Torrent-Oyun | OYUN DEĞERLENDİRME ve PUANLAMA KONUSU (SABİT)

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Screenshot_6.png

Artıları:
+ Vuruş hissiyatı iyi.
+ Silah çeşitliliği iyi seviyede.
+ Düşman çeşitliliği 'eh' seviyede.

Eksileri:
-
Mekan çeşitliliği yetersiz.
- Bölüm tasarımları çok tekdüze.
- Hikaye anlatımı ve ara sahneler hikaye beklentisi olan biri için yetersiz gelebilir.
- Oyunda skill sistemi var ancak hem kullanışlı değil ama kullanmaya itecek bir yanı yok oyunun.

2724-sniper-ghost-warrior-contracts-2.png

Artıları:
+ Oynanışı yerli yerinde.
+ Bölüm çeşitliliği çok fazla olmasa da idare eder seviyesinde.
+ Görev çeşitliliği de idare eder seviyesinde.

Eksileri:
-
Düşman yapay zekası şimdiye kadar ki en kötü yapay zeka olabilir.
- Daha iyi bölüm tasarımları olabilirdi.
- Mekan ve görev çeşitliliği daha fazla olabilirdi.
- Hikaye anlatımı çok basit, sırf olmak için var.

Son düzenleme:

ISKA

Seviye 13
SPOILER İÇERMEZ
Batman: Arkham Knight: 7,5/10
Önceki oyunlarına göre sönük kalmış bence. Tüm seriyi bu sene itibariyle bitirdim.
Sanırım seride pek beğenemediğim tek oyun buydu. Batmobile gelmesi oyuna çeşitlilik ve yenilik katmış fakat sürmesi çok keyifli diyemeyeceğim. Bir de oyundaki görsellik nedense önceki oyunlara göre kötü. Oyunda acayip blur var. Halbuki Ue3 ile yapılan çok fazla oyun bitirdim, hiç böyle bir şey yoktu. Seslendirmeler iyi, oynanış bildiğimiz gibi. Oyuna çok fazla gereksiz ve tekrar yan görevler koymuşlar. Hikâye de tatmin edici.

Remnant: From the Ashes: 7/10
Arkadaşınız yoksa hiç bulaşmamanız gereken bir oyun. Bereket arkadaşla keyifliydi, bu oyun çok zor deniliyor ama 2-3 kişi rahatça oynanabiliyor. Biz 2 kişi bitirdik. Sadece lanet bir boss var oyunda. Belki 50 kere denemişizdir. Onda sadece yardım alıp 3 kişi kestik. Tam kanserlikti :D Onun haricinde oyun genel olarak ortalama bir zorlukta. Vuruş hissi idare eder. Mekân tasarımları hep birbirinin kopyası. Adamlar hiç uğraşmamış bile, bir yerden sonra aynı haritaları bir iki görsel değiştirip koymuşlar. Silah çeşitliliği yeterli. Yaklaşık 11-12 saatte bitirmişiz oyunu. Tek başınıza yüksek ihtimalle sıkacaktır. Mutlaka en az 1 arkadaşınızla oynayın. Hikâyesi de ortalamının altında. Pek kasmamışlar hikâye için.

Little Nightmares 2: 8,5/10
İlk oyunda o zorluk gitmiş. Güzel mi olmuş derseniz, bence iyi olmuş en azından sinir olmadım. İlk oyunda en az 100 defa ölmüşümdür :d Yer yer çok sinir etmişti ama bu 2. oyun onun yanında hiçbir şey. Çok kolayca bitirebilirsiniz. Önceki oyunu koruyup üzerine birkaç bir şey eklemişler. Gayet yeterli. Atmosferi yine sağlam önceki oyun gibi. İlk oyunu bitirmeden de buna başlamayın bu arada. Bitirince de mutlaka internetten hikâyesini okuyun çünkü anlamayabilirsiniz. Ben de anlamadım, biraz garip bir oyun.

Aragami: 6,5/10
Bu oyunu da arkadaşla co-op olarak bitirdik. Gizlilikle bölüm bölüm ilerlediğiniz bir oyun. Çeşitli becerelileri açıp karakteri geliştirerek daha da kolaylaşıyor oyun ama o kadar değil tabii. Düşmanlar hep birbirine benzer, pek özenmemişler. Oynanış olarak iyi ama, tatmin ediyor. Gizlilik oyunlarını severseniz tavsiye edebilirim.

Red Dead Redemption II : 9,5/10
Bir oyuna en son ne zaman 9 ve üstü dedim hatırlamıyorum. Rockstar çıtayı her seferinde çıkartmaya devam ediyor. Oyuna başlamadan önce çok ciddi bir spoiler yediğim için başta biraz kaygılıydım ama spoilerı oynadıkça unuttum diyebilirim. Oyunda yaklaşık 110 tane ana görev vardı. Tonlarca yan görev (strangerslar). Bazı görevler birbirine benzese de görevleri yaparken hiç sıkmadı. Tekrara düşer diye çok endişeliydim ama çok şükür ki hiçbiri olmadı. Bilirsiniz aslında Rockstar'ın çoğu oyunu birbirine benzer ama bu benzerlik kötü değil iyidir (bkz. Ubisoft gibi değil). Ana karakteri oynarken sanki gerçekten yaşıyormuşssunuz hissini veriyor bu oyun. Bunu yapabilen çok nadir oyun vardır. Cyberpunk'ta da belki böyle bir karakter olsaydı çok daha iyi olabilirdi. Oyunda bolca kıyafet mevcut. Her mevsim için ayrı kıyafetler yapmışlar. At çeşitliliği gayet iyi. Görsellik zaten muazzam. At sürme mekaniği de gayet iyi ve rahat. Baştan sona hiç zorlanmadan oynayabilirsiniz. Silahlara alışmanız biraz zaman alabilir zira ilk ateş ettikten sonra tekrar tetik tuşuna basıp silahı hazır hâle getirmeniz gerekiyor. Bu başta garip geldi ama oynadıkça bu detay güzel gelmeye başladı. Seslendirmeler çok iyiydi oyunda. Özellikle Arthur'un o tonları, yeri geldiğinde duygusal yeri geldiğinde sertliği gösterdiği. Çok hoş detaylardı. Atıyla olan diyaloğu, etrafındaki insanlarla olan diyalogları. Anlatılmaz gerçekten, mutlaka oynayın ve kendiniz deneyimleyin. Oyunda canımı sıkan tek bir şey oldu. Optimizasyon. Ne yazık ki her Pc oyununda olduğu gibi (Gta 5 hariç) Rockstar bu portta da batırmış. Oyunu vulkan'da oynayamadım. Sürekli gfx adında bir hata verip oyun çöküyor. Grafikler pembeleşiyor, bozuluyor sonra da oyun çöküyor. Bunu ancak directx12'ye geçerek çözdüm ama onda da 60 fps alabilmek için 2-3 saat grafik ayarı denedim ve sonunda istediğim performansı yakaladım. Ne yazık ki oyun dosyalarını sildim ama internette bir sürü rehber var. Hem onlardan yararlanıp hem de kendiniz denerseniz çok daha iyi sonuçlar alırsınız. Çünkü tonla ayar var ve tek tek denemeniz lazım performans için. Misal önerebileceğim: Taa kesinlikle kapatın. Oyunda fps'yi artırır ama görüntüyü inanılmaz bulanık yapar. Su fiziği ayarıydı sanırım, bunu da orta ya da düşük yapın. Suyun olduğu yerde fps'yi resmen öldürür. Msaa zaten bulaşmayın. Res. scale ayarına da hiç bulaşmayın. Bu ayarlar fps'yi çok düşürüyor. Bu oyun hakkında aslında yazılacak çok şey var ama çok da uzatmayı sevmiyorum. O yüzden son olarak kendiniz oynayıp deneyimleyin, başkalarının yorumlarına hiç bakmadan.

Last Stop : 7,5/10
Heavy Rain, Detroit B.H, Fahrenheit gibi mekaniğin çok önemli olmadığı daha çok hikâye odaklı olan bir oyun. Bu sene çıkmış bu arada. Bu sene çıkan oyunlara göz gezdirirken denk geldim ve oynayıp bitirdim. Resmî olarak Türkçe'de mevcut oyunda. Oyunda en beğendiğim şey merak oldu açıkçası. Oyunda 3 ayrı karakteri yönetiyorsunuz. Her birinde acaba bir sonraki bölümde ne olacak diye meraklanmaya başlıyorsunuz. Gizem unsurunu iyi yansıtmışlar. Oynanış yeterli, grafikler idare eder. Seslendirmeler ortalama diyebilirim. Çok da uzun bir oyun değil. 5-6 saatte biter. Çerezlik oynayabilirsiniz, tavsiye ederim.

ISKA

Seviye 13
Alba: A Wildlife Adventure
8/10
Sıcağı sıcağına yazıyorum...
Tam kafa dağıtmalık, rahatlamalık bir oyun. Alba adında ufak bir çocuğu yönetiyoruz. Çevredeki hayvanları (çoğunlukla kuşların) resimlerini çektiğimiz, bir yandan etraftaki çeşitli görevleri yaptığımız tps kamera açısıyla oynanan, şirin grafiklere sahip bir oyun. Oyun bir adada geçiyor. Oyunun asıl hikâyesi ve amacı doğayı korumak, doğayı temiz tutmak, hayvanlarla güzel geçinmek diyebilirim. Belediye Başkanı'nın adaya bir otel yapmayı duyurmasıyla kolları sıvayıp adadaki herkesten imza toplayıp bu otelin yapımına engel olmak istiyoruz. Otelin yapılacağı yer de hayvanları koruma alanı oluyor. Yani aslında güzel bir konuya değinmiş oyunda. Adaları, boş mekânları, ormanları, hayvanların yaşadığı alanlara yapılan evler, oteller ile katlettiğini gösteriyor. Oyun böyle çok masum, hoş gözükse de değindiği konu güzel olduğu için hoşuma gitti. Çok zor bi oynanışı yok, zorluğu yok, çok da uzun sürmüyor ayrıca, 2 buçuk saatte bitirdim. Hem resmî Türkçe dil içeriyor ve bu seneni neredeyse başında çıkmış bir oyun. Tavsiye ederim, mutlaka oynayın. Kafayı dağtmak için birebir.

Oyundan aldığım bazı ekran görüntüleri:
Alba Screenshot 2021.08.20 - 12.31.49.82.jpg
Alba Screenshot 2021.08.20 - 12.37.21.55.jpg
Alba Screenshot 2021.08.20 - 18.15.39.31.jpg
Alba Screenshot 2021.08.20 - 21.34.23.21.jpg
Alba Screenshot 2021.08.20 - 21.30.15.11.jpg
Alba Screenshot 2021.08.20 - 21.47.52.87.jpg
Alba Screenshot 2021.08.20 - 21.49.49.19.jpg
Alba Screenshot 2021.08.20 - 21.50.09.09.jpg

Son düzenleme:

tunahan43

Torrent-Oyun.com
Skyrim

Bundan önce 2 kez deneyip daha başında anlamadığım için bırakmıştım .Sonunda sardı.Borderlands 2 de böyle olmuştu.
Çok güzel oyun ama çok kapsamlı bir oyun .Bu kapsamlılığı ben kaldıramadığım için sadece senaryosunu oynuyorum .Zaten genel olarak modlarıyla ünlü bir oyun.Türkçe yama harici mod kurmadım .Gerisini siz düşünün.Birde çok bug var ya.Oyunun sonlarındamıym bilmiyorum ama az kaldı sanırım şu buglar yüzünden .Bitirebilir miyim bilmiyorum yeni görev var yaptığım görev yerini gösteriyor buda yeni görevleri bulmamı zorluyor.

Yinede şu oyunsuz günlerde iyi sardı .8/10

Skyrim

Bundan önce 2 kez deneyip daha başında anlamadığım için bırakmıştım .Sonunda sardı.Borderlands 2 de böyle olmuştu.
Çok güzel oyun ama çok kapsamlı bir oyun .Bu kapsamlılığı ben kaldıramadığım için sadece senaryosunu oynuyorum .Zaten genel olarak modlarıyla ünlü bir oyun.Türkçe yama harici mod kurmadım .Gerisini siz düşünün.Birde çok bug var ya.Oyunun sonlarındamıym bilmiyorum ama az kaldı sanırım şu buglar yüzünden .Bitirebilir miyim bilmiyorum yeni görev var yaptığım görev yerini gösteriyor buda yeni görevleri bulmamı zorluyor.

Yinede şu oyunsuz günlerde iyi sardı .8/10
Baktın mı bilmiyorum ama skyrim' in yan senaryoları daha iyidir aslında.

Caineiru

keyneyru
Forum Yetkilisi
Buglar için oyun versiyonunuza uygun (Special ya da Legendary Edition) Unofficial Patch indirip, kurabilirsiniz hocam. @tunahan43
Eğer Nexus Mods hesabınız yoksa mod dosyasını indiremezsiniz, nexusmods.com/skyrimspecialedition adresine girin, sağ üstten Register'a tıklayarak siteye üye olun. Gerekli bilgileri girdikten sonra email adresinize gelecek eposta ile hesabınızı doğrulayın.

Aşağıdaki adresten modu indirin.
https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/266
.ini dosyasını SkyrimLauncher'ın bulunduğu klasöre, diğer dosyaları Data klasörü içine atın.

Aşağıdan Patch'in Türkçe yamasını indirin.
https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/50942
.esp dosyasını Data klasörüne atıp, "Taşı ve Değiştir" deyin.
Eğer Nexus Mods hesabınız yoksa mod dosyasını indiremezsiniz, nexusmods.com/skyrim adresine girin, sağ üstten Register'a tıklayarak siteye üye olun. Gerekli bilgileri girdikten sonra email adresinize gelecek eposta ile hesabınızı doğrulayın.

Aşağıdaki adresten modu indirin.
https://www.nexusmods.com/skyrim/mods/71214/
.ini dosyasını SkyrimLauncher'ın bulunduğu klasöre, diğer dosyaları Data klasörü içine atın.

Aşağıdan Patch'in Türkçe yamasını indirin.
https://www.nexusmods.com/skyrim/mods/95520
.esp dosyasını Data klasörüne atıp, "Taşı ve Değiştir" deyin.
En son olarak SkyrimLauncher'ı açıp Data Files kısmına girdikten sonra Modify Load Order yazısının yanındaki yukarı - aşağı oklarını kullanarak dosyaları aşağıdaki sıralamayla aynı olacak şekilde ayarlayın.
Skyrim.esm
Update.esm
Dawnguard.esm
Hearthfires.esm
Dragonborn.esm
Unofficial Skyrim Legendary Edition Patch.esp
Skyrim.esm
Update.esm
Dawnguard.esm
Hearthfires.esm
Dragonborn.esm
Unofficial Skyrim Special Edition Patch.esp
Data Files'a tıklanamıyorsa Belgelerim/My Games/Skyrim’den ”SkyrimPrefs.ini”yi açarak CTRL+F yapın. Arama kutusuna ”Launcher” yazıp sonrakini bul butonuna tıklayın. [Launcher]’ın altına şu kodları kopyalayıp yapıştırın:
bEnableFileSelection=1
bShowAllResolutions=1
uLastAspectRatio=3
bLoadLooseFiles=1

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
Alba: A Wildlife Adventure
8/10
Sıcağı sıcağına yazıyorum...
Tam kafa dağıtmalık, rahatlamalık bir oyun. Alba adında ufak bir çocuğu yönetiyoruz. Çevredeki hayvanları (çoğunlukla kuşların) resimlerini çektiğimiz, bir yandan etraftaki çeşitli görevleri yaptığımız tps kamera açısıyla oynanan, şirin grafiklere sahip bir oyun. Oyun bir adada geçiyor. Oyunun asıl hikâyesi ve amacı doğayı korumak, doğayı temiz tutmak, hayvanlarla güzel geçinmek diyebilirim. Belediye Başkanı'nın adaya bir otel yapmayı duyurmasıyla kolları sıvayıp adadaki herkesten imza toplayıp bu otelin yapımına engel olmak istiyoruz. Otelin yapılacağı yer de hayvanları koruma alanı oluyor. Yani aslında güzel bir konuya değinmiş oyunda. Adaları, boş mekânları, ormanları, hayvanların yaşadığı alanlara yapılan evler, oteller ile katlettiğini gösteriyor. Oyun böyle çok masum, hoş gözükse de değindiği konu güzel olduğu için hoşuma gitti. Çok zor bi oynanışı yok, zorluğu yok, çok da uzun sürmüyor ayrıca, 2 buçuk saatte bitirdim. Hem resmî Türkçe dil içeriyor ve bu seneni neredeyse başında çıkmış bir oyun. Tavsiye ederim, mutlaka oynayın. Kafayı dağtmak için birebir.
Oyundan aldığım bazı ekran görüntüleri:
Hocam siyah temada yazı zor okunuyor, farklı renk yapsanız daha iyi olur.
1629503517916.png

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Hocam siyah temada yazı zor okunuyor, farklı renk yapsanız daha iyi olur.
Ekli dosyayı görüntüle 248261
Renk olarak siyahı seçmeyip sadece kalınlaştırmak da beyaz temada kalın siyah olarak gösterilebiliyor, hem bu sayede siyah temada siyah yazının önüne geçilmiş olunur (renk seçilmeyince temaya göre siyah ya da beyaz oluyor yazı).Tabi bu sadece bir öneri, değiştirip değiştirmek yorum sahibinin inisiyatifinde. @kafkef12

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Kalını ince yaptım, şimdi okunaklı mı?
Ben Default (beyaz temayı) kullanıyorum. Dark olan tema hoşuma gitmediği için kullanmadım hiç.
Umarım düzelmiştir.
Olmamış dostum.Üstteki yorumumda dediğim gibi siyah yazının rengini kaldırıp sadece kalınlaştırmayı aktif edersen hem beyaz temada istediğin gibi siyah ve kalın olarak görünecek, hem arkadaşın istediği gibi siyah temada beyaz yazı olarak görünecek.
1629545485591.png
1629545656436.png
1629545851461.png
Olmuyorsa yorumunu düzenleyebilirim dostum, aklında bulunsun.İyi forumlar.

ISKA

Seviye 13
Olmamış dostum.Üstteki yorumumda dediğim gibi siyah yazının rengini kaldırıp sadece kalınlaştırmayı aktif edersen hem beyaz temada istediğin gibi siyah ve kalın olarak görünecek, hem arkadaşın istediği gibi siyah temada beyaz yazı olarak görünecek.
Olmuyorsa yorumunu düzenleyebilirim dostum, aklında bulunsun.İyi forumlar.
Oldu sanırım şimdi? Temayı değiştirip bakınca okunaklı duruyordu bende. Yeni atacağım mesajlarda artık bu şekilde gözüküyor, otomatik kaydetmesi güzelmiş. Siyah temayı kullanmadığım için hiç fark etmedim başkalarında nasıl duruyor diye. :))

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Oldu sanırım şimdi? Temayı değiştirip bakınca okunaklı duruyordu bende. Yeni atacağım mesajlarda artık bu şekilde gözüküyor, otomatik kaydetmesi güzelmiş. Siyah temayı kullanmadığım için hiç fark etmedim başkalarında nasıl duruyor diye. :))
Evet şuan siyah temaya göre yazı beyazlaşmış ama keşke kırmızı ve mavi rengi değiştirmeseydin, böyle zorla değiştirtmiş gibi olduk. :) Bu arada yazıyı da kalınlaştırabilirsin, siyah temaya ne renk ne de kalınlık anlamında bir etkisi olmuyor.

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
Olmuş hocam.:)) Uğraştırdım biraz kusura bakmayın, ilginiz için hem size hem de @Transient Ghost'a teşekkkürler. Ayrıca Transient Ghost'da söylemiş, diğer renkleri isterseniz eski haline getirebilirsiniz onlar sorun yapmıyor.

ISKA

Seviye 13
Zehirli oku attın, bundan sonra herkes bu şekil paylaşıyor :D Çok güzel duruyor, eline sağlık kardeşim.
Fahrenheit'i oynamadıysan mutlaka oyna derim. Quantic oyunlarında favorimdir.
Fahrenheit 9,5
Heavy Rain 8,5
Beyond Two Souls 7
Detroit B.H 9,0
Ben de böyle verirdim. Bitireli çok oldu gerçi.
Detroit ve Fahrenheit etkilemişti. Ama Beyond Two Souls ve Heavy Rain o kadar etki bırakmamıştı bende ne yazık ki.

THEA17

T-OUnofficalDiscord: https://discord.gg/DFSGuPrtc4
Bugün A Short Hike'ı oynadım, daha bitiremedim ama oldukça ilerledim, önceden oynamadığıma pişman oldum diyebilirim. Sakin, eğlenceli güzel bir macera oyunu, özellikle çok alakasız bir örnek gibi olacak ama assassin's creed'te etraftaki animus parçaları vs olur ya onları toplamayı çok seviyorum ben, uzun süre sonra tamamen böyle sağa sola zıplayıp bir şeyler topladığımız oldukça sakin bir oyun oynayınca çok memnun kaldım.
Grafiklerde oldukça hoş. Diyaloglarda sıkıcı değil hoş bir ortam var. Balık tutma gibi eğlenceli mini oyunlarda var.
Kontrollerde de en başta zorlansamda biraz ilerleyince oldukça alışıldığının farkına vardım. Büyük ihtimalle oyun daha uzamayacak ama oynadığım kısmından bile fazlasıyla eğlendiğimi söylemeliyim. Daha fazla böyle sakin oyunlar oynamalıyım.
10/10

AcıBizimDostumuz

Torrent-Oyun.com
SPOILER İÇERMEZ
Batman: Arkham Knight: 7,5/10
Önceki oyunlarına göre sönük kalmış bence. Tüm seriyi bu sene itibariyle bitirdim.
Sanırım seride pek beğenemediğim tek oyun buydu. Batmobile gelmesi oyuna çeşitlilik ve yenilik katmış fakat sürmesi çok keyifli diyemeyeceğim. Bir de oyundaki görsellik nedense önceki oyunlara göre kötü. Oyunda acayip blur var. Halbuki Ue3 ile yapılan çok fazla oyun bitirdim, hiç böyle bir şey yoktu. Seslendirmeler iyi, oynanış bildiğimiz gibi. Oyuna çok fazla gereksiz ve tekrar yan görevler koymuşlar. Hikâye de tatmin edici.

Remnant: From the Ashes: 7/10
Arkadaşınız yoksa hiç bulaşmamanız gereken bir oyun. Bereket arkadaşla keyifliydi, bu oyun çok zor deniliyor ama 2-3 kişi rahatça oynanabiliyor. Biz 2 kişi bitirdik. Sadece lanet bir boss var oyunda. Belki 50 kere denemişizdir. Onda sadece yardım alıp 3 kişi kestik. Tam kanserlikti :D Onun haricinde oyun genel olarak ortalama bir zorlukta. Vuruş hissi idare eder. Mekân tasarımları hep birbirinin kopyası. Adamlar hiç uğraşmamış bile, bir yerden sonra aynı haritaları bir iki görsel değiştirip koymuşlar. Silah çeşitliliği yeterli. Yaklaşık 11-12 saatte bitirmişiz oyunu. Tek başınıza yüksek ihtimalle sıkacaktır. Mutlaka en az 1 arkadaşınızla oynayın. Hikâyesi de ortalamının altında. Pek kasmamışlar hikâye için.

Little Nightmares 2: 8,5/10
İlk oyunda o zorluk gitmiş. Güzel mi olmuş derseniz, bence iyi olmuş en azından sinir olmadım. İlk oyunda en az 100 defa ölmüşümdür :d Yer yer çok sinir etmişti ama bu 2. oyun onun yanında hiçbir şey. Çok kolayca bitirebilirsiniz. Önceki oyunu koruyup üzerine birkaç bir şey eklemişler. Gayet yeterli. Atmosferi yine sağlam önceki oyun gibi. İlk oyunu bitirmeden de buna başlamayın bu arada. Bitirince de mutlaka internetten hikâyesini okuyun çünkü anlamayabilirsiniz. Ben de anlamadım, biraz garip bir oyun.

Aragami: 6,5/10
Bu oyunu da arkadaşla co-op olarak bitirdik. Gizlilikle bölüm bölüm ilerlediğiniz bir oyun. Çeşitli becerelileri açıp karakteri geliştirerek daha da kolaylaşıyor oyun ama o kadar değil tabii. Düşmanlar hep birbirine benzer, pek özenmemişler. Oynanış olarak iyi ama, tatmin ediyor. Gizlilik oyunlarını severseniz tavsiye edebilirim.

Red Dead Redemption II : 9,5/10
Bir oyuna en son ne zaman 9 ve üstü dedim hatırlamıyorum. Rockstar çıtayı her seferinde çıkartmaya devam ediyor. Oyuna başlamadan önce çok ciddi bir spoiler yediğim için başta biraz kaygılıydım ama spoilerı oynadıkça unuttum diyebilirim. Oyunda yaklaşık 110 tane ana görev vardı. Tonlarca yan görev (strangerslar). Bazı görevler birbirine benzese de görevleri yaparken hiç sıkmadı. Tekrara düşer diye çok endişeliydim ama çok şükür ki hiçbiri olmadı. Bilirsiniz aslında Rockstar'ın çoğu oyunu birbirine benzer ama bu benzerlik kötü değil iyidir (bkz. Ubisoft gibi değil). Ana karakteri oynarken sanki gerçekten yaşıyormuşssunuz hissini veriyor bu oyun. Bunu yapabilen çok nadir oyun vardır. Cyberpunk'ta da belki böyle bir karakter olsaydı çok daha iyi olabilirdi. Oyunda bolca kıyafet mevcut. Her mevsim için ayrı kıyafetler yapmışlar. At çeşitliliği gayet iyi. Görsellik zaten muazzam. At sürme mekaniği de gayet iyi ve rahat. Baştan sona hiç zorlanmadan oynayabilirsiniz. Silahlara alışmanız biraz zaman alabilir zira ilk ateş ettikten sonra tekrar tetik tuşuna basıp silahı hazır hâle getirmeniz gerekiyor. Bu başta garip geldi ama oynadıkça bu detay güzel gelmeye başladı. Seslendirmeler çok iyiydi oyunda. Özellikle Arthur'un o tonları, yeri geldiğinde duygusal yeri geldiğinde sertliği gösterdiği. Çok hoş detaylardı. Atıyla olan diyaloğu, etrafındaki insanlarla olan diyalogları. Anlatılmaz gerçekten, mutlaka oynayın ve kendiniz deneyimleyin. Oyunda canımı sıkan tek bir şey oldu. Optimizasyon. Ne yazık ki her Pc oyununda olduğu gibi (Gta 5 hariç) Rockstar bu portta da batırmış. Oyunu vulkan'da oynayamadım. Sürekli gfx adında bir hata verip oyun çöküyor. Grafikler pembeleşiyor, bozuluyor sonra da oyun çöküyor. Bunu ancak directx12'ye geçerek çözdüm ama onda da 60 fps alabilmek için 2-3 saat grafik ayarı denedim ve sonunda istediğim performansı yakaladım. Ne yazık ki oyun dosyalarını sildim ama internette bir sürü rehber var. Hem onlardan yararlanıp hem de kendiniz denerseniz çok daha iyi sonuçlar alırsınız. Çünkü tonla ayar var ve tek tek denemeniz lazım performans için. Misal önerebileceğim: Taa kesinlikle kapatın. Oyunda fps'yi artırır ama görüntüyü inanılmaz bulanık yapar. Su fiziği ayarıydı sanırım, bunu da orta ya da düşük yapın. Suyun olduğu yerde fps'yi resmen öldürür. Msaa zaten bulaşmayın. Res. scale ayarına da hiç bulaşmayın. Bu ayarlar fps'yi çok düşürüyor. Bu oyun hakkında aslında yazılacak çok şey var ama çok da uzatmayı sevmiyorum. O yüzden son olarak kendiniz oynayıp deneyimleyin, başkalarının yorumlarına hiç bakmadan.

Last Stop : 7,5/10
Heavy Rain, Detroit B.H, Fahrenheit gibi mekaniğin çok önemli olmadığı daha çok hikâye odaklı olan bir oyun. Bu sene çıkmış bu arada. Bu sene çıkan oyunlara göz gezdirirken denk geldim ve oynayıp bitirdim. Resmî olarak Türkçe'de mevcut oyunda. Oyunda en beğendiğim şey merak oldu açıkçası. Oyunda 3 ayrı karakteri yönetiyorsunuz. Her birinde acaba bir sonraki bölümde ne olacak diye meraklanmaya başlıyorsunuz. Gizem unsurunu iyi yansıtmışlar. Oynanış yeterli, grafikler idare eder. Seslendirmeler ortalama diyebilirim. Çok da uzun bir oyun değil. 5-6 saatte biter. Çerezlik oynayabilirsiniz, tavsiye ederim.
Sayenizde seçimli bir oyun buldum aşırı mutluyum last stop hemen oynayacağım mass effect detroit become human walking dead tarzı oyunlara aşığım

Son mesajlar

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt