Torrent-Oyun | Oyun & Program Öneri Konusu [Sürekli Güncel]

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

WARTH

Even in burning wounds, a mind strong as steel!
Metro 2033 Redux ve Bioshock Infinite arasından kaldım. İkisinin de muhteşem oyunlar olduğunu biliyorum ve ikisini de daha önce oynamadığımı fark ettim. Sizce hangisini satın almak daha mantıklı.
İkisini de satın alabilirim fakat bu sefer de Dead Cells veya CK2 DLC'lerini satın alamayacağım. Bu yüzden birisini almam gerek.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Metro 2033 Redux ve Bioshock Infinite arasından kaldım. İkisinin de muhteşem oyunlar olduğunu biliyorum ve ikisini de daha önce oynamadığımı fark ettim. Sizce hangisini satın almak daha mantıklı.
İkisini de satın alabilirim fakat bu sefer de Dead Cells veya CK2 DLC'lerini satın alamayacağım. Bu yüzden birisini almam gerek.
Metro 2033 kesinlikle.

Çıktığı yıllarda Bioshock Infinite'yi oynayıp beğenmiştim ama birkaç yıl önce tekrar oynayayım diye başladığımda pek beğenmemiştim.Sebebi de vuruş hissiyatıydı.Belki o zamanki ruh halime göre bana öyle gelmiş olabilir.Ama hikayesi, evreni ve işlenişi bakımından gayet iyi bir oyun, imkanın varsa onu da oyna.Önceki oyunlarını oynamadım bu arada, onlar daha güzelmiş deniyor.Ben de ilerde seriyi baştan oynamayı düşünüyorum.

Bu arada Metro 2033 serideki bile en iyi oyun olabilir.Last Light da güzeldi ama ben 2033'ün çeşitlilik ve atmosfer açısından daha iyi buldum.Exodus henüz oynamadığım için pek yorum yapamayacağım ama sanki o gerilim hissiyatı daha da aza indirgenmiş Exodus'ta.

Xanteus

Seviye 4
Quantum Break, Dead Island Definitive Collection, Devil May Cry HD Collection (ilk 3 oyun), Deadfall Adventures, The Darkness 1-2, Stranglehold (GOG'da var), L.A Noire, Sherlock Holmes Serisi, Hellblade: Senua's Sacrifice, A Plague Tale: Innocence, Spec Ops The Line, Kane and Lynch 1-2, SOMA.

Bazılarının fiyatı bütçeni aşabilir ama geneli yetiyor.Yalnız bazılarında atmosfer karanlık onu da belirteyim.Mesela Hellblade'de ve SOMA'da.

Neredeyse her oyunu klavye-mouse ile oynadığın gibi gamepad'le de oynaman mümkün.Başka bir şeyi kastediyorsan anlamadım.
lego nun oyunları vardı grafik takıntın yoksa göz atabilirsin bana hikayeleri de çok canlı geliyordu.İstediğin katagoride dövüş ve sporu çıkarınca pek de bir şey kalmıyor.

Bana da önerin:
Ben son 1-2 senedir çıkan oyunlara biraz uzak kaldım bu sene yks senemdi.Zaten çok oturamadım bilgisayara.Şu an detroit become human oynuyorum.Bu tarzda hikayesi güzel olan özellikle son 2 yılda çıkmış oyunları merak ediyorum ve sorun şu bir sürü ac oyunu çıkmış şimdi ben hangisini oynasam hikayesi daha iyi bilemiyorum.Yani böyle çok bilindik olup da kaçırdığım da olabilir.Önerilerinizi bekliyorum.
Kol ile oynaması en zevkli seri AC serisidir bence hele odyssey kolla oynaması aşırı zevkli geliyo bana nedense çok rahat kontrolü falan
Dediğimi anlamamışsınız kolla oynamak değil atıyorum Blur da mesela ekran ortadan ikiye bölünüyor 2 kişi tek ekrandan oynuyor (split screen) o tarz oyun arıyorum yoksa kolla oynanan oyunları biliyorum :D

WARTH

Even in burning wounds, a mind strong as steel!
Metro 2033 kesinlikle.

Çıktığı yıllarda Bioshock Infinite'yi oynayıp beğenmiştim ama birkaç yıl önce tekrar oynayayım diye başladığımda pek beğenmemiştim.Sebebi de vuruş hissiyatıydı.Belki o zamanki ruh halime göre bana öyle gelmiş olabilir.Ama hikayesi, evreni ve işlenişi bakımından gayet iyi bir oyun, imkanın varsa onu da oyna.Önceki oyunlarını oynamadım bu arada, onlar daha güzelmiş deniyor.Ben de ilerde seriyi baştan oynamayı düşünüyorum.

Bu arada Metro 2033 serideki bile en iyi oyun olabilir.Last Light da güzeldi ama ben 2033'ün çeşitlilik ve atmosfer açısından daha iyi buldum.Exodus henüz oynamadığım için pek yorum yapamayacağım ama sanki o gerilim hissiyatı daha da aza indirgenmiş Exodus'ta.
Metro 2033'ün atmosferini de ben de çok beğendim. Daha önceki yıllarda çıkmış olan S.T.A.L.K.E.R. serisini hatırlatıyor bana. O da olağanüstü bir atmosfere sahipti. Bioshock da distopya temalı olduğu için hoşuma gitmişti ama sanırım şu sıralar post apokaliptik tema daha ilgi çekici geliyor. Metro 2033 alalım bakalım. Cevabın için teşekkürler.

HowNisCupe

Ashley Greene
Dediğimi anlamamışsınız kolla oynamak değil atıyorum Blur da mesela ekran ortadan ikiye bölünüyor 2 kişi tek ekrandan oynuyor (split screen) o tarz oyun arıyorum yoksa kolla oynanan oyunları biliyorum :D
hocam bende onu dedim zaten dediğini anladım misal bu oyun:LEGO Pirates of the Caribbean: The Video Game iki kişi oynamıştık kardeşimle aynı sistem üzerinden.Ama bu katagoride hem dövüşü hem sporu çıkarınca fazla bir şey kalmıyor.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Dostum o zaman 2 kişinin tek pc'de oynayabileceği oyunlar demen gerekiyordu. :)

Neyse daha önce başka bir arkadaşa önerdiğim oyunları tekrar yazıyorum fakat bunları yazarken 2 pc'de oynanabilir olarak yazmıştım.Local co-op, yani tek pc'den 2 kişilik olma ihtimalleri de yüksek.Sen yine de ister indirip dene ister Youtube'tan local co-op diye aratıp bir araştır, illa ki aralarından bu özelliğe sahip oyunlar da çıkar.Zaten boyutları düşük.Oynanışı merak ettiğini Youtube'ta ''gameplay'' ekiyle aratırsan bulabilirsen.Bulamadığını sorabilirsin.

2 Kişilik Hikayeli Oyunlar

Sundered
Alien Breed Impact
Alien.Breed 2-Assault
Alien Breed 3 - Descent
Galaxy Champions TV
Cuphead (zor bir oyun.Uyum sağlanamaması halinde daha zor gelebilir)
Lara Croft and the Guardian of Light
Lara Croft and the Temple of Osiris
Trine Serisi
Alien Swarm
Darksiders Genesis
Unravel 2
Guns Gore Cannoli 1-2
Stealth Inc 2 - A Game of Clones
Biped (yeni çıkmış ilginç bir oyun)
GIBZ
Broforce
Guacamelee 2
Redemeer
Filthy Lucre
Tesla and Lovecroft
DYO
Rayman Origins ve Rayman Legens
Synthetik
Street of Rage 4
Super Fancy Pants Adventure
Aragami
God's Trigger
Door Kickers Action Squad
Fistful of Gun
Ninjin Clash of Carrots
Nuclear Throne
Full Metal Furies
KillAllZombies
The Swords of Ditto

Kapışmalık Oyunlar

Blur (coop oynanabilecek en iyi yarış seçeneğidir)
Road Redemption (vurmalı bir motor yarışı)
CHOP
Black & White Bushido
Stick Fight
Flat Heroes (siz birer karesiniz??)
Ashen (2 kişilik Dark Souls da denebilir)
Kopanito All Stars Soccer (futbol)
Domiverse
Brawlhalla
SpeedRunners (koşu yarışı)
Party Crashers (coop olduğundan emin değilim)

Pummel Party
Party Panic
Roof Rage
Tanks V Hands Armed & Treaded
Claws of Furry

Metro 2033'ün atmosferini de ben de çok beğendim. Daha önceki yıllarda çıkmış olan S.T.A.L.K.E.R. serisini hatırlatıyor bana. O da olağanüstü bir atmosfere sahipti. Bioshock da distopya temalı olduğu için hoşuma gitmişti ama sanırım şu sıralar post apokaliptik tema daha ilgi çekici geliyor. Metro 2033 alalım bakalım. Cevabın için teşekkürler.
Rica ederim, şimdiden iyi oyunlar.

%100 psikoloji bozar, sonlara doğru etkisi azalıyo
Dostum türü oynadıkça alışıyorsun, bir süre sonra nerden ne gelebilir diye kendini artık hazır hissettiğin anlar oluyor.Mesela geçende Observer oynadım, o kadar çok jump-scare vardı ki resmen .okunu çıkarmışlar.Orda artık ekranın sürekli farklı şekillere dönüşmesinden başka bir şey hissetirmiyordu.Yine gerilim düzeyi iyi seviyedeydi.Bu tür oyunlarda asıl en gerilimli şey bir canlının seni sürekli kovalamasıdır ki bu Observer'da çok az vardı.Gördüğüm kadarıyla Alien bunu çok iyi kullanmış.

hocam bende onu dedim zaten dediğini anladım misal bu oyun:LEGO Pirates of the Caribbean: The Video Game iki kişi oynamıştık kardeşimle aynı sistem üzerinden.Ama bu katagoride hem dövüşü hem sporu çıkarınca fazla bir şey kalmıyor.
Indie oyunlar bu yüzden seviliyor ve tutuluyor işte.''Tek bir online oyunla herkesi pc'ye bağımlı hale getirelim, başka bir oyun yapmaya gerek kalmasın, herkes ortalama da olsa bir pc almak zorunda kalsın'' gibi bir amaçları yok.Daha çok eğlence odaklı oyunlar çıkartıyorlar.

Son düzenleme:

nik

Torrent-Oyun.com
Yok be o kadar da değil knka
Dostum türü oynadıkça alışıyorsun, bir süre sonra nerden ne gelebilir diye kendi artık hazır hissettiğin anlar oluyor.Mesela geçende Observer oynadım, o kadar çok jump-scare vardı ki resmen .okunu çıkarmışlar.Orda artık ekranın sürekli farklı şekillere dönüşmesinden başka bir şey hissetirmiyordu.Yine gerilim düzeyi iyi seviyedeydi.Bu tür oyunlarda asıl en gerilimli şey bir canlının seni sürekli kovalamasıdır ki bu Observer'da çok az vardı.Gördüğüm kadarıyla Alien bunu çok iyi kullanmış.
outlast şu elinde fenerli korku oyunu vs hepsini oynadım bu oyun hepsinden daha çok germişti beni, bilmiyorum belki de filmlerini izlediğim içindir

Transient Ghost

Ekip Lideri
outlast şu elinde fenerli korku oyunu vs hepsini oynadım bu oyun hepsinden daha çok germişti beni, bilmiyorum belki de filmlerini izlediğim içindir
Onda peşine düşen birileri var mıydı yoksa gittikçe yolda mı karşılaşıyordun? Oynamadığım için pek bilmiyorum.Gördüğüm kadarıyla karanlık atmosferiyle korkutan bir oyun gibi duruyor.

nik

Torrent-Oyun.com
Onda peşine düşen birileri var mıydı yoksa gittikçe yolda mı karşılaşıyordun? Oynamadığım için pek bilmiyorum.Gördüğüm kadarıyla karanlık atmosferiyle korkutan bir oyun gibi duruyor.
alien oyununu diyorsan yolda karşılaşıyorsun, filminde ise genellikle uzay gemisinde olaylar yaşandığı için karşılaşıyorlar yine.
alien oyunun diğer oyunlardan farkı zamanla alieni durdurabilecek silahlara sahip olunması. outlast fenerli oyun vs onları bu tip durdurma imkanı olmadığı için beğenmemiştim

kutay.tabakoglu

Uyuyan Milletler Ya Ölür Yada Köle Olarak Uyanır!
normal metro 2033 ile redux arasında çok fark var mı normali zaten varmış boşuna almiyim redux

Transient Ghost

Ekip Lideri
alien oyununu diyorsan yolda karşılaşıyorsun, filminde ise genellikle uzay gemisinde olaylar yaşandığı için karşılaşıyorlar yine.
alien oyunun diğer oyunlardan farkı zamanla alieni durdurabilecek silahlara sahip olunması. outlast fenerli oyun vs onları bu tip durdurma imkanı olmadığı için beğenmemiştim
Yok ya Outlast'ı diyordum, mesela onda seni kovalayan, peşine düşen birileri oluyor muydu yoksa gittikçe mi görüyordun?

normal metro 2033 ile redux arasında çok fark var mı normali zaten varmış boşuna almiyim redux
Bence var.Aşağıdaki videoyu da izleyip karar verebilirsin.Bence normal versiyonu oynarsan eski bir oyunmuş tadı alırsın ama Redux oynarsan yeni çıkmış bir oyunmuşçasına oynarsın.Grafiklerden animasyonlarına kadar birçok şeyi elden geçirmişler.Normal bir remastered gibi değil.Bugün çıksa millet deli gibi oynar, o derece iyi.

kutay.tabakoglu

Yok ya Outlast'ı diyordum, mesela onda seni kovalayan, peşine düşen birileri oluyor muydu yoksa gittikçe mi görüyordun?

Bence var.Aşağıdaki videoyu da izleyip karar verebilirsin.Bence normal versiyonu oynarsan eski bir oyunmuş tadı alırsın ama Redux oynarsan yeni çıkmış bir oyunmuşçasına oynarsın.Grafiklerden animasyonlarına kadar birçok şeyi elden geçirmişler.Normal bir remastered gibi değil.Bugün çıksa millet deli gibi oynar, o derece iyi.

peki bişi sorcam hocam skyrim gözüme takıldı alsam mı çok kararsız kaldım normal ile Special arasındaki fark nedir biliyormusun birde bu oyunu böyle haftada 4 5 saat oynaya oynaya zevk verir mi

Transient Ghost

Ekip Lideri
peki bişi sorcam hocam skyrim gözüme takıldı alsam mı çok kararsız kaldım normal ile Special arasındaki fark nedir biliyormusun birde bu oyunu böyle haftada 4 5 saat oynaya oynaya zevk verir mi
Hocam Skyrim'i pek bilmiyorum maalesef.Zamanında oynamaya çalıştım ama o zamanlar grafikleri ile RPG kısmı bana hitap etmediği oynayamadım.RPG ön yargımı aşabildim, kısmetse belki ilerde mod'larla falan tekrar denerim.Daha önce aynı şekilde special arasında fark var mı diye soran olmuştu ama tam olarak hangi konudaydı hatırlamıyorum.Bilen arkadaşlar görürse cevaplarlar inşallah.Genele yaz istersen.

nik

Torrent-Oyun.com

outlast ı beğenmedim ki oynayayım, ilk bakışta sildim oyunu : )

kutay.tabakoglu

Hocam Skyrim'i pek bilmiyorum maalesef.Zamanında oynamaya çalıştım ama o zamanlar grafikleri ile RPG kısmı bana hitap etmediği oynayamadım.RPG ön yargımı aşabildim, kısmetse belki ilerde mod'larla falan tekrar denerim.Daha önce aynı şekilde special arasında fark var mı diye soran olmuştu ama tam olarak hangi konudaydı hatırlamıyorum.Bilen arkadaşlar görürse cevaplarlar inşallah.Genele yaz istersen.
Hocam bişi daha sorcam son şimdi witcher 3e sardım ve oyun isteğim değişti birden bire çok kılıç olmayan ve ya silah rahatlatıcı oyun biliyomusun peki arabalı oyunlarda olabilir rahatlatacak güzel ve ya spor ya da indie tarzı türkçe

Transient Ghost

Ekip Lideri
Hocam bişi daha sorcam son şimdi witcher 3e sardım ve oyun isteğim değişti birden bire çok kılıç olmayan ve ya silah rahatlatıcı oyun biliyomusun peki arabalı oyunlarda olabilir rahatlatacak güzel ve ya spor ya da indie tarzı türkçe
Hocam kusura bakma ama çok karışık yazmışsın, pek bir şey anlamadım maalesef. :)

outlast ı beğenmedim ki oynayayım, ilk bakışta sildim oyunu : )
Neden ki?
Ben de korku oyunlarına başladım başlayalı bir türlü bu oyunu oynayacağım diyemedim nedense.Acaba hep karanlık olduğu için mi?

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt