TO Haber | ME: Shadow of War Definitive Edition Türkçe Yama Çalışması Başladı! (eski konu-kilitlendi)

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
hth.png

Middle-Earth: Shadow of War Definitive Edition Türkçe Yama Çalışması Başladı!

WB Games'in yayıncılığını üstlendiği ''Middle-Eart: Shadow of War Definitive Edition'' için Why Not çeviri ekibi tarafından Türkçe yama çalışması başladı. Buraya tıklayarak oyunun çevirisini takip edebilirsiniz.

ön.png

İLERLEME : %5

GÖRSELLER :
1.png

2.png

3.png

4.png

OYUNUN İLK 5 DAKİKASI :

FeaRimbor

Swallow your pride with your hate.
Bu oyunu gerçekten anlayarak oynayan bi insan İngilizce de biliyodur bence.

Serkan Doğan

Saygıyı Hak Etmelisin!
Sakın kullanmayan. Ekibin tüm yamaları Translate. Syberia yamasını kullananlar oyunu anlayamadı :D

İngilizce oynarsanız daha iyi anlarsınız. Zaten OyunÇevirinin çevireceğini düşünüyorum ben.

retr0_

Rölantiye devam..
Ben daha oradaki ilk resme baktığımda çevirinin iyi olmayacağını anlamıştım. Bence kısmen orta dünyayı bilen birilerinin bu taşın altına girmesi lazım.

Serkan Doğan

Saygıyı Hak Etmelisin!
İnşallah kısa sürede tamamlanır.
Aşağı yukarı 70.000 Satır ve 700.000 Kelime var. Yani en az 7 8 Ay sürer. Hatta daha fazla bile olabilir.

Grubun önceki çevirilerini inceledim, gerçekten kötü, düz çeviriler. Çevirmenlerden en az biri phrasal verb ne demek onu bilmiyor ondan eminim.
Çok haklısın. Zaten son çıkan yamaların hepsi Translate. Oynayan birisi diyor : "Türkçe oynayayım hikayeyi anlayayım dedim. İndirdim yamayı. Hikayeyi anlayamıyorum" dedi :D

Zaten konularına girip bunları yazdım. Destekleyen de var desteklemeyende var beni. Ama bu Türkçe Yama inanılmaz kötü olacak. Eminim.

Mod. Notu: Flood yapmak yasaktır. İletiler birleştirildi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Library_367158

Yeni olan bir grubun böyle büyük ve zahmetli bir oyuna el atması yanlış bir karar olmuş bence.Muhtemelen kusurlu bir yama olacak ve bu da onların imajı için hiç iyi olmayacak.Önceki yamalarını hiç denemediğim için bi' şey diyemiyorum ama SHYΛH gibi yorumuna güvendiğim arkadaşların dediğine göre onlar da pek iyi değilmiş.Yine de çıkmamış bir yama üzerinden kesin konuşmamak lazım, belki grubu yenileyip bu yamayla atılım yapacaklar, kim bilir [ya da hepten batıracaklar].Bana kalırsa bitiremeyip yarım bırakma olasılığı daha yüksek ama yine de sonucu beklemek gerekiyor.Umarım OyunÇeviri bu oyuna bir el atar da ortada kalmaz güzelim oyun.

Ben daha oradaki ilk resme baktığımda çevirinin iyi olmayacağını anlamıştım. Bence kısmen orta dünyayı bilen birilerinin bu taşın altına girmesi lazım.
O kadar abartma dostum videoyu inceledim bende ufak tefek hatalar olabilir.Ama diğer insanlar anlayabilir yine de bunu.Bence hemen önyargılı olmamalıyız belki iyi şeyler olabilir.Destek olun köstek olmayın.Ne kadar çok çeviren çıkarsa o kadar çok oyunu Türkçe oynama imkanı buluruz.

retr0_

Rölantiye devam..
O kadar abartma dostum videoyu inceledim bende ufak tefek hatalar olabilir.Ama diğer insanlar anlayabilir yine de bunu.Bence hemen önyargılı olmamalıyız belki iyi şeyler olabilir.Destek olun köstek olmayın.Ne kadar çok çeviren çıkarsa o kadar çok oyunu Türkçe oynama imkanı buluruz.
Bunun köstek olmakla alakası yok. Parayla yama satıyorlarsa eğer yanlış gördüğümü de söylerim. Ayrıca oyun beş para etmez bunu da belirteyim.

Bunun köstek olmakla alakası yok. Parayla yama satıyorlarsa eğer yanlış gördüğümü de söylerim. Ayrıca oyun beş para etmez bunu da belirteyim.
Ben oyunun iyi olduğunu düşünüyorum orta dünya konusunda oyun sektöründe bir boşluk vardı iyi dolduruyorlar bence parayla yama satmalarına bende karşıyım.

Dr.Lecter

Chesapeake Matadoru
Emektar
Aşağı yukarı 70.000 Satır ve 700.000 Kelime var. Yani en az 7 8 Ay sürer. Hatta daha fazla bile olabilir.

Çok haklısın. Zaten son çıkan yamaların hepsi Translate. Oynayan birisi diyor : "Türkçe oynayayım hikayeyi anlayayım dedim. İndirdim yamayı. Hikayeyi anlayamıyorum" dedi :D

Zaten konularına girip bunları yazdım. Destekleyen de var desteklemeyende var beni. Ama bu Türkçe Yama inanılmaz kötü olacak. Eminim.

Mod. Notu: Flood yapmak yasaktır. İletiler birleştirildi.
İyi bir TR yama ne zamana gelir aşağı yukarı ?

Serkan Doğan

Saygıyı Hak Etmelisin!
OyunÇeviri yaparsa iyi olur onların ki. Diğer grupların (U-Crew, AnimusProjesi, TG Yama) yapmaya niyeti yok şuanda.

OyunÇeviri de ne zaman yapar bilmiyorum. Yöneticisi ile birebir konuştuğumda RESMİ yamalar yapıyorlarmış şu sıralar. Bir de bazı olaylar yüzünden kırgınlar. Sonra düşüneceklermiş.

Library_367158

Ben oyunun iyi olduğunu düşünüyorum orta dünya konusunda oyun sektöründe bir boşluk vardı iyi dolduruyorlar bence parayla yama satmalarına bende karşıyım.
Yanlış bilmiyorsam 2. oyunu microtransaction yüzünden beğenilmemişti.Ama hikayesi ve oynanışından kötü anlamda bahseden hiç görmedim.Oyunu da oynamadığım için iyidir veya kötüdür diyemiyorum.Ama metacritic'lerine baktığın zaman [pc ve Ps4] ortalama üstü bir oyun olduğunu görebiliriz.Kullanıcıların verdiği puan gördüğün gibi düşük, o da dediğim microtransaction'dan dolayı.

Şu video az-çok ne planladıklarını anlatıyor, izlemeni tavsiye ederim.Bu arada kırgınlıklarını da anlatıyorlar.

exxelance

Kimler Üstün Topraktan
bu adamların walking dead final season episode 2 Türkçe yamasını oynadım bildiğim Türkçeyi unutturdular sağolsunlar bana ben bile ingilizce bilmememe rağmen daha iyi çeviri yapardım translate bile değildi yama translate bile daha anlamlı çeviri yapardı

retr0_

Rölantiye devam..
Yanlış bilmiyorsam 2. oyunu microtransaction yüzünden beğenilmemişti.Ama hikayesi ve oynanışından kötü anlamda bahseden hiç görmedim.Oyunu da oynamadığım için iyidir veya kötüdür diyemiyorum.Ama metacritic'lerine baktığın zaman [pc ve Ps4] ortalama üstü bir oyun olduğunu görebiliriz.Kullanıcıların verdiği puan gördüğün gibi düşük, o da dediğim microtransaction'dan dolayı.

Şu video az-çok ne planladıklarını anlatıyor, izlemeni tavsiye ederim.Bu arada kırgınlıklarını da anlatıyorlar.

Aslında bu oyunda microtransaction olayı çok sıkıntı değil. Zaten oyunda deli gibi loot yapıyorsun. Yani hiç durup da şu oyuna para yatırayım diye düşünmedim. Puanları düşük çünkü oyun tek kelimeyle "sıkıcı". İlki belli bir süre sonra sıkıyordu, bu daha da beter. Cidden 10 saat zor dayanabildim. Dövüş sistemi tek artı yani fakat oyunda bir çok yerde o kadar fazla düşman geliyor ki, dövüşler eğlenceli olmaktan çıkıyor saçma salak sağa sola atlıyıp kaçıyorsun. Ya da kaçıp saklanıp gizlice bir düşman öldürüyorsun sonra tekrar kaçıp saklanıyorsun falan. Bir de oyunda normal düşmanların yanında boss kıvamında takılan, sizi gördüğünde tepki veren konuşan düşmanlar var. Ki bu oyunda çok daha fazla diyalog var. Seni görür görmez başlıyorlar konuşmaya ve bu ara sahneleri geçemiyorsun. Aynı yerde birden fazla boss gelince ve her biri uzun uzun konuşunca artık belli bir yerden sonra o kadar sıkıcı bir hal alıyor ki oyun cidden dayanamıyorum. 3 kez baştan başladım oyuna ve bir türlü sonunu getiremedim. Türkçe yama ile olsa bile bir kez daha başlayacak mecalim yok..

Library_367158

Aslında bu oyunda microtransaction olayı çok sıkıntı değil. Zaten oyunda deli gibi loot yapıyorsun. Yani hiç durup da şu oyuna para yatırayım diye düşünmedim. Puanları düşük çünkü oyun tek kelimeyle "sıkıcı". İlki belli bir süre sonra sıkıyordu, bu daha da beter. Cidden 10 saat zor dayanabildim. Dövüş sistemi tek artı yani fakat oyunda bir çok yerde o kadar fazla düşman geliyor ki, dövüşler eğlenceli olmaktan çıkıyor saçma salak sağa sola atlıyıp kaçıyorsun. Ya da kaçıp saklanıp gizlice bir düşman öldürüyorsun sonra tekrar kaçıp saklanıyorsun falan. Bir de oyunda normal düşmanların yanında boss kıvamında takılan, sizi gördüğünde tepki veren konuşan düşmanlar var. Ki bu oyunda çok daha fazla diyalog var. Seni görür görmez başlıyorlar konuşmaya ve bu ara sahneleri geçemiyorsun. Aynı yerde birden fazla boss gelince ve her biri uzun uzun konuşunca artık belli bir yerden sonra o kadar sıkıcı bir hal alıyor ki oyun cidden dayanamıyorum. 3 kez baştan başladım oyuna ve bir türlü sonunu getiremedim. Türkçe yama ile olsa bile bir kez daha başlayacak mecalim yok..
İlk oyunu severek oynamıştım ve pek sıkıcı bir ana rastlamamıştım.Gerçi oyun bitince DLC'si vardı ama oyuna doyduğum için o DLC'yi yarım bir şekilde oynayıp silmiştim.Belki de DLC'si sıkıcı olduğu içindir bırakma nedenim.Bi de dediğin gibi zırhlı boss tipli kişilerin her dövüş öncesi çıkıp konuşmaları ilk oyunda da vardı ve üst üste olunca gerçekten can sıkıyordu.İlk oyunda öyle çok fazla değildi, yine de papağan gibi meydan okumaları bi' noktadan sonra can sıkmaya başlıyordu.Bu olay 2. oyunda daha çok varmış galiba söylediğine göre.Buna belli bir raddeye kadar katlanabilirim ama eğer dediğin gibi her dövüşte düşmanlar çoğalıyorsa ve kaçmak zorunda kalıyorsak bu kötü olur işte.Ben bu tür oyunları gizlilikle oynamayı seven biriyim ama her zaman da gizlice ilerlemek mümkün olmuyor.Neyse, düzgün bir yama çıkınca denerim artık.

SHYΛH

El. Psy. Congroo.
Emektar

Bi update geldi onla bu item bulma oranı vesaire arttı ondan sonra puanlaması arttı oyunun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt