Oyun İçi Ekran Görüntüleriniz

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

ISKA

Seviye 13
Hocam ben de birkaç öneri yapayım.

Rayman Serisi: En sevdiğim platform serisidir. Eski oyunları oynamak istemezseniz Origins ve Legends'a bakın derim çok iyilerdir.
Dead Cells: Metroidvania ve roguelike karışımı bir oyun. En sevdiğim indie oyunlardan biri. Aksiyonu, müzikleri, sanat tasarımı 10/10'luk oyundur. Ama oyun ilerledikçe çok zorlaşıyor haberiniz olsun.
Dust: An Elysian Tail: Gözden kaçırılmış sağlam bir metroidvania oyunu ama eksi olarak sanat tasarımını beğenmeyebilirsiniz.
Traps N' Gemstones: Sade bir metroidvania oyunu. Şunu söyleyeyim oyunda aksiyon diğer oyunlara göre oldukça az. Oyunun keşif ve bulmaca yönü ağır basıyor.
Salt and Sanctuary: 2D Dark Souls.
Hollow Knight: Souls kadar zor sayılabilecek çok güzel bir metroidvania oyunu. Oyunun en büyük artılarından biri 24TLlik fiyatla çok uzun süren bir içerik sunması.
Rayman serisine hep girişme isteği geliyor sonra nedense vazgeçiyorum. Sanki oyun çok karışıkmış gibi geliyor.
Dead Cells'i oynadım ama bir süre sonra bıraktım, rogue like bana göre değilmiş. Aynı şeyleri defalarca yapmaktan nefret ediyorum maalesef, bu yüzden her oyunu bir kez bitirip bir daha oynamıyorum. Tadında bırakıyorum. Dust: bu oyunu oynamadım, aldım listeye, Traps'i da oynamadım, aldım. Salt and sanctuary'i duydum ama oynamamıştım henüz, bunu da aldım. Hollow Knight'ı mutlaka oynayacağım almıştım zamanında ama fırsat bulamadım bir türlü. Metroid ve castlevania serilerini oynadım bayağı bu aralar, bazı oyunları sinir krizi geçirttiği için bazılarını yarıda bırakmak zorunda kaldım. Ama yeni nesil metroidler eskilere biraz daha basit, bu yüzden oynanabilirliği daha fazla. Eskilerde ya kayboluyordum, ya da gidecek yer bulamıyordum.

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
Rayman serisine hep girişme isteği geliyor sonra nedense vazgeçiyorum. Sanki oyun çok karışıkmış gibi geliyor.
Dead Cells'i oynadım ama bir süre sonra bıraktım, rogue like bana göre değilmiş. Aynı şeyleri defalarca yapmaktan nefret ediyorum maalesef, bu yüzden her oyunu bir kez bitirip bir daha oynamıyorum. Tadında bırakıyorum. Dust: bu oyunu oynamadım, aldım listeye, Traps'i da oynamadım, aldım. Salt and sanctuary'i duydum ama oynamamıştım henüz, bunu da aldım. Hollow Knight'ı mutlaka oynayacağım almıştım zamanında ama fırsat bulamadım bir türlü. Metroid ve castlevania serilerini oynadım bayağı bu aralar, bazı oyunları sinir krizi geçirttiği için bazılarını yarıda bırakmak zorunda kaldım. Ama yeni nesil metroidler eskilere biraz daha basit, bu yüzden oynanabilirliği daha fazla. Eskilerde ya kayboluyordum, ya da gidecek yer bulamıyordum.
Şu an çıkan oyunların geneli eskiye göre çok daha kolay bence. Artık oyunların çoğu direkt elinden tutup götürüyor. Bir de hocam eğer Rayman serisine başlamayı düşünürseniz 1995'de çıkan ilk oyunu atlamanızı tavsiye ederim. Çok yüksek ihtimalle sinir krizlerine girersiniz. Direkt reboot seriyle başlayabilirsiniz seriye. Origins ve Legends da zordur ama daha affedicidir. Bölümleri akıp geçtiğiniz zaman verdiği hissiyat Souls oyunlarındaki bossları kesercesine bir hissiyattır.

AcıBizimDostumuz

Torrent-Oyun.com
Oyun içinde nasıl fotoğraf çekebilirim? Print Screen tuşuna bastığımda sadece 1 fotoğraf çekebiliyorum painte ctrl v yapıyorum ama ben mesela atıyorum F6 tuşuna bassam ve her o tuşa bastığımda X klasörüne gitse o resimler olmaz mı? Yardım eder misiniz?

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Oyun içinde nasıl fotoğraf çekebilirim? Print Screen tuşuna bastığımda sadece 1 fotoğraf çekebiliyorum painte ctrl v yapıyorum ama ben mesela atıyorum F6 tuşuna bassam ve her o tuşa bastığımda X klasörüne gitse o resimler olmaz mı? Yardım eder misiniz?
Nvidia ekran kartı kullanıyorsan Nvidia Exprerience programıyla oyun içindeyken Alt+F1 ile ekran görüntüsü alabiliyorsun.Sanırım bu kombinasyonu R.-Alt (sağdaki)+Z ile Exprerience menüsünden değiştirebiliyorsun.Ayrıca o menüden nereye kaydolduğunu ve kaydolacağını da seçebiliyorsun.

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
Bunun için birçok alternatif program var, ShareX, Lightshot, Greenshot gibi programları deneyebilirsiniz. Ama bunlar dışında buradaki birçok kişi Nvidia'nın sağladığı Shadowplay'i kullanıyordur büyük ihtimalle. Sizin de nvidia ekran kartınız varsa @Transient Ghost hocamın dediği gibi Shadowplay kullanabilirsiniz. Yoksa yazdığım alternatif programları deneyebilirsiniz.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Sitenin kapalı olduğu günlerde Twitch'te ve Youtube'ta bu tarz yapımlarla ilgili ne muhabbetler döndü off, dram üstüne dram.Bu arada Potentia'yı anlayışla karşılarım ama Erzurum gerçekten duygu sömürüsü bir oyunmuş.

WARTH

Even in burning wounds, a mind strong as steel!
Napoleon Total War.png

Nizâm-ı Cedid Hat Piyadeleri​
20210327234146_1.jpg

Bu oyun aslında Mount&Blade serisinin Warband'dan Bannerlord'a geçişine benziyor. Arayüz, mekanikler, event bağlamları gibi bir çok şey ikinci oyundan çok farklı hissettirmekte.

Event çeşitliliği çok sığ. CKII'nin bütün DLC'li son sürümünden sonra buna geçince 5X hıza alıp günlerce bekleseniz bile event gelmiyor bazen. Gelen event'lar da genel itibariyle aynı amaca hizmet eden event'lar.

Arayüz ise tıpatıp Warband-Bannerlord ilişkisi üzerine kurulu. CK2'de eski bir arayüz vardı (oyunun kendisi de eski olduğu için). Ancak bulmak istediğiniz şeyi hemen bulabiliyordunuz. Tıpkı Warband gibi. Ancak CK3'de arayüz karmaşık bir hale getirilmiş. Gereksiz derecede karmaşık. Lüzumu yok yani.

Mekanikler kolaylaştırılmış demek doğru olmayacağı için ''değiştirilmiş'' demek daha uygun. Kimi mekanik kolaylaştırılmış iken, kimi mekanikler de oyunu daha komplike bir hale getirmiş. Stres barı ise bu yeniliklerden birisi. Eğer yönettiğiniz karakter adil ve dürüst birisi ise komplo ve suikast girişimlerine dahil olurken stres seviyesi yükselmeye başlıyor. Bununla başa çıkamazsanız sizin ölümüz bile olabilir. Aynı olay CK2'de de vardı fakat burada daha karışık bir halde.

Perk olayı inanılmaz saçma olmuş. Elder Scrolls mu oynuyoruz, Crusader Kings mi belli değil. Perkler de bildiğin RPG oyunlarından alışık olduğumuz perkler. %15 Tax Income, +%20 Disease Resistance gibi istatiksel şeyler. Elle tutulur yönleri yok.

Harita modern ama kullanışsız. Mouse imlecini bağlı olduğunuz dükalığın veya krallığın üstüne getirmediğiniz takdirde transparan bir biçimde renksiz görünüyor, hiçbir şey anlaşılmıyor. Bunun gibi bir sürü harita sorunu var. Ancak yeni harita dokuları ve şehir kaplamaları hoş gözüküyor. Yani harita olayı özünde iyi ama geliştirilmesi gereken bir sistem.

Savaş kısmında ise antlaşma ve savaş arayüzü çok güzel olmuş fakat savaşmak artık çok kolay. İkinci oyunda ilk başta hanedan ve vasal ordularını savaşa çağırıp her vilayette bulunan 50-100 askeri ana bir birleşme noktasında bir araya getirip ana orduyu oluşturduktan sonra (eğer imparatorluğunuzun sınırları çok genişse uzak eyaletlerden gelen ufak birliklerin düşman ordusu tarafından avlanması, ana orduya katılamaması falan gerçekçi şeylerdi) ordunun 3 farklı kanadına (flank) 3 farklı ordu komutanı atıyor, bunun ardından da her kanadın altında bulunan tümenlerin (sub-army) başına birer çavuş atıyordunuz. Artık sadece ''Raise Army'' butonuna tıklayıp bir adet komutan seçmeniz yeterli. Olmamış.

Uzun lafın kısası; 6-7 aylık bir zaman dilimi içinde gelecek olan yeni DLC'ler ve ücretsiz güncellemeler ile birlikte geliştirilecek, potansiyeli yüksek bir oyun CK3. Fakat şu an için satın almak pek de mantıklı değil. Bunun yerine o 5-6 aylık bekleyiş süresi içinde CK2 oynayıp öğrenmeniz daha mantıklı olacaktır. Hem zamanla oyunun fiyatı da düşecektir.
DLC fiyatları ise Paradox'dan beklemediğim kadar ucuz geldi bu arada.
20210313214630_1.jpg
20210313123930_1.jpg

20210313224418_1.jpg
The Elder Scrolls V Skyrim (2).png
20210324020353_1.jpg

Son mesajlar

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt