Torrent-Oyun | OYUN DEĞERLENDİRME ve PUANLAMA KONUSU (SABİT)

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

kerosheva

Kerem Yavuz
Hemen hemen tüm oyunları oynadım ve kesinlikle oynanması gereken oyunlar,

1: Read Dead Redemption 2 = 10/10 puan.
2: Wolfenstein oyun serisi(Son oyunu hariç) _ 8/10 puan
3:Bioshock infinite = 9/10 puan
4:Metro 2033 serisi = 9/10 puan
5=The Evil Within serisi = 9/10 puan

Bazı oyunlar vardır. Grafik iyidir, vuruş hissi kötüdür.Mekanikleri iyidir, grafikleri iyidir, hikayesi kötüdür vs.
Bu bahsettiğim 5 oyun, kesinlikle grafik, vuruş hissi, gölgelendirmeler, seslendirmeler ve en can alıcı kısmı ise oyuncuya hikayesi ile etkisi altına alın, birbirinden ayrı baş yapıtlar. Kesinlikle oynanmalarını tavsıye edıyorum.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
dmc5_1.png

Artıları:
- 3 tane birbirinden farklı karakterle farklı oynanış tipleri.
- Yetenek yükseltmeleri yeterli ve güzel çeşitlendirmiş.
- Hikayesi eh işte, fena değil.
- Düşman çeşitliliği her ne kadar uzun bir oyun için yeterli olmasa da çeşitli denebilir.
- Yükleme ekranları baya kısa sürüyor.
- Oynanışı zevkli.

Eksileri:
- Altta ve üstte filmic siyah barlar yüzünden ekranımdan daha düşük bir çözünürlüğü seçip resolution scale'ı %160 yapmak zorunda kaldım.
- Ekran kartını gereksiz yere çok ısıtıyor.
- Mekan çeşitliliği çok az, her yer neredeyse birbirine benziyor.
- Karakter yeteneklerini açtığımızda karakterimiz aşırı güçleniyor.
- Düşmanlar boss haricinde çok da zorlu ve zevkli değil.
- Mümkün olduğunca Delux Edition ile verilen 2 Milyon orb'u azar azar kullanın.Benim gibi karakterinizi erkenden güçlendirmeyin.

Ekli dosyayı görüntüle 246167
Artıları:
- 3 tane birbirinden farklı karakterle farklı oynanış tipleri.
- Yetenek yükseltmeleri yeterli ve güzel çeşitlendirmiş.
- Hikayesi eh işte, fena değil.
- Düşman çeşitliliği her ne kadar uzun bir oyun için yeterli olmasa da çeşitli denebilir.
- Yükleme ekranları baya kısa sürüyor.
- Oynanışı zevkli.

Eksileri:
- Altta ve üstte filmic siyah barlar yüzünden ekranımdan daha düşük bir çözünürlüğü seçip resolution scale'ı %160 yapmak zorunda kaldım.
- Ekran kartını gereksiz yere çok ısıtıyor.
- Mekan çeşitliliği çok az, her yer neredeyse birbirine benziyor.
- Karakter yeteneklerini açtığımızda karakterimiz aşırı güçleniyor.
- Düşmanlar boss haricinde çok da zorlu ve zevkli değil.
- Mümkün olduğunca Delux Edition ile verilen 2 Milyon orb'u azar azar kullanın.Benim gibi karakterinizi erkenden güçlendirmeyin.
DMC Devil May Cry ı çok sevmiştim. Bu oyunu bir türlü sevemedim ama. Mekan çeşitliliği çok kötü evet. Özellikle o yaratıkların ini olan yer..

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
DMC Devil May Cry ı çok sevmiştim. Bu oyunu bir türlü sevemedim ama. Mekan çeşitliliği çok kötü evet. Özellikle o yaratıkların ini olan yer..
Nasıl Metacritic'ten 89 almış hayret ettim valla (kullanıcı puanı: 8.6).DMC fanları bu kadar yüksek vermiş desem normalde fanlar daha çok beklentiye girip az puan verir, anlamadım gitti.

Benim de bu seride oynadığım oyunlar DMC 4 ile DMC idi.Adı DMC olan fena değildi ama DMC 4'ü çok beğenmiştim.Oynayalı aradan 10 seneden fazla geçti ama ben hala birkaç sahnesini hatırlıyorum.Benim bildiğim DMC'de sadece aksiyon yoktu, bulmaca türü akıl oyunları da olurdu.DMC 4 ile arasında inanılmaz bir fark var bence.

tunahan43

Torrent-Oyun.com
Silent hill 3

Oyunu pcde çok seneler öncesi oynamıştım .Bug var diye bırakmıştım .Ama şimdi anladım ki bug degilmiş .Easyde oynadığım için .O bulmacayı yapmaya ihtiyacım yokmuş.Oyunun sonlarındayım.Güzel oyun hoş oyun ama çok puzzle var.Karakter zaten şuana kadar bırakmama sebebi.Belki pcde oynasaydım Türkçe yamayla daha çok sarabilirdi.Ama silent hill 4deki Türkçe yama yapınca bitirmeni engelleyen bug olur diye denemedim.Emülator ile HD colection sürümünü oynuyorum.Bunu bitirince 2 ye bakacağım.
Puanım:7 /10

Silent hill 3

Oyunu pcde çok seneler öncesi oynamıştım .Bug var diye bırakmıştım .Ama şimdi anladım ki bug degilmiş .Easyde oynadığım için .O bulmacayı yapmaya ihtiyacım yokmuş.Oyunun sonlarındayım.Güzel oyun hoş oyun ama çok puzzle var.Karakter zaten şuana kadar bırakmama sebebi.Belki pcde oynasaydım Türkçe yamayla daha çok sarabilirdi.Ama silent hill 4deki Türkçe yama yapınca bitirmeni engelleyen bug olur diye denemedim.Emülator ile HD colection sürümünü oynuyorum.Bunu bitirince 2 ye bakacağım.
Puanım:7 /10
1. ve 3. oyun birbiri ile bağlantılı. İlk oyunu da oyna derim hocam. Emulator , fakat aynen pc oyunu gibi setup halinde kurulumlu bir versiyonu vardı. Tr yaması da var zaten. Kontrolleri de düzelmişlerdi pc oyunu gibi oynarsın..

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Son düzenleme:
Assassin's Creed Serisi 10/9 - Assassin's Creed Black Flag 10/10

AC serisi şimdiye kimse yazmamış benim açımdan ilginç olsa da bana göre en iyi 3 oyundan birisidir AC serisi hem gerçek tarihten alıntı yaparak sunulan hem senaryosuyla hem de grafikleriyle beni bağlayan yegane oyunlardandır. Black flag ı her zaman ayrı tutarım oynadığım en muhteşem oyun umarım yakın zamanda remake olarak sunulur.

tunahan43

Torrent-Oyun.com
Silent hill 2

Silent Hill 2de bitti be.3den daha çok sevdim 2yi.Ama istediğim sonu alamadım .Neden öyle oldu anlamadım.4 tane şey vardı hepsini yapmaya çalıştım ama eksik kaldı sanırım.3ün ana karakterini sevmiştim ama diğer şeyleri pek cazip gelmemişti ama 2nin ana karakterini sevemedim pek ama geri kalan şeyler süperdi .Ama yinede bazı anlarında özellikle başlarında sıkıldığımda oldu oda oyunun kasvetli havasına veriyorum.
Puanım:8.5/10

DreamTheater16

Rabbim seni sevene sevdir beni amin...
Read dead redemption 2 : 10/10

yeni bitirdiğim için yazıyorum yok abi böyle bir karakter oyun tarihinin tasarlanmış en iyi karakteri arthur morgan nedense arthur morgan ile walter white'ı birbirlerine çok benzetiyorum.
çünkü farklı bir hayat yaşasalar da hem ikisinin de zor bir hastalığa yakalanması hem ölmelerinden hem de sevdikleri için uğraşmalarından dolayı olsa gerek
Read dead Redemption 2 daha iyisi çıkana kadar benim gözüm de gelmiş geçmiş en iyi oyundur.

ISKA

Seviye 13
Resident Evil Village (önemli spoiler yoktur)
8.5/10
Aslında 9 verecektim ama oyunun sonlarına doğru saçmalamışlar.
7'yi bitirip ardından direkt Village'yi oynadım. Hikâyeyi kaçırmamak için. Genel olarak iki oyunun da güzel bir hikâyesi var, merak uyandırıcı. Village bir önceki oyunun üzerine katmış gerçekten. Görsel olarak, doku olarak, silah çeşitliliği vs. Oyuna eklenen yeni özelliklerden bazıları, hayvanlar. Hayvanları öldürüp onların etlerini pişirerek kalıcı özellik alabiliyoruz, hasar azaltma, sağlık artışı vs. Yeni bir dükkân eklenmesi de gayet iyi olmuş, hatta karakter garip birisi olsa da konuşma tarzını vs sevdim. Oyundaki korunma özelliğini bu oyunda daha iyi kullanabildim. 7. oyunda nedense korunmama rağmen sürekli çok ciddi hasar yiyordum ancak bunda pek öyle olmadı. Bilmiyorum belki 7. oyunda ben beceremedim. Görselliğe diyecek bir şey yok, kullandıkları motor çok iyi ve üstüne çıkmışlar. 7. oyundaki o bulanıklık gitmiş. Çok net ve temiz bir görüntü çıkmış ortaya.
Artıları:
Optimizasyon
Oynanış
Grafikler
Seslendirmeler
Işıklandırmalar
Eksileri
Bazı boss kapışmalarında fps anlık yerlere düşüyor
Hikâye kalitesi oyun sonlarına düşüyor ve biraz saçmalıyor
Bazen dokular yüklenmiyor (çok nadir de olsa yaşadım)
7. oyundaki o gerilimi bu oyunda neredeyse hiç yaşamadım. Oynarken tek bir yerde korktum, o da jumpscare'di. Oyunun belki de yarısı köyde geçtiği için olabilir.
Not:
Village birçok oyunu da kendine örnek almış.
İyi mi kötü mü tartışılır ama benim gözüme batmadı.
Hafif spoiler içerir:
Chris ile oynadığımız bölüm resmen Call of Duty oyunları gibi olmuş.
Köy bölümü zaten Resident Evil 4 gibi.
Re2 ve Re3'teki gibi ölmeyen karakterler bunda da var. İyi mi bence iyi.
Son olarak her şeyiyle oyunu beğendim. Güzel oyun olmuş. Heyecanla Re4 remake'i bekliyorum. Yalnız unutmayın, 7. oyunu bitirmeden bu oyuna başlamayın.

Son düzenleme:

MuratTamer

Darth Vader
Assassin's Creed Serisi 10/9 - Assassin's Creed Black Flag 10/10

AC serisi şimdiye kimse yazmamış benim açımdan ilginç olsa da bana göre en iyi 3 oyundan birisidir AC serisi hem gerçek tarihten alıntı yaparak sunulan hem senaryosuyla hem de grafikleriyle beni bağlayan yegane oyunlardandır. Black flag ı her zaman ayrı tutarım oynadığım en muhteşem oyun umarım yakın zamanda remake olarak sunulur.
Black Flag'in grafikleri halen taş gibi hocam bence remake versiyona şimdilik gerek yok gibi. Black Flag çıktığı yılda grafik açısından zaten çığır açmıştı. Geçen yıl ikinci tur bitirmiştim ve yine çok beğenmiştim oyunu ve grafik kalitesini. Belki remaster düşünülebilir.

Black Flag'in grafikleri halen taş gibi hocam bence remake versiyona şimdilik gerek yok gibi. Black Flag çıktığı yılda grafik açısından zaten çığır açmıştı. Geçen yıl ikinci tur bitirmiştim ve yine çok beğenmiştim oyunu ve grafik kalitesini. Belki remaster düşünülebilir.
AC serisinin grafikleriyle çığır açan tek oyunu AC Unity dir..

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt