PC'ye Gelecek PlayStation 4 Oyunları Sızdırıldı

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

ArnoVDorian

Sic Parvis Magna
Emektar
Gelsin dostum, gelmesin demiyorum zaten.Sadece Project Cars'tan bir farkı var mı onu merak ediyorum.Araba yarışlarına çok aşina olmayıp yüzeysel baktığım için sadece pist yarışı olarak değerlendiriyorum ikisini de.Videoyu da sonuna kadar izledim ve yine bir fark göremedim.Sormadan önce de bir oynanış videosu izledim bu arada.
Gran Turismo serisi araba yarışları içerisinde en ayrıntılı seri olabilir. Bundan 15-20 yıl önceki oyunlarında araçlar için ehliyet alma özelliği vardı. Ps4-Xbox One nesline çıkan nerdeyse her büyük araba yarışı oyununu oynadım ve içlerinden en çok vakit geçirdiğim oyun Gran Turismo Sport oldu. Bu arada oyun, seri için bir yüz karasıdır, yarım bir oyundur. Buna rağmen piyasadaki en iyi araba yarışı oyunlarından birisiydi. Araba yarışları daha çok konsol kitlesinin ilgi alanı olduğu için geleceğini düşünmüyorum ama gelirse de iyi olur tabii ki.

Dostum benim de pek bir bilgim yok oyun hakkında ama şu videoyu sonuna kadar izledikten sonra inşallah Pc ye gelir diyorum :)):)

Yarış oyunlarının en büyük sorunu yapay zeka sanki bir yarış değil de salak 3-5 kişi ile antrenman yarışı yapıyormuş gibi hissettiriyor gerçek bir yarış amansız bir kapışma mücadele düzgünce hazırlanmış bir sezon tarzı bir şey içermesi gerekirken. Çok yaZık o kadar emek ediliyor sadece WASD Basma sim oluyor en fazla. Bir yarışda kimse senin önüne kırmıyor harita da kısa yol kullanmıyor önüne kırarsan hız kesip geç abi afedersin diyor. Forza hariç bütün yarış oyunları ( online tabanlılar başka varsa hariç ) çöptür.

tunahan43

Torrent-Oyun.com
Bunlara ek olarak uncharted 4 ve infamous second son ve infamous First light bekliyorum umarım onlarda gelir

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Hepsi olmasa bile birkaç seçkin IP haricinde tüm Playstation oyunlarının pc'ye geleceğini düşünüyorum.Tabi yılda 1 ya da 2 tane çıkarırlar en fazla.Hepsini birden getirilerse bir anlamı kalmaz diye düşünüyorlardır büyük ihtimal.

bar1905

Torrent-Oyun.com
Playstation yavaştan kendi ayağına sıkıyor bana göre . Eğer oyunlar pcye gelirse playstation satışlarında çok büyük düşüşler yaşanır. Kötü olarak anlaşılmasın pcye gelmesi biz oyuncular için daha iyi ama sony böyle devam ederse hisselerinde büyük düşüşler olur.
ama şöyle birşey var bu oyunların her biri 2 3 yıl önce çıktı playstation satışlarını etkileyeceklerini sanmıyorum aksine god of war ragnorak yakın bir zamanda gelecek ve direk pcye gelmeyecek gelirse de ancak 2 3 yıl sonra gelir

Çok yerinde bir hamle, yeni konsol çıktıktan sonra eski konsola çıkan oyunları bilgisayara çıkarıyorlar. Hem reklamını yapıyor hem de ps4 sahibi olmayıp bu oyunları oynayamayan insanlara satış yapmayı sağlıyor. Hatta oyunu ps4 te oynamış olanların bir kısmı bile PC de tekrar deneyimlemek için satın alıp oynayacaktır. Zaten çıkacak oyunların geneli hikaye tabanlı single player modunda oyunlar, online modları yok, bu yüzden pc de oynamak ya da konsolda oynamak arasında bir fark kalmıyor. Konsol satışlarına fayda sağlama amaçları olmasa God of war, uncharted gibi oyunların yapımcıları çok daha enfes işler çıkartırlar fakat konsollar her zaman işleri kısıtladı. Yeni nesil konsollar yani ps5 ve xbox daha güncel teknolojilere sahip olduğu için bu kısıtlamaları giderecektir diye düşünüyorum, artık içeriği hep aynı olan ama açık dünya sevdası barındıran oyunlardan gına gelmeye başladı çünkü.

masonjason246

Torrent-Oyun.com
Oyun hakkında pek bir bilgim yok, meraktan soruyorum; Project Cars'tan farkı ne?
oyunun sürüş fizikleri kendi konsept araçlarını araç çeşitliliği vs seviyorum bi de bazı görsel detaylar çok kendine has gt serisinde. ne forza motorsport ne başka bi oyunda bu hazzı alabilirim.benim için özel bi yeri var.ps2 varken en son oynamıştım eski serileri. 7'yi geçtim.sports gelse razıyım.ah ah keşke.bi de ben de direksiyon seti var. grand turismo pc'ye gelirse bu bi milad olur.

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
Pc'yi konsollardan ayırıp rakip değildir diyemeyiz bence.Çünkü önceki yazımda da dediğim gibi bir oyun çıkacağı zaman pc de bu cihazlardan biri olduğu için (ki genelde değişilmez bir platformdur) en büyük rakip olarak bile görülebilir.Mobile de oyun çıkıyor onu neden sayamıyoruz diyecek arkadaşlar varsa söyleyeyim, mobile çıkan oyunlarla pc veya konsollara çıkan oyunlar bir değil.Mobil tarafına henüz konsol ve pc kalitesinde istikrarlı bir şekilde oyun çıkarılmıyor.Gerçi Stream sistemiyle artık mobil de rakip olacaktır orası ayrı.

Zarar ediyor dediğin platformların bir kanıtı var mı dostum? Şahsen ben hiç görmedim öyle bir istatistik veya haber.

Bu arada ben Sony'nin Gamepass gibi bir sistem açmayıp Gamepass'e yatırım olsun diye oyun satacağını söylemedim.Tabi ki de öyle bir ihtimal varsa kendi sistemini açıp kendi satışını kendi yapar ama başlangıç olarak Gamepass gibi bir sistemden iyi para alacaksa buna hayır diyebileceklerini sanmıyorum.Özellikle pandemiyle hisse senetleri vs. düşmüşken.Yine isterse zararlı çıkmayacak bir sistem kurup kendi ekosisteminde satabilir onda bir sorun yok.Yine bunun zararlı olacağını düşünüp kurmazlarsa bu seferde Gamepass'in (=Microsoft) normal bir satış platformundan farksız olduğunu düşünüyor demek olacak bu.

Düşün, EA olsun, Ubisoft olsun hatta Microsoft olsun, kendi platformları varken bile oyunlarını rakip platformlarda pazarlıyorlar.Bi' ara bir AC oyununu Origin'de görmüştüm.Daha ötesi olamaz herhalde. :) Burda en salam duruşu Battle.Net'le Activision sergiliyor sanırım (emin olmamakla birlikte).
Hocam ben rakip değil demedim mesajda da yazdım zaten. Dediğim şey asıl rakibinin Xbox olmasıydı.

Mobil sektörünü yanlış algılıyorsunuz hocam. Mobil sektörü konsol ve PC sektörünün toplamından daha büyük, en fazla kazanç mobil sektörden geliyor. Son birkaç senede de birçok firma AAA oyunlarını mobile taşıdı/taşıyor.

Netflix en son 2011 yılında pozitif bir kazanç sağlıyordu. 2013'den beri ise bitmeyen bir borç batağında. En son sene başında bunu düzelteceklerini söylemişlerdi. Adamlar sırf 2019 yılında 400'e yakın orijinal içerik çıkardılar. 2020'de ise 500'e yakın. Kiraladıkları lisanlar arasından en büyük örnek ise Friends dizisini 100 milyon dolara 1 senelik kiraladılar. Şu an 15 milyar dolarlık borçları var ve yavaş yavaş ödemeyi düşünüyorlar. Link

Tam tersine Sony ya da Microsoft pandemide hisse senetlerini yükseltti. Hayatlarında oyun oynamamış konsola eli değmemiş insanlar pandemide bunlarla uğraştı/uğraşıyor. Sadece bu da değil geçen sene yeni nesil konsollar çıktı bu da pozitif etki sağladı. Sony ve Microsoft dışında, Steam birden fazla anlık oyuncu rekoru kırdı, Netflix, Prime Video, Hulu vb. platformlara bir sürü kişi katıldı. Elbette oyun üretimine negatif etkisi oldu ama pandemi yüzünden hisseler darbe almadı. GameSpot gibi perakende mağazalar hariç tabii ki.

Hocam bana Sony'nin birden bire rakip oyun platformuna oyun satması hiç mantıklı gelmiyor. Bir de bu platform normal mağaza da değil servis bazlı bir sistem. Geçen sene böyle sistemlere sıcak bakmadıklarını ve zarara gireceklerini açıklayan bir firmadan bahsediyoruz. Sony gibi bir firmayı EA, Ubisoft ve Microsoftla karşılaştırmayın. Japonlar değişime bu firmalar kadar sıcak bakmaz. Geçen seneyle beraber timed exclusive'e geçip sonra birden rakip sisteme oyunlarını yerleştirmeleri hiç mantıklı gelmiyor. Bir de bu sistemi kendileri yapabilecekken. Sony'nin Gamepass gibi rağbet gören bir platforma ihtiyaçları yok. PC oyuncuları yıllardır bu oyunları bekliyor Sony bunları 60 dolara satsa insanlar yine alacak. Bu para da Microsoft'un teklif edebileceği paradan çok daha kazançlı olacaktır. Elbette ben de isterim Gamepass'e eklensin insanlar ucuz fiyata oyunları oynasın ama maalesef bana hayal gibi gözüküyor.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt