PC'ye Gelecek PlayStation 4 Oyunları Sızdırıldı

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
İlerleyen zamanlarda PC'ye gelecek PlayStation 4 oyunları büyük bir merakla bekleniyor. Yakın bir zamanda yaşanan sızıntı ise büyük heyecan yarattı.

Sony cephesinde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor gibi görünüyor. Eğer doğru çıkarsa, PC'ye gelecek PlayStation 4 oyunları sızdırılmış olabilir. Detaylar haberimizde.

Bildiğiniz gibi Sony, geçtiğimiz nesle kadar Worldwide Studios bünyesindeki stüdyolar tarafından geliştirilmiş olan oyunları PlayStation haricindeki hiçbir platforma çıkartmama yönünde bir stratejisi vardı. Haliyle bu oyunları oynamak için mutlak suretle bir PlayStation konsolu almak durumundaydınız.

Ne var ki geçtiğimiz sene yaşanan sürpriz bir gelişme ile Guerrilla Games tarafından geliştirilmiş olan Horizon: Zero Dawn - Complete Edition, Epic Games Store ve Steam üzerinden de satışa sunulmuştu. Her ne kadar Worldwide Studios Başkanı Herman Hulst PC uyarlamaları için herhangi bir planlarının olmadığını söylemiş olsa da, geçtiğimiz haftalarda yapılan yeni açıklama ile Days Gone da yakın bir zamanda PC için de satışa sunulacak.

SIE başkanı ve Üst Yöneticisi Jim Ryan ile yapılan röportaj sırasında söylenene göre, PC için daha başka PlayStation oyunlarının da yolda olduğunun müjdesi de verilmişti. Peki bu oyunlar hangileri olacak? Japon teknoloji devi şu an için ser verip sır vermiyor ama oyunculara soracak olsanız, hiç şüphesiz ki çoğunluk için Bloodborne hep baş sırada olacak. Bunların yanı sıra Uncharted ve The Last of Us oyunları, God of War (2018) ve Gran Turismo Sport da listede yer alıyor. Yakın bir zaman önce yaşanan bir sızıntı ise yürekleri hoplattı diyebiliriz.

CrazyLeaksOnATrain isimli Twitter kullanıcısı, dün yaptığı paylaşım ile PC platformuna gelmesi olası PlayStation oyunlarını listeledi. Buna göre, Bloodborne, Ghost of Tsushima, God of War ve Uncharted koleksiyonu (muhtemelen PS3 için çıkan oyunların yenilenmiş sürümleri) PC için de satışa sunulacak.

Ekran Alıntısı.PNG

Her ne kadar bu paylaşım şimdilik bir söylentiden öteye geçemeyecek olsa da bahsi geçen CrazyLeaksOnATrain isimli Twitter kullanıcısı, daha önceden Days Gone, Horizon: Zero Dawn, Nioh 2 oyunları ve Kingdom Hearts serisinin PC versiyonları ve Ninja Gaiden Trilogy Remastered’ı resmi duyurularından önce sızdırmıştı. Haliyle hafiften de olsa şimdiden heyecanlanmaya başlayabiliriz gibi. Ancak yine de Sony cephesinden gelecek olan resmi duyuruyu beklemekte fayda var.

Açıkçası listedeki oyunları her oyuncunun oynaması gerektiğini düşündüğümüz için, bu elbette muazzam bir haber. Zaten SIE başkanı ve Üst Yöneticisi Jim Ryan da bünyelerindeki oyunları daha fazla kişiye ulaştırmayı hedeflediklerini dile getirmişti. Bakalım gelişmeler ne yönde olacak? Gelişmeleri takipte olacağız.

Web sitesi
www.facebook.com
Playstation yavaştan kendi ayağına sıkıyor bana göre . Eğer oyunlar pcye gelirse playstation satışlarında çok büyük düşüşler yaşanır. Kötü olarak anlaşılmasın pcye gelmesi biz oyuncular için daha iyi ama sony böyle devam ederse hisselerinde büyük düşüşler olur.

Playstation yavaştan kendi ayağına sıkıyor bana göre . Eğer oyunlar pcye gelirse playstation satışlarında çok büyük düşüşler yaşanır. Kötü olarak anlaşılmasın pcye gelmesi biz oyuncular için daha iyi ama sony böyle devam ederse hisselerinde büyük düşüşler olur.
Bu konuda haklısın yavaş yavaş var olan ps oyunları pc için uyarlanıyor ama Sony Her zaman playstation satsın diye ona özel oyunları çıkartıp insanları cezbeder.

Alakası yok. İlk oyunlarını çıkarırlar. Devamını oynaman için PS almak zorunda kalırsın. Zaten amaç alın biz böyle oyunlar yapıyoruz demek. Yoksa koskoca firma geri zekalı mı?

T-O NiCoLaPeLtZ

Torrent-Oyun.com
aksine daha fazla kullanıcı çekme peşinde kalitesini pc oyuncularının görmesini istiyor şöyle düşün gow oynıcaksın pc de ve devamı geliyor oyun mükemmel denebilir ben keyifle oynadım ve sırf 2. si için bile konsol alınır sen böyle yapmazmısın bilgisayarda oyunu deneyimle 2.si için sabırsızlan ve konsol al

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
niye olmasın kanka sonucta cok ragbet goren bır sıstem ms store bence hayal ile alakası yok durumun.
Hocam, Sony Gamepass gibi bir sistem yapmayacağını kendi oyunlarının böyle bir sisteme eklenmesinin büyük zarar olduğunu kendisi söylemişti. Ama siz rakip firmanın sistemine eklenmesini düşünüyorsunuz. Zaten Playstation Exclusiveleri PCde 40 dolar gibi fiyatla peynir ekmek gibi satacağı için Gamepass gibi bir sistemle gelmesini hayal etmek çok yanlış olur. Gamepass gibi bir sisteme gelse bile onu Sony kendi sistemiyle getirir rakip şirketinin sistemiyle değil.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Microsoft tarafından satın alınan Bethesda Deathloop'u time exclusive olarak konsol tarafında yeni nesilde sadece Ps5'e çıkarıyor.Ve Mcirosoft da bu gibi özel anlaşmaların devam edebileceğini söyledi.Tabi ki kesin olarak Game Pass'e eklenir diyemeyiz ama imkansız da değil.Sonuçta Sony'e gerekli olan şey para ve daha fazla kitleye ulaşmak.Daha fazla kitleye ulaşmada sorun olmayacaktır.Geriye kalan şey olan parayı da Microsoft temin etti mi oldu sana Gamepass oyunu.Emin olun Ps oyunlarının pc'ye gelmesi daha imkansızdı.Ama sonuç ortada...

Hiç de düşüş yaşamaz .Zaten adamlara göre sakız parası ps 5 vs. sırf pc ye gelicek diye 2-3 sene beklemezler yeni oyunları.

naCrimed

Microsoft tarafından satın alınan Bethesda Deathloop'u time exclusive olarak konsol tarafında yeni nesilde sadece Ps5'e çıkarıyor.Ve Mcirosoft da bu gibi özel anlaşmaların devam edebileceğini söyledi.Tabi ki kesin olarak Game Pass'e eklenir diyemeyiz ama imkansız da değil.Sonuçta Sony'e gerekli olan şey para ve daha fazla kitleye ulaşmak.Daha fazla kitleye ulaşmada sorun olmayacaktır.Geriye kalan şey olan parayı da Microsoft temin etti mi oldu sana Gamepass oyunu.Emin olun Ps oyunlarının pc'ye gelmesi daha imkansızdı.Ama sonuç ortada...
Sony, Deathloop'u finanse eden şirket zaten. Microsoft'un buna saygı duymayıp exclusive hakkını elinden alması büyük saygı kaybına sebep olurdu ama yapsaydılar şaşmazdım buna benzer şeyleri yapmış bir firma ne de olsa. Sony'nin oyunların PCye getirmesi niye daha imkansız olsun ki. Birisi farklı bir platform diğeri rakip oyun platformu. Mantıken rakip oyun platformuna getirmesi daha imkansız. Zaten Gamepass'e getirse zarar ederler kendileri de bunu açıkladı. Zarar etmemeleri için inanılmaz miktarda ücret ödemesi lazım Microsoft'un, böyle bir şeyi de Microsoft kabul etmez zaten. Önceki mesajda dediğim gibi Gamepass gibi bir sisteme gelse bile kendi sistemi üzerine getirir. Başka türlü tamamen zarar olur.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Sony, Deathloop'u finanse eden şirket zaten. Microsoft'un buna saygı duymayıp exclusive hakkını elinden alması büyük saygı kaybına sebep olurdu ama yapsaydılar şaşmazdım buna benzer şeyleri yapmış bir firma ne de olsa. Sony'nin oyunların PCye getirmesi niye daha imkansız olsun ki. Birisi farklı bir platform diğeri rakip oyun platformu. Mantıken rakip oyun platformuna getirmesi daha imkansız. Zaten Gamepass'e getirse zarar ederler kendileri de bunu açıkladı. Zarar etmemeleri için inanılmaz miktarda ücret ödemesi lazım Microsoft'un, böyle bir şeyi de Microsoft kabul etmez zaten. Önceki mesajda dediğim gibi Gamepass gibi bir sisteme gelse bile kendi sistemi üzerine getirir. Başka türlü tamamen zarar olur.
Yanlışın var dostum, pc, Playstation'ın bizzat rakibidir.Hatta Xbox da pc'nin rakibidir.Microsoft, Ps ile exclusive oyunlar konusunda baş edemeyeceğini anlayınca pc ile Xbox'ı birleştirmeye karar verip de Gamepass gibi olaylara girişti.Bir oyun çıkacağı zaman ya pc'ye çıkıyordur, ya Xbox'a çıkıyordur ya hepsine çıkıyordur ya da en az birine exclusive olarak çıkıyordur.Bu da rakip olmaları için yeterli bir sebep aslında bakarsan.Hepsine çıkıyorsa aralarından seçim yapman gerekiyor ne de olsa.

Sony oyunlarının pc'ye çıkması bugüne kadar imkansız olarak değerlendirildiği için öyle dedim.Hem farklı türde çalışma prensipleri olduğu için hem konsolun asıl esprisi özel oyunlar olduğu için.Yeni nesil konsollarda artık güç farkı da öyle aman aman değil.

Microsoft'un zaten hali hazırda ''zarar ediyordur kesin'' diyebileceğimiz bir Gamepass sistemi varken (edip etmediği tartışılır) bir risk de GoW için alması içten bile değil bana göre.Ha pandemiydi şuydu buydu derken Sony'nin isteğini karşıyalamaz o ayrı.Ama imkansız da değil bence.Time Exclusive olan Deathloop oyununu da isteseler zararı karşılayacak şekilde iptal de ettirebilirler ama Microsoft astığım astık bir firma olmadığı için (en azından oyun ve Xbox konusunda) bu tür şeylerin devam edebileceğini ve bir sorun olmadığını söyledi.

Baktığın zaman Steam'e oranla Epic de zarar ediyor gibi görünse de halinden gayet memnun bir tavırları var.Studio satın almalarını saymıyorum bile.

Uzun lafın kısası bize zarar gibi gelen şeyler belki de onların mecbur kaldıkları veya hedefledikleri şeyler olabilir.Katılırsın katılmazsın o ayrı konu.

naCrimed

Yanlışın var dostum, pc, Playstation'ın bizzat rakibidir.Hatta Xbox da pc'nin rakibidir.Microsoft, Ps ile exclusive oyunlar konusunda baş edemeyeceğini anlayınca pc ile Xbox'ı birleştirmeye karar verip de Gamepass gibi olaylara girişti.Bir oyun çıkacağı zaman ya pc'ye çıkıyordur, ya Xbox'a çıkıyordur ya hepsine çıkıyordur ya da en az birine exclusive olarak çıkıyordur.Bu da rakip olmaları için yeterli bir sebep aslında bakarsan.Hepsine çıkıyorsa aralarından seçim yapman gerekiyor ne de olsa.

Sony oyunlarının pc'ye çıkması bugüne kadar imkansız olarak değerlendirildiği için öyle dedim.Hem farklı türde çalışma prensipleri olduğu için hem konsolun asıl esprisi özel oyunlar olduğu için.Yeni nesil konsollarda artık güç farkı da öyle aman aman değil.

Microsoft'un zaten hali hazırda ''zarar ediyordur kesin'' diyebileceğimiz bir Gamepass sistemi varken (edip etmediği tartışılır) bir risk de GoW için alması içten bile değil bana göre.Ha pandemiydi şuydu buydu derken Sony'nin isteğini karşıyalamaz o ayrı.Ama imkansız da değil bence.Time Exclusive olan Deathloop oyununu da isteseler zararı karşılayacak şekilde iptal de ettirebilirler ama Microsoft astığım astık bir firma olmadığı için (en azından oyun ve Xbox konusunda) bu tür şeylerin devam edebileceğini ve bir sorun olmadığını söyledi.

Baktığın zaman Steam'e oranla Epic de zarar ediyor gibi görünse de halinden gayet memnun bir tavırları var.Studio satın almalarını saymıyorum bile.

Uzun lafın kısası bize zarar gibi gelen şeyler belki de onların mecbur kaldıkları veya hedefledikleri şeyler olabilir.Katılırsın katılmazsın o ayrı konu.
Hocam PC nasıl PS'nın asıl rakibi olabilir. Elbette PS ile PC birbirine rakip ama PS'nin asıl rakibi Xbox ve Nintendo'dır. Oyun performansı ve satış karşılaştırmalarında asıl karşılaştırma hep Xbox ile PS arasında olur.
Şöyle düşünün konsollar bir bütündür; Xbox, Nintendo, Sony kendi içlerinde kapışır. PC de bir bütündür; Steam, Epic, GOG vb. platformlar birbiriyle kapışır. Telefonlar bir bütündür; Google Play ve AppStore da birbiriyle kapışır. Ama bir de bu 3 grup; konsollar, PC ve mobil sektörü birbiriyle kapışır. Fakat asıl karşılaştırma grup içinde olur.

Her zaman konsolların ilk dönemlerinde yeni nesil farkı görülmez zaten. Bunun bir alışma süreci vardır. Alışma süreci geçildikten sonra o fark görülür. Horizon Zero Dawn çıktığında PCde ya da Xboxta böyle bir görsellik yoktu. Ya da RDR2 çıktığında PCde eşiti yoktu. Aynı şekilde TLoU2 çıktığında da yoktu hala yok. Emin olun PS5 nesline geliştiriciler alıştığında inanamayacağınız görüntüler göreceksiniz.

Gamepass şu an zarar ediyordur büyük ihtimalle. Ama bu gibi sistemler geleceğe yatırım olduğu için illa ki kazanç sağlayacak ilerde. Netflix de şu an zarar ediyor ama hem Gamepass hem Netflix geleceğe dair yatırım yapıyorlar ne kadar fazla kişiyi bu ekosisteme sokarlarsa işte ilerde o kadar büyük kazanç sağlarlar.

Epic'in cüzdanı dipsiz kuyu hocam :D. Adamların elinde Fortnite var bir de arkalarında dünyanın en büyük oyun şirketi olan Tencent var. Paraları kolay kolay bitmez.

Şahsen ben hala Sony kendi sistemini açabilecekken niye Gamepass'e yatırım yapsın anlam veremedim. Ama tabii sizin düşünceniz öyledir saygı duyarım.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Hocam PC nasıl PS'nın asıl rakibi olabilir. Elbette PS ile PC birbirine rakip ama PS'nin asıl rakibi Xbox ve Nintendo'dır. Oyun performansı ve satış karşılaştırmalarında asıl karşılaştırma hep Xbox ile PS arasında olur.
Şöyle düşünün konsollar bir bütündür; Xbox, Nintendo, Sony kendi içlerinde kapışır. PC de bir bütündür; Steam, Epic, GOG vb. platformlar birbiriyle kapışır. Telefonlar bir bütündür; Google Play ve AppStore da birbiriyle kapışır. Ama bir de bu 3 grup; konsollar, PC ve mobil sektörü birbiriyle kapışır. Fakat asıl karşılaştırma grup içinde olur.

Her zaman konsolların ilk dönemlerinde yeni nesil farkı görülmez zaten. Bunun bir alışma süreci vardır. Alışma süreci geçildikten sonra o fark görülür. Horizon Zero Dawn çıktığında PCde ya da Xboxta böyle bir görsellik yoktu. Ya da RDR2 çıktığında PCde eşiti yoktu. Aynı şekilde TLoU2 çıktığında da yoktu hala yok. Emin olun PS5 nesline geliştiriciler alıştığında inanamayacağınız görüntüler göreceksiniz.

Gamepass şu an zarar ediyordur büyük ihtimalle. Ama bu gibi sistemler geleceğe yatırım olduğu için illa ki kazanç sağlayacak ilerde. Netflix de şu an zarar ediyor ama hem Gamepass hem Netflix geleceğe dair yatırım yapıyorlar ne kadar fazla kişiyi bu ekosisteme sokarlarsa işte ilerde o kadar büyük kazanç sağlarlar.

Epic'in cüzdanı dipsiz kuyu hocam :D. Adamların elinde Fortnite var bir de arkalarında dünyanın en büyük oyun şirketi olan Tencent var. Paraları kolay kolay bitmez.

Şahsen ben hala Sony kendi sistemini açabilecekken niye Gamepass'e yatırım yapsın anlam veremedim. Ama tabii sizin düşünceniz öyledir saygı duyarım.
Pc'yi konsollardan ayırıp rakip değildir diyemeyiz bence.Çünkü önceki yazımda da dediğim gibi bir oyun çıkacağı zaman pc de bu cihazlardan biri olduğu için (ki genelde değişilmez bir platformdur) en büyük rakip olarak bile görülebilir.Mobile de oyun çıkıyor onu neden sayamıyoruz diyecek arkadaşlar varsa söyleyeyim, mobile çıkan oyunlarla pc veya konsollara çıkan oyunlar bir değil.Mobil tarafına henüz konsol ve pc kalitesinde istikrarlı bir şekilde oyun çıkarılmıyor.Gerçi Stream sistemiyle artık mobil de rakip olacaktır orası ayrı.

Zarar ediyor dediğin platformların bir kanıtı var mı dostum? Şahsen ben hiç görmedim öyle bir istatistik veya haber.

Bu arada ben Sony'nin Gamepass gibi bir sistem açmayıp Gamepass'e yatırım olsun diye oyun satacağını söylemedim.Tabi ki de öyle bir ihtimal varsa kendi sistemini açıp kendi satışını kendi yapar ama başlangıç olarak Gamepass gibi bir sistemden iyi para alacaksa buna hayır diyebileceklerini sanmıyorum.Özellikle pandemiyle hisse senetleri vs. düşmüşken.Yine isterse zararlı çıkmayacak bir sistem kurup kendi ekosisteminde satabilir onda bir sorun yok.Yine bunun zararlı olacağını düşünüp kurmazlarsa bu seferde Gamepass'in (=Microsoft) normal bir satış platformundan farksız olduğunu düşünüyor demek olacak bu.

Düşün, EA olsun, Ubisoft olsun hatta Microsoft olsun, kendi platformları varken bile oyunlarını rakip platformlarda pazarlıyorlar.Bi' ara bir AC oyununu Origin'de görmüştüm.Daha ötesi olamaz herhalde. :) Burda en salam duruşu Battle.Net'le Activision sergiliyor sanırım (emin olmamakla birlikte).

masonjason246

Torrent-Oyun.com
grand turismo pcye çıkarsa var ya çocuklarr gibi sevinirim! benim pcye çıkmasını en çok istediğim oyundur.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Dostum benim de pek bir bilgim yok oyun hakkında ama şu videoyu sonuna kadar izledikten sonra inşallah Pc ye gelir diyorum :)):)

Gelsin dostum, gelmesin demiyorum zaten.Sadece Project Cars'tan bir farkı var mı onu merak ediyorum.Araba yarışlarına çok aşina olmayıp yüzeysel baktığım için sadece pist yarışı olarak değerlendiriyorum ikisini de.Videoyu da sonuna kadar izledim ve yine bir fark göremedim.Sormadan önce de bir oynanış videosu izledim bu arada.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt