Monitör tavsiyesi

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Murusti

Torrent-Oyun.com
Arkadaşlar monitör almayı düsünüyorum asus marka 22 inç oyun icin fiyat orta ve düşük seviye olabilir tavsiye edermisiniz

Ogz93

Seviye 8
Verebileceğin maksimum fiyatı yazarsan yardımcı olabiliriz ve neden illa ki Asus istediğini sorabilir miyim?

GanyoTcu

Torrent - Oyun Bağımlılık Yapabilir.!
Gamepower monitörlerine bak derim bende kullanıyorum 144 hz 24 inç kalite olarakta bayağı iyi.

BÖ > EASY <

easy peasy lemon squeezy
Bütçe ve sistem belirtirsen ona uygun monitör söyleyebiliriz.

Ogz93

Seviye 8
ilk monitörüm asustu memnundum daha farklı monitörde olabilir 700 tlye falan
https://www.trendyol.com/asus/21-5-...p-2552780?boutiqueId=411304&merchantId=133639

ya da

https://www.trendyol.com/lg/22mk400...p-3946077?boutiqueId=411304&merchantId=108699

Asus da panel hakkında bilgi verilmemiş ama muhtemelen TN paneldir. Bu fiyat için alabileceğin en güzel 2 monitör bunlar. (Benim bulabildiğim)

Benim tercihim Asus olurdu, çünkü LG ile kıyaslarsak ekstra olarak Flicker Free (Titreşimsiz ekran) özelliği var.

Murusti

Torrent-Oyun.com
https://www.trendyol.com/asus/21-5-...p-2552780?boutiqueId=411304&merchantId=133639

ya da

https://www.trendyol.com/lg/22mk400...p-3946077?boutiqueId=411304&merchantId=108699

Asus da panel hakkında bilgi verilmemiş ama muhtemelen TN paneldir. Bu fiyat için alabileceğin en güzel 2 monitör bunlar. (Benim bulabildiğim)

Benim tercihim Asus olurdu, çünkü LG ile kıyaslarsak ekstra olarak Flicker Free (Titreşimsiz ekran) özelliği var.
Tesekkürler kardeşim bu arada diger satıcılardan aynısını daha ucuza alabiliyomuyuz

Ogz93

Seviye 8
Tesekkürler kardeşim bu arada diger satıcılardan aynısını daha ucuza alabiliyomuyuz
Rica ederim.

Valla araştırmak lazım, ürünün kodunu yazarak farklı sitelerde araştırabilirsin, benim üstünkörü yaptığım araştırmada en uygunu burasıydı.

BÖ > EASY <

easy peasy lemon squeezy
Dostum o bütçeye 75 Hz 1 MS monitör bakmak gerek bütçen daha fazla olsaydı 144 Hz önerirdim tabi sistemde önemli alınan fpse göre monitör almak daha mantıklı.

Bolshoi Booze

MERCES LETIFER
bu hz ne oluyo anlamadım sanırsam ekran yenileme oluyo örnek verebilirmisin
Önce "kare" nedir onu anlatayım. Bir kare, sistem tarafından çizilip monitöre gönderilen bir "fotoğraf" sayılır. Oyunun ekran kartına ve oradan da işlemciye gönderdiği bilgi işlenip oyun içerisindeki bir ana dönüştürülür, sonra da ekrana yansıtılır. Bu "an"lar sonuçta oyun deneyimini oluşturduğundan, kaç tanesinin bir saniyeye sığdırılabileceği önem taşır. Bir an ile diğeri arasında da anlar olabilir ve 60 Hz hızı bu aradaki anları görüntülemeye yetmeyebilir. FPS'in düşük olduğunda göze donuyormuş gibi görünmesiyle aynı sebep yani.

Hz ise ekran yenileme hızını belirtiyor. Sistemin monitöre saniyede 100 kare gönderiyor diyelim. Monitörün yenileme hızı 75 ise saniyede 75 kare gösterebilir, kalan kareleri o sürede gösteremediği için yırtılma dediğimiz şey olabilir, bir kareyi görüntülemeyi bitiremeden diğer kare(ler)i göstermeye çalışmasından kaynaklanır bu. VSync ve FreeSync/GSync gibi çözümler gerekir bunun için.

Gelelim yenileme hızının yüksek olmasının ne işe yaradığına. Monitör bir saniye içerisinde daha fazla kareyi görüntüleyebildiği için düşük hızlara kıyasla daha akıcı bir görüntü sağlar, 60 ile 75 arasındaki fark çoğu kişiye görünür olmasa da fark var. Asıl fark 100+ hızlarında oluyor, ben 60'tan 75'e, ondan da 144'e geçtim ve artık 60 ve 75hz monitörlerime alışamıyorum.

BÖ > EASY <

easy peasy lemon squeezy
Dostum arkadaş güzel anlatmış ama kısaca özetleyeyim 75 hz monitör varken diyelim cs go'da 200 fps alıyorsun ama monitör 75 hz olduğu için üst limitin 75. 75 fps'den yükseği göremiyorsun ne kadar 200 yazsada senin ekranda gördüğün aldığın kare 75.
Kısaca sistemin eğer çoğu oyunda 75 fps ve üzeri alıyorsa 75 hz monitör işini görür eğer sistemin çok daha iyiyse 144 ve üzeri fps alabiliyorsan 144 hz monitör tercih edersen avantajına olacaktır.
Tabi şunuda belirteyim eğer fps oyunu oynamıyorsan hikayeli oyun tercih ediyorsan bir önemi yok asıl fark fps oyununda gerçek biriyle kapışıyorken ortaya çıkıyor.

Murusti

Torrent-Oyun.com
Tesekkürler arkadaşlar ozaman 144 hz almaya karar verdim sagolun eksik olmayın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt