Torrent-Oyun | OYUN DEĞERLENDİRME ve PUANLAMA KONUSU (SABİT)

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

tunahan43

Torrent-Oyun.com
Skyrim Dawnguard

Çok güzel dlcydi sırf serana için bile oynabilirim .bug fazla olmadığı içinde çok zevk alarak bitirdim
10/10
Skyrim dragonborn

Buglar yüzünden baya sinir ola ola bitirdim .ve Dawnguarda göre bu sinir olma zevkimide baltaladı .yinede iyi bir tecrübeydi
7/10

tunahan43

Torrent-Oyun.com
Mars:War Logs

2.Focus Home yapımı oyunu bitirmem oldu.Cok diyalog içeriyordu buda arada sıkılmama neden oldu ama gameplayini sevdiğim için bitirdim .focus şu oyunlara Türkçe altyazı eklese hepsini oynarım mesela the Technomancer oyununda bir şey anlamadığım için silmiştim onunda yaması olsa devam ederdim ah ah .

7/10

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Mafia 3' e iyi puan vermişin hocam, oynamaya değer mi sence?
Yan görev yapmaktan sıkılmıyorsan (bazı görevleri yan görev gibi), arabayla git gelli açık dünya oyunlarını seviyorsan, yapay zeka aşırı aptal olmadığı sürece çok takılmıyorsan, oyunu bir Mafia oyunu gibi görmeyeceksen sırf hikayesi ve güzel oynanışı için oynanabilir bir oyun.Oyunun tek sıkıntı yanı Mass Effect'teki gibi görev dizaynı.Çok basit bir örnek vereyim; oyunda rastgele denk gelip bastığım bir mekanı daha sonra ana görev ile tekrar basmıştım.Yani aslında yan görev olacak şeyi ana görev olarak tekrar oynamıştım.Böyle birkaç tane tekrarlayan görev var ama oyunun iyi kısmı da güzel oynanış ve hikayesi.

Hikayesi daha çok ara sahnelerde etki yaratıyor çünkü dediğim gibi görev tasarımı yüzünden görevlerde eski oyunlardaki gibi bir etkileyiciliği pek yok.Tabi bu demek değil ki her görevi tırt, sırf hikaye ilerlesin diye ana görev yapmışlar.Demek istediğim görevler ne Mafia 2'deki gibi, ne de 1'deki gibi her daim bir heyecanı olmayabiliyor.Bazı görevlerde ruh eksikliği varken, bazılarında yan görev ciddiyetsizliği var.Arada hareketli ve heyecanlı görevler de var.Örneğin oyunun başı ve sonu buna en net örnektir (en başı değil yalnız).Lincon Clay ile John Donovan arasındaki ilişki oyunun hikayesine ciddi bir katkı yapıyor.Oyunda mafia dizilerinden aşina olduğumuz bölgeleri paylaştığımız sefirlik (masa) olayı da mevcut.Oraları çok hatırlamıyorum ama hatırladığım kadarıyla onlara iş yapıyorsun, sonra onlardan para vs. geliyor.Vito haricindekiler pek akılda kalıcı değil ama yine de çekilmez de değiller bence.Görevlerinin kalitesi tartışılır tabi.

Uzun lafın kısası ben oyuna yazının başında saydığım nedenlerden dolayı beğenip 8,3 puan verdim.Hatta oyunu hatırlamak için videosuna açıp baktığımda tekrardan oynayasım geldi. :)
Öncelikle bir oyunu oynayabilmem için ya oynanışının iyi olması gerekiyor ya da oynanışı yoksa veya kötüyse hikayesinin iyi olması gerekiyor (en az 6'lık).Oynanan süre de puanlamada etkili oluyor.Uzun oyunlar minimum 7'lik etki yaratmalı.

- 5'lik bir oyun bana göre ''çok şükür yaşıyorum'' dedirtir. :)
- 6'lık bir oyun ''eh işte, daha iyi olabilirdi, oynamasaydım da olurdu'' dedirtir.
- 7'lik bir oyun ''iyi, güzel'' dedirtir.
- 8'lik bir oyun ''süper olmasa da gayet iyi bir oyun, herkes denemeli'' dedirtir.
- 9'luk bir oyun ''süper bir oyun, oynamayan bin pişman'' dedirtir.
- 10'luk bir oyun ''mükemmel, kusursuz bir oyun, böyle bir oyun yok'' dedirtir (gerçekten de yok! :D ).

Küsuratı da işte bir üst puana ne kadar yakın olduğunu simgeliyor.Tabi biraz mübalağa yapıyorum ama hemen hemen bu duygular ile puanlama yapıyorum kendi açımdan.Ha bu arada her oyuna aynı gözle bakmıyorum.Örneğin bir açık dünya oyununa başka, bir gizlilik oyununa başka, bir hızlı FPS shooter oyununa başka, bir hack and slash oyununa başka, bir indie oyununa başka gözle bakıp öyle puanlıyorum.Yani bir gizlilik oyununa 9 verdim diye o oyunun puanını bir hack and slash oyunuyla karşılaştırmam.Gidip başka bir gizlilik oyunu ile karşılaştırırım.

Yan görev yapmaktan sıkılmıyorsan (bazı görevleri yan görev gibi), arabayla git gelli açık dünya oyunlarını seviyorsan, yapay zeka aşırı aptal olmadığı sürece çok takılmıyorsan, oyunu bir Mafia oyunu gibi görmeyeceksen sırf hikayesi ve güzel oynanışı için oynanabilir bir oyun.Oyunun tek sıkıntı yanı Mass Effect'teki gibi görev dizaynı.Çok basit bir örnek vereyim; oyunda rastgele denk gelip bastığım bir mekanı daha sonra ana görev ile tekrar basmıştım.Yani aslında yan görev olacak şeyi ana görev olarak tekrar oynamıştım.Böyle birkaç tane tekrarlayan görev var ama oyunun iyi kısmı da güzel oynanış ve hikayesi.

Hikayesi daha çok ara sahnelerde etki yaratıyor çünkü dediğim gibi görev tasarımı yüzünden görevlerde eski oyunlardaki gibi bir etkileyiciliği pek yok.Tabi bu demek değil ki her görevi tırt, sırf hikaye ilerlesin diye ana görev yapmışlar.Demek istediğim görevler ne Mafia 2'deki gibi, ne de 1'deki gibi her daim bir heyecanı olmayabiliyor.Bazı görevlerde ruh eksikliği varken, bazılarında yan görev ciddiyetsizliği var.Arada hareketli ve heyecanlı görevler de var.Örneğin oyunun başı ve sonu buna en net örnektir (en başı değil yalnız).Lincon Clay ile John Donovan arasındaki ilişki oyunun hikayesine ciddi bir katkı yapıyor.Oyunda mafia dizilerinden aşina olduğumuz bölgeleri paylaştığımız sefirlik (masa) olayı da mevcut.Oraları çok hatırlamıyorum ama hatırladığım kadarıyla onlara iş yapıyorsun, sonra onlardan para vs. geliyor.Vito haricindekiler pek akılda kalıcı değil ama yine de çekilmez de değiller bence.Görevlerinin kalitesi tartışılır tabi.

Uzun lafın kısası ben oyuna yazının başında saydığım nedenlerden dolayı beğenip 8,3 puan verdim.Hatta oyunu hatırlamak için videosuna açıp baktığımda tekrardan oynayasım geldi. :)
Öncelikle bir oyunu oynayabilmem için ya oynanışının iyi olması gerekiyor ya da oynanışı yoksa veya kötüyse hikayesinin iyi olması gerekiyor (en az 6'lık).Oynanan süre de puanlamada etkili oluyor.Uzun oyunlar minimum 7'lik etki yaratmalı.

- 5'lik bir oyun bana göre ''çok şükür yaşıyorum'' dedirtir. :)
- 6'lık bir oyun ''eh işte, daha iyi olabilirdi, oynamasaydım da olurdu'' dedirtir.
- 7'lik bir oyun ''iyi, güzel'' dedirtir.
- 8'lik bir oyun ''süper olmasa da gayet iyi bir oyun, herkes denemeli'' dedirtir.
- 9'luk bir oyun ''süper bir oyun, oynamayan bin pişman'' dedirtir.
- 10'luk bir oyun ''mükemmel, kusursuz bir oyun, böyle bir oyun yok'' dedirtir (gerçekten de yok! :D ).

Küsuratı da işte bir üst puana ne kadar yakın olduğunu simgeliyor.Tabi biraz mübalağa yapıyorum ama hemen hemen bu duygular ile puanlama yapıyorum kendi açımdan.Ha bu arada her oyuna aynı gözle bakmıyorum.Örneğin bir açık dünya oyununa başka, bir gizlilik oyununa başka, bir hızlı FPS shooter oyununa başka, bir hack and slash oyununa başka, bir indie oyununa başka gözle bakıp öyle puanlıyorum.Yani bir gizlilik oyununa 9 verdim diye o oyunun puanını bir hack and slash oyunuyla karşılaştırmam.Gidip başka bir gizlilik oyunu ile karşılaştırırım.
Yan görevlere alışığız sıkıntı yok :D Oyun zevklerimiz seninle yakın hocam o yüzden bende severim diye düşünüyorum.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Yan görevlere alışığız sıkıntı yok :D Oyun zevklerimiz seninle yakın hocam o yüzden bende severim diye düşünüyorum.
Umarım severek oynarsın dostum.Beklentini düşük tutup oyunun hikayesinden zevk almak için sonuna kadar oynaman gerekiyor.Hikayesi anca böyle güzel oluyor anlamında değil bu arada.Bazı görevlerin kalitesi düşük olduğu için beklentini düşük tutumalısın.Aksiyonu gayet yeterli bir oyun zaten.Sıkıldığın yerde de dümdüz ana görevlerden yardırırsın.

lwerqsnnq7

My Love PC Games
Land of War: The Beginning
-Kısaca özet geçmek gerekirsem arkadaşlar oyunun pek bir artı yanı yok. Optimizasyon aşırı kötü. Düşük ayarlarda bile oyun kasabilir. Sistemim orta bir sistem ve ona göre yazıyorum. Seslendirmeler çok kötü. Hiç savaş havası vermiyor. Sokakta normal iki insan konuşur gibi seslendirme yapmışlar. Vuruş hissine gelecek olursak eğer ne iyi ne kötü. Kurmalı tüfeklerin vuruş hissi güzel. Sabit ağır makinalıların vuruş hissi hiç güzel değil. Ben dünya savaşı oyunlarını çok severim ve ne olursa olsun indirir sonuna kadar oynarım. Bu oyunu inanın yarım saat oynadım ve direk sildim; lakin üstünde dururlarsa oyunun, oyun çok daha iyi bir yerlere gelebilir. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
opera_aMlClvx29d.png

Dishonored:
Yıllar sonra Dunwall'ın karanlık ve kirli atmosferine dönmek çok güzel bir his. Death of the Outsider oynamadan önce hafıza tazelemek için girdiğim Dishonored yine memnun etti. Oynanışıyla, atmosferiyle, bölüm tasarımları ve arka plan hikayesiyle sizi oyunda tutuyor. Oynanışta birçok güç verip yapay zekayı oyuncağınız yapmak eğlenceli ama çok da kolay. Yapay zeka gizliliği destekleyecek kadar iyi değil. Sizi ararken yüksekten düşen NPC'ler, devamlı aynı yerde adam bayıltabilmek vb. şeyler gizliliği sıkıcılaştırıyor.

Dunwall'ın atmosferi diğer oyunlarda maalesef yok. Her bölümdeki çeşitli atmosferler sizi oyunda tutuyor. Sanat tasarımın da harika olması atmosfere çok güzel katkı yapıyor. Bölüm tasarımları zamanındaki oyunlara göre oldukça iyi. Her bölümün size çeşitlilik sunması gideceğiniz birkaç yolunuzun olması tekrar oynanabilirliği yükseltiyor. Bölüm tasarımları güçlerinize özel olarak yapıldığı için her oynayışınızda farklı şeyler fark etmeniz mümkün.

Oyunun hikayesi en zayıf olduğu kısım tam olarak kötü değil ama diğer elementlerin kalitesi yüksek olunca hikayeden de iyi bir şey bekleniyor. Maalesef hikayenin yazımı arka plandaki yazım kadar iyi değil diyaloglar bazı zamanlar saçmalıyor. Ayrıca finalin etkileyiciliği çok az. Final bölümü sadece hikaye olarak değil bölüm tasarımı olarak da çok zayıf dümdüz ilerlediğiniz bir yapıya sahip diğer bölümlerin aksine. Hikaye hakkında en sevdiğim şey yan karakterler. Corvo'yu da seviyorum ama sessiz bir karakter olduğu için pek bir şey ifade etmiyor ama yan karakterler oldukça ilgi çekici. Samuel'in teknedeki konuşmaları, Granny Rags ve Slackjaw'ın ilişkisi ve diğer yan karakter ana hikayeden daha güzel şeyler sunuyor.

Dishonored 2:
İlk oyunun devamı olan Dishonored 2 çoğu yönüyle ilk oyunun üzerine çıkıyor. Artık yapay zeka daha zeki, gizlilik çok daha eğlenceli oluyor. Bölüm tasarımları nirvanaya ulaşmış durumda, son 10 yılın en iyi bölümlerden birkaçına sahip. Bölümlerdeki detaylar çok fazla evren hakkında çok güzel şeyler sunuyor. NPC'lerin konuşmaları, şarkılarla dans etmeleri canlı bir dünya oluşturuyor. Tekrar oynanabilirlik, oynanabilecek 2 karakter olması ve New Game+, Mission+ gibi şeylerle uçup gidiyor. Keşke ilk oyundaki dinamik bölüm atmosferleri de olsaydı. Yüksek/Düşük Kaos'a göre bölümlerin farklı gözükmesi ilk oyunda iki kere oynadığınızda güzel bir hissiyat veriyordu.

Oyunun hikayesi ilk oyunla aynı ama daha kötü. Karakterler ilginç değil buna yan karakterler de dahil. Hikaye o kadar hızlı ilerliyor ki bittiğinde bu muydu diyor insan. İlk oyunun aksine hem Corvo'nun hem de Emily'nin sesi var, normalde bunu ilk öğrendiğimde oldukça sevinmiştim ama oyunda o kadar fazla konuşuyorlar ki artık gına geliyor. Ses aktörlerine kesinlikle lafım yok güzel yapmışlar işlerini ama yazarlar devamlı diyalog sıkıştırmış. Karakter gelişimi de hiç yok oyun olduğunu da yansıtmıyor oyun başında neysek sonda da oyuz.

Optimizasyon ilk çıkışındaki kadar berbat olmasa da hâlâ kötü.

Dishonored Death Of The Outsider:
Bağımsız DLC olan Death of the Outsider E3'de ilk defa duyurulduğunda oldukça heyecanlanmıştım. Oyunun evrenindeki en güçlü varlığı öldürmek, vay be demiştim. Üstüne serideki en sevdiğim karakter Daud geri dönüyordu. Ama oyunu oynadığımda ise tatmin olmadım.

Bölüm tasarımları Arkane'den beklenmeyecek düzeyde zayıf. Toplam 5 bölüm var ve sadece 3. bölüm iyiydi. Final bölümü aşırı kötüydü. 4. bölüm ise 2. oyundaki bir bölümün küçülmüş haliydi geri kalan bölümler ise ortalamaydı. Eğer dümdüz hikaye giderseniz 4 saatte bitebilecek bir oyun ama neyse ki yan görevler eklemişler. Oyunun ömrünü uzatmış ayrıca bazı yan görevler gizlilik oynayanlar için zorlayıcı olmuş güzel bir his veriyor. Uzatmış derken de iki katına çıkaracak kadar uzatmıyor ben oyunu tüm yan görevlerle beraber 6 saatte bitirdim.

Sadece 3 tane özel gücümüz var ve önceki oyunların aksine geliştirmeler yok. En azından önceki oyunlardan 1-2 tane özellik ekleselerdi. Tekrar oynanabilirlik az özellik olduğundan çok yok. Tekrar oynayacaksanız sadece 3. bölümü oynarsınız diğer bölümlerde pek ifade etmiyor.

Hikayeye gelirsek, ilk olarak Daud karakterinin oyunda olma sebebi neydi? Sırf fan service için eklemişler iyi kullanamamışlar. Hikayenin finali çok sönüktü. Güya evrendeki en güçlü varlığı öldürmeye gidiyoruz. Ne bir heyecan var ne de bir merak. Ana karakterimiz Billie Lurk fena değildi birazcık karakter gelişimi vardı en azından.

Optimizasyon 2. oyuna göre daha iyi.

Son olarak kısaca ilk oyunun DLC'lerinden bahsedeceğim.
opera_wW6kg6UhUk.png

DLC'ler benim için serideki en iyi hikayeye ve ana karaktere sahip. Bölümler ilk oyun gibi iyi sadece DLC olduklarından birazcık küçük. Yeni 2 tane güç ve 3 tane de eski güçlerin farklılaştırılmış halleri var. Karakterimizin sesi var ve serideki en yazıma sahip. Seslendirme çok iyi Daud sanki içinize konuşuyor gibi. Bölümlerin atmosferi güzel. Ayrıca oyunun evrenini de genişleten güzel ögeler var. Tekrar oynanabilirlik bölümler küçük olduğundan ilk oyun kadar iyi değil ama eksik de değil.

Not: Eğer Dishonored serisine başlamayı düşünüyorsanız kesinlikle DLC’leri de oynayın 2. oyundan daha fazla zevk alırsınız. Ayrıca Death of the Outsider’da DLC’lerin devamı oluyor.

Son düzenleme:

ISKA

Seviye 13
Castlevania Lords Of Shadow 2:
Hayal kırıklığı oldu maalesef, ilk oyun ve hatta ara oyun bile daha iyiydi bence.

Hotline Miami:
Güzel ve farklı bir deneyim oldu. İzometrik pek oyun oynamadım ama bu oyunda kolayca alıştım. Tek kusurları bence hikâye ve kamera kontrolü. Kamera yüzünden çok öldüm :D

Need for Speed: Underground 2:
Çıktığı yılda bitirmiştim ve 17 sene sonra tekrar oynayıp bitirince şunu farkettim. Zamanında en kötü grafiklerle oynamışız :D En yüksek ayarlarda oyunu oynayınca inanamadım. Vay, bu oyunun böyle görsellikleri mi varmış dedim gerçekten fakat bir süre sonra maalesef sıktı. Daha doğrusu peşpeşe yarış yapınca biraz baydı. Oynayacaklar varsa araya zaman koyarak oynayın derim. En azından günde 2-3 saat falan. Ben 3 günde oyunu bitirdim.

Hollow Knight:
Mükemmeldi. Zorluğuyla yer yer çileden çıkartsa da çok sevdim bu oyunu. 2. oyunu merakla bekliyorum.

Hotline Miami 2: Wrong Number:
İlk oyunun üzerine neredeyse hiçbir şey koymamışlar ve oyun daha kolay hâle gelmiş ya da ben ilk oyunu bitirip 1 ay sonra sonra 2. oyunu da oynayınca bana kolay geldi, bilemiyorum. İlk oyuna göre biraz daha uzun sürdü ama 1-2 chapter hariç hiç zorlanmadım.

Super Mario 3D World:
Wii U sürümü nasıldır bilmiyorum, Switch'te emulatör ile bitirdim. Klasik bildiğimiz Mario'nun 3d hâli. Güzel olmuş, keyifle oynadım yalnız bir bölüm var ki o da deli etti beni :D Farkettim ki bu aralar çok fazla zor oyunlara bulaşmışım. Bundan sonra daha sakin ve sinir etmeyen oyunlara yöneleceğim :)
Adsız.jpg

Son düzenleme:

tunahan43

Torrent-Oyun.com
Borderlands 3

Efsane bir oyun daha bitti seviyorum bu seriyi ya Steam sağolsun bedava sağladı ilk defa süreli paylaştığı oyunu zevk ala ala bitirdim daha önceki oyunları ya bende olan oyunlardi yada ilgimi çekmeyen oyunlardi bir Marvel Avengers oyununu indirmeyi düşündüm ama hem kötü yorumların çok olması hem çok büyük boyutlu olması yüzünden indirmemistim . Borderlands 3 oyunun boyutunda çok ama değdi valla.3 günün zaten 15 saati oyunu indirmekle geçti 1 gün kalada bitirdim. Umarım ilgimi çeken oyunları vermeye devam eder Steam .Oyun coop odaklı baştan sona aksiyon oyunu seni sınırlamayan bu tarz aksiyon dur duraksizın aksiyon oyunlarına bayılırım zaten bu tarz olupta sarmayan sadece doom eternal vardı 2 kere denedim sarmadı.
oyunda sevmediğim şeylerin başında oyunun ortalarında 2.oyunun benimde onunla bitirdiğim mayanın ölümü oyunun sonlarında ise 1.oyunun oynadig karakteri lilitynin ölmesi baya koydu açıkçası .hele hele mayanın ölü çok saçmaydı . oynadığımız karakterleri pek sevemedim ama Amara iyiydi zaten bu seride favori sınıfım siren diğer .oyun çok hızlı olduğu için arada zorladı coopda oynamadıgim için zorladı belki en az 2 kişi ile oynansa daha kolay oyun olur.final bossları beğenmedim baştan sona sizleri sinir etmek için tasarlanmış bosslar
umarım ilerde 2k dlcleri sürümleri 260 TL yerine 100 TL altına getirirse hikaye dlclerinide bitirebilirim
Puanım:9/10

Son düzenleme:

tunahan43

Torrent-Oyun.com
Crysis Remastered 1

İçimde ukte kalan bir oyundu bitirmediğim warheadla beraber iki oyun diye orjinal alıyorsun başka sorunlar çıkıyor korsan alıyorsun aynı. Patch ile vs uğraşmak gerekiyor ama ben uğraşmadım sonunda remastered Steama gelince yakın zamanda aldım ve bitirdim tek kelimeyle efsaneydi .benim favorim 2ydi ama 1.oyununda ondan farkı yoktu.Uzayli bölümleri her türlü şeyi yaşattı bana .yer yer korktum yer yer şaşırdım yer yer sinir oldum bu arada normalde bitirdim ve baya zorladı .diğer zorlukları deneseydim zaten bitiremezdim sanırım steamdaki yorumlarda son boss çok zor deyince tirsmıştim gecemem diye ama sanırım arkadaş delta zorluğunda denedi .dublaj konusuna gelecek olursam Crysis bence oyunlarda yapılmış en iyi dublaja sahip uchartede iyi diyorlar ama bana iyi gelmedi pek . Crysisin normal ingilizcesi nasıl bilmiyorum Türkçe dublajı gerçekten efsaneydi .sadece ağız hareketleri uymuyordu onuda sorun etmedim .2. ve 3.oyunlarda öyleymiydi hatırlamıyorum çok önceden bitirmiştim onları ama oyun hakkında tek eksi diyebileceğim şey bölüm bitince yeni bölümün resmini koyup yükleme ekranı gelmesi bu biraz zevki öldürüyor açıkcası .2.oyun ve 3.oyun steama gelince alabilirim onlara remastered gerekli olduğunu düşünmüyorum zaten sorunları yok ama yinede ucuz fiyattan gelebilir .epicde olduklarını biliyorum ama epic tercih etmiyorum linç etmeyin .

Puanım 10/10

RUBENム

war. war never changes.
60 saatte ve hard zorlukta Yakuza 5'i bitirdim. Ana hikaye dışında tüm substoryleri ve "Amon fight"ları tamamladım bu süre içerisinde. LaD ve 0'dan sonra içerik olarak en dolu Yakuza oyunu kendisiymiş. Kendimce oyunun artı ve eksi yönlerinde bahsedeceğim.
20211021050601_1.jpg

+Hikaye. Yani her Yakuza oyunundan sonra bundan bahsetmek klişe oldu artık. Yakuza 3 hikaye konusunda kısmen kötüydü fakat diğer oyunlar hep belli bir standarttaydı. Yakuza 5 de bu standartta bir oyun.

+Farklı şehirler. Serinin önceki oyunlarda Kamurocho ağırlıklı gidiyordu hikaye. Yakuza 5'de ise Nagasugai, Tsukimino, Kineicho ve Sotenbori ağırlıklı olarak oynuyoruz. Özellikle Tsukimino ve Nagasugai'nin havasını beğendim.

+Oynanabilir 5 ana karakter. Serinin baş kahramanı Kiryu'ya ek olarak Haruka, Akiyama, Saejima ve Shinada'yla oynuyoruz. Hepsinin ayrı bir hikayesi var. Hepsine birebir tanık oluyoruz. Fakat Akiyama'nın kısımları sönük kalmış.

+Akiyama dışındaki her karakterin kendi "side mission" sistemi var substorylerden bağımsız olarak. Kiryu'nun taksicilik görevleri, Haruka'nın idol görevleri, Saejima'nın avcılık görevleri ve Shinada'nın beyzbol görevleri. Kiryu'nun ve Haruka'nın görevleri bayağı zevkliydi, saatler harcadım. Saejima'nın görevleri ise The Long Dark'ı anımsattı biraz.

+ Yan görevler ve minigameler. Bunlar da yine serinin adına yakışacak kalitedeler ve oldukça eğlenceliler. Kar topu savaşı bile yapabiliyorsunuz. Oyundan minigame fışkırıyor diyebiliriz.
- Grafikler. Yakuza oyunlarını grafikleri için oynamadığımdan dolayı pek sorun etmiyorum şahsen. Fakat grafik takıntısı olanlar için pek doğru bir seçim değil Yakuza 5.

- Boss savaşları. Yukarıda hard zorlukta bitirdiğimi söylemiştim oyunu. Ve bütün boss savaşlarını zorlanmadan oynadım. Ki diğer oyunları kolayda oynamama rağmen bazı bosslarda zorlanıyordum. Yani akılda kalan, zorlayıcı (Amon kardeşler hariç) bir boss savaşı yok oyunda. Özellikle final boss'u olmasa da olurmuş.

-Türkçe değil.

Hikaye, yan görev ve mini oyunlar serinin adına yakışacak kalitedeler. Bunlara ek olarak side mission sistemi de eklenmiş oyuna. Taksicilik, idol, avcılık ve beyzbol görevlerinde keyifli dakikalar geçirebiliyorsunuz. Dolayısıyla içerik olarak dopdolu bir oyun olmuş Yakuza 5. LaD'dan sonra en uzun oynadığım Yakuza oyunu oldu.

Fakat oyunun Türkçe desteğinin olmaması, Akiyama'nın diğer karakterlere nazaran sönük kalması ve side story'sinin olmaması, final boss'unun ve diğer bossların serinin adına yakışmayacak kalitede olmaları Yakuza 5'in eksi noktaları.

Puanım bu yüzden 8.5

A Plague Tale Innocence

Oyun genel manada gerçekten çok iyi. Daha önce 2 kez oynamaya başlayıp sonrasında bilgisayarıma format atma durumundan dolayı yarıda kalan oyunu bu kez 3 günde bitirme fırsatı buldum. Oyun ortalama 7-8 saatlik bir oynama süresi sunuyor.​

Oyunun giriş kısmı size gizemin dibini yaşatıyor. Zaten konusu itibariyle farklı bir konuyu ele alıp işliyor. Sakin bir durum yaşanırken bir den sizi kaosun içine bırakıyor. O andan itibaren de hayatta kalmak için gizlenerek mücadele veriyorsun. Oyunda yeri geliyor Splinter Cell gibi gizlilik içerisinde hareket ediyor, yeri geliyor Tom Raider gibi bulmaca çözdürüyorsun. Bazen de en baba Bossları alt eder gibi düşmanlarla savaşıyorsun. Çok defa ölüp çıldıracak duruma geliyor ama yine de pes etmek istemiyorsun. Konusu o kadar güzel ve o kadar iyi işlenmiş ki tıpkı bir film edasıyla acaba bir sonraki bölüm ne olacak diye merak içinde oyunu oynuyorsun.​

Zaten oyunun puanları çok yüksek olduğundan fazla söze gerek olmadığını düşünüyorum. Yine de artıları ve eksileri yazarsam da​

Artıları +++++

+ Oyunun konusu çok ilgi çekici. Hikaye ve karakter derinliğine önem verilmiş.
+ Atmosfer olarak olayların yaşandığı dönemi yani dönemin tarihi çok iyi yansıtmışlar.
+ Oyun Harika bir görüntü kalitesine sahip (Görseli en iyi olan oyuna bile taş çıkartır)
+ Işıklandırmalar ve gölgelendirmeler muazzam
+ Kasvetli ve bir o kadar da karanlık dünyayı iyi yansıtmışlar ( O ölülerle dolu savaş meydanının atmosferi çok etkileyiciydi)
+ Bölümlerde ilerledikçe Karakterimizin sapanında kullanabileceği yeni eşyaların eklenmesi ve yeni iksirler sürekliliği, oyundaki devamlı keşfetme hissini taze tutuyor. Öyle her şeyi al oyunun başında verdim hadi oyna demiyor. Oyunun son bölümünde bile yeni bir şey envanterinize eklenebilir.
+ Bulmacaları 2 hatta 3 kademeden oluşuyor. Bazen bir şeyi yapmak için öncesinde başka bir şey yapmanız ve bunu da aksiyon esnasında yerine getirmeniz sizi bir hayli geriyor. Mesela önce ateşi söndür sonra düşmanı saf dışı bırak gibi.
+ Seslendirmeler on numara.
+ Oyunun müziklerine hayran kaldım.
+ Oyun yüksek gereksinim istemiyor.
+ Oyun Türkçe alt yazılı

Eksileri ------

- Oynanış mekanikleri bana biraz kısıtlı geldi. Oyuncuyu aman aman çok fazla zorlayacak bir dinamik bulunmuyor.
- Oyunun dünyası epey bir sınırlı. Acaba şimdi ne yapacağım nereye gideceğim diye düşündürtmüyor. Oyuncuya bir yol sunuyor ve oyuncu da ister istemez o yoldan ilerliyor. Bu da O kadar güzel ortamda sizin maceracı ruhunuzu köreltiyor.
- Oyunun başlangıcı ve ilerlemesi çok iyi olsa da sonucu iyi bağlayamamışlar. Oyun birden bitiveriyor. Sonuç kısmını yetersiz buldum.
- Oyunda etraftan sapanınızı geliştirmek için etraftan ne kadar çok eşya toplarsanız toplayın oyunun sonuna kadar tüm itemleri açamıyorsunuz. En azından ben açamadım. Sapanı tam anlamıyla yükseltemedim. Keza aynı şey iksirler için de geçerli.
- Oyundaki yapay zeka vasatın da altındaydı. Düşmanlar gerçekten bazen geri zekalı gibi davranabiliyordu.
- Oyundaki düşman çeşitliğinin de oldukça kısıtlıydı. İki üç tür düşman anca vardı.
- Bulmacalar biraz daha zorlayıcı olabilirdi.

Genel olarak baktığımda ben oyunu çok beğendim. Uzun zamandır konusu bu kadar güzel olan bir oyun oynamamıştım. O yüzden ;​
Oyuna Puanım 10/8.5

tunahan43

Torrent-Oyun.com
Crysis 1de ek olarak demeliyim ki Crysis 1in normal halı bana daha iyi geldi son zaman karşılaştırmalarini izledim ve ilk hali daha iyi duruyor her açıdan bilmiyorum sadece bana mı öyle geldi.ek olarak eksi diyebileceğim bir şey daha var 2 ve 3de öyle mi hatırlamıyorum ama 1.oyunun remesteredinde vuruş hissi çok kötü ama normalde takan ben bu oyunda hiç takmadım bu duruma .sorunları olmasaydı keşke şu oyunu remesteredsiz versiyonunu bitirmek isterdim

Fallout 4
Güzel oyun bu oyunu hakkıyla oynamadıgim için üzüldüm bana zor geldi .bir kere daha bitirmeye çalışacağım bu sefer hakkıyla oynamak istiyorum

7/10

Beyond: Two Souls
Puanım 10/8.8

Hikaye olarak son yıllarda oynadığım en güzel hikayeye sahip olan oyun diyebilirim.
10 saatte oyunu bitirdim ve sanki 10 bölümlük sürükleyici bir yabancı dizi izlemiş kadar oldum. Çünkü oyunculuk muazzamdı.

Hikayelerin sırasının karışık olarak oyuncuya sunulması, oyundaki gizemi daha da artırmış diyebilirim. Gerçi hikaye sıralı olarak sürsün istiyorsanız, bunu oyun başlarken size sorulduğunda seçebilirsiniz. Bu tarz oyunları aslında pek sevmem. Çünkü oyunu pek oynayamıyor, çoğunluk olarak size sunulan seçimler arasında tercih yapmak durumunda kalıyorsunuz. Daha öncesinde oynayıp bitirdiğim yine aynı tür oyunlar olan Detroit Become Human'dan ve The Dark Pictures Anthology Man of Medan türe yabancı değildim. O iki oyun da bana bir kaç sahne hariç durağan gelmişti. Ancak Beyond: Two Souls bu iki oyuna nazaran çok daha hareketli çok daha aksiyon dolu bir oyun olmuş. Bazen oyunun bir aksiyon oyunu olduğunu falan zannedip ne oynadığınızı unutuyorsunuz. Yeri geliyor 3-4 serseriyi pataklıyorsun. yeri geliyor hızlı giden bir trenin üzerinden atlayıp motorla polislerden kaçıyorsun. Ya da kendini CIA Operasyonunun içinde bulup Afrika da gerilla terörist avlıyorsun. Bu da yetmediyse Asya da operasyona katılıp denizin altındaki bir üsse saldırıp orayı yerle bir ediyorsun. Bazen bir evsiz oluyor para için dileniyor Bazen de bir kahraman olup insanları yangının içinden kurtarıyorsun. Hatta Çöle gidip bir çiflikte karın tokluğuna çalışıp atlara biyor ve eski kızırderili büyülerini çözmeye çalışıyorsun. Oyun İşte bunun gibi bir sürü macerayı ve gizemi sana sunuyor. Doğa üstü olayları saymıyorum bile.

Sonuç olarak Oyunun hikayesi beni o kadar içine çekti ki saatin nasıl geçtiğini anlamadım bile bir bakmışım 5-6 saat aralıksız bu oyunu oynamışım ve bittiğinde de keşke bitmeseydi de biraz daha sürseydi diye içerlendim. Bence bu oyunun haklarını Netflex alır ve harika bir doğaüstü konulu bir dizi çıkartır.

tunahan43

Torrent-Oyun.com
GTA 4

Ne desem bilmiyorum .İçimde ukte kalan 3 ,4 oyundan biriydi.1.Biri Skyrim çok zevk alarak bitirdim favorilerimden , diğeri Crysis 1 oda çok güzeldi özellikle uzaylı bölümleri diğeri Fallout New vegas ama bunu bitiremedim ve son GTA 4. 10 sene öncesinde yarısina kadar denemiştim bayada sevmiştim.Ama helikopter kontrolü pcde baya kötü olunca bir görevde takılı kalınca bırakmak zorunda kaldım .Oyunu hayran kaldım ama çok nadir seyleride çok kötü mesela chekpoint sistemi aşırı kötü dark soulsdan hallice bir kontrol sistemi var sırf bu yüzden baya uğraştım ayrıca final bölümünde de gecilmeyen bug var PSde xboxda nasıl çözülür varmı yok mu bilmiyorum ama pcde ayarlama yapmadan çözmek imkansız.Dedim ya helikopter görevleri klawyede çok zor diye Xbox 360 kolumlada zar zor geçtim ama yinede daha iyiydi .

Ben kız karakterleri daha çok seven ben mass effect harici seçimli oyunlarda kız karakteri seçen ben nikoyu çok sevdim kesinlikle süper bir karakterdi.

Oyunu hilesiz bitirmek isterdim ama baya zorlayan bölümler var bu yüzden kullandım ama zevkimi baltalamadı

Herşeyiyle favorilerim arasında oldu ben diğer GTA oyunlarini oynayan biri değildim fanida değilim ama 4ü çok seviyorum artık yakın zamanda oynadığım icinmidir bilmem ama GTA 4 lost AMD damned sıkıcı geldi ve devam edemedim biraz zaman geçsin onuda bitiririm yada kalır öyle genel olarak çok önceden bitirdiğim sons of anarchy dizisine benzettim .diğer dlcyi zaten elimi bile sürmedim .

Çok sevilen rockstar 2008 oyununda bugları oyunculara birakmasida baya kötü insan bir güncelleme getirir .sırf bu yüzden final bölümünü 20 kez denemisimdir .yakın zamanda 5ide deneyeceğim umarım 4 kadar olmasada idare eder

9/10

Son düzenleme:

Son mesajlar

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt