlar ise bir elin parmaklarını geçmez. Mesela şöyle yapabiliriz hocam. Nintendo hakkında belirli bir birikim ve emulatörleri hakkında detaylı bilgi sahibiysen senden de videolar alabiliriz. Yani istediğin oyunları çekebilirsin. Konuda yayınlarız yada ayrı bir konu açabiliriz. Bence forumda bu tür konuların olması lazım. Ayrıca söylediklerinize harfiyen katılıyorum..

Ameno Sagiri

Son Fantaziler Bitmez

Emulatörünü anlattığım videolar var. Onları koyabiliriz mesela. İmzamdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca ocarina of time var full gameplay çektiğim bayağı da uzun bi seri oldu. (Çoktan bitmişti ama aksilikler çıktı 1-1.5 saatlik bi şeyi kaldı onun upload edilecek sadece) Nasıl bir oyun olduğunu merak edenler bakabilir (dipnot; HD Texture kullandım) 10 15 er dakikalık gösterme amaçlı bir gameplay yapabilirim oyunlara. Bu oyunun ortasından olur başından olur değişir. Bununla karıştırmayalım derim. Ayrı konu olsun. Oyun paylaşımı olarakta emuparadise, nicoblog gibi sitelerden download linkini verebiliriz, oraya bakarız indirme linkini buraya atarız. Megaysa mega, google drive ise google drive. Neyse artık. Hatta tek konu altından oyunun adı indirme linki şeklinde sürekli güncellenecek şekilde de yapabiliriz paylaşımları. Karar sizin.

Ameno Sagiri' Alıntı:
Emulatörünü anlattığım videolar var. Onları koyabiliriz mesela. İmzamdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca ocarina of time var full gameplay çektiğim bayağı da uzun bi seri oldu. (Çoktan bitmişti ama aksilikler çıktı 1-1.5 saatlik bi şeyi kaldı onun upload edilecek sadece) Nasıl bir oyun olduğunu merak edenler bakabilir (dipnot; HD Texture kullandım) 10 15 er dakikalık gösterme amaçlı bir gameplay yapabilirim oyunlara. Bu oyunun ortasından olur başından olur değişir. Bununla karıştırmayalım derim. Ayrı konu olsun. Oyun paylaşımı olarakta emuparadise, nicoblog gibi sitelerden download linkini verebiliriz, oraya bakarız indirme linkini buraya atarız. Megaysa mega, google drive ise google drive. Neyse artık. Hatta tek konu altından oyunun adı indirme linki şeklinde sürekli güncellenecek şekilde de yapabiliriz paylaşımları. Karar sizin.
Tabi ki neden olmasın hocam. Sanırım ayrı konu açmak daha doğru olur gibi geliyor bana . Çünkü İnsanlar karıştırabilirler durumu :) Yada şöyle yapılabilir başlık değiştirilir Nintendo ve ps2 emulatör rehberi şeklinde. Zaten buradaki amaç içerik ve bilgi videoları. Yani orada anlatılan içerik ve bilgiler testler vs vs. Tabi gerisi biraz da insanların indirip indirmemesine ve ilgisine bağlı diye düşünüyorum.

Ameno Sagiri

Son Fantaziler Bitmez

Ben biraz afk yım siz isterseniz konuyu açın olmadı gece açarım ben konuyu. Edit; konuyu sabite alıyorum araya kaynamasın. PS2 Emu ile ilgili sorunlar bu başlıkta dile getirilsin.

ISKA

Seviye 13

Bir de bazi oyunlar mavi ekran tarzk cizgi cizgi oluyor cozemedik gitti red dead revolver da oldu bu oyun harika ama can sıkıcı

Ameno Sagiri

Son Fantaziler Bitmez

cdvd hızlı yerine full le açmayı denesene bi oyunu.

Gta vice city stories indirdim ama oyun ara ara kasıyor bu ekran kartıyla nasıl çözebilirim bütün ayarları low yaptım yine kasıyordu çözüm var mı?

FullGamer

Torrent-Oyun.com

Linquan7' Alıntı:
Gta vice city stories indirdim ama oyun ara ara kasıyor bu ekran kartıyla nasıl çözebilirim bütün ayarları low yaptım yine kasıyordu çözüm var mı?
Hız hack ayarlarını açınca biraz olsun hızlanıyor. FPS için limitte koyuluyor. Ordan da biraz hız sağlarsın.

Ameno Sagiri

Son Fantaziler Bitmez

muhtemelen çift ekran kartı var nvidia denetim masasını aç pcsx2 yüksek performanslı nvidia ile aç yap ardından nvidia denetim masasında üstten masaüstüne tıkla 4 üne de ti koy. Bildirim alanında diye başlayan seçenek nvidia ile açıp açılmadığını anlamana yardımcı olur.

daha önce başka bir konudan denemiştim ama iyi sonuç alamamıştım. belki de bu ayarları yapmadım diyedir. ilk fırsatta anlattıklarınızı deneyeceğim. sonucu yazarım teşekkürler.

ISKA

Seviye 13

TRueLeGenD' Alıntı:
daha önce başka bir konudan denemiştim ama iyi sonuç alamamıştım. belki de bu ayarları yapmadım diyedir. ilk fırsatta anlattıklarınızı deneyeceğim. sonucu yazarım teşekkürler.
Rica ederiz de her oyunda farklı ayarlar yapmak gerekebiliyor.Yani nokta atışı yapmanız lazım ayarlar için hazır halde olanlar belki vardır her ps2 oyununa ait ama bakmadım youtube videolarında mesela var.Her oyuna göre farklı ayar yapıp deniyorlar crash hatası vs almamak için.Mesela benım en cok oynamak istediğim oyun Call of duty 3

TRueLeGenD' Alıntı:
Video başındaki adımları bir dener misin biraderim..

https://www.youtube.com/watch?v=C5BZz9San4Q

ISKA' Alıntı:
Rica ederiz de her oyunda farklı ayarlar yapmak gerekebiliyor.Yani nokta atışı yapmanız lazım ayarlar için hazır halde olanlar belki vardır her ps2 oyununa ait ama bakmadım youtube videolarında mesela var.Her oyuna göre farklı ayar yapıp deniyorlar crash hatası vs almamak için.Mesela benım en cok oynamak istediğim oyun Call of duty 3
Call of duty 3 ü de indirip deneyim bakalım :D Bugün ssx ilk oyun. shadow of colossus. BUrnout 1 ve 2 denedim. En ufak soru n yok.. Gayet iyi calışıyor. AYarları paylaşırım kısa süre içerisinde konuda...

uzımakıreverse' Alıntı:
Video başındaki adımları bir dener misin biraderim..

https://www.youtube.com/watch?v=C5BZz9San4Q

Call of duty 3 ü de indirip deneyim bakalım :D Bugün ssx ilk oyun. shadow of colossus. BUrnout 1 ve 2 denedim. En ufak soru n yok.. Gayet iyi calışıyor. AYarları paylaşırım kısa süre içerisinde konuda...

deneyeceğim de şu an internet çok ağır oyun indiremem kısa sürede. ancak gece indirip yarın denerim :D

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt