Mutlaka izlenmesi gereken 40 muhteşem film

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Katılım
Şub 5, 2020
Mesajlar
1,056
Beğeniler
3,400
Puanları
113
#1

İzlenmesi gereken muhteşem filmler
Bazı filmler bizi öyle etkiler ki tanıdığımız herkesin o filmi mutlaka seyretmesini isteriz. Sizin en favori filminiz hangisi bilmiyoruz ama eğer bu filmlerden herhangi birini izlemediyseniz şiddetle tavsiye ederiz.

İşte izlediğinizde hayata farklı bir pencereden bakmanızı sağlayacak muhteşem filmlerin listesi...


2

Hayat Güzeldir- Life Is Beautiful- 1997
Guido, kendi halinde sıradan ve sakin bir hayat süren Yahudi bir kitapçıdır.

Yıldırım hızıyla aşık olduğu Dora ile evlenir ve oğlu Joshua dünyaya gelir. Bu mutlu aile tablosu II. Dünya Savaşı zamanında baba ve çocuğun Yahudi kamplarına götürülmesi ile altüst olur. İtalyan olan anne de çok sevdiği kocası ve oğlunun peşinden gider ve toplama kampına katılır. Yahudi toplama kampında yaşadığı zorlu koşulları oğluna bir oyunmuş gibi anlatan ve bu uğurda elinden geleni yapan baba, oğlunu bu zorlu savaşı kazananın kocaman ve gerçek bir tankla ödüllendirileceğine inandırır.

Tek amacı savaşın dehşetini ve kampın zorlu koşullarını oğluna hissettirmemek olan baba ve oğulun muhteşem performansı ile film1998 Cannes Film Festivali'nde Büyük Ödül'ü kazandı. 1999'da 7 dalda Oscar'a aday olan film, en iyi yabancı film, en iyi erkek oyuncu ve en iyi müzik dallarında bu ödülü kazandı.3

Lorenzo’nun Yağı- Lorenzo’s Oil- 1992
7 yaşına kadar herhangi bir sağlık sorunu yaşamayan Lorenzo, bir süre sonra ani bayılma ve hafıza kayıpları yaşamaya başlar. ADL adı verilen amansız bir hastalığa yakalanan çocuğun doktorlara göre kurtulma şansı yoktur.

Oğullarını bu amansız hastalığın pençesinden kurtarmaya Augosto ve Michaela çifti, gece gündüz demeden hastalıkla ilgili araştırma yapmaya başlarlar. Hastalığın tedavisi için bu alanda çalışan uzmanları bir araya getirerek bir panel düzenlenmesini sağlarlar.

Sonunda tüm çabalarının meyvelerini 1 yıl dolmadan alırlar ve oğullarının hastalığının ilerlemesini engellerler. Lorenzo ve buldukları tedavi yöntemi ile tıp litaretürüne giren ailesinin gerçek yaşam hikayesini anlatan bu filmi izlerken gözyaşlarınıza hakim olamayabilirsiniz.


4

Piyanist - The Pianist - 2002
Wladyslaw Szpilman'ın gerçek yaşam öyküsünden uyarlanan film, II. Dünya Savaşı'nın hemen başlarında Polonya'nın Alman işgali ile başlıyor.

Polonya'nın en yetenekli piyanistlerinden biri olan Szpilman ve ailesinin hayatları, Nazi işgalinden sonra kabusa döner.Szpilman, şans eseri toplama kampına gitmekten kurtulur ve bir Alman subayının yardımıyla hayatta kalmayı başarır.5

Kardeş Gibiydiler - Sleepers-1996
4 çocuk, kendilerince yaptıkları masum bir şakanın sonucu çok ağır ödeyeceklerinden habersizdir. Şaka sonucunda yaşlı bir adamın yaralanmasına neden oldukları için

1 yıl boyunca ıslahevinde kalacaklardır. 4 arkadaş, ıslah evinde gardiyanlar tarafından cinsel ve fiziksel istismara uğrarlar. Onurları zedelenen dört çocuk intikam yemini ederler ve 13 yıl sonra intikam vakti gelmiştir.


6

Forrest Gump - Forrest Gump) 1994
Öğrenme güçlüğü yaşayan Forrest adlı çocuk, atletik olarak inanılmaz yeteneklere sahiptir.

Başarısız bir öğrenci olan Forest zamanla inanılmaz bir şekilde büyük başarılara imza atacaktır.7

Akıl Defteri - Memento - 2000
Leonard Shelby, pahalı arabalara binen, lüks bir hayat süren fakat ucuz motellerde konaklayan biridir.

Başarılı bir iş adamı görüntüsü vardır ama asıl amacı karısına tecavüz eden kişiden intikam almaktır.

Karısına tecavüz edildiği gün geçirdiği kaza nedeniyle Leonard'ın tedavisi olmayan bir hafıza kaybı hastalığı vardır. Filmin her karesinde ince detaylar gizli. Bu de filmi çok gizemli ve sürükleyici kılıyor.


8

Çizgili Pijamalı Çocuk - The Boy In The Striped Pyjamas- 2008
Bruna, Alman bir askerinin 8 yaşındaki oğludur. Babası Görevi gereği Polonya'ya gönderildiği için ailece Polonya'ya taşınırlar. Bruno hiç bilmediği bu yerde çok sıkılmaktadır. Bir gün odasının penceresinden toplama evlerinin yakınlarında bir toplama kampı olduğunu görür ama burayı önceleri bir çiftlik zanneder. Anne ve babasından gizli olarak her gün evden çıkıp buradaki yahudi bir çocukla arkadaş olur.

Auschwitz toplama kampının tel örgüleri arasında başlayan bu sıcacık dostluk hikayesi yaşanmış bir öyküden uyarlanmıştır.9

The Notebook (Not Defteri) 2004
Göl kenarında yaşlılar için yapılmış bir huzurevinde yaşayan ve herkes tarafında çok sevilen Duke, sararmış bir not defterinden aşk hikayesi okumaktadır.

1940 Güney Carolina'da yaşanan iki çılgın aşık, 2. Dünya Savaşı'nın iyice kızışmasıyla ayrılmak zorunda kalırlar.Bu müthiş aşk hikayesini Duke'in ağzından dinleyecek ve sonunda göz yaşlarınıza hakim olamayacaksınız.


10

Truman Show - Truman Gösterisi) 1998
Truman çok güzel bir adada yaşar, herkesin imreneceği mükemmel bir hayatı vardır. Ancak bu hayat Truman dışında herkesin sahte olduğu yapay bir hayattır. Bir TV programı tarafından evlat edinilen Truman, doğduğu günden itibaren seyirciler tarafından izlenmektedir.

Tüm hayatını milyonların önünde habersizce yaşayan Truman, günün birinde yaşadığı bir olayla bir şeylerden şüphelenir ve hayatını sorgulamaya başlar.11

Yerdeki Yıldızlar -Like Stars On Earth - 2007
Harfleri ve sayıları algılama problemi yaşayan Ishaan, etrafındakiler tarafından tembel ve zeka seviyesi düşük olarak algılanır. 3. Sınıfta olmasına rağmen hala okumayı öğrenememiştir. Ailesi tarafından yatılı okula gönderilen küçük çocuk aslında ne tembeldir ne de zekasında bir problem vardır.

Öğrenme güçlüğü çeken İshaan bu başarısılzığı nedeniyle iyice içine kapanıp insanlardan uzaklaşmıştır. Ta ki okuluna yeni bir resim öğretmeni gelene kadar.

Resim öğretmeni İshaan’ın öğrenme güçlüğü olduğunu ve gizli kalmış yeteneklerini keşfederek çocuğun kalbini kazanır. Filmin aralarına serpiştirilmiş dakikalarca süren Hint dansları filmin o duygusal havasını biraz bozsa da gerçekten izlenmeye değer bir film.


12

Kitap Hırsızı - The Book Thief - 2013
Liesel, 2. dünya savaşı yıllarında Alman bir aile tarafından evlatlık edinilen 9 yaşında bir kız çocuğudur.

Bu ailenin evlerine gizlice aldığı ve Alman askerlerinden sakladığı Max adlı genç sayesindeokumayı öğrenir ve kitaplara sıkı sıkıya bağlanır.

Savaşın izlerini kitaplarla oluşturduğu hayal dünyası ile aşmaya çalışan küçük kızın müthiş hikayesi sizi çok duygulandıracak.13

Elveda Çocuklar - Goodbye Children - 1987
Yine II. Dünya Savaşı zamanını konu alan bu tarihi filmde, tüm sıkı yönetim ve baskıya rağmen okul yöneticileri isimlerini değiştirmek suretiyle üç Yahudi öğrenciyi okullarında saklarlar.

Okulda önce birbirine düşman olan iki çocuğun zamanla aralarında duygusal bir bağ doğar ve bir sırrı paylaşırlar. Geç başlayan ama erken bitmek zorunda kalan sıcacık bir dostluk hikayesi...


14

Şşş… Kızlar Çığlık Atmaz) 2013- Hush! Girls don't scream
Film, baş karakter Şirin'in kendi düğününün olduğu gün hiç tanımadığı bir apartman görevlisini öldürmesi ile başlar. Şirin'in bu cinayeti neden işlediğini kimse bilemez çünkü kimse ile konuşmamaktadır.

Ailesi, ve nişanlısı Bu cinayetin arkasında yatan sebebin Şirin'in çocukluğunda gizli olduğunu çok sonradan öğrenecektir.

İdam mahkumu olarak yargılanan genç kadın, onu savunan kadın avukatla sonunda konuşur ve tüm gerçek ortaya çıkar. Peki Şirin idamdan kurtulabilecek mi dersiniz?15

Ufaklık -Little Boy - 2015
Bir baba ile oğul arasındaki muhteşem ilişki ve tarifsiz sevgileri üzerine kurulu sıcacık bir film.

8 yaşındaki Pepper Flynt Busbee'nın babası savaştadır. Lakabı ufaklık olan bu çocuk II. Dünya Savaşı'nı bitirmek için her şeyi yapmaya gönüllüdür. Onun tek istediği savaşta olan babasının bir an önce eve dönmesidir.


16

Anne Frank'ın Hatıra Defteri-The Diary of Anne Frank - 1959
Yahudi bir kızın, Nazi saldırısı sonrasında ailesi ve dostlarıyla birlikte bir çatı katında mecburen saklanmasını anlatan gerçek bir hikaye.

Alman Yahudisi olan Anne Frank, İkinci Dünya Savaşı sırasında ailesi ile birlikte Amsterdam’da yaşayan genç bir kızdır.

Savaş sırasında 25 ay boyunca Naziler'den saklanan aile sonunda yakalanır ve toplama kampına gönderilir.

15 yaşındayken toplama kampında yaşadıklarını günlüğe yazan genç kızın günlüğü yıllar sonra kitap olarak basılmıştır.17

Patch Adams - Patch Adams - 1998
Patch Adams, dertsiz tasasız ve çok iyi niyetli bir adamdır.

O kadar iyimserdir ki bu durum etrafındakileri rahatsız etmeye başlamıştır.Bir gün tıp fakültesindeki hocalarından biri ona palyaço olmasını önerir. Patch Adams bu isteğe gayet sıcak bakar. Patch, birçok unvana aynı anda sahip olacağı ilginç bir yolculuğa çıkmak üzeredir. Onun asıl amacı "hayata renk katarak" mizah yoluyla tedaviye katkıda bulunmaktır.Yaşanmış bir hayat hikâyesinden alınmıştır.


18

Sevginin Gücü- Léon-1994
Mathilda, New York’ta yaşayan sorunlu bir ailenin 12 yaşındaki kızıdır.

Ailesinde sadece küçük kardeşini sever. Kızın tüm aile fertleri, babasının uyuşturucu işlerine bulaşması nedeniyle mafya tarafından öldürülür, kendisi olay sırasında alışverişte olduğu için ölümden şans eseri kurtulur ve Leon’un kaldığı eve saklanır. Evine saklandığı adam ise azılı bir katildir ancak küçük kızı çok sever ve ona kol kanat gerer.

Filmde Mathilda'nın,Leon’a sorduğu “Hayat her zaman zor mudur? Yoksa sadece çocuklar için mi öyledir?” sorusu izleyicilerin aklına kazınmıştır.19

Schindler’in Listesi - Schindler’s List - 1993
Film, Oskar Schindler adında Alman işadamının II. Dünya Savaşı zamanında Polonya’daki fabrikasında Yahudi işçileri çalıştırması ve bu sayede 1100 Yahudi’nin hayatını kurtarmasını konu alıyor.Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan film 1994 yılında 12 dalda Oscar’a aday olmuş ve 7 dalda ödül kazanmıştı.

20

Yağmurdan Önce - Before The Rain - 1994
Makedonya - İngiltere Fransa ortak yapımı bu dramatik savaş filminde savaşın masum insanlar üzerinde etkilerine dikkat çekiliyor.


21

Guguk Kuşu - One Flew Over the Cuckoo’s Nest - 1975
McMurphy, ağzı çok iyi laf yapan özgür ruhlu bir mahkumdur.

Akıl hastası numarası yaparak kendini bir akıl hastanesine sevk ettirir.Terapilerde başına buyruk tavırları ile diğer hastaları kötü örnek olduğu düşünülür ve bu nedenle baş hemşire ile sorunlar yaşar.Akıl hastanesinden kaçma planları yapan bu sıra dışı mahkumun yaşadıklarını konu alan film 1976 yılında 9 dalda Oscar'a aday gösterilmişti.


22

Günahkar Rahibeler - The Magdalene Sisters - 2003
Aynı kaderi paylaşan 3 genç kız, aileleri ve kilise tarafından İrlanda'daki Magdalene Manastırı'na gönderilirler. Bu kadınların suçları bekar bir kadın olmak, güzel olmak, saf olmak, çok zeki olmak ya da sessiz kalmak istemeyen bir tecavüz kurbanı olmaktır.

Günahlarından arınmak için burada karın tokluğuna çalışmak zorundadırlar.

En ufak bir umut ışığı olmadan günlerini geçirmeye çalışan bu kadınların firar etmekten başka çareleri kalmamıştır.23

Angela`nın Külleri - Angela`s Ashes - 2000
Frank, İrlanda'dan Amerika'ya gelmiş olan bir göçmen ailesinin çocuğu olarak New York'un Brooklyn bölgesinde dünyaya gelir. Ailesi burada aradıklarını bulamazlar ve geçim sıkıntısı nedeniyle tekrar İrlanda'ya geri dönerler. Burada ailenin en küçük ferdini yoksulluk nedeniyle toprağa verirler. Ailenin tüm umutları 7 hastalık bebeklerinin ölümü ile tamamen yok olmuştur.

24

Olağan Şüpheliler - The Usual Suspects - 1995
Tüm zamanların en sıra dışı, en dolambaçlı, ilginç ve heyecan verici suç filmlerinden biri.

San Pedro’da bir tekne patlar. Polis ekipleri olay yerine gider ve teknede 91 Milyon dolar değerinde uyuşturucudan kazanılmış para ve 27 ceset bulunur. Patlamada sağ kalan sadece 2 kişi vardır. Biri ağır yaralı olan Macar terörist, diğeri ise Verbal Kint isminde bir tetikçi. Polise verilen ifadeler ile izleyenlerin aklını iyiden iyiye karıştıran filmde Verbal Kint dokunulmazlık karşılığında tüm hikayeyi baştan sona soğukkanlılıkla polis memuruna aktarmaktadır fakat tüm soru işaretleri bir kişinin üzerinde yoğunlaşır: Keizer Soze.25

İçinde Yaşadığım Deri - La Piel Que Habito - 2011
Bir kazada ağır yaralanan karısını iyileştirmek çabalayan bir plastik cerrah tüm uğraşlarına rağmen karısını kaybeder. Çünkü görüntüsü nedeniyle kızının gözleri önünde intihar eder. Bu olaydan sonra doktor yeni bir deri üretme konusunda saplantılı bir hale gelir. Aynı zamanda kızına tecavüz ettiğini düşündüğü bir adamdan intikam almaya karar veren doktorAynı zamanda da kızına tecavüz ettiğini düşündüğü bir adamdan da intikam almaya karar verir.

26

Yağmur Adam - Rain Man - 1989
İthal araba satıcısı olan Charlie, başkalarının düşüncelerine saygısız ve bencil bir şehir çocuğudur. Bir gün babasının ölüm haberini alır ve tüm mal varlığını (49 model bir Buick Roadmaster hariç) bir vakfa bağışladığını öğrenir. Bağışlanan paranın kendisine ait olduğunu düşündüğü için vakfı ziyaret eden Charlie, vakfın engellilerle ilgilenen bir kurum olduğunu ve burada kalan hiç bilmediği bir abisi olduğunu öğrenir.

Kardeşi Raymond bakıma muhtaç, Otistik bir dahidir ve Charlie tüm mirası kardeşine bırakma niyetinde değildir. Abisinin üstün yeteneğini kullanmak için onu bu klinikten kaçırır ve birlikte seyahate çıkarlar.

Yol boyunca Charlie, sadece Raymond'u değil, geçmişinin bir parçasını ve belki de kendini keşfetme fırsatı da bulacaktır.27

Can Dostum - The Intouchables - 2011
Philippe, boynundan aşağısı felç olan, lüks içinde insanlardan izole olmuş bir biçimde yaşayan zengin bir adamdır. Driss adlı gününü gün eden gelecek kaygısı taşımayan Afrikalı bir göçmendir. Philippe'in bakımı için yolları keşi,sen bu iki adam birbirlerinden çok şey öğreneceklerdir.

28

Yedi - Seven - 1995
Cinayet masasından iki dedektif bir seri katilin peşine düşer.

Bu seri katil 7 ölümcül günahı işleyenleri kendi yöntemleriyle öldürüp dünyayı bu günahlardan temizlediğini düşünür ve kendini tanrının görevlisi sayar.

Sürpriz ve çarpıcı finali ile izleyenleri adete büyülüyor.29

Cennet Sineması - Cinema Paradiso -1988
1980'lerde geçen bu sıcacık İtalyan filmin konusu İtalyan yönetmen Salvatore Di Vita'nın çocukluk anılarına dayanır.

Salvatore, bir gece annesinden gelen bir telefonla 30 yıl önce sinema sevgisinin başladığı çocukluk yıllarına geri döner.

Çocukluğunu geçtiği kasabaya giden yönetmenin eski hatıraları gözünde canlanır ve Cinema Paradiso isimli sinemada projeksiyoncu olarak çalışan Alfred ile ilişkilerini anımsar. Bu çocukluk hikayesi siz, de çok hüzünlendirecek.


30

Er Ryan’ı Kurtarmak - Saving Private Ryan- 1998
İkinci Dünya Savaşı’nda üç oğlunu kaybeden annenin sağ kalan tek oğlu da savaştadır. Oğlunun bu savaştan sağ salim dönmesi için elinden geleni yapar ve sonunda başkanın emri ile James Ryan’ın kurtarılması için 8 kişilik bir asker birliği bu göreve atanır. Nefesinizi tutup soluksuz izleyeceğiniz muhteşem bir film.


31

Fil Adam -Elephant Man 1980
Joseph Merrick'in gerçek yaşam öyküsünden uyarlanan film, 8 dalda Oscar adayı olmuştur.İngiltere'de yaşayan Joseph Merrick (John Hurt), ender görülen bir hastalıkla mücadele etmektedir.

İleri derecede şekli bozuk bir bedene ve yüze sahip olan Merrick, Fil Adam takma adıyla gezici bir kumpanyada sergilenmekte ve kafes hayvanı muamelesi görmektedir.

Genç bir cerrah ise onu yaşadığı korkunç hayattan kurtarmaya çalışır.

Fil adamın bu korkunç görünümünün altında, gönlünde yatanlar ise zamanla dökülmeye başlar.


32

Esaretin Bedeli - The Shawshank Redemption - 1994
Başarılı bir bankacı olan Andy, eşini ve sevgilisini öldürme suçundan dolayı müebbet hapse çarptırılır. Kendi bile bu cinayeti işleyip işlemediğini bilmemektedir. Hapishanede yeni arkadaşlıklar, düşmanlıklar ve hapishane yaşamının zorlukları arasında umudunu koruyan Andy'nin burada tanıştığı Ellis Boyd Redding ile aralarında mükemmel bir dostluk oluşur. Andy'nin 20 yıllık hapishane serüveni gerçekten izlemeye değer...


33

Cinnet -The Shining - 1980
Yazar Jack Torrance kış sezonunda kapalı olan Overlook Oteli’nin bakımını üstlenir.

Jack’in doğaüstü sezgilere sahip olan küçük bir oğlu vardır ve otelin içerisinde yalnız olmadıklarını, geçmiş ve gelecekten gelen hayaletlerle birlikte yaşadıklarını gördüğünü söyler.Ailesini gördüklerine inandırmaya çalışır.

Aile bir kar fırtınası sebebiyle dağda konuşlanan bu otelde mahsur kaldığındaysa Jack doğaüstü varlıklar tarafından ele geçirilir ve yavaş yavaş aklını kaybetmeye başlar.


34

Sil Baştan - Eternal Sunshine Of The Spotless Mind - 2004
Joel Barishi, eski kız arkadaşının yaşadıkları ilişkiye dair anılarını unutması için gizem dolu tıbbı bir müdahaleye başvurduğunu öğrenir. Bunu öğrendiğinde çok üzülür ve aynı yöntemle kendi anılarını sildirmek ister

Hatıralarını sildirmek için derin bir uykuya yatan Joel, aslında bu anıları unutmak istemediğini ve kız arkadaşına çok aşık olduğunu anlar. Joel, Clementine’i tamamen unutmadan önce anılarını silme işlemini durdurmanın bir yolunu bulmalıdır.35

Yaşamak İçin- Alive -1993
Gerçek bir yaşam hikayesinden uyarlanan heyecan dolu bir film.. Uruguaylı bir rugby takımının oyuncularının bulunduğu uçak And dağlarına düşer ancak yolcuların çoğu sağ salim kurtulur.

Kazadan kurtulan kişiler 8 gün boyunca kurtulmayı beklerler ancak bir türlü yardım gelmez.

10 hafta boyunca dondurucu soğukta hayatta kalmaya çabalarken artık yolun sonuna gelinmiştir.


36

127 Saat - 127 Hours - 2010
Yine gerçek bir yaşam öyküsü...

Genç bir dağcı olan Aron, Utah eyaletinde büyük bir kaya parçasına sıkışır. aç ve susuz bir şekilde 5 gün boyunca sıkışık vaziyette kalır.

Hayatta kalabilmek için önünde seçeneği yoktur ve kritik bir karar vermek zorundadır.37

Prestij - The Prestige - 2006
19.yy sonlarında Londra’da Robert Angier, sevgili eşi Julia McCullough ve Alfred Borden hem arkadaştırlar hem de bir sihirbazın asistanlarıdırlar.

Bir gösteri sırasında Julia hayatını kaybeder ve Robert, bu amansız ölümünden Alfred’i suçlu tutar ve arkadaşlıkları bozulur.

ikisi de zaman içerisine çok ünlü iki sihirbaz olurlar. İki ezeli düşman birbirlerinin sahne üstünde performansını sabote etmeye çalışırlar.

Alfred başarılı bir hile yapınca Robert, rakibinin sırrını çözmek konusunu takıntı halinde getirir ve trajik olaylar birbirini kovalar.


38

Amélie - Amélie 2001
Hayat dolu, enerjik ve yaşama sevgi dolu gözlerle bakan Amelie’nin sıcacık hikayesini konu alan bir film.Anne ve babasını kaybetmiş olan Amelie, kendini başkalarının hayatlarını tamir etmeye, onları mutlu kılmaya adamıştır.İnsanların hayatını kolaylaştırmaya çalışan Amelie, kendi yalnızlığının farkına vardığında aynı çabayı kendi mutluluğu için sergileyebilecek mi filmin sonunda göreceksiniz.


39

Rezervuar Köpekleri - Reservoir Dogs -1992
Bir suç örgütü lideri Joe Cabot tarafından elmas hırsızlığı için birbirini tanımayan 6 kişi tutulur. Soygun planı hazırlanır ve başarıya ulaşmasına kesin gözüyle bakılır. Soygun başladığında ise hiç beklenmedik bir şekilde polis tarafından suç üstü yakalanırlar. Soygunu polisin bu kadar kısa sürede fark etmesi imkansız olduğunu için soyguncular aralarındaki muhbiri aramaya başlarlar.

40

Özgürlük Yolu- Into The Wild - 2007
Başarılı bir öğrenci olan Christopher, okulundan mezun olduktan sonra biriktirdiği tüm parasını bir vakfa bağışlar ve hayatının dönüm noktası olacak bir seyahate çıkacaktır.Alaska'da vahşi doğayla yaşama hayali ile çıktığı yolda hayatı değişecektir.Sizin de bu listeye elemek istediğiniz, bu listede olması gereli diye düşündüğünüz baş yapıt filmler varsa yorum kısmına ekleyebilirsiniz arkadaşlar. Böylece bilmediğimiz ya da unuttuğumuz filmleri izleme şansımız olur. :)):):)
 
Katılım
Şub 5, 2020
Mesajlar
1,056
Beğeniler
3,400
Puanları
113
#6
Listeye göz attım fakat hepsini izlemişim :) Eline sağlık kardeşim..
Hepsi birer baş yapıt. Ama Bunların dışında kaçırdıklarımız da vardır. Bir kaç tavsiye fena olmaz hocam. Var mı hatırladığın. Akşama film izleriz. :)
Braveheart'ı da anmadan geçmeyelim lütfen konumuz en iyi filmler ise :))

Hatta aklıma ilk gelenler;
İyi Kötü Çirkin,
Titanic,
Spartacus (Kirk Douglas'ın oynadığı),
Troy,
Hatefull eight,

Listeyi aklima geldikce guncelleyecegim :)
Bunlar harbiden olmazsa olmaz. Yani bir liste yapılıp bu filmler nasıl içine konmaz akıl sır ermiyor. :)
 

tunahan43

Torrent-Oyun.com
Katılım
Eki 2, 2017
Mesajlar
2,225
Beğeniler
441
Puanları
83
#7
3 filmi izlemişim genel olarak sevdiğim tarzda filmler değiller listedikiler yinede teşekkürler izlediğim üç film

İçimde yaşadığım deri akıcı bir film ama biraz sapik bir film
Prestij favorilerimden biridir hiç sıkılmadan izledim film izlerkende sıkılmak en son isteyeceğim şeydir
İzlediğim son film ise leon babamla izlediğim filmler çok nadirdir buda izlediklerinden biri çok küçüktüm şuan olsa belkide hiç sevmezdim sıkılırdım ama o zaman çok sevmiştim .
 
Katılım
Şub 5, 2020
Mesajlar
1,056
Beğeniler
3,400
Puanları
113
#8
Aslında kendi izlediğimiz filmler arasından, en fazla sevdiğimiz, bu film gerçekten harika diyebildiğimiz 10 filmi listeleyelim. Böylece hem fikir alış verişi yapıp muhabbet edebilir. Hem de bilmediğimiz filmlerle tanışabilir, bu filmi nasıl kaçırmışım? diye de içerlenebiliriz. Çünkü görüyorum ki arkadaşlarımız arasında filmler konusunda epey bilgisi olan. Sektörü takip edenler var. :) :)
 

ISKA

Seviye 13
Katılım
Mar 18, 2012
Mesajlar
9,444
Beğeniler
4,072
Puanları
113
#10
Ben de şunları önerebilirim
Davacı (1987)
Kramer vs Kramer (1979)
Adı Vasfiye (1985)
Escape from Alcatraz (1979)
Gelin (1973)
Full Metal Jacket (1987)
My Left Foot (1989)
The Good Son (1993)
The Good, the Bad and the Ugly (1966)
İffet (1982)
 

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Katılım
Kas 24, 2019
Mesajlar
7,042
Beğeniler
9,169
Puanları
113
#11
Aslında kendi izlediğimiz filmler arasından, en fazla sevdiğimiz, bu film gerçekten harika diyebildiğimiz 10 filmi listeleyelim. Böylece hem fikir alış verişi yapıp muhabbet edebilir. Hem de bilmediğimiz filmlerle tanışabilir, bu filmi nasıl kaçırmışım? diye de içerlenebiliriz. Çünkü görüyorum ki arkadaşlarımız arasında filmler konusunda epey bilgisi olan. Sektörü takip edenler var. :):)
Film konusunda süper bilgili biri değilimdir ama ben de naçizane izlediğim bilim-kurgu ağırlıklı filmleri gece müsait bir vakitte yazacağım dostum.Konu için teşekkürler bu arada.
 

iyibirisi

Darbeli Matkap
Katılım
Kas 24, 2019
Mesajlar
331
Beğeniler
508
Puanları
93
#12
Ben de şunları önerebilirim
Davacı (1987)
Kramer vs Kramer (1979)
Adı Vasfiye (1985)
Escape from Alcatraz (1979)
Gelin (1973)
Full Metal Jacket (1987)
My Left Foot (1989)
The Good Son (1993)
The Good, the Bad and the Ugly (1966)
İffet (1982)
Bu iffet (1982) dediğin hani müjde arın kafasını arabanın penceresine sıkıştırdıkları film miydi
 
Katılım
Kas 11, 2013
Mesajlar
3,053
Beğeniler
2,987
Puanları
113
#13
Hepsi birer baş yapıt. Ama Bunların dışında kaçırdıklarımız da vardır. Bir kaç tavsiye fena olmaz hocam. Var mı hatırladığın. Akşama film izleriz. :)

Bunlar harbiden olmazsa olmaz. Yani bir liste yapılıp bu filmler nasıl içine konmaz akıl sır ermiyor. :)
Fried Green Tomatoes, October Sky, Hachiko, Black Cat-White Cat, Dom za vesanje, Storm of The century, Hasta la Vista, İcendies, Hotel Ruanda, The Man From Earth, Frequency, Coherence, Django Unchained, Goodfellas, The Curious Case of Benjamin Button, Cast Away... vs uzar gider bu liste :)
 
Son düzenleme:
Katılım
Şub 5, 2020
Mesajlar
1,056
Beğeniler
3,400
Puanları
113
#15
Ooooo bu arada duymadığım filmler gelmeye başladı.
ISKA, uzimakireverse ve kazuhira7miller...... dostlar listeleriniz gerçekten çok iyi. İçlerinden izlemediklerim de var. Listeye alıyorum bir kaçını teşekkür ederim. :)):)


Transient Ghost dostum rica ederim. Bu arada senin bilim kurgu filmleri de gecenin ilerleyen saatlerine bekliyoruz. :):))
 
Son düzenleme:

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
Katılım
Eki 3, 2015
Mesajlar
976
Beğeniler
1,491
Puanları
93
#16
İlk 10 yapmak cidden çok zor bir şey bu yüzden şu an aklıma gelen filmleri sırasız bir şekilde yazıyorum.

 • Inception (2010)
 • Shutter Island (2010)
 • The Dark Knight [2008]
 • Lord of the Rings Üçlemesi
 • Interstellar (2014)
 • Man with No Name Üçlemesi
 • Coherence (2013)
 • Hostiles (2017)
 • Prisoners (2013)
 • 1917/Dunkirk
 • Ford vs Ferrari (2019)
 • Green Mile (1999)
 • Alien Serisi
 • 12 Angry Men (1957)
 • Green Book [2018]
 • Goodfellas (1990)
 • Babel (2006)
 • Three Bilboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
 • The Lighthouse (2019)
 • Breakfast Club (1985)
 • The Guilty [2018]
 • Bridge Of Spies (2015)
 • The Game (1997)
 • The Departed (2006)
 • The Shawshank Redemption (1994)
 • Unstoppable (2010)
 • V for Vendetta (2006)
 • Whiplash (2014)
 • Zodiac (2007)
 • 2001 A Space Odyssey [1968]
 • The Shining (1980)
 • Lock, Stock and Two Smoking Barrels [1998]
 • 2001: A Space Odyssey [1968]
Eminim aklıma gelmeyen birçok film vardır onlardan özür dilerim. :)
 
Son düzenleme:

ISKA

Seviye 13
Katılım
Mar 18, 2012
Mesajlar
9,444
Beğeniler
4,072
Puanları
113
#17
Bir 10 film daha paylaşayım. Daha önceden yazıldıysa kusura bakmayın, yorumların hepsini okumadım henüz.
Scarface (1983)
You've Got Mail (1998
The Irishman (2019)
Once Upon a Time... in Hollywood (2019)
Goodfellas (1990)
Me and Earl and the Dying Girl (2015)
Anayurt Oteli (1987)
Django Unchained (2012)
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak (2004)
Law Abiding Citizen (2009)
 
Son düzenleme:

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Katılım
Kas 24, 2019
Mesajlar
7,042
Beğeniler
9,169
Puanları
113
#18
Yakın zamanda Fight Club'ı da izledim ve inanılmaz derecede filmden tiksindim.Bir film bu kadar kötü ve anlamsız olmasına rağmen neden dillerden düşmez anlamak mümkün değil.Film sıkıcı değildi ama çok gereksiz uzatılmış olması, filmin saçmalıklarla dolu olması ve sonunda tatmin edecek bir sonuca ulaşmaması canımı sıkmıştı açıkçası.

1408 Numaralı Oda
IT 1-2
Jumanji 1-2 (ilki daha güzel)
Pi Yaşamı (duygusal bir film)
Geleceğe Dönüş Serisi (kesinlikle izlenmeli)
Matrix (izlemeyen çok şey kaçırmış demektir)
Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi (Gerçekten tuhaf ve duygusal)
The Prestige (en sevdiklerim arasındadır)
Ghajini (Momento'dan daha iyi bir film)
Dhoom 3 (izlemeyen kalmasın)
3 Idiots (duygusal ve bi' o kadar da komik)
PK (hayat sorgulatır)
Not: Yukarıdaki 4 film Amir Khan'ın en güzel filmleridir.İzlemek isteyip izleyenediğim daha çok filmi var.
Ocean's Serisi (11-12-13-8_Soygun hikayesi)
7. Hayat
Predator Serisi
Alien Serisi
Artificial Intelligence (Detroit Oyunu gibi empati yaptırır)
Ben Robot
İkizler Projesi
Kurtuluş Günü Serisi
Yenilmezler Serisi (Son 2 filmi efsane)
Thor Serisi (ilk filmden başlanılmaIı)
Dünya Yeni Bir Başlangıç (Will Smith efsanesi)
I'm Mother (İyi bir Netflix Bilim-Kurgusu)
Bird Box
Öldüren Sis
Focus
Aladdin
Annhilation (en iyi Netflix filmlerinden)
Gri Kurt (Liam Neeson)
Braven (Jason Momoa)
Ölümcül Makineler (Gelecek temalı)
Taken Serisi
Görevimiz Tehlike Serisi (her biri ayrı bir güzel)
Yenilmez Serisi (Yuri Boyka ;))
The Punisher
Ip Man Serisi (Efsane)
Dark City (1990_ilginç bir bilim-kurgu filmi)
Kırılma Noktası (1991_Keanu'nun gençliği)
John Wick Serisi (saf aksiyon)
Constantine
Köstebek (casusluk hikayesi)
Replicas (insan klonlama konulu)
Surrogates (VR'ın Geleceği)
Looper (Gelecek temalı)
Zor Ölüm Serisi
5. Element (1997_Zamana meydan okumuş bir efsane)
12 Maymun (anlamlı bir film)
16. Blok (Kesinlikle izlenmeli, birçok filme ilham vermiştir)
Dünya Savaşı
Dünyalar Savaşı (izlemeyen kalmasın)
Kaya 1996 (izleme listemde)
Zamana Karşı (paranın yerine zaman harcasaydık ne olurdu?!)
Labirent Serisi
Uyumsuz Serisi
Açlık Oyunları Serisi (izlemeden geçmeyin)
Blade Serisi (Çocukluğumun Vampir Efsanesi)
Kick Ass Serisi (muhteşem bir kahramanımsı komdedi filmi)
Bay ve Bayan Smith (tekrar izleyeceklerim arasında)
Turnuva 2009 (izlenmeli)
Cezalandırıcı (Wesley+Sylvester Stallone)
Adalet Serisi (Denzel Washington)
Jason Bourne Serisi (Efsane)
De Javu
Banliyo Serisi (Parkurcu Dying Light'ın dublörü)
Arınma Gecesi Serisi
Terminatör Serisi
Unbreakable (Seri 1_İyi olan)
Split (Seri 2)
Glass (Seri 3_Abzürt bir hero hikayesi)
Wanted
X-Men Serisi
Deadpool Serisi
Green lantern
Taşıyıcı Serisi
Headshot
Baskın
Man of Tai Chi
Iron Man Serisi
Galaksi'nin Koruyucuları Serisi
Blade Runner Serisi (son filmi beğenmedim)
Logan
Kaçış Planı (Sylvester Stallone+Arnold Schwarzenegger)
Joker (çok iyiymiş, izleme listemde)
Batman Serisi
Upgrade (başarılı bir Netflix Bilim-kurgusu)
Martian
Life
Ender's Game
Elysium
Event Horizon (yapım yılına göre gayet iyidir)
Armageddon (Uzayda sondaj)
Residernt Evil Serisi (efsanedir)
Riddick Günlükleri (bir efsanenin doğuşu)
Pasifik Savaşı Serisi (Kaju İstilası :) )
Passengers (Zamanından önce uyanan uzay yolcuları)
Oblivion (Tom Cruse'un da bilim-kurgu filmi olmasın mı?)
Age of Tomorrow (Deathloop'un aldığı film olabilir)
Maymunlar Cehennemi Serisi
Cloverfield Serisi (izlenmeli)
Lucy (efsane bir filmdir)
Ghost int The Shell (efsane olmasa da iyidir)
Venom
Dünya'nın Sonu (Abzürt bir bilim-kurgu filmi)
Shazam (iyidir iyi)
RoboCop Serisi
Ready Player One (VR'ın dünyayı ele geçirdiği bir gelecek)
Player (insanı kontrol eden bir oyunsal gelecek)
28 Gün Sonra
Ex Machine (Yapay zeka filmi)
Son Umut (umutsuz bir gelecek)
Donnie Darko (abzürt, bir o kadar da anlamlı bir film)
 
Son düzenleme:
Katılım
Şub 5, 2020
Mesajlar
1,056
Beğeniler
3,400
Puanları
113
#19
Yakın zamanda Fight Club'ı da izledim ve inanılmaz derecede filmden tiksindim.Bir film bu kadar kötü ve anlamsız olmasına neden dillerden düşmez anlamak mümkün değil.Film sıkıcı değildi ama çok gereksiz uzatılmış olması, filmin saçmalıklarla dolu olması ve sonunda tatmin edecek bir sonuca ulaşmaması canımı sıkmıştı açıkçası.

1408 Numaralı Oda
IT 1-2
Jumanji 1-2 (ilki daha güzel)
Pi Yaşamı (duygusal bir film)
Geleceğe Dönüş Serisi (kesinlikle izlenmeli)
Matrix (izlemeyen çok şey kaçırmış demektir)
Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi (Gerçekten tuhaf ve duygusal)
The Prestige (en sevdiklerim arasındadır)
Ghajini (Momento'dan daha iyi bir film)
Dhoom 3 (izlemeyen kalmasın)
3 Idiots (duygusal ve bi' o kadar da komik)
PK (hayat sorgulatır)
Not: Yukarıdaki 4 film Amir Khan'ın en güzel filmleridir.İzlemek isteyip izleyenediğim daha çok filmi var.
Ocean's Serisi (11-12-13-8_Soygun hikayesi)
7. Hayat
Predator Serisi
Alien Serisi
Artificial Intelligence (Detroit Oyunu gibi empati yaptırır)
Ben Robot
İkizler Projesi
Kurtuluş Günü Serisi
Yenilmezler Serisi (Son 2 filmi efsane)
Thor Serisi (ilk filmden başlanılmaIı)
Dünya Yeni Bir Başlangıç (Will Smith efsanesi)
I'm Mother (İyi bir Netflix Bilim-Kurgusu)
Öldüren Sis
Focus
Aladdin
Annhilation (en iyi Netflix filmlerinden)
Gri Kurt (Liam Neeson)
Braven (Jason Momoa)
Ölümcül Makineler (Gelecek temalı)
Taken Serisi
Görevimiz Tehlike Serisi (her biri ayrı bir güzel)
Yenilmez Serisi (Yuri Boyka ;))
The Punisher
Ip Man Serisi (Efsane)
Dark City (1990_ilginç bir bilim-kurgu filmi)
Kırılma Noktası (1991_Keanu'nun gençliği)
John Wick Serisi (saf aksiyon)
Constantine
Köstebek (casusluk hikayesi)
Replicas (insan klonlama konulu)
Surrogates (VR'ın Geleceği)
Looper (Gelecek temalı)
Zor Ölüm Serisi
5. Element (1997_Zamana meydan okumuş bir efsane)
12 Maymun (anlamlı bir film)
16. Blok (Kesinlikle izlenmeli, birçok filme ilham vermiştir)
Dünya Savaşı
Dünyalar Savaşı (izlemeyen kalmasın)
Kaya 1996 (izleme listemde)
Zamana Karşı (paranın yerine zaman harcasaydık ne olurdu?!)
Labirent Serisi
Uyumsuz Serisi
Açlık Oyunları Serisi (izlemeden geçmeyin)
Blade Serisi (Çocukluğumun Vampir Efsanesi)
Kick Ass Serisi (muhteşem bir kahramanımsı komdedi filmi)
Bay ve Bayan Smith (tekrar izleyeceklerim arasında)
Turnuva 2009 (izlenmeli)
Cezalandırıcı (Wesley+Sylvester Stallone)
Adalet Serisi (Denzel Washington)
Jason Bourne Serisi (Efsane)
De Javu
Banliyo Serisi (Parkurcu Dying Light'ın dublörü)
Arınma Gecesi Serisi
Terminatör Serisi
Unbreakable (Seri 1_İyi olan)
Split (Seri 2)
Glass (Seri 3_Abzürt bir hero hikayesi)
Wanted
X-Men Serisi
Deadpool Serisi
Green lantern
Taşıyıcı Serisi
Headshot
Baskın
Man of Tai Chi
Iron Man Serisi
Galaksi'nin Koruyucuları Serisi
Blade Runner Serisi (son filmi beğenmedim)
Logan
Kaçış Planı (Sylvester Stallone+Arnold Schwarzenegger)
Joker (çok iyiymiş, izleme listemde)
Batman Serisi
Upgrade (başarılı bir Netflix Bilim-kurgusu)
Martian
Life
Ender's Game
Elysium
Event Horizon (yapım yılına göre gayet iyidir)
Armageddon (Uzayda sondaj)
Residernt Evil Serisi (efsanedir)
Riddick Günlükleri (bir efsanenin doğuşu)
Pasifik Savaşı Serisi (Kaju İstilası :) )
Passengers (Zamanından önce uyanan uzay yolcuları)
Oblivion (Tom Cruse'un da bilim-kurgu filmi olmasın mı?)
Age of Tomorrow (Deathloop'un aldığı film olabilir)
Maymunlar Cehennemi Serisi
Cloverfield Serisi (izlenmeli)
Lucy (efsane bir filmdir)
Ghost int The Shell (efsane olmasa da iyidir)
Venom
Dünya'nın Sonu (Abzürt bir bilim-kurgu filmi)
Shazam (iyidir iyi)
RoboCop Serisi
Ready Player One (VR'ın dünyayı ele geçirdiği bir gelecek)
Player (insanı kontrol eden bir oyunsal gelecek)
28 Gün Sonra
Ex Machine (Yapay zeka filmi)
Son Umut (umutsuz bir gelecek)
Donnie Darko (abzürt, bir o kadar da anlamlı bir film)
Ben bu listeyi ayakta alkışlarım :eek::D:))

 

Son mesajlar

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt