Nvidia GeForce RTX 30 Serisi Gümbür Gümbür Geliyor

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Nvidia, 1 Eylül'de gerçekleştirdiği canlı yayında RTX 3070, RTX 3080 ve RTX 3090 ekran kartlarını tanıttı. Ekran kartları hem teknik özellikleri hem de fiyatlarıyla etkinliğe damgasını vurdu. Nvidia'nın yıllar sonra fiyatlarını biraz da olsa aşağıya çekmesinin temelinde yatan ise rakip şirketlerin gelecek olan ekran kartları olabilir. Zira AMD bilindiği gibi Ryzen işlemcileri ile Intel'i büyük ölçüde geride bırakmayı başardı. Hem fiyatları hem performansları ile en çok tercih edilenlerden oldu. Hem de donanım sektörüne PCIe 4.0 veriyolu standartını ve 7 nm üretim sürecini kazandıran ilk firma oldu.

Ayrıca Intel de her ne kadar 14 nm, 14 nm+ ve 14 nm++ üretim sürecinden çıkamamış olsa da Intel Core işlemcileri ile oyun sektöründe halen daha performanslı olarak karşımıza çıkıyor. Şimdi ise Xe adlı ekran kartları ile sektöre giriş yapmaya çalışıyor. İşlemcileri performanslı olan bir firmanın elbette ki ekran kartları da performanslı olacaktır. Nvidia ise domine ettiği GPU pazarını kaptırmamaya niyetli gibi gözüküyor.

019.png

015.png

016.png

017.png

018.png

20.png

GREY

[TechGuy]
Kış gibi 3060'lar piyasa sürülür. Büyük ihtimalle 8GB modelleri gelir ki, 3070 bu kadar güçlü olacaksa 3060'ta 2070 ve 2080 arasında çok güçlü bir kart olacak. Çok daha ucuza çok sağlam bir kartı satışa çıkaracaklar. Bu adamlar çıldırmış gerçekten

8K oyun için ekran kartı çıkarıyorsun ama ortada 8K monitör yok. Televizyonlar var onlarda araba fiyatına bedel.

kanfur

Torrent-Oyun.com
çok gereksiz olmuş 8K için felan ben 8K yı AAA oyunlarında oynayamayacağım ki öyle monitör yok hadi çıkacak kurlar malum.hadi yine aldık grafiği düşük çözünürlüğü yüksek ne anladık ki. ki DLSS özelliğin çok iyi performasn veriyor bu kadar uçuk 8 k felan ne biliyim erken çıktı bence

BlackAncalagon

Çay içen adamdan zarar gelmez.
çok gereksiz olmuş 8K için felan ben 8K yı AAA oyunlarında oynayamayacağım ki öyle monitör yok hadi çıkacak kurlar malum.hadi yine aldık grafiği düşük çözünürlüğü yüksek ne anladık ki. ki DLSS özelliğin çok iyi performasn veriyor bu kadar uçuk 8 k felan ne biliyim erken çıktı bence
Amerika ve avrupada 4k standart , 8k artık pazarda satılmaya başladı zaten 8k tv ler bayadır satıyor monitör fiyatları bir kaç seneye daha da düşecek.

örnek mesela.

https://www.amazon.com/Dell-UltraSh..._6?dchild=1&keywords=8k&qid=1599215025&sr=8-6

kanfur

Torrent-Oyun.com
Amerika ve avrupada 4k standart , 8k artık pazarda satılmaya başladı zaten 8k tv ler bayadır satıyor monitör fiyatları bir kaç seneye daha da düşecek.

örnek mesela.

https://www.amazon.com/Dell-UltraSh..._6?dchild=1&keywords=8k&qid=1599215025&sr=8-6
demek istediğim 8K 60 FPS mesela call of duty modern warfere 2019 oynayamazsın.günümüzde 30 fps artık katlanabilir bir durum değil. grafikleri orta düzeyde veya altında ancak 8k.onunda bir anlamı yok

BlackAncalagon

Çay içen adamdan zarar gelmez.
demek istediğim 8K 60 FPS mesela call of duty modern warfere 2019 oynayamazsın.günümüzde 30 fps artık katlanabilir bir durum değil. grafikleri orta düzeyde veya altında ancak 8k.onunda bir anlamı yok
2-3 sene önce 4k 60 fps çalıştıracak kartlar ne zaman gelecek derken bugün standart 3080 güncel bir oyun olan doom da 4k 150 fps oynatıyor muhtemelen 8k da neler yapar yada 3080 den daha güçlü olan 3090 nın rahatlıkla 8k 60 fps üstü oyun oynatacağını düşünüyorum.

Tabi rtx ve dlss ayarları yeni nesilde ne kadar karta yük olacak onuda görmel lazım cod mw 2019 60 fps civarı alıyorum ultrada rtx açınca bi anda 30 fps düşüyor 2070 yeni kartlarda illaki iyileştirme olacaktır.

BÖ > EASY <

easy peasy lemon squeezy
Abi tamam fiyatına göre rtx 2000 serisinden iyi lakin en düşük fiyat 4.800 ülkemize gelişi 5 bin desen şuan bile dolar artıyor 2 asgari ücret parası kim nasıl alacak orası muamma yani bu gibi haberlere bizim gibi gariplerin sevinmesi ilginç, hiç yemeyip içmeyip 2 aylık maaşını vermen gerekiyor çoğumuzun sistemi gtxli, rtx2060 yani bizim ülke için bir ekran kartına 3k üzeri vermek fazla. Hani derler ya ben hep 50 liralık alıyorum diye bizdede genelde 2500-3000 arası ekran kartı alınır durumu çok iyi olanlar istisna tabi. Maalesef ülkenin durumu belli hergün paramız dolar karşısında değer kaybediyor yapacak birşey yok.

GREY

[TechGuy]
anlaman gereken yeri atlamışsın dostum. Adamların yapmak istediği "biz bu seviyedeyiz peki ya siz?". Adamlar fantazi satıyor ve 3090'nın gücü emin ol 8k dlss 2.0 teknolojisi ile 60fps i zorlar gibi görüniyor.

RTX 3050 ( 8 GB 128 Bit )
RTX 3060 ( 8 GB 192 Bit )
RTX 3070 Ti ( 16 GB 256 Bit )
RTX 3080 Ti ( 20 GB 320 Bit )

Bence 2021 başı veya ortasında bu modellerde çıkar. Oyunlar, grafikler daha da gelişecek. Doğal olarak daha güçlü kartlara ihtiyaç duyulacak. RTX 30 Serisi sadece üç karttan ibaret değildir.

RTX 30 serisinden ekran kartı satın almak isteyenler acele etmesin. Biraz daha beklesin. Çıkacak ilk kartlar bir test edilsin, denensin, sorunları var mı yok mu stabil çalışıyor mu ? Zaman ilerledikçe zaten daha iyi soğutmaya sahip ekran kartları çıkacaktır. Rog Matrix, Rog Poseidon, Lightning Z, Aorus Xtreme Waterforce, FTW3 Ultra gibi. İsteyen tabi istediği ekran kartını alabilir bu benim şahsi düşüncem.

Son düzenleme:

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt