Torrent-Oyun | OYUN DEĞERLENDİRME ve PUANLAMA KONUSU (SABİT)

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Days Gone - 8.8(Metacritic-77, User-8.7)

ARTILAR
- Optimizasyonu iyiydi. Sistemim çok iyi değil ama yüksek orta arası götürdü beni
- Grafikleri çok iyiydi.
- Ana hikayesi güzel başlayıp güzel bitti. Uzatmak için uzatmamışlar.
- Silah çeşitliliği, motoru modifiye falan güzeldi.
- Yapay zeka iyiydi. Bir kamp çatışmasına girdiğimde karşıdakiler siper alıp yavaş yavaş üzerime geliyordu.
- Zombilerle savaşmak, vuruş hissiyatı güzeldi.

EKSİLER
- Ara sıra(kamplarda, motorda) deli gibi FPS drop giriyordu.
- Zombi sürüsüyle çatışmak bana göre inanılmaz zordu.
- Yan görevler hep tekrar ediyordu. Klasik Far Cry kafası gibi olmuş.
- Benzin 2 göreve gitmeden bitiyordu, bana göre benzin aramak belli bir yerden sonra işkenceye döndü.
- Yetenek ağacındaki yeteneklerin çoğu çok gereksizdi.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Korku oyunlarıyla araları iyi olanlar bakabilir mi?
Resident Evil tarzı oynadığınız ve önerebileceğiniz oyun varmı acaba?
Daymare 1998'i düşünüyorum oynamayı, o listemde. Onun haricinde önerileriniz olursa açığım.
Sürekli kaçıp, elimizde hiçbir şey olmayan korku oyunlarını sevmiyorum. Onlardan öneri gelmesin yeter :)
TPS veya FPS bakış açılı olup olmaması fark ediyor mu?

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Bu arada ''neden buraya taşıdın'' diye merak eden varsa bu başlık altında oyun sohbeti ve tavsiyesi de verilebiliyor, konuya aykırı değil.Zaten ilk mesajda da belirtmiştim.Yani illa Oyun Program Öneri konusunda konuşulması şart değil.İyi oyunlar.

TPS Olup Kendimizi Savunabildiklerimiz:
Manhunt Serisi
Fear serisi
Alan Wake Serisi
Dead Rising Serisi
Dead Space Serisi
The Evil Within Serisi
Silent Hill Serisi
Shadows of the Damned (Xbox 360 - Ps3)
Alone in the Dark: Illumination (daha eskileri de var)
Dead by Daylight
Cold Fear (eski tür tps)
The Suffering
The Thing

FPS Olup Kendimizi Savunabildiklerimiz:
System Shock
Bioshock Serisi (ilkler)
Painkiller
Get Even
DOOM 3 BFE Edition
Left 4 Dead

Kendimizi Savunamadıklarımız (genele tavsiye)
Remothered: Broken Porcelain
SOMA
Kholat
Perception
Blair Witch
Layers of Fear Serisi
Allien Isolation
Outlast Serisi

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
Bu arada ''neden buraya taşıdın'' diye merak eden varsa bu başlık altında oyun sohbeti ve tavsiyesi de verilebiliyor, konuya aykırı değil.Zaten ilk mesajda da belirtmiştim.Yani illa Oyun Program Öneri konusunda konuşulması şart değil.İyi oyunlar.

TPS Olup Kendimizi Savunabildiklerimiz:
Manhunt Serisi
Fear serisi
Alan Wake Serisi
Dead Rising Serisi
Dead Space Serisi
The Evil Within Serisi
Silent Hill Serisi
Shadows of the Damned (Xbox 360 - Ps3)
Alone in the Dark: Illumination (daha eskileri de var)
Dead by Daylight
Cold Fear (eski tür tps)
The Suffering
The Thing

FPS Olup Kendimizi Savunabildiklerimiz:
System Shock
Bioshock Serisi (ilkler)
Painkiller
Get Even
DOOM 3 BFE Edition
Left 4 Dead

Kendimizi Savunamadıklarımız (genele tavsiye)
Remothered: Broken Porcelain
SOMA
Kholat
Perception
Blair Witch
Layers of Fear Serisi
Allien Isolation
Outlast Serisi
Hocam bence bu konu başlıkta olduğu gibi değerlendirme ve puanlamalara yönelik olsun, öneri konusu ise normal devam etsin. Yoksa oyun öneri konusunun anlamı kalmayacak diye düşünüyorum. Tabii bu benim düşüncem, öneri olarak belirtmek istedim sadece.

Thing'in oyunu olduğunu ilk defa görüyorum maalesef oyun satıştan kalkmış. Oynanış videosuna baktım fena gözükmüyor filmi tekrar izleyip oyunu da oynarım.:D

Bir de şunu ekleyeyim Dead By Daylight multiplayer bir oyun hikaye modu yok.
Alien Isolation'da kendimizi savunma imkanımız var. Oyunda silahlar, bombalar ve tuzaklar mevcut.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Hocam bence bu konu başlıkta olduğu gibi değerlendirme ve puanlamalara yönelik olsun, öneri konusu ise normal devam etsin. Yoksa oyun öneri konusunun anlamı kalmayacak diye düşünüyorum. Tabii bu benim düşüncem, öneri olarak belirtmek istedim sadece.

Thing'in oyunu olduğunu ilk defa görüyorum maalesef oyun satıştan kalkmış. Oynanış videosuna baktım fena gözükmüyor filmi tekrar izleyip oyunu da oynarım.:D

Bir de şunu ekleyeyim Dead By Daylight multiplayer bir oyun hikaye modu yok.
Alien Isolation'da kendimizi savunma imkanımız var. Oyunda silahlar, bombalar ve tuzaklar mevcut.
Dostum ben sadece neden buraya taşıdığımı izah ettim, ''sen neden oraya yazıyorsun, yoksa bana nispet olsun diye mi yazıyorsun'' diyerek bu açıklamayı yapmadım.Konu dışı olmadığı sürece isteyen istediği yere yazabilir sorun yok.Şahsen ben daha yeni ve daha güncel olması sebebiyle bu konu altında olmasını istediğim için buraya yazdım, ayrıca burası sadece oyun değerlendirme konusu olarak algılanmasın, sohbet ortamı da oluşsun diye yazdım (konu üyeler tarafından açılsın istendi).Yeri gelince Oyun-Program konusundaki yorumlara da cevap yazıyorum, yazarım da (ordan alıp buraya taşırsam art niyet arayın).Sen kendince o konuya yazılmasını daha doğru bulursun, saygı duyarım.Dediğim gibi isteyen istediği yere yazabilir.Genel Sohbet'e de yazılabilir, hiç sorun değil.

Dead By Daylight nedense hikaye içerikli bir oyundu diye aklımda kalmış, Alien'ı da henüz oynamadım ama çoğu kez Youtube'ta izlediğimde hiç savunmak amaçlı bir alet kullanıldığını görmedim.

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
Dostum ben sadece neden buraya taşıdığımı izah ettim, ''sen neden oraya yazıyorsun, yoksa bana nispet olsun diye mi yazıyorsun'' diyerek bu açıklamayı yapmadım.Konu dışı olmadığı sürece isteyen istediği yere yazabilir sorun yok.Şahsen ben daha yeni ve daha güncel olması sebebiyle bu konu altında olmasını istediğim için buraya yazdım, ayrıca burası sadece oyun değerlendirme konusu olarak algılanmasın, sohbet ortamı da oluşsun diye yazdım (konu üyeler tarafından açılsın istendi).Yeri gelince Oyun-Program konusundaki yorumlara da cevap yazıyorum, yazarım da (ordan alıp buraya taşırsam art niyet arayın).Sen kendince o konuya yazılmasını daha doğru bulursun, saygı duyarım.Dediğim gibi isteyen istediği yere yazabilir.Genel Sohbet'e de yazılabilir, hiç sorun değil.

Dead By Daylight nedense hikaye içerikli bir oyundu diye aklımda kalmış, Alien'ı da henüz oynamadım ama çoğu kez Youtube'ta izlediğimde hiç savunmak amaçlı bir alet kullanıldığını görmedim.
Yok hocam ben açıklamayı direkt kişisel olarak üzerime alınmadım zaten. Sadece dediğim gibi düşündüğümü söyledim. İnsanlar oyun önerisi aradığında direkt ana konudan daha kolay bulur diye söylemek istedim. Ama bu konuda sohbet oluşsun diye de yazılması mantıklı ki şu an oluşmuş da oldu :D

Dead By Daylight’ı isim benzerliğinden ötürü Daylight ile karıştırmış olabilirsiniz. Alien Isolation videolarında denk gelmeme sebebiniz oyunun başını izlediğinizdendir belki, çok araç gerecimiz olmuyordu başlarda. Açıkçası ben oyunu ilk oynadığımda filmleri izlediğimden dolayı 2-3 tane savunma amaçlı silahımız olacak diye düşünüyordum ama oyunda sanırım 10’a yakın silah vardı. Oyunu 2 kere bitirmiş olmama rağmen aralarında hiç kullanamadığım şeyler de var.

Dediğim oyunun steam sayfası: Daylight

ozanozan1

Torrent-Oyun.com
Resident Evil Village
8/10

Oyunun korku dozaşı,çok ama çok iyi ayarlanmış hikayesi biraz daha duygusal ve içine çeken bir hikaye özellikle son 2,2.5 saat civarları çok sarıyor,boss tasarımları güzel fakat boslar eskisi gibi değil merminizi sömürüyor bu da biraz olumsuz etkilemiş onun dışında bölüm tasarımları olsun özellikle P.T tasarımı gerçekten şu zamana kadar oynadığım en gergin bölümlerden biriydi,gerçekten hem korku,gerilim,aksiyon arıyorsanız tavsiye ederim.Oyun süresi de keza çok yerinde tutulmuş biraz daha uzasa çok sıkıcı bir hal alabilirmiş.

MuratTamer

Darth Vader
Yok hocam ben açıklamayı direkt kişisel olarak üzerime alınmadım zaten. Sadece dediğim gibi düşündüğümü söyledim. İnsanlar oyun önerisi aradığında direkt ana konudan daha kolay bulur diye söylemek istedim. Ama bu konuda sohbet oluşsun diye de yazılması mantıklı ki şu an oluşmuş da oldu :D

Dead By Daylight’ı isim benzerliğinden ötürü Daylight ile karıştırmış olabilirsiniz. Alien Isolation videolarında denk gelmeme sebebiniz oyunun başını izlediğinizdendir belki, çok araç gerecimiz olmuyordu başlarda. Açıkçası ben oyunu ilk oynadığımda filmleri izlediğimden dolayı 2-3 tane savunma amaçlı silahımız olacak diye düşünüyordum ama oyunda sanırım 10’a yakın silah vardı. Oyunu 2 kere bitirmiş olmama rağmen aralarında hiç kullanamadığım şeyler de var.

Dediğim oyunun steam sayfası: Daylight
Alien demişken yeni bir Alien oyunu geliyor dostlar;

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Öyle duruyor hocam evet. Tesadüfen sizin muhabbetin üzerine denk geldim paylaşayım dedim. Fragmanı co op hayatta kalma kafasında gibi sanki. Ama keyifli gözüküyor.
Steam sayfasını biraz inceledim de büyük ihtimal co-op olarak oynanan bir hayatta kalma oyunu olacakmış.Tabi illa co-op oynamak şart değilmiş, yapay zekayla da tek kişilik bir oynanışı da mevcutmuş.Şahsen co-op oynanış üzerine kurulmuş oyunlardan pek bir beklentim yok.En kötü The Division gibi olursa oynanır da Alien'ın evreni bu yapıya ne kadar uyar orası tartışılır.GTFO veya Left 4 Dead gibi olacak gibi duruyor.

melihbass

Seviye 999
maxresdefault.jpg

bir degerlendirme de benden gelsin puanım 75.
ARTILARI.
1.Oyunun grafikleri Muazzam
2.Motor modifiye,benzin ve açık dünya da gezmek çok eglenceli
3.Seslendirme ve ses efektleri çok iyi
4.Gece Ve Gündüz geçişleri mantıklı.
5.Silahlar arasın da ki Craft olayını geniş.
EKSİLERİ
1.birbirini tekrar eden farcry tarzı görevler belli bir zaman sonra sıkıyor.
2.motor kullanırken yogun bolgeler de 45 fps de oyun adeta drop kralı yiyor
3.Oyun sırasında kı diger NPCler ile yaptıgımız telsiz konuşmaları bug da kalıyor yani tekrar ediyor.
4.Görevlerin sayısal anlamda uzunlukları bir abartı gelmiş sırf boşluk doldurma için yapılmış.
5.Harita sanki bana ufak gibi geldi horizon ile karşılaştırırsak eger.
6.TPS kamera kullanan bir oyunda kıyafet özelleştirme olmaması büyük skandal karekter ismail yk valla her baktıgım da o aklıma geliyor :D

Son düzenleme:

Zero Hour
+++++++
+FPS i eğlence için oynamak isteyenlere biçilmiş kaftan

+MW ye parası yetmeyenleri buraya alalım :D

+COOP , PvP ve PvE modları var single da var yani

+Zevkli ve kafa dağıtmalık bir oyun.

- Çeşitlilik ( Daha çok map daha çok silah vs )

Sadece eğlenmek için girerseniz %100 tatmin olursunuz. Amacınız R6 ya altarnetif ise başka kapıya :D

Ekran görüntü konusuna bir kaç SS atacağım. Bir FPS oyunu için 10/7 ama Eğlenceli bir FPS oyunu olarak bakarsak 10/9 , 1 puanı daha fazla çeşitlilik olmadığı için kırdım ama oyun erken erişim de ve taze taze güncellemeler alıyor.

tunahan43

Torrent-Oyun.com
No more heroes 1

Zamanında PS3 emülatörüyle deneyip kontrolleri çok zor gelince bırakmak zorunda kalmıştım
Ön yargı oluşmuştu bu yüzden yine aynı olur diye ama pcde çok güzel çok rahat olmuş.Baştan sona aksiyon dolu bir oyun.Şuanlık sadece Xbox 360 kolunu destekliyor bende Xbox 360 kolu olduğu için sorun olmadı.
8/10
2.oyuna başladım bakalım umarım onuda bitirebilirim

tunahan43

Torrent-Oyun.com
No more heroes 2

İlk oyundaki açık dünya gitmiş bu biraz oyunu ortalama etsede yinede aşırı zevkli bir oyundu.Umarım 1 sene sonra olsada no more heroes 3de PC için gelir.Son boss dışında zorlanmadım .Son boss baya kanserdi.İlk oyunun sonunu beğenmemiştim ikinci oyun sonuylada süperdi.

8/10

tunahan43

Torrent-Oyun.com
Ninja Gaiden Sigma 2

Sonunda 3lemedeki son ninja gaiden sigmayıda bitirdim.Bilenler bilir 1. ve 3.oyunu emülatörle bitirmiştim .Ve ozellikle 1i çok sevmiştim .2.oyunda bitti sonunda.Gercekten efsane bir seri.Umarım 4.oyunda yapılır ve PC için gelir.

8/10

Red Dead Redemption 2: Oyun tarihinin en iyi hikayeli açık dünya aksiyon oyunu. Hikaye, karakterler, dünyası, çeşitliliği, grafikleri ve müzikleri. Hepsi türünün zirvesi. Rockstar, bir oyunu yapmak için 8 yıl harcıyor olabilir ama onları kimse suçlayamaz. Çünkü yaptıkları oyun her türlü o yılın unutulmazlarından olmasıyla sonuçlanıyor. Rockstar şu an GTA 6 üzerinde çalışıyor. Bekleyiş uzun olabilir ama dönüşü eminim muhteşem olacak. Son olarak umarım GTA 6 öyle bir seviyede çıkar ki EA, UBISOFT VE ACTIVISION gibi dev şirketler akıllanıp Rockstar'a özenirler.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt