Torrent-Oyun | Oyun & Program Öneri Konusu [Sürekli Güncel]

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

erdem1212

Torrent-Oyun.com
Moderatör tarafında düzenlendi:

soytarI

Yardımcı Olabildiysem Bir ▲Teşekkür Yeter▲
Başlık: State of Decay tarzı oyun arıyorum önerisi olan var mı?

Neden bu oyuna benzer arıyorum?
Amacım zombili oyun bulmak değil. Hayatta kalma temalı topluluk veya npc yönetebildiğim bir oyun arıyorum.

Oyunda neler olmalı?
Açık Dünya , İnşa etme (mümkünse özgür bir şekilde) , Crafting , En önemlisi kontrol edilebilir ya da iletişim kurulabilir NPC olan , Zombi olup olmaması önemli değil

burakol1

Torrent-Oyun.com

Amacım zombili oyun bulmak değil. Hayatta kalma temalı topluluk veya npc yönetebildiğim bir oyun arıyorum.

Oyunda neler olmalı?
Açık Dünya , İnşa etme (mümkünse özgür bir şekilde) , Crafting , En önemlisi kontrol edilebilir ya da iletişim kurulabilir NPC olan , Zombi olup olmaması önemli değil
Medieval dynasty

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim

Oyunda neler olmalı?
Yanlış bilmiyorsam DayZ bu tanımlara tümüyle olmasa bile uyan bir oyun.

https://store.steampowered.com/app/221100/DayZ/
1618406597145.png

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'

Oyunda neler olmalı?
Fallout 4: İstediklerine en yakın oyun. Ayrıca çok geniş mod desteği de var.

7 Days to Die: Hala NPCler oyuna resmi olarak eklenmedi ama mod olarak var. İstersen bekleyip NPCler eklendiğinde girebilirsin oyuna.

Dead State: Sıra tabalı aksiyonu var bunu bilip girmeni tavsiye ederim.

soytarI

Yardımcı Olabildiysem Bir ▲Teşekkür Yeter▲
Severek oynadığım bir oyundu teşekkür ederim.

Doğrudur ancak bahsetmemişim ama single (tek oyunculu) oyun arıyorum. Teşekkür ederim.

Fallout 4: İstediklerine en yakın oyun. Ayrıca çok geniş mod desteği de var.

7 Days to Die: Hala NPCler oyuna resmi olarak eklenmedi ama mod olarak var. İstersen bekleyip NPCler eklendiğinde girebilirsin oyuna.

Dead State: Sıra tabalı aksiyonu var bunu bilip girmeni tavsiye ederim.
Fallout 4'ü çok uzun süre oynadım. Gerçekten bahsettiğim kriterlere çok uyan bir oyundu. Teşekkür ederim. Sıra tabanlı oyun severim Dead State'de bir bakayım.

tunahan43

Torrent-Oyun.com
Bayonetta 2yi sonunda oynuyorum inşallah bır sıkıntı çıkmadan bitireceğim 16 bölüm var sanırım ben şimdiden 6.bolume geçtim
Bana cemu emülatörü oynanacak güzel oyunlar önerir misiniz sıra tabanlı stratejiden nefret ederim bu arada onu içeren oyunlar önermeyin

YnsMrCgn

Torrent-Oyun.com
Web sitesi
steamcommunity.com
Bana korku oyunu lazım şöyle sahura kadar oynatacak türden. Hikayesi güzel, grafikleri güzel olan bir korku oyunu. Daha önce sadece 2 tane korku oyunu oynadım, onlarda bilindik oyunlar (Outlast 1 ve Alien İsolation). Bu oyunlara göre bana ne önerebilirsiniz? Alien İsolation gibi oyunlar tercihimdir. Resident-Evil 7 düşünüyorum ama o da başlangıç için çok korkunç gibi geldi.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Bana korku oyunu lazım şöyle sahura kadar oynatacak türden. Hikayesi güzel, grafikleri güzel olan bir korku oyunu. Daha önce sadece 2 tane korku oyunu oynadım, onlarda bilindik oyunlar (Outlast 1 ve Alien İsolation). Bu oyunlara göre bana ne önerebilirsiniz? Alien İsolation gibi oyunlar tercihimdir. Resident-Evil 7 düşünüyorum ama o da başlangıç için çok korkunç gibi geldi.
- RE 7, Outlast'tan daha korkunç değil dostum, hatta ilk 1-2 saatten sonrası sırf aksiyona dönüyor.Ben de oynamadan önce öyle düşüyordum ama daha sonra oynayıp bitirdikten sonra korku oyunu yerine gerilim oyunu demeye başladım.

- RE 7 haricinde SOMA'yı öneririm.O da gerilim türünde bir oyun.Daha çok atmosfer ile korkutuyor.Çok nadir de olsa bilinmeyen bir varlık tarafından kovalanma ihtimalin oluyor.Tıpkı Alien'daki gibi ama onun kadar sık sık değil tabi.Vurucu noktası da gizemi ve hikayesi.

- SOMA'dan sonra önereceğim oyun The Evil Within Serisi.İlk oyun hem hikayesiyle hem oynanışyla çok iyi bir oyun.Onu da korku olarak adlandırmıyorum şahsen.Çünkü içerisinde savunmaya yönelik araç gereçler de mevcut.İkinci oyunu ilk oyunun daha az gerilimli versiyonu ama güzelliğinden çok da bir şey kaybetmemiş diyebilirim.

- Benzer yapıda olan RE 2 Remake ve RE 3 Remake'i de tavsiye ederim.RE 2'yi çok sevip, RE 3'e eh işte deme ihtimalin var.Çünkü RE 2 baya iyi bir remake iken RE 3, RE 2'ye oranla hem gerilimin, hem de bulmacaların eksiltilmiş hali.Ama hikayesi ve oynanışındaki akıcılık gayet iyi.Bir de RE 2'ye göre baya kısa bir oyun.

- RE'lerden sonraki önerim Dead Space efsanesi.Dead Space şuana kadar oynadığım en iyi korku-gerilim oyunudur desem yeridir.İlk oyunu en iyisiyken 2. ve 3.'sü gerilim yavaş yavaş azaltılmış oyunlarıydı bu serinin.Ama seri olarak baktığım zaman seriyi bozduklarını düşünmemekle birlikte kesinlikle oynanması gereken bir seri olduğunu düşünüyorum.

- Dead Space efsanesinden sonra bir başka efsane olan Fear'ı öneriyorum.Çok eski olduğu için hatırımda pek yok ama o da tekrar tekrar oynanması gereken bir başka efsane bir seri.

- Şimdiki önereceğim oyun diğerlerinden farklı olarak psikolojik korku diyebileceğim türden bir oyun.Biraz Nolan filmleri tarzında bir oynanışı ve hikayesi var.Kendin tecrüben etmen en iyisi olacaktır.Oyunun ismi Get Even.

- Bunlar haricinde oynamadığım veya şahsen sevemediğim oyunlar önereceğim.

Oynamadığım oyunlar:
Cryostasis, Kholat, Layers of Fear 1-2, Perception, Blair Witch, Desolate, Amnesia Serisi.

Oynayıp sevmediğim oyunlar:
Observer.
Oyunun gizemli bir hikayesi var ama ağır temposu ve bitmek bilmeyen saçma jump-scare'leri yüzünden sevemediğim bir oyun.Bu arada jump-scare'li oyunları oynayabiliyorum.

YnsMrCgn

Torrent-Oyun.com
Web sitesi
steamcommunity.com
- RE 7, Outlast'tan daha korkunç değil dostum, hatta ilk 1-2 saatten sonrası sırf aksiyona dönüyor.Ben de oynamadan önce öyle düşüyordum ama daha sonra oynayıp bitirdikten sonra korku oyunu yerine gerilim oyunu demeye başladım.

- RE 7 haricinde SOMA'yı öneririm.O da gerilim türünde bir oyun.Daha çok atmosfer ile korkutuyor.Çok nadir de olsa bilinmeyen bir varlık tarafından kovalanma ihtimalin oluyor.Tıpkı Alien'daki gibi ama onun kadar sık sık değil tabi.Vurucu noktası da gizemi ve hikayesi.

- SOMA'dan sonra önereceğim oyun The Evil Within Serisi.İlk oyun hem hikayesiyle hem oynanışyla çok iyi bir oyun.Onu da korku olarak adlandırmıyorum şahsen.Çünkü içerisinde savunmaya yönelik araç gereçler de mevcut.İkinci oyunu ilk oyunun daha az gerilimli versiyonu ama güzelliğinden çok da bir şey kaybetmemiş diyebilirim.

- Benzer yapıda olan RE 2 Remake ve RE 3 Remake'i de tavsiye ederim.RE 2'yi çok sevip, RE 3'e eh işte deme ihtimalin var.Çünkü RE 2 baya iyi bir remake iken RE 3, RE 2'ye oranla hem gerilimin, hem de bulmacaların eksiltilmiş hali.Ama hikayesi ve oynanışındaki akıcılık gayet iyi.Bir de RE 2'ye göre baya kısa bir oyun.

- RE'lerden sonraki önerim Dead Space efsanesi.Dead Space şuana kadar oynadığım en iyi korku-gerilim oyunudur desem yeridir.İlk oyunu en iyisiyken 2. ve 3.'sü gerilim yavaş yavaş azaltılmış oyunlarıydı bu serinin.Ama seri olarak baktığım zaman seriyi bozduklarını düşünmemekle birlikte kesinlikle oynanması gereken bir seri olduğunu düşünüyorum.

- Dead Space efsanesinden sonra bir başka efsane olan Fear'ı öneriyorum.Çok eski olduğu için hatırımda pek yok ama o da tekrar tekrar oynanması gereken bir başka efsane bir seri.

- Şimdiki önereceğim oyun diğerlerinden farklı olarak psikolojik korku diyebileceğim türden bir oyun.Biraz Nolan filmleri tarzında bir oynanışı ve hikayesi var.Kendin tecrüben etmen en iyisi olacaktır.Oyunun ismi Get Even.

- Bunlar haricinde oynamadığım veya şahsen sevemediğim oyunlar önereceğim.

Oynamadığım oyunlar:
Cryostasis, Kholat, Layers of Fear 1-2, Perception, Blair Witch, Desolate, Amnesia Serisi.

Oynayıp sevmediğim oyunlar:
Observer.
Oyunun gizemli bir hikayesi var ama ağır temposu ve bitmek bilmeyen saçma jump-scare'leri yüzünden sevemediğim bir oyun.Bu arada jump-scare'li oyunları oynayabiliyorum.
Sağol reis dediklerine bakıcam

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
Visage: PS4'e özel olarak yayınlanan ve sonradan iptal edilen P.T.'nin ruhani devamı. Son yıllarda çıkmış en korkunç oyunlardan biri bunu bilerek oynamanızı tavsiye ederim.
|RESMİ TÜRKÇE DESTEĞİ VAR|

Unreal PT: İptal edilen P.T.'nin PC portu. Buradan indirebilirsiniz.

Infliction: Visage alternatifi.

Moons of Madness: Lovecraft temalı bilim kurgu korku oyunu.

The Beast Inside: Hikaye ağırlığı yüksek olan iki farklı zaman dilimindeki iki farklı karakteri yönettiğimiz bir oyun. |RESMİ TÜRKÇE DESTEĞİ VAR|

Remothered: Tormented Fathers: Klasik korku oyunu serisi The Clock Tower'ın ruhani devam oyunu.

Monstrum: Hikayesi olmayan, her öldüğünüzde haritanın rastgele olarak yeniden oluşturulduğu ve 3 farklı düşmandan birinin rastgele denk geldiği kaçış oyunu.

Home Sweet Home: Tayland mitolojisinden etkilenmiş korku oyunu.

Song of Horror: Sabit kamera açısında 13 farklı karakter yönettiğimiz kalıcı karakter ölümüne sahip korku oyunu. Oyuna sonradan kalıcı ölümü kaldıran zorluk ayarı getirmişlerdi sanırım, eğer kalıcı ölümle uğraşmak istemiyorsanız seçebilirsiniz.

Darkwood: Son yıllarda çıkmış en farklı korku oyunu. Oyun RPG, craft sistemi, gece gündüz döngüsü gibi farklı mekanikler barındırıyor. Tepe kamerasına sahip ve rastgele oluşan açık dünyası var.

Alttaki 4 oyun eski olsa da güzel oyunlardır.

Cry of Fear (Steamde ücretsiz)
Penumbra Overture
Penumbra: Black Plague
Condemned: Criminal Origins

Son düzenleme:

YnsMrCgn

Torrent-Oyun.com
Web sitesi
steamcommunity.com
Visage: PS4'e özel olarak yayınlanan ve sonradan iptal edilen P.T.'nin ruhani devamı. Son yıllarda çıkmış en korkunç oyunlardan biri bunu bilerek oynamanızı tavsiye ederim.

Unreal PT: İptal edilen P.T.'nin PC portu. Buradan indirebilirsiniz.

Infliction: Visage alternatifi.

Moons of Madness: Lovecraft temalı bilim kurgu korku oyunu.

The Beast Inside: Hikaye ağırlığı yüksek olan iki farklı zaman dilimindeki iki farklı karakteri yönettiğimiz bir oyun. |RESMİ TÜRKÇE DESTEĞİ VAR|

Remothered: Tormented Fathers: Klasik korku oyunu serisi The Clock Tower'ın ruhani devam oyunu.

Monstrum: Hikayesi olmayan, her öldüğünüzde haritanın rastgele olarak yeniden oluşturulduğu ve 3 farklı düşmandan birinin rastgele denk geldiği kaçış oyunu.

Home Sweet Home: Tayland mitolojisinden etkilenmiş korku oyunu.

Song of Horror: Sabit kamera açısında 13 farklı karakter yönettiğimiz kalıcı karakter ölümüne sahip korku oyunu. Oyuna sonradan kalıcı ölümü kaldıran zorluk ayarı getirmişlerdi sanırım, eğer kalıcı ölümle uğraşmak istemiyorsanız seçebilirsiniz.

Darkwood: Son yıllarda çıkmış en farklı korku oyunu. Oyun RPG, craft sistemi, gece gündüz döngüsü gibi farklı mekanikler barındırıyor. Tepe kamerasına sahip ve rastgele oluşan açık dünyası var.

Alttaki 4 oyun eski olsa da güzel oyunlardır.

Cry of Fear (Steamde ücretsiz)
Penumbra Overture
Penumbra: Black Plague
Condemned: Criminal Origins
Sağol reis

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt