Nasıl format atılır (Çözüldü)

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Agregoor

Torrent-Oyun.com
Arkadaşlar daha önce hiç format atmadım.Pc 3 senelik,ilk defa atacağım.Dosyayı usb belleğe indirip atacağımı biliyorum ama bilgisayarımda cd rom yok formattan önce indirmem gereken başka driver var mı bilmiyorum.İnternetteki çeşitli kaynaklardan okuyup belki bir yanlışlık yapmak istemiyorum.Buradaki bilgili arkadaşlardan biri adım adım temiz bir şekilde anlatırsa sevinirim.Şu an Win 10 pro kullanıyorum.İndirebileceğim win 10 home linki de atarsanız iyi olur.Bu arada C D ayırmadan tamamına atmak istiyorum

Arkadaşlar daha önce hiç format atmadım.Pc 3 senelik,ilk defa atacağım.Dosyayı usb belleğe indirip atacağımı biliyorum ama bilgisayarımda cd rom yok formattan önce indirmem gereken başka driver var mı bilmiyorum.İnternetteki çeşitli kaynaklardan okuyup belki bir yanlışlık yapmak istemiyorum.Buradaki bilgili arkadaşlardan biri adım adım temiz bir şekilde anlatırsa sevinirim.Şu an Win 10 pro kullanıyorum.İndirebileceğim win 10 home linki de atarsanız iyi olur.Bu arada C D ayırmadan tamamına atmak istiyorum
Windows un kendi sitesinden edinebilirsin.
W10 home sürümü iso şeklinde indirip rufus programı ile usb belleğe yazdırıcaksın.
Driverler için başka şeylere gerek yok manuel indirirsin ya da windows update yaparak kurar.
Bios kısmını bilmiyorum ara yüz olarak ama bilgisayarı kapatıcaksın usb belleği takıcaksın.
Biostan HDD YA da SSD nereye kuruluysa windows un artık onu değiştirip usb seçip usb üzerinden bilgisayarı açman gerek.
Ondan sonra windows kurulum ekranı gelir.
Adımları falan izle C D oluşturmıycam diyorsun oluşturduğun bölümlerin hepsini silip yeni yer açıp ne kadarlık SSD HDD kapasitesi görüyorsun hepsini oraya atıycaksın.
Atayıp oluşturduktan sonra üstüne windows u kurucaksın.
Kurulumda key falan ister key falanla da uğraşma yok de geç.
Kurulduktan sonra kmspico kullanarak windows u etkinleştir.
Update yap diverlerı kurar o.
Kurmadığı driverlar olursa tek tek manuel kendin kurarsın program öneriyim diycem driver pack solution kullanıyordum ben daha iyileri illaki vardır araştır olmadı dediğimi kullan.

uguraliy

Torrent-Oyun.com
İndirdiğin iso dosyasını flash belleğe direk atmıyorsun bu arada. Windows 7 USB DVD Download Tool isimli program aracılığı ile atıyorsun. Ayrıca bios dan usb girişini boot listesinde en başa almayı da unutmaman lazım.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
İndirdiğin iso dosyasını flash belleğe direk atmıyorsun bu arada. Windows 7 USB DVD Download Tool isimli program aracılığı ile atıyorsun. Ayrıca bios dan usb girişini boot listesinde en başa almayı da unutmaman lazım.
Hocam arkadaş Windows 10 kuracak, söylediğiniz program Win10 için de kullanışlı mı? Tavsiyem rufus kullanması, 5-6 ay önce kullanmıştım, kullanması basit bir program.

rufus iş görür,rufusla linux ve mac dahil her türlü sistemi kurdum bu zamana kadar.

uguraliy

Torrent-Oyun.com
Hocam arkadaş Windows 10 kuracak, söylediğiniz program Win10 için de kullanışlı mı? Tavsiyem rufus kullanması, 5-6 ay önce kullanmıştım, kullanması basit bir program.

Bizzat denedim defalarca sorun yok. Amaç zaten iso dosyasını çıkarmak başka bir olayı yok zaten bu tarz progamların.

Agregoor

Torrent-Oyun.com
Yardımlarınız için teşekkürler.Bios falan diyorsunuz gözüm korktu.Deneyeceğim bakalım

eylül

Maksimum Östrojen
Windows 10'un en güncel iso dosyasını microsoft'un kendi sitesinden indirip, Rufus yazılımı ile USB'ye kurup format atabilirsin.

Format atma ekranına windows açıkken değil, PC yeniden başlatılırken, yani windows devreye geçmeden önce, diğer bir deyişle boot ekranındayken gir. Boot ekranındayken, flash belleğe erişmiş oluyorsun böylece. Bios'a neden girmen gerekiyor? Flash belleğe erişsin diye.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Yardımlarınız için teşekkürler.Bios falan diyorsunuz gözüm korktu.Deneyeceğim bakalım
Bios'tan korkmanı gerektirecek bir şey yok dostum.Sadece girip boot menüsünüden önceliği ''usb'' yapıyorsun o kadar.Pc'yi açtığında usb ile başlasın ve format dosylarını algılasın diye bu işlem yapılıyor.

Ogz93

Seviye 8
Hocam bios a girmene gerek yok. Pc ilk açıldığın da altta ki yazılara bak, örnek veriyorum; Boot menu F11 (Anakarttan anakarta değişir) olarak yazar. O ekranda iken o tuşa basınca bir sonra ki ekran da boot menü çıkar, usb yi oradan seçebilirsin.

Agregoor

Torrent-Oyun.com
Tamamdır arkadaşlar,cumartesi halledeceğim.Sorunum olursa yazarım yine herkese teşekkürler

uguraliy

Torrent-Oyun.com
Sorunsuz halledersin inşallah. Herhangi bir sorunda yine buraya yazarsın. Yapacaklarını ben sana kısaca sıralıyorum buna uyarak hareket edersen hiçbir sorun çıkmaz.
1- Herhangi bir sağlam torrent sitesinden veya windows sitesinden iso dosyarsını indirmek.
2- Bu iso dosyasını Windows 7 USB DVD Download Tool veya Rufus programı ile flash belleğe kurmak. (İnternette nasıl yapacağını anlatan video bulabilirsin)
3- Bilgisayarın boot kısmından usb yi en başa almak. (İnternette pc marka model girerek en net şekilde nasıl yapacağını bulabilirsin)

4- Bilgisayar kapalı halde usb yi takıp power tuşuna bastıktan sonra işlemi başlatmak.
5- Kurulum sırasında ÖZEL ya da OTOMATİK seçimi olacaktır özel seçeneğini seçip o pencereden hdd yi sıfırlayıp tekrar oluşturabilirsin.

6- Son olarak kuruluma başlayıp bitmesini bekleyeceksin.
NOT: Formata başlamadan önce kesinlikle driver ve ekran kartı vs sürücülerini indirmen tavsiye edilir.
DİPNOT: Sorumluluk kesinlikle sana aittir :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt