Oyunu Olsa Ne Güzel Olurdu Dediğiniz Film, Dizi ve Animasyon Var mı?

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Varolan oyunları unutun arkadaşlar, Hulk'ın oyunu da var, Süperman'in oyunu da var, Matrix'in hatta Constantine'nin de oyunu var.Ama malum hem kötüler hem eskiler, yenileri çıksa kimse hayır demez yani.

Son düzenleme:

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Görevimiz Tehlike Serisinin de oyunu olsa güzel olurdu.Zaman zaman Uncharted vari aksiyona girebileceğimiz, zaman zaman da Splinter Cell veya MGS gibi gizlilikle oynayacağımız bir oyun yapılabilir.

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
The X Files/Fringe: İki diziyi beraber yazmamın sebebi ikisi de genel konu olarak aynı olması. Konuları, FBI’ın dünya üzerindeki olağanüstü olayları araştıran bir bölümü anlatıyor. Uzaylılar, paralel evrenler, zaman yolculuğu, gibi her türlü bilim kurgu ögesi işleniyor.
Oyun şekli dizilerin ilerleyişi gibi olabilir. İlk 20 bölüm haftanın canavarı şeklinde ilerliyor. Olay oluyor, ana karakterlerimiz olayı çözmeye çalışıyor. Son 4 bölüm ise genel hikaye işleniyor önceki bölümlerde yaşanan olayların asıl sırrı ortaya çıkıyor.

Firefly: Şu anda bu dizinin karşılığı olarak The Mandolarian var. Hatta birçok yönden ikizi diyebiliriz genel olarak. Oyun iki dizinin yapısıyla direkt uyarlanabilir. Gezegenler arasında yolculuğa çıkıp görevler yaparken arkada devamlı gelişen ana hikayeye sahip olması ve çözülmesi şeklinde olabilir. Aslında Ubisoft’un gelecek Star Wars oyunu var. Belki o The Mandalorian oyunu olabilir. Ama öyle olsa bile gelmesine daha çok var.

The Wire: Dizi hem polislerin hem de suçluların gözünden anlatıyor. Oyun da her iki taraftan karakter olacak şekilde yapılabilir. Buna benzer oyun serisi aslında 2000’lerin başında yapılmıştı The Getaway diye. Ama 3 oyunu bile göremeden seri öldü.

Deoglag

Torrent-Oyun.com
Bilgi için teşekkürler dostum.
Bu arada konunun açılışına Matrix ve Geleceğe Dönüş filmlerini yazdım ama nasıl olurdu kısmını yazmamışım, onu da ekleyeyim:

Matrix

Aslında Star Wars'un kılıçsız ve yine süper güçlü hali gibi düşünebiliriz.Çeşit çeşit dövüş hareketi yapabileceğimiz, duvar gibi çevre elementlerini kullabileceğimiz bir oyunu olsa harika bir oyun ortaya çıkabilir.Tabi hikayesi de kendine özgü ve keşfe dayalı olması gerekiyor benim açımdan.Süper güç kısmı da bölüm bölüm ilerledikçe puanlarla açılabilir olmalı.

Geleceğe Dönüş

Bu filmin iyi bir oyun olabilmesi için hikayesinin sağlam düşünülmüş olması şart.Önce günümüzde ters giden bir olayın olması gerekiyor, daha sonra o olayı çözmeye çalışırken AC Serisi gibi farklı farklı dönemlere gibi oralarda da çeşit çeşit maceralara gittiğimiz bir aksiyon-macera oyunu yapılabilir.Mekanikleri de gidilen döneme göre değişebilir.Örneğin Vahşi Batı'da farklı, Orta Çağ'da farklı, Uzay Çağı'nda farklı farklı silahlar ve mekanikler yapılabilir.Tabi bu tek oyunla değil de birden fazla oyunla yapılırsa daha doyurucu olacaktır.

Bonus: Green Lantern

En çok oyunu yapılsın istediğim kahraman filmidir.karakterin özelliği olan 'düşündüğü her şeyi kullanabilme gücü' sayesinden baya bi' mekanik eklenebilecek bir oyun olurdu.Tabi bu da ekstra uğraş vs. gerektirdiği için yapılması en düşük kahraman oyunu da sayılıyor bu bakımdan. :)
Green Lantern oyunu var lakin sadece xbox da

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Green Lantern oyunu var lakin sadece xbox da
Önce mesajımda da dediğim gibi birçok filmin oyunu var, Yüzüklerin Efendisi'nin, hatta Superman ve Iron Man gibi birçok kahraman filminin de oyunu var ama onlar hem eskiler, hem tek bir platforma çıktıkları için erişilebilir değiller.Bu yüzden yenilerinin çıkması güzel olurdu.
Bu arada yakın zamanda çıkmış iyi film oyununa örnek olarak Alien Isolation ve SW: Jedi Fallen Order gösterebiliriz.Kötü örnek olarak da Predator Hunting Grounds'u gösterebiliriz (online).Yani bu filmlerin iyisi de çıkabiliyor kötüsü de.Olay genel olarak oyunların yapılma amacına bağlı.

uguraliy

Torrent-Oyun.com

Başlıkta da belirttiğim gibi ''oyunu yapılsın'' istediğiniz film, dizi veya animasyon filmleri hangisi?

Ben Matrix ve Geleceğe Dönüş filmlerinin oyunu yapılsın isterdim açıkçası.Sebebi hem bilim-kurgu filmlerinin hastası olduğum için, bir de keşif ve gizem hissini en iyi yansıtacak oyun fikri bu tür filmlerden çıkar diye düşünüyorum.

Konuya katılan herkese şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar.
Matrix filminin oyunu vardı bende ikinci filmin çıktığı yıllarda gayet de güzeldi. Adam akıllı devam ettirselerdi bence günümüzde muhteşem bir oyun olabilirdi. Ben açıkcası 20 yıldır pokemon'dan çok sağlam bir oyun bekledim ama pc ve mobile da resmen hayal kırıklıkları ile geçti. Belki V for Vandetta'nın da hikayesini en baştan ele alan bir oyun güzel olabilirdi ha bir de game of thrones da güzel olabilirdi ama strateji olarak değil

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Matrix filminin oyunu vardı bende ikinci filmin çıktığı yıllarda gayet de güzeldi. Adam akıllı devam ettirselerdi bence günümüzde muhteşem bir oyun olabilirdi. Ben açıkcası 20 yıldır pokemon'dan çok sağlam bir oyun bekledim ama pc ve mobile da resmen hayal kırıklıkları ile geçti. Belki V for Vandetta'nın da hikayesini en baştan ele alan bir oyun güzel olabilirdi ha bir de game of thrones da güzel olabilirdi ama strateji olarak değil
Matrix Path of neo fena bir oyuna benzemiyor aslında.Bi' firma çıkıp oyunu adam gibi remake'lese güzel bir iş çıkabilir ortaya.

uguraliy

Torrent-Oyun.com
Matrix Path of neo fena bir oyuna benzemiyor aslında.Bi' firma çıkıp oyunu adam gibi remake'lese güzel bir iş çıkabilir ortaya.
Kesinlikle katılıyorum bu fikrine. Ben oyunu gerçekten beğenmiştim. Günümüz grafiklerinde az da oynama ile muhteşem bir oyun olabilir.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt