Torrent-Oyun | OYUN DEĞERLENDİRME ve PUANLAMA KONUSU (SABİT)

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Zehirli oku attın, bundan sonra herkes bu şekil paylaşıyor :D Çok güzel duruyor, eline sağlık kardeşim.
Fahrenheit'i oynamadıysan mutlaka oyna derim. Quantic oyunlarında favorimdir.
Fahrenheit 9,5
Heavy Rain 8,5
Beyond Two Souls 7
Detroit B.H 9,0
Ben de böyle verirdim. Bitireli çok oldu gerçi.
Detroit ve Fahrenheit etkilemişti. Ama Beyond Two Souls ve Heavy Rain o kadar etki bırakmamıştı bende ne yazık ki.
Teşekkür ederim dostum.Yapabilen yapsın tabi ama öyle bir zorunluluk yok, isteyen istediği gibi paylaşabilir.Ben konu daha ilgi çekici hale gelsin diye öyle paylaşıyorum. :)

İnteraktif oyunlara ben de Heavy Rain ile başladım ama onun qte'li oynanışı benim oyundan kopmama ve hikayeyi anlamamama sebep oldu biraz, o yüzden puan olarak diğerlerinden geride.Kimisine göre Heavy Rain bu oyunlar arasından en iyisi olarak bile görülüyor.Bunun da sebebi olarak hikaye gösteriliyor ancak dediğim gibi oynanışından dolayı ben o zevke nail olamadım maalesef.

Beyond Two Souls ise daha çok hikaye odaklı bir oyun.Oynanışı Heavy Rain kadar zorlayıcı ve kısıtlayıcı değil.Kısıtlayıcıdan kastım yapamamaya ekstra bir ceza yüklemiyor, oyuncuyu oyunda tutmaya çalışıyor.Oynanışı da mümkün olduğunca çeşitlendirmeye çalışmışlar.Oyunda hikayeye yön verme konusunda bir eksiklik var ancak oyunun sonunda tam olarak bir oyun sonu seçtiriliyor.Çok süper bir hikayesi olmasa da güzel bir hikayesi var bence.

Detroit de bu iki oyunun iyi taraflarının birleşiminden oluşma çok iyi bir oyun.Hem oynanışı yeterince iyi, hem hikayesi çok iyi bir film tadında gibi.Detroit bugüne kadar gördüğüm en çok farklı seçeneğe ve sona sahip oyundur.Sonu sanki biraz havada bitti ama başından sonuna kadar çok seçim yaptırıp her seçimde de şaşırtabilen bir oyun.Türü sevmeyenin bile oynaması gereken bir oyun bence.Tabi korsan sürümü biraz sıkıntılı ama ben o sıkıntıya rağmen oynamaya zorladım.

Zamanında Fahrenheit gibi eski birkaç oyun tavsiyesi almıştım fakat grafiklerinden dolayı bir türlü başlayamamıştım.İlerde oynamak için bir kenara yazmıştım hatırlatma için teşekkürler, bir gün deneyeceğim.

Son düzenleme:
QUANTUM BREAK

Ekran Alıntısı 1.JPG

İlk piyasaya çıktığı dönem bitirmiştim. Geçenlerde indirimde yakalayıp satın aldım ve yeniden bitirdim.Oldukça sürükleyici ve aksiyon severleri tatmin edecek bir yapım. Grafikleri 2016 yılında çıkmasına rağmen birçok 2021 oyununa diz çöküp töve ettirebilir. Zaten yıllar öncesinde oynadığımda da oyun teknoloji demosu gibi gelmişti. Yani öyle muazzam görseller oluyor ki oyun esnasında oynarken hayran bırakıyor.

Bilimsel çalışmalar sonucunda bir zaman yolculuğu deneniyor ve işler beklenildiği gibi gitmiyor. Zamanın akışında kırılmalar meydana gelmeye başlayınca da oyunumuzdaki olaylar gelişiyor. Bilimkurgunun tavan yaptığı kısımları da var, çok klişe kokan kısımları da var. Hikayesi biraz daha derli toplu olup biraz daha farklı konular/içerikler eklense mükemmel olabilirmiş.

Oyunun optimizasyonu dört dörtlük değil ancak üzmüyor da. Grafik kalitesinin bu kadar üst seviye olduğu bir oyunda optimizasyon yine iyi kotarılmış diyebilirim.

Oyunun eksik bulduğum yanlarından da bahsedecek olursam combat mekaniği biraz zayıf kalmış. Tamam zamanı yavaşlatma, zamandan hızlı hareket etme gibi kullanması çok zevkli yetenekler var combat mekaniklerinde ama birçok temel şey atlanmış sanki. Eğilme tuşu yok mesela. Çatışma anında karakter kendisi eğiliyor. Çatışma bitince kendisi kalkıyor. Bir yerin arkasına geçip siper alma mekaniği yok. Karakter eğilince bir şeyin arkasına gidiyorsunuz ve sözde siper almış oluyorsunuz. Max Payne gibi türünün en iyilerinden olan bir yapımı yapan adam bunu neden es geçmiş bilemedim. Bir diğer garip gelen eksiklik oyunda sniper silahı kullanamıyoruz. Ben mi hiç denk gelmedim diyeceğim ama tüm silahların tadına bakmak için bilerek sürekli silah değiştirerek oynadım ama hiç denk gelmedim. Oysaki böylesine aksiyon dozu yüksek bir tps oyununda olmalıydı.

Ekran Alıntısı 5.JPG

Oyunun ses efektlerini de maalesef yetersiz buldum (yanlış anlaşılmasın müzikleri harika). Silah sesleri, patlama efektleri, karakterlerin diyalogları biraz vasat altı geldi bana.

Gelelim en büyük eksisine oyunun. Genel oyuncu camiasının memnun kalmadığı kısım olan hikaye anlatımı ve kurgunun başarısız olmasına sonuna kadar katılıyorum. Çok güzel düşünülmüş bölüm arası diziler var. Hatta bu dizilerin ne şekilde şekilleneceğini biz belirliyoruz yaptığımız seçimlerle. Dizi deyip geçmeyin oldukça da kalite kokuyorlar. Amaa öyle uzunlar ki be kardeşim tüm konsantrasyonunuzun içine edebiliyor. Yani 25 dk, 30 dk lık dizileri böylesine bir oyuna eklemek hatalı bir karar olmuş ve tüm kurguyu başarısız kılmış. Sıkar oyuncuyu, isterseniz Game Of Thrones koyun bölüm aralarına yine sıkar. Ben ara video izlemeye bayılan, sabırlı bir oyuncuyumdur. Yakuza 0'ları bitirdik sesimizi çıkartmadık ara videolara. Ama bu oyuna gitmemiş. Fikir güzel ama uygulanışı kötü. Yap 8-10 dk lık dizi kesitleri sıkmasın dozunda kalsın. Ama gerçekten uzun olmuşlar.

Ekran Alıntısı 6.JPG

Özetle Max Payne, Control gibi oyunları beğenerek oynadıysanız, Remedy'nin oyun felsefesine yatkınsanız severek oynarsınız. Sırf görsel şölen için bile oynanır bu yapım. Eksikleri görmezden gelinebilecek eksikler diyelim. Zaten çok uzun saatler sürmüyor oyun. Diziler ile birlikte 7 bilemediniz 8 saatte bitiyor. Naçizane puanım 100/75

İyi oyunlar, iyi forumlar.

stark9403

Torrent-Oyun.com
QUANTUM BREAK

Ekli dosyayı görüntüle 248290

İlk piyasaya çıktığı dönem bitirmiştim. Geçenlerde indirimde yakalayıp satın aldım ve yeniden bitirdim.Oldukça sürükleyici ve aksiyon severleri tatmin edecek bir yapım. Grafikleri 2016 yılında çıkmasına rağmen birçok 2021 oyununa diz çöküp töve ettirebilir. Zaten yıllar öncesinde oynadığımda da oyun teknoloji demosu gibi gelmişti. Yani öyle muazzam görseller oluyor ki oyun esnasında oynarken hayran bırakıyor.

Bilimsel çalışmalar sonucunda bir zaman yolculuğu deneniyor ve işler beklenildiği gibi gitmiyor. Zamanın akışında kırılmalar meydana gelmeye başlayınca da oyunumuzdaki olaylar gelişiyor. Bilimkurgunun tavan yaptığı kısımları da var, çok klişe kokan kısımları da var. Hikayesi biraz daha derli toplu olup biraz daha farklı konular/içerikler eklense mükemmel olabilirmiş.

Oyunun optimizasyonu dört dörtlük değil ancak üzmüyor da. Grafik kalitesinin bu kadar üst seviye olduğu bir oyunda optimizasyon yine iyi kotarılmış diyebilirim.

Oyunun eksik bulduğum yanlarından da bahsedecek olursam combat mekaniği biraz zayıf kalmış. Tamam zamanı yavaşlatma, zamandan hızlı hareket etme gibi kullanması çok zevkli yetenekler var combat mekaniklerinde ama birçok temel şey atlanmış sanki. Eğilme tuşu yok mesela. Çatışma anında karakter kendisi eğiliyor. Çatışma bitince kendisi kalkıyor. Bir yerin arkasına geçip siper alma mekaniği yok. Karakter eğilince bir şeyin arkasına gidiyorsunuz ve sözde siper almış oluyorsunuz. Max Payne gibi türünün en iyilerinden olan bir yapımı yapan adam bunu neden es geçmiş bilemedim. Bir diğer garip gelen eksiklik oyunda sniper silahı kullanamıyoruz. Ben mi hiç denk gelmedim diyeceğim ama tüm silahların tadına bakmak için bilerek sürekli silah değiştirerek oynadım ama hiç denk gelmedim. Oysaki böylesine aksiyon dozu yüksek bir tps oyununda olmalıydı.

Ekli dosyayı görüntüle 248291

Oyunun ses efektlerini de maalesef yetersiz buldum (yanlış anlaşılmasın müzikleri harika). Silah sesleri, patlama efektleri, karakterlerin diyalogları biraz vasat altı geldi bana.

Gelelim en büyük eksisine oyunun. Genel oyuncu camiasının memnun kalmadığı kısım olan hikaye anlatımı ve kurgunun başarısız olmasına sonuna kadar katılıyorum. Çok güzel düşünülmüş bölüm arası diziler var. Hatta bu dizilerin ne şekilde şekilleneceğini biz belirliyoruz yaptığımız seçimlerle. Dizi deyip geçmeyin oldukça da kalite kokuyorlar. Amaa öyle uzunlar ki be kardeşim tüm konsantrasyonunuzun içine edebiliyor. Yani 25 dk, 30 dk lık dizileri böylesine bir oyuna eklemek hatalı bir karar olmuş ve tüm kurguyu başarısız kılmış. Sıkar oyuncuyu, isterseniz Game Of Thrones koyun bölüm aralarına yine sıkar. Ben ara video izlemeye bayılan, sabırlı bir oyuncuyumdur. Yakuza 0'ları bitirdik sesimizi çıkartmadık ara videolara. Ama bu oyuna gitmemiş. Fikir güzel ama uygulanışı kötü. Yap 8-10 dk lık dizi kesitleri sıkmasın dozunda kalsın. Ama gerçekten uzun olmuşlar.

Ekli dosyayı görüntüle 248292

Özetle Max Payne, Control gibi oyunları beğenerek oynadıysanız, Remedy'nin oyun felsefesine yatkınsanız severek oynarsınız. Sırf görsel şölen için bile oynanır bu yapım. Eksikleri görmezden gelinebilecek eksikler diyelim. Zaten çok uzun saatler sürmüyor oyun. Diziler ile birlikte 7 bilemediniz 8 saatte bitiyor. Naçizane puanım 100/75

İyi oyunlar, iyi forumlar.
control ü hiç sevmedim ama bu oyunu çok seviyorum 3 defa bitirdim döneminin çok ötesinde grafikleri keyifli oynanışı ve fena olmayan hikayesiyle beni uzun saatler başına kitlemişti.

control ü hiç sevmedim ama bu oyunu çok seviyorum 3 defa bitirdim döneminin çok ötesinde grafikleri keyifli oynanışı ve fena olmayan hikayesiyle beni uzun saatler başına kitlemişti.
Control'de iyidir ya, ama bana da sorarsanız Quantum Break daha bir keyifli ve akıcı. Keşke Control'ün komple combat sistemini Quantum Break'e koysalar efsane olurmuş :)

ISKA

Seviye 13
Control'de iyidir ya, ama bana da sorarsanız Quantum Break daha bir keyifli ve akıcı. Keşke Control'ün komple combat sistemini Quantum Break'e koysalar efsane olurmuş :)
Bende tam tersi. Control'ü çok sevdim, Quantum Break'i o kadar sevememiştim ama yine de bitirdim. Optimizasyon çok sıkıntılıydı o oyunun nedense. Bir de çok blur vardı.

stark9403

Torrent-Oyun.com
control ün kombatı ve oyun mekanikleri quantum break de olmadığı için memnunum souls-like ve benzeri oyunlarla hiç aram yok o yüzden control beni çok hızlı baymıştı bi de oyunun geçtiği kaotik ve sıkıcı ortam da çok iç bunaltıcıydı souls-like fanları kızacak ama o aptal save sistemine ne demeli özellikle son 4-5 yılda hardcore zorluk seviyesine sahip aksiyon oyunları çok arttı bilmiyorum herkesin becerebileceği bi şeyde değil ama çok ta iyi satıyorlar kendi adıma umarım bu souls-like çılgınlığı etkisini yitirir yoksa yakında sadece spor-yarış oyunları falan oynayabileceğim :)

control ün kombatı ve oyun mekanikleri quantum break de olmadığı için memnunum souls-like ve benzeri oyunlarla hiç aram yok o yüzden control beni çok hızlı baymıştı bi de oyunun geçtiği kaotik ve sıkıcı ortam da çok iç bunaltıcıydı souls-like fanları kızacak ama o aptal save sistemine ne demeli özellikle son 4-5 yılda hardcore zorluk seviyesine sahip aksiyon oyunları çok arttı bilmiyorum herkesin becerebileceği bi şeyde değil ama çok ta iyi satıyorlar kendi adıma umarım bu souls-like çılgınlığı etkisini yitirir yoksa yakında sadece spor-yarış oyunları falan oynayabileceğim :)
Control'deki save sistemi konusunda size katilabilirim. Bende cok sacma buluyorum. Ama trend o yönde maalesef.

@kafkef12 bende rahatsiz edici bir blur yoktu hocam. Klasik taa bulanığı vardı gözlemlediğim. 2K da oynadım belki çözünürlügün olumlu etkisi olmustur bende.

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
Save sistemini souls'a benzetmeye çalışmışlar ama onu da becerememişlerdi. Oyunda gördüğüm 1-2 eksiklerinden biriydi. Soulsda öldüğünüzde düşmanlar yeniden doğarlar ki boss'a boş boş koşmayasın. Controlde ise eğer bölgedeki düşmanları öldürüp boss'a kadar gittiniz diyelim öldüğünüzde boss'a kadar gittiniz yolda düşmanlar spawnlanmıyordu. Bilmiyorum belki sonradan düzeltilmiştir ama çıktığı haftada böyleydi en azından.

Bende tam tersi. Control'ü çok sevdim, Quantum Break'i o kadar sevememiştim ama yine de bitirdim. Optimizasyon çok sıkıntılıydı o oyunun nedense. Bir de çok blur vardı.
Hocam oyunda bir tane ayar vardı upscaling mi neydi o hem görüntüye blur getiriyor hem de performansı baya düşürüyordu. Ben de sizin gibi rahatsız olmuştum internetten bakınca bulmuştum zamanında. Sizde de büyük ihtimal o ayar açık kaldı.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
O blur olayı ben oynarken de vardı, başta rahatsız etse de sonradan oyunu öyle kabul edip oynamaya devam etmiştim.Belki daha iyi çözünürlüklerde daha az fark ediliyordur, orasını bilmiyorum.Bu arada izlediğim oynanış videolarında da var bu olay, oyunun normal hali bu galiba.

naCrimed

1629639295288.png

SADECE HİKAYE MODU
5/10

BF4'ü 8 sene önce ön sipariş ile almıştım ama hikayeyi daha yeni bitirebildim. Sebebi ise önceki 3 denememde hep aynı bugı yaşamamdı. Bir bölümde asansör ile bir yere çıkmanız gerekiyor ama ne yaptıysam asansörün kapısı açılmamıştı ve bu her 3 başlayışımda da olmuştu. Bugün ise Multiplayer oynarken 3 tane silahın kitli olduğunu gördüm, 3 silahta hikaye modunun sonunda yaptığımız seçimlere bağlı veriliyormuş. Ben de hazır 2042'de geliyorken (oynayamayacak olsam da :) ) tekrar hikaye modunu deneyeyim dedim ve uğraştırıcı 5 saat sonra bitti.

İlk başta şununla başlayayım oyunda hâlâ birçok bug var, çıkışından bu yana hiçbir şey düzeltilmemiş ama en azından asansör bug'ı denk gelmedi. Gelen buglar arasında:
Bir bölümü yüzerek geçmeniz gerekiyor ama hiçbir şekilde ilerleyemiyorsunuz sanki görünmez bir güç sizi itiyor. Çözüm ise oyunu durdurup devam etmek. Böyle yapınca 5 saniye boyunca ilerleyebiliyorsunuz. Bunu tekrar tekrar yapmanız gerek.
Bir bölümde ölünce yüklenme ekranında takılı kalıyorsunuz. Çözümü ise ölmeden bölümü bitirmek oluyor.
Bu iki bug oyun ilerleyişini bozan buglardı bunlar dışında zararsız sayılabilecek buglar da var:
Sinematik sırasında gemiden denize düşmek,
Binaların içinden geçen düşmanlar,
Birden arkanızda var olan düşmanlar,
Havada asılı kalan düşmanlar, gibi şeyler de var.

Hikeye düz klişe askeri hikayesiydi farklı yaptığı bir şey yok. Sinematik aksiyon sahneleri güzeldi özellikle ilk bölümdekini çok seviyorum seviyorum.(4. kere oynadığım için olabilir belki :D) Karakterler boşlar. Normalde birbiriyle anlaşamayan iki karakter 2 cümlede kardeş oluyorlar. 5 dakika boyunca tanıdığımız adam ölünce bağlanmamızı bekliyorlar. Ayrıca şunu söylemeden geçmeyeceğim ana karakterimiz niye sessiz seçilmiş. Takım lideriyiz, emirler veriyoruz, herkes devamlı bize sesleniyor ama sesimiz yok. Herhalde oynadığım tüm oyunlar arasında en kötü sessiz karakter BF4'de.

Oynanış güzeldi zaten her gün BF4 multiplayer'ını oynarım o yüzden sıkmadı. Silah kutularından keşke istediğimiz silaha modifikasyon yapabilseydik, sadece oyunun hazır verdiği eklentilerle kullanabiliyoruz. Düşman yapay zekası fena değil ama sorunları var. El bombaları güdümlü füze gibi direkt yanınıza düşüyor. Size doğru bakmıyorken bile mermiler size geliyor ve her zaman size kitliler arkadaşlarınıza sıkmıyorlar. Dost yapay zekası çok kötü işlevsiz. Düşmanları işaretleyip saldırı emri verebiliyoruz ama hiçbir şey yapmıyorlar 1 kere bile birisini öldürdüklerini görmedim. Oyunda güya gizlilik kısımları var ama ben 5 saniyeden fazla süre gizli kaldığımızı hatırlamıyorum.

Bölüm çeşitliliği azdı. Genellikle piyade olarak ilerleyip adam vuruyoruz. En azından jet ya da helikopter kullanmayı bekliyordum.

Grafikler zamanının ötesinde. Bu dönemde hâlâ güzel gözüküyor oyun. Ses dizaynı gayet iyi.

Müzikler BF serisinde hep iyi olmuştu BF4'de de gayet iyi hatta büyük ihtimalle serideki favori müziklerim 4. oyunda.

Çok fazla beklentim yoktu ama biraz daha iyi olmasını bekliyordum şahsen. Sırf olsun diye yapıldığı çok belli.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Ekli dosyayı görüntüle 248309
SADECE HİKAYE MODU
5/10

BF4'ü 8 sene önce ön sipariş ile almıştım ama hikayeyi daha yeni bitirebildim. Sebebi ise önceki 3 denememde hep aynı bugı yaşamamdı. Bir bölümde asansör ile bir yere çıkmanız gerekiyor ama ne yaptıysam asansörün kapısı açılmamıştı ve bu her 3 başlayışımda da olmuştu. Bugün ise Multiplayer oynarken 3 tane silahın kitli olduğunu gördüm, 3 silahta hikaye modunun sonunda yaptığımız seçimlere bağlı veriliyormuş. Ben de hazır 2042'de geliyorken (oynayamayacak olsam da :) ) tekrar hikaye modunu deneyeyim dedim ve uğraştırıcı 5 saat sonra bitti.

İlk başta şununla başlayayım oyunda hâlâ birçok bug var, çıkışından bu yana hiçbir şey düzeltilmemiş ama en azından asansör bug'ı denk gelmedi. Gelen buglar arasında:
Bir bölümü yüzerek geçmeniz gerekiyor ama hiçbir şekilde ilerleyemiyorsunuz sanki görünmez bir güç sizi itiyor. Çözüm ise oyunu durdurup devam etmek. Böyle yapınca 5 saniye boyunca ilerleyebiliyorsunuz. Bunu tekrar tekrar yapmanız gerek.
Bir bölümde ölünce yüklenme ekranında takılı kalıyorsunuz. Çözümü ise ölmeden bölümü bitirmek oluyor.
Bu iki bug oyun ilerleyişini bozan buglardı bunlar dışında zararsız sayılabilecek buglar da var:

Hikeye düz klişe askeri hikayesiydi farklı yaptığı bir şey yok. Sinematik aksiyon sahneleri güzeldi özellikle ilk bölümdekini çok seviyorum seviyorum.(4. kere oynadığım için olabilir belki :D) Karakterler boşlar. Normalde birbiriyle anlaşamayan iki karakter 2 cümlede kardeş oluyorlar. 5 dakika boyunca tanıdığımız adam ölünce bağlanmamızı bekliyorlar. Ayrıca şunu söylemeden geçmeyeceğim ana karakterimiz niye sessiz seçilmiş. Takım lideriyiz, emirler veriyoruz, herkes devamlı bize sesleniyor ama sesimiz yok. Herhalde oynadığım tüm oyunlar arasında en kötü sessiz karakter BF4'de.

Oynanış güzeldi zaten her gün BF4 multiplayer'ını oynarım o yüzden sıkmadı. Silah kutularından keşke istediğimiz silaha modifikasyon yapabilseydik, sadece oyunun hazır verdiği eklentilerle kullanabiliyoruz. Düşman yapay zekası fena değil ama sorunları var. El bombaları güdümlü füze gibi direkt yanınıza düşüyor. Size doğru bakmıyorken bile mermiler size geliyor ve her zaman size kitliler arkadaşlarınıza sıkmıyorlar. Dost yapay zekası çok kötü işlevsiz. Düşmanları işaretleyip saldırı emri verebiliyoruz ama hiçbir şey yapmıyorlar 1 kere bile birisini öldürdüklerini görmedim. Oyunda güya gizlilik kısımları var ama ben 5 saniyeden fazla süre gizli kaldığımızı hatırlamıyorum.

Bölüm çeşitliliği azdı. Genellikle piyade olarak ilerleyip adam vuruyoruz. En azından jet ya da helikopter kullanmayı bekliyordum.

Grafikler zamanının ötesinde. Bu dönemde hâlâ güzel gözüküyor oyun. Ses dizaynı gayet iyi.

Müzikler BF serisinde hep iyi olmuştu BF4'de de gayet iyi hatta büyük ihtimalle serideki favori müziklerim 4. oyunda.

Çok fazla beklentim yoktu ama biraz daha iyi olmasını bekliyordum şahsen. Sırf olsun diye yapıldığı çok belli.
Maşallah paratoner gibi neredeyse bütün bug'ları üstüne çekmişsin dostum. ;D Ben oynarken küçük veya büyük bu kadar bug'la karşılaştığımı hatırlamıyorum.Tabi bu 4-5 yıl önceki haliyle böyleydi ve crack'li sürümdü, orijinalde sürekli ek içerik getirdikleri için zamanla çalışan kısımları ister istemez etkilemiş olabilirler.

naCrimed

Maşallah paratoner gibi neredeyse bütün bug'ları üstüne çekmişsin dostum. ;D Ben oynarken küçük veya büyük bu kadar bug'la karşılaştığımı hatırlamıyorum.Tabi bu 4-5 yıl önceki haliyle böyleydi ve crack'li sürümdü, orijinalde sürekli ek içerik getirdikleri için zamanla çalışan kısımları ister istemez etkilemiş olabilirler.
Hocam şanslıymışsınız. Normalde BF4 buglarıyla baya ünlüdür. DICE hiçbir zaman düzeltmez bugları, BF3'de de buna benzer buglar vardı ama BF4 baya uç seviyede. Oyunu çıkarırlar sonra buglara falan bakmazlar. Neyse ki BF1'den itibaren hikaye modundaki cilalamaya dikkat etmeye başladılar. Şimdi artık daha da uğraşmayacaklar, adamlar hikaye modunu saldı. :D

THEA17

T-OUnofficalDiscord: https://discord.gg/DFSGuPrtc4
Ekli dosyayı görüntüle 248309
SADECE HİKAYE MODU
5/10

Hocam helal olsun ben bir ara oynamaya çalışmıştım o hikaye modunu ama yapay zeka o kadar kötüydi ki oynayamamıştım, birde zorda oynayım demiştim sanırım. Daha da kötü gelmişti. Biteremeden silmiştim oyunu hele hele BF3'ün üstüne bana hayal kırıklığı yaşatmıştı.

Son düzenleme:

naCrimed

Hocam helal olsun ben bir ara oynamaya çalışmıştım o hikaye modunu ama yapay zeka o kadar kötüydi ki oynayamamıştım, birde zorda oynayım demiştim sanırım. Daha da kötü gelmişti. Biteremeden silmiştim oyunu hele hele BF3'ün üstüne bana hayal kırıklığı yaşatmıştı.
Dediğiniz gibi hocam yapay zeka kötü. Zorda da hiçbir şey fark etmiyor. Ben de zaten multiplayerdaki son 3 silah açılsın diye girdim. İşin komiği bir tane silah buga girdi açılmıyor kaldı öyle. ;D

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Screenshot_3.png

1629686831202.png

Artıları:
+) Ana oyundan farklı olarak 3 tane farklı yetenek eklenmiş.
+) Çok ilgi çekici olmasa da bir DLC için yeterli bir hikaye örgüsü var.

+) SGW Contracts 2'den sonra ilaç gibi gelen bir düşman yapay zekası var.
+) Ana görevler haricinde ek olarak alınabilen yan görevler de oyunda mevcut.
+) Genel olarak D2'nin oynanabilitesi yüksek olan bir spin-off'u olarak görülebilir.

Eksileri:
-) İlk 3 bölüm güzelken son 2 bölümünü tam tersine pek beğenmedim, sanki standalone bir DLC olduğu için uzatmak istemişler gibi geldi.
-) Oyunda belki 30 tane kemik tılsımı var ancak pek çoğunun oynanışa etkisi yok.

-) Dishonored 2'deki kadar merak uyandırıcı bir keşif hissiyatı yok.
-) D2'deki gibi çok yazı var ve Türkçe yamadan mıdır bilmiyorum ama cümleler çok anlamsız geldi bana.
-) Oyunda eksik gördüğüm bir diğer nokta da oyunda bir bulmaca veya olay çözme gibi bir olayın bulunmaması.Birkaç tane 3 haneli kasa şifresi çözme bulmacasıyla karşılaştım ancak bunlardan sadece 1 tanesi mantık devreye sokularak bulunabiliyordu.Diğerleri için her yeri didik didik etmek gerekiyordu.

Son düzenleme:

nik

Torrent-Oyun.com
sniper ghost warrior contracts serisi olmamış, çok sade bir oyuna dönüştürmüşler hiç zevk alamadım.

DreamTheater16

Rabbim seni sevene sevdir beni amin...
Resident Evil Village : 8.5/10

Tam bir RE oyunu. En son oynadığım re 3 remake oyunundan sonra village bana ilaç gibi geldi. Harika atmosferi ve gerilimi var. Yeri geldiğin de sizi korku oyunu oynuyormuş gibi hissettiriyor. Oyunun köy de geçmesi benim için artı bir neden çünkü köy kasaba gibi yerlerde geçen oyunlara karşı ayrı sempati duyuyorum. Oyunda ki yapay zeka ve düşman çeşitliliği gayet iyi. bos savaşları çok zor değil ama yine uğraştırıyor özellikle son boss son mermime kadar direndi illallah ettirdi. Oyunda ki silahlar vuruş hissi de başarılı. Özellikle altıpatlar efsane olmuş. Bulmacalar eh işte. re 7'de ki düşman karakterlerden sonra bu oyunda ki düşman karakterleri bir türlü sevemedim. Hikayeyi ben başarılı buldum ama yüksek beklentiye girmeyin. son olarak oyunu 10 saat de bitirdim ve gerçekten zevk aldım. Türü sevenlere öneririm.

Son düzenleme:

nik

Torrent-Oyun.com
Çok niş bir kitleye hitap eden bir oyun hocam, ben de oynayamadığım için beğenmemiştim zamanında.Oyun çok simülatör.
simulatör olmasından değil de mekanikleri hoş değil.
singlesine gelince geliştirme yok, hep aynı silahlar vs. bazuka alıyorum patlatacak ne bir tank var ne de helikopter, sürekli git oraya git buraya yaya askerlere karşı gerilla savaşı vs. sözde loot özelliği var olsun olmasın farketmiyor, hep aynı malzemeler

Son mesajlar

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt