Oyun İçi Ekran Görüntüleriniz

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
ME: Shadow of War
Yaklaşık 4 saatte 15-20 tane boss kesmişimdir herhalde. :)
Lanet olası Apex'in yarı translate Türkçe yaması çalışmadı bir türlü.Neden çalışmadığıyla ilgili bir bilgin var mı dostum? @kafkef12

ISKA

Seviye 13
Lanet olası Apex'in yarı translate Türkçe yaması çalışmadı bir türlü.Neden çalışmadığıyla ilgili bir bilgin var mı dostum? @kafkef12
Bende de bir kere çalışmadı. Sonra nasıl yaptım hatırlamıyorum, Türkçe olmuştu. Steam sürümüydü, normal versiyon. D.e sürümü değildi. Ayarlarda dil seçme varsa oraları bir kurcala. Belki başka bir dil seçip sonra tekrar İngilizce ya da Türkçe seçince olabilir.

İlki iyiydi de bu oyunda o kadar baymıştım ki bitirmedim bile. İsmini görünce kusacağım geliyor o derece artık. Bir oyun öncekinin üstüne bu kadar yenilik koyup nasıl daha da sıkıcı olur en büyük örneklerinden..

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Bende de bir kere çalışmadı. Sonra nasıl yaptım hatırlamıyorum, Türkçe olmuştu. Steam sürümüydü, normal versiyon. D.e sürümü değildi. Ayarlarda dil seçme varsa oraları bir kurcala. Belki başka bir dil seçip sonra tekrar İngilizce ya da Türkçe seçince olabilir.
Fitgirl Repack olduğu için diğer dilleri indirmedim diye çalışmamış olabilir belki.Daha önce bir arkadaş daha çalışmadığını söylemişti.Zaten zar zor yükleyebildim oyunu, 6 kere DODI'yi yüklemeye çalışırken ya isdone hatası aldım ya da yarıda takıldı (her seferinde farklı çözümler uyguladım ama...).En sonunda pes edip Fitgirl'ü yükledim.O da bir kere isdone hatası verdi ama sonunda 5 saat'lik Fitgirl Repack yüklemesinden sonra oyunu oynayabildim.Şimdi Türkçe yaması için diğer dilleri de indirip yeniden bu çileye katlanamam valla.İnşallah dediğin gibi dil ayarından düzeltebilirim.Olmazsa arasahneleri Blogkaan'dan izlerim artık.İlgilendiğin için teşekkürler bu arada.

İlki iyiydi de bu oyunda o kadar baymıştım ki bitirmedim bile. İsmini görünce kusacağım geliyor o derece artık. Bir oyun öncekinin üstüne bu kadar yenilik koyup nasıl daha da sıkıcı olur en büyük örneklerinden..
Şuana kadar 4 saat oynamışım ama genel olarak sadece boss kesip kılıçları falan geliştiriyorum.Her boss'ta oyun daha zor hale gelir diye düşünürken aksine daha da kolaylaşmaya başlıyor.Dediğin gibi kısa zamanda birçok yenilik gördüm ama henüz oyunun hikayesine tam olarak girmedim.Boss'lar da sanırım hiç bitmiyorlar.O konuda ipin ucunu kaçırmışlar sanki.Kötü olan kısmını kısaca söyler misin dostum, hiç olmazsa kendimi buna hazırlamış olurum. :) Bu arada boss'ların da ne zaman bittiği hakkında bilgi verirsen sevinirim.

Fitgirl Repack olduğu için diğer dilleri indirmedim diye çalışmamış olabilir belki.Daha önce bir arkadaş daha çalışmadığını söylemişti.Zaten zar zor yükleyebildim oyunu, 6 kere DODI'yi yüklemeye çalışırken ya isdone hatası aldım ya da yarıda takıldı (her seferinde farklı çözümler uyguladım ama...).En sonunda pes edip Fitgirl'ü yükledim.O da bir kere isdone hatası verdi ama sonunda 5 saat'lik Fitgirl Repack yüklemesinden sonra oyunu oynayabildim.Şimdi Türkçe yaması için diğer dilleri de indirip yeniden bu çileye katlanamam valla.İnşallah dediğin gibi dil ayarından düzeltebilirim.Olmazsa arasahneleri Blogkaan'dan izlerim artık.İlgilendiğin için teşekkürler bu arada.

Şuana kadar 4 saat oynamışım ama genel olarak sadece boss kesip kılıçları falan geliştiriyorum.Her boss'ta oyun daha zor hale gelir diye düşünürken aksine daha da kolaylaşmaya başlıyor.Dediğin gibi kısa zamanda birçok yenilik gördüm ama henüz oyunun hikayesine tam olarak girmedim.Boss'lar da sanırım hiç bitmiyorlar.O konuda ipin ucunu kaçırmışlar sanki.Kötü olan kısmını kısaca söyler misin dostum, hiç olmazsa kendimi buna hazırlamış olurum. :) Bu arada boss'ların da ne zaman bittiği hakkında bilgi verirsen sevinirim.
Oyun sürekli boss spawn ediyor bildiğim kadarıyla.. Görevler çok sıkıcı açıkçası. Karşına çok fazla boss kafasında takılan uruk çıkıyor ve uzun uzun konuşuyorlar. Uruklar sana tuzak kurabiliyorlar. Mesela çatının tepesindesin. Etrafı inceliyorsun gizli gizli gitmek için. Bir anda daha önce öldürdüğün uruk gelip sana saldırmaya başlıyor. Şimdi teoride güzel bir yenilik gibi gözükebilir ama oynarken beni rahatsız etmişti. Etrafta çok fazla uruk var. Yani öyle böyle değil. Ok atanı ayrı mızrak atanı ayrı boss kafasında takılanı ayrı. Hele bir de en zorda falan oynarsan varya... Ayrıca bazı uruklara nasıl saldırman gerektiği meçhul. Mesela adama önden vuramıyorsun engelliyor. Ok işlemiyor. Üstüne atlayıp arkasında geçip vuruyorsun ama bir kaç kez aynı hareketi yapınca o harekete adapte oluyorlar. Bir daha da o hareketi yapamıyorsun o uruğa karşı( Bu da bir yenilik ama çok can sıkıcı mesela). Eee şimdi nasıl saldırmam gerekli? Herif hiçbir saldırı türünden hasar almıyor ki. Hele bir de en zorda oynarsan tek yiyorsun zaten. Yani oyunda bir çok dengesizlik var ki bunlardan en sorun olanı da düşman sayısı. Özellikle en zorda ok atan, mızrak atanlar resmen oyun zevkini baltalıyor.Benim oyundan baymamın sebebi de en zorda oynamam olabilir. Ama ilk oyunu daha çok sevmiştim kesinlikle.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Oyun sürekli boss spawn ediyor bildiğim kadarıyla.. Görevler çok sıkıcı açıkçası. Karşına çok fazla boss kafasında takılan uruk çıkıyor ve uzun uzun konuşuyorlar. Uruklar sana tuzak kurabiliyorlar. Mesela çatının tepesindesin. Etrafı inceliyorsun gizli gizli gitmek için. Bir anda daha önce öldürdüğün uruk gelip sana saldırmaya başlıyor. Şimdi teoride güzel bir yenilik gibi gözükebilir ama oynarken beni rahatsız etmişti. Etrafta çok fazla uruk var. Yani öyle böyle değil. Ok atanı ayrı mızrak atanı ayrı boss kafasında takılanı ayrı. Hele bir de en zorda falan oynarsan varya... Ayrıca bazı uruklara nasıl saldırman gerektiği meçhul. Mesela adama önden vuramıyorsun engelliyor. Ok işlemiyor. Üstüne atlayıp arkasında geçip vuruyorsun ama bir kaç kez aynı hareketi yapınca o harekete adapte oluyorlar. Bir daha da o hareketi yapamıyorsun o uruğa karşı( Bu da bir yenilik ama çok can sıkıcı mesela). Eee şimdi nasıl saldırmam gerekli? Herif hiçbir saldırı türünden hasar almıyor ki. Hele bir de en zorda oynarsan tek yiyorsun zaten. Yani oyunda bir çok dengesizlik var ki bunlardan en sorun olanı da düşman sayısı. Özellikle en zorda ok atan, mızrak atanlar resmen oyun zevkini baltalıyor.Benim oyundan baymamın sebebi de en zorda oynamam olabilir. Ama ilk oyunu daha çok sevmiştim kesinlikle.
Bir anda karşımıza çıkıp gizliliği bozması benim de canım sıktı.Çatıda şu boss'a şöyle saldırırım böyle saldırırım derken başka bir boss çıkıp bütün motivasyonu alt üst edebiliyor gerçekten.Adapte oluyor, vuramıyorsunu ben bugün yaklaşık 10-15 boss'tan sonra görmeye başladım (sürekli boss diyorum da bazılarına boss demek için bin şahit gerek).Bu aslında güzel bir yenilik.Sanırım nemesis sisteminin bir parçası oluyor.Ben öyle olduğu zaman uzun sopa kullanmaya başlıyorum.Gerçi çoklu dövüşlerde sürekli kullanıyorum da bekleme süresi olduğu için kombo yapılmıyor onunla.O uzun sopayı da farenin sol tuşuna basılı tutarak tek seferlik dönme hareketi ile vurmuş oluyorsun.
Bu hareketten sonra küçük düşmanlar dere düşüp sersemliyor.Tabi yine boss'lara önden işlemiyor ama düşmanın bir vuruşundan space ile kaçtıktan sonra artık arkadan vurabiliyorsun.En kötü ihtimalle ok ile varil gibi olan şeyleri patlatabiliyorsun veya hayvanları serbest bırakıp saldırtabiliyorsun.Muhhtemelen bunları rahat rahat yapamamana sebep olan şey, seçtiğin zorluktu.

Dediğin gibi düşman sayısı oyundaki bir dengesizliğe örnektir.Bi' ara küçük bir kalabalığa dalıp 2 dk'da hallederim diyip 15 dk. falan sürekli aynı hareketlerle düşman öldürmüşlüğüm var.5 kişiyi öldürüyorum tam bitecek bi' 5 tanesi daha geliyor, o da tam bitecek bi' 5 tanesi daha geliyor.En sonunda pes edip o ortamdan kaçtım.Bu arada oyunda kaçmak çok kolay.Ne okçular ne de başka biri sizi yakalayamıyor.Hele bir de farenin tekerleğiyle hızlandırınca daha hızlı oluyor.Oyunda güzel yetenekler var ama sanki oyuncuyu level atlamaya zorluyor gibi.Gerçi daha hikayeye tam olarak başlamadım ama oyunun eleştirildiği bir kısım da buydu sanırım.Özellikle bazı şeylerin para ile satılması mevzusu oyunun en büyük eksilerindendi (microtransaction mevzusu).

Son düzenleme:
Bir anda karşımıza çıkıp gizliliği bozması benim de canım sıktı.Çatıda şu boss'a şöyle saldırırım böyle saldırırım derken başka bir boss çıkıp bütün motivasyonu alt üst edebiliyor gerçekten.Adapte oluyor, vuramıyorsunu ben bugün yaklaşık 10-15 boss'tan sonra görmeye başladım (sürekli boss diyorum da bazılarına boss demek için bin şahit gerek).Bu aslında güzel bir yenilik.Sanırım nemesis sisteminin bir parçası oluyor.Ben öyle olduğu zaman uzun sopa kullanmaya başlıyorum.Gerçi çoklu dövüşlerde sürekli kullanıyorum da bekleme süresi olduğu için kombo yapılmıyor onunla.O uzun sopayı da farenin sol tuşuna basılı tutarak tek seferlik dönme hareketi ile vurmuş oluyorsun.
Bu hareketten sonra küçük düşmanlar dere düşüp sersemliyor.Tabi yine boss'lara önden işlemiyor ama duşmanın bir vuruşundan space ile kaçtıktan sonra artık arkadan vurabiliyorsun.En kötü ihtimalle ok ile varil gibi olan şeyleri patlatabiliyorsun veya hayvanları serbest bırakıp saldırtabiliyorsun.Muhhtemelen bunları rahat rahat yapamamana sebep olan şey, seçtiğin zorluktu.

Dediğin gibi düşman sayısı oyundaki bir dengesizliğe örnektir.Bi' ara küçük bir kalabalığa dalıp 2 dk'da hallederim diyip 15 dk. falan sürekli aynı hareketlerle düşman öldürmüşlüğüm var.5 kişiyi öldürüyorum tam bitecek bi' 5 tanesi daha geliyor, o da tam bitecek bi' 5 tanesi daha geliyor.En sonunda pes edip o ortamdan kaçtım.Bu arada oyunda kaçmak çok kolay.Ne okçular ne de başka biri sizi yakalayamıyor.Hele bir de farenin tekerleğiyle hızlandırınca daha hızlı oluyor.Oyunda güzel yetenekler var ama sanki oyuncuyu level atlamaya zorluyor gibi.Gerçi daha hikayeye tama olarak başlamadım ama oyunun eleştirildiği bir kısım da buydu sanırım.Özellikle bazı şeylerin para ile satılması mevzusu oyunun en büyük eksilerindendi (microtransaction mevzusu).
Valla her yerde hayvan ya da varil olmadığı için bir yerde kitleniyordum artık. O dediğin hareket doğru hasar vuruyor ama fazla yavaş ve beklerken onlarca ok ya da mızrak üstüne geliyor ve oyunun zorluk seviyesi de yüksekse zaten iki ok yiyince yerdesin.. Ben baktım olmuyor en son ejderha çağırabildiğimiz yeteneği alıp o şekilde ejderhayla alayını temizledim. :D

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Oyun şaşılacak derece iyi arkadaşlar.Oyunun kullanılabilir yetenek sisteminden tutun, ordu sistemine kadar çok çeşitli bir yapısı var.Özellikle yeteneklerin her zaman ve birden fazla kullanılıyor olması oynanışı haddinden fazla çeşitlendiriyor.Yetenkleri açmak için skill puanı almak gerekiyor.Sırf yetenek puanı almak için bile yeteneklerin sınandığı Celebriöbor görevleri var (şu yetenekle şunları yap gibisinden).Burda can sıkan tel şey, yetenk puanların çok olsa bile hikayede ilerlemen gerektiği.Aynı şekilde ordu sistemi de çok iyi tasarlanmış.Ama bunda da ne kadar komutan öldürürsen öldür hikayede ilerlemedikçe bir anlamı olmuyor (puan ve envanter haricinde).Bugün geldiğim yerde (aşağıdaki ss'ler biraz geriden geliyor) komutanlara hükmedip emrimiz altına alabiliyoruz.Yani şimdiye kadar 30-40 tane komutanı boşuna kesmişim. :) Kesmek yerine orduya alsaydım çok daha iyi olurdu.Oyundaki birçok şey bu şekilde hikayede ilerlemedikçe anlamsızlaşıyor.Örneğin Karagor'lara devlere ve orklara hükmetmek için de belli bir görev dizisini yapmak gerekiyor.Orklara hükmedip geçici olarak askerin yapabilyorsun ama komutanlar gibi orduna katamoyorsun.Bu arada orduna kattığın komutana başka bir komutanı öldürmesi için görevlendirip öldürübilmesi için yardımcı da olabiliyorsun.Bu şekilde leveli yükselip kale kuşatmasında güçlü hale geliyorsun.Henüz kale kuşatmasına başlamadım, inşallah @ZireaeL_ ve @PolatınSuçuNe'nin dediği gibi oyun orda bozulmaz. :) Bu arada dün 17 saat oynamışım dedim ama yanlış görmüşüm, 10 saat 17 dk'ymış.Şuan ise oyunun 14. saatindeyim.Oyun acayip sarıyor.Oynarken bir tek karar verme (RPG) öğesi eksik diyordum ama şu haliyle bile çok iyi bence.Karar verme de olsaymış Witcher 3 gibi olabilirmiş.Hikayesi fena değil.

Türkçe yamanın berbat olduğu anlar.

[/hr]

Son düzenleme:

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt