Overclok yaptım

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

TheRespectRollins

Torrent-Oyun.com
arkadaşlar biraz hız aşırttım CPU sıcaklığı 34-37 bu normal mi başka neleri kontrol etmem gerekir ?

MrSI

Torrent-Oyun.com
Ynt: Overclok yaptım

Ne kadar aşırttın? Herhangi bir oyunu 2-3 saat oynayıp test etmelisin.

TheRespectRollins' Alıntı:
arkadaşlar biraz hız aşırttım CPU sıcaklığı 34-37 bu normal mi başka neleri kontrol etmem gerekir ?
stres testi yaptır...yük altında kac derece bu onemli...sisteminin acabilecegi en agır oyunu ac pc de yüklü olan...msı afterburner ile oyun içinde degerleri takip et...masaüstü işlemciler için 70 dereceden sonrası biraz sıkıntı var demektir...kısa vadede işlemci zarar görmez ama uzun vadede mutlaka ömrünü kısaltır...ekran kartları için risk sınırı 80 derece diyebilirim...işlemci 80 nin üzerine cıkıyorsa kesinlikle overclock da yükselttigin degerleri biraz düşür...eger ekran kartınıda overclockladıysan ve 90 derece ve üstüne cıkıyorsa ekran kartı için yaptıgın degerleride düşürmelisin...ve 10 dk test yapma yarım saat falan oyna oyun iyice zorlansın sistem ve parcalar.. :)

TheRespectRollins

Torrent-Oyun.com

Temp Limit 90 Core Clok Mhz 1280 Memory Clok 1760 Fan hızınıda 50 yaptım bu sistem için idealmidir ?

yanlış anlama ama 34 derecenin normal olup olmadıgını soruyorsan hiç overclock a bulaşma zaten overclock yapanlar daha iyi fan takıp iyi macun sürüp programlarla stress testi yapıyorlar eğer tecrüben yoksa yapma işlemcinin yanması 1 dakikadan az sürer :)

TheRespectRollins

Torrent-Oyun.com

Köpek Joe' Alıntı:
yanlış anlama ama 34 derecenin normal olup olmadıgını soruyorsan hiç overclock a bulaşma zaten overclock yapanlar daha iyi fan takıp iyi macun sürüp programlarla stress testi yapıyorlar eğer tecrüben yoksa yapma işlemcinin yanması 1 dakikadan az sürer :)
kim ne denemiş onlara bakarak yaptım zaten video olmasa zaten yapmayacaktım

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt