Monitör Önerisi

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
İyi akşamlar T-O ailesi
Benim 8 yıllık belki daha fazla olan monitörüm artık beni sal demeye başladı.
Yeni bir monitör almaya karar verdim. Aklımda şimdilik bu ikisi var almışken ileriye yönelik alayım diyorum. Nasip olursa ileride sistemle de birazcık oynayacağım.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/pr...-full-hd-monitör-1189190.html#teknik-bilgiler

https://www.incehesap.com/james-donkey-jd27fg1ms144-27-gaming-monitor-fiyati-44299/

1080P için 24" mi yoksa 27" mi sizce hangisini almalıyım veyahut sizin önerileriniz var mı?

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
Benim tercihim Asus olurdu. Panel olarak daha iyi sanırım. Ayrıca pivot modu da var. 24'' ve 27'' seçeneği sizin zevkinize göre olmalı. Şahsen beni çok büyük monitörler rahatsız ediyor. Dahili hoparlöre de sahip Asus modeli tabii ne kadar iyi olabilir bilemem ama yine de başka bir artı.

ThE bEsT

Hiç Kimse.
FHD ye 24 inç. iyidir. Fakat hz derdin yoksa IPS ekran tercih et. Yok bana hz önemli diyorsan arkadaşın dediği gibi Asus bak.

Asusta Freesync desteği yok ama aşırı bir sorun olur mu? Birde konsolda bağlayabilirim o zaman 24 ufak kalmaz mı? Odam ufak olduğu için genelde yatağıma uzanıp oyun oynuyorum. Ekranla aramda ortalama 1 metre falan oluyor.

naCrimed

Asusta Freesync desteği yok ama aşırı bir sorun olur mu? Birde konsolda bağlayabilirim o zaman 24 ufak kalmaz mı? Odam ufak olduğu için genelde yatağıma uzanıp oyun oynuyorum. Ekranla aramda ortalama 1 metre falan oluyor.
Freesync fark ettiriyor olursa daha iyi olur elbette. Ben de senin gibi konsolu bağlayıp uzanıp oynuyorum pek sıkıntı olmuyor ama en güzeli kendin test etmen olur ama bu zamanda nasıl test edebilirsin bilmiyorum. Şahsen monitör almak internetten bakarak olacak bir iş değil bence gidip görmek test etmek lazım.

Orası öyle bakmak pek mümkün değil. Sanırım tercihimi JD'den kullanacağım. Teşekkürler yardımcı olduğunuz için.

Dr.Lecter

Chesapeake Matadoru
Emektar
JD görünüşü daha estetik diye JD öneririm. (gecikme süreleri ve Hz'leri aynı olduğu için.)

Ogz93

Seviye 8
JD VA panel ki VA TN panelden daha iyidir. Monitörün büyük olması oyunlara bakış açını değiştiriyor kesinlikle değiştirmiyor diyen o tecrübeyi yaşamamıştır. JD yi gözün kapalı al derdim ama marka ile ilgili bir bilgim yok, yazılan teknik özellikler ve fiyat göz önünde bulundurursak JD daha güzel görünüyor fakat Asus kalitesini kanıtlamış bir marka JD için aynı şeyleri söyleyemeyiz bunu da unutmamak lazım. 4-5 ay önce aldığım monitörü önerecektim sana ama fiyatı fırlamış maalesef 1750 Tl ye aldığım monitör 2700 Tl ye çıkmış. Satın almadan önce kaynak bulabilirsen iyice bir araştır, yabancı kaynaklara bak, yorumlayan biri vardır illa ki.

Dostum eğer mantıklı bir seçim yapmak istiyorsan James Donkey den uzak dur, monitor için Rampage James Donkey gibi markalar alınmaz üzülürsün, her açıdan. Garantisi teknik servisi vesaire. Attığın ürünlerin fiyat bandında önerebilceğim monitor https://www.hepsiburada.com/samsung-24-lc24rg50fqmxuf-fhd-144hz-freesync-hdmi-dp-kavisli-va-gaming-monitor-p-HBV00000JGUV3?magaza=Samsung Türkiye&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=Cj0KCQjwhtT1BRCiARIsAGlY51JQ5iFzPDXdNNT-oEiBwi9CzcIcO0VelyT96DD2qVnWfJCr30eEhMIaAoEbEALw_wcB

Hem samsung kalitesi hem kavisli ekran olması güzel. 4 ms olayına çok takılma hissedilebilecek birşey değil. Ayrıca 24 inch ekran tercih et 1080 p için, 27 inch ekranlarda 1080p sırıtıyor pikselleşme oluyor hafiften 27 inch olacaksa 2k olmalı diye düşünüyorum onların fiyatıda tuzlu olur.Hatta attığın james donkeyin yorumlarına bakarsan dediğim şeyden şikayetçi olan yorumları kendinde görebilirsin bu konuda bana güven. 24 inc her türlü yeterli. Samsung Philips Viewsonic gibi markalar bak üzmezler.

Yorumlarınız için teşekkürler kavisli monitörleri bir türlü beğenemedim. Ufak bir risk aldım JD aldım bir kaç saat önce gelince göreceğiz nasıl bir şey olduğunu.
Merak ettiğim 1080P'de pikseller 27"de sırıtıyor muhabbeti oldu. Benim gözümde saçma bir konu tamam inç başına piksel oranı 90'dan 82'ye falan düşüyor O 8'lik dilim ne kadar bir fark yaratır ki. İnsan gözünün de belli bir sınırı var benim gözlerim biraz daha sorunlu :D

naCrimed

Yorumlarınız için teşekkürler kavisli monitörleri bir türlü beğenemedim. Ufak bir risk aldım JD aldım bir kaç saat önce gelince göreceğiz nasıl bir şey olduğunu.
Merak ettiğim 1080P'de pikseller 27"de sırıtıyor muhabbeti oldu. Benim gözümde saçma bir konu tamam inç başına piksel oranı 90'dan 82'ye falan düşüyor O 8'lik dilim ne kadar bir fark yaratır ki. İnsan gözünün de belli bir sınırı var benim gözlerim biraz daha sorunlu :D
Hayırlı olsun, umarım beğenirsiniz.
Uzun zamandır eski bir monitör kullanıyorsanız yeni monitör geçtiğiniz de açıkçası sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum her ihtimalle size iyi gözükecektir ama sonradan bir yerde 1440p 27'' monitöre baktığınızda farkı görebileceksiniz. İnsana göre değişiyor bazıları farkı hiç görmüyor bazıları fark yüzünden bakmaya dayanamıyor.

Son düzenleme:

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Forum Yetkilisi
Uzun zamandır eski bir monitör kullanıyorsanız yeni monitör geçtiğiniz de açıkçası sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum her ihtimalle size iyi gözükecektir ama sonradan bir yerde 1440p 27'' monitöre baktığınızda farkı görebileceksiniz. İnsana göre değişiyor bazıları farkı hiç görmüyor bazıları fark yüzünden bakmaya dayanamıyor.
1-2 metre uzaklıktan fark edilmeyecektir bence.Televizyonlar da öyledir, yakına geldikçe pikseller farkediliyor.

Teşekkür ederim umarım kısa sürede gelir de test edip izlenimlerimi de yapmak isterim almayı düşünenlere

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt