Mönitör Kaosu (Tavsiye Konusu)

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

JOSEBH JR

xxxxxxxxxxxxxxxx
Abiler herkese selam konuyu kısa tutucam monitörümü değiştircem bütçem maksimim 2 bin tl

İstediğim özellikler: Kavisli olmasını istiyorum ama şart değil.

Panel türü ne çeşit iyi olur bilmediğim için siz abilerimin tavsiyesine açığım ama genel manada MOBA ve rpg oyunları oynamakla beraber dizi izlemek için kullanıcam pek fazla fps türü oyun oynamıyorum.

Ekran boyutu en az 23.6 inç olmasını istiyorum ama değiştirmişken ekranı daha büyük almayı düşünüyorum şimdiki monitörümde 23.6

Benim bulduğum birkaç ürün var ama sizce nasıllar birde renk olsun panel olsun hangisi daha iyi olur bir yardımcı olursanız sevinirim..

Benim bulduğum birkaç ürün:
https://www.itopya.com/asus-tuf-gaming-236-vg24vq-144hz-1ms-2xhdmi-dp-freesync-gaming-monitor-9/

https://www.itopya.com/gigabyte-27-g27f-144hz-1ms-2xhdmi-dp-ips-freesync-premium-gaming-monitor/

https://www.itopya.com/asus-27-vg278qf-165hz-05ms-dvi-d-hdmi-dp-fhd-freesync-gaming-monitor/

https://www.itopya.com/asus-tuf-gam...-freesync-ve-g-sync-uyumlu-va-gaming-monitor/

Yani genelde itopyadan baktım ama daha iyi fiyata daha iyi ürünler varsa tavsiyelere açığım

Attıkların arasından gigabyte olanı önerebilirim RPG oyun ve dizi film için. IPS panel o konuda senin için ideal olacaktır. Mevcut mönitörümde VA panel var renk konusunda çok ahamlı bir fark göremedim ben IPS ile arasında Panel farklarına ait videolar ve görseller yine mevcut surf yaparak yine bulabilirsin. Dersen ki bende çok bir fark göremedim VA panelli son attığın 27inç Asusu da öneririm. Teknopattın bir konusu vardı ona ulaşarak daha fazla bilgi edinebilirsin. Dizi film izlerken bilgisayara baktığın açı da önemli odan küçüktür dizi film izlerken yatağa uzanıyorsan IPS Panelli Gigabyte al ha sürekli sandalyedeyim diyorsan VA panelli 27lik asusu al.

JOSEBH JR

xxxxxxxxxxxxxxxx
Attıkların arasından gigabyte olanı önerebilirim RPG oyun ve dizi film için. IPS panel o konuda senin için ideal olacaktır. Mevcut mönitörümde VA panel var renk konusunda çok ahamlı bir fark göremedim ben IPS ile arasında Panel farklarına ait videolar ve görseller yine mevcut surf yaparak yine bulabilirsin. Dersen ki bende çok bir fark göremedim VA panelli son attığın 27inç Asusu da öneririm. Teknopattın bir konusu vardı ona ulaşarak daha fazla bilgi edinebilirsin. Dizi film izlerken bilgisayara baktığın açı da önemli odan küçüktür dizi film izlerken yatağa uzanıyorsan IPS Panelli Gigabyte al ha sürekli sandalyedeyim diyorsan VA panelli 27lik asusu al.
Yorum için teşekkürler kardeşim kavisli ekran daha önce hiç kullanmadım sadece cafede biraz kullandım ama hoşuma gitmişti sanırım ya gigabyti alıcam ya da dediğin asusu

İletileriniz Birleştirilmiştir (Flood yapmak yasak)

Birde bir şey daha sormak istiyorum renk sıcaklığı çok önemli bir şey mi asusun modelleri 400 iken diğer modeller 300 kadar renk diyor belirleyici bir unsurmudur acaba ???

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam ben garantili bir cihaz almayı tercih ediyorum
Hocam bu da garantili. Distribütör Garantili demek dağıtıcı firmanın üretici firma adına verdiği garanti demek. O garantiyi de üretici firma adına yine üretici firma ile yaptığı anlaşma cercevesinde sağlıyor. Yani aldığın ürün de garantili oluyor. Ürünü direk kendi sayfasından da alabilirsin ama orada 2500 tl.

https://www.monsternotebook.com.tr/oyuncu-monitoru/aryond-a27-v1-1/

Senin Itopyadan baktığın ürünlerde Distribütör Garantili
Garanti ve iade kısmına bakarsan orada
Garanti Koşulları

Tüm ürünler resmi marka ve distribütör garantisi altında 2 yıl garantilidir. Bazı ürünlerde 3 yıl ve üzerinde olabilir*

Bir açıklama yapayım: Bir üretici ya da tedarikçi firmanın ürünlerini belirli bir bölgede, dağıtımını ve satışını gerçekleştirmeye yetkili olan kişi ya da firmaya distribütör denir.

Üretici firma, bütün bölgelerde kendi adına bayilikler açmak yerine, yerel firmalarla hukuki anlaşmalar yaparak, ürünün dağıtımı, pazarlanması ve satılmasını sağlıyor. Yerel firmaların, üretici firmanın ürün ve hizmetlerini anlaşma doğrultusunda dağıtım ve satım işlemini yapmalarına distribütörlük adı veriliyor.

Son düzenleme:

JOSEBH JR

xxxxxxxxxxxxxxxx
Hocam bu da garantili. Distribütör Garantili demek dağıtıcı firmanın üretici firma adına verdiği garanti demek. O garantiyi de üretici firma adına yine üretici firma ile yaptığı anlaşma cercevesinde sağlıyor. Yani aldığın ürün de garantili oluyor. Ürünü direk kendi sayfasından da alabilirsin ama orada 2500 tl.
Senin Itopyadan baktığın ürünlerde Distribütör Garantili
Garanti ve iade kısmına bakarsan orada
Garanti Koşulları

Tüm ürünler resmi marka ve distribütör garantisi altında 2 yıl garantilidir. Bazı ürünlerde 3 yıl ve üzerinde olabilir*

Bir açıklama yapayım: Bir üretici ya da tedarikçi firmanın ürünlerini belirli bir bölgede, dağıtımını ve satışını gerçekleştirmeye yetkili olan kişi ya da firmaya distribütör denir.

Üretici firma, bütün bölgelerde kendi adına bayilikler açmak yerine, yerel firmalarla hukuki anlaşmalar yaparak, ürünün dağıtımı, pazarlanması ve satılmasını sağlıyor. Yerel firmaların, üretici firmanın ürün ve hizmetlerini anlaşma doğrultusunda dağıtım ve satım işlemini yapmalarına distribütörlük adı veriliyor.
Sanırım kısaca monster tr firması olduğu için distribütör garantisi de normal garanti yerine geçiyor.
Peki bu ürün ile karşılaştırdığımızda hangisi daha iyi; araştırdıkça da çeşit çoğalıyor.

https://www.trendyol.com/asus/tuf-g...eesync-premium-ips-oyuncu-monitoru-p-53546175

Ogz93

Seviye 8
Sanırım kısaca monster tr firması olduğu için distribütör garantisi de normal garanti yerine geçiyor.
Peki bu ürün ile karşılaştırdığımızda hangisi daha iyi; araştırdıkça da çeşit çoğalıyor.

https://www.trendyol.com/asus/tuf-g...eesync-premium-ips-oyuncu-monitoru-p-53546175
Attığın ürün hiç fena bir ürün değil. Sana attığımız ürün elbette ki daha iyi bir ürün ama arada baya fiyat farkı var. Fiyat karşılaştırması yaparsak eğer TUF daha mantıklı görünüyor.

Bu arada Distribütör garanti normal garanti yerine geçmez, öyle idda edilir ama çoğu zaman öyle olmaz. Daha eziyetli süreçleri olabiliyor. (Muhattap bulamama, ilgilenmeme ve ya ürünü gönderirsin X gün beklersin bir gelir ürün sorun aynen devam sanki ürünü bir aylık gezmeye göndermişsin gibi rezillikler olabiliyor.) Distribütör olayına tamamen karşıyım ama bahsi geçen ürün de monitör yani egzajere bir şey olmadıktan sonra kolay kolay bozulacak bir şey değil, risk yok diyemem ama diğer teknolojik aletlere nazaran daha az bir risk. Tercih senin artık dediğim gibi link de ki ürün de tam bir F/P ürünü, her türlü tercih edilebilir.

Yorum için teşekkürler kardeşim kavisli ekran daha önce hiç kullanmadım sadece cafede biraz kullandım ama hoşuma gitmişti sanırım ya gigabyti alıcam ya da dediğin asusu

İletileriniz Birleştirilmiştir (Flood yapmak yasak)

Birde bir şey daha sormak istiyorum renk sıcaklığı çok önemli bir şey mi asusun modelleri 400 iken diğer modeller 300 kadar renk diyor belirleyici bir unsurmudur acaba ???
IPS paneller genel olarak daha canlı renklere sahiptirler VA panel ise ondan renk konusunda bir tık düşüktür VA panel için 400 koymaları renk canlılığını arttıracaktır. Ben JD 27" kullanıyorum renk skalası 300 benim için gayet yeterli renk canlığı konusunda.

JOSEBH JR

xxxxxxxxxxxxxxxx
Monster çok hoşuma gitti aslında ama kafama takılan şey kendi sitesinde 240 hertzlerden bahsediyorlar trendyolda ki sitede 120 yazmışlar bu trendyolun yanlışı normalde 120 hertz mi anlamadım

Monster çok hoşuma gitti aslında ama kafama takılan şey kendi sitesinde 240 hertzlerden bahsediyorlar trendyolda ki sitede 120 yazmışlar bu trendyolun yanlışı normalde 120 hertz mi anlamadım
Yanlış yazmışlardır. 240 hz olacak. Başka sitelerde de arat hocam. Onlarda kaç hz yazıyor anlarsın. Bir de bir çok youtube incelemesi var. Onlara da bak. Orada detaylı incelemeleri var. Bu ürün gerçekten çok iyi. 240 hz lik bir monitörü bu fiyata alamazsın. Müdavimleri çok daha pahalı. İlk ön sparişte 1999 tl idi. Çok istek olunca firma fiyatı kendi sitesinde 2499 tl ye çekti.

Teknolojik Araştırma yapmayı pek seven biri değilsin sanırım. Bende Monitörler hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim ama çıkan ürünleri her zaman takip ederim. Bu ürünü bende almayı düşünüyorum.

Ben sana izlediğim videoları atayım onlara bir bak istersen. Kararında yardımcı olur.

Son düzenleme:

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt