Mass Effect Legendary Edition Karşılaştırma Videosu Paylaşıldı

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Orijinale göre ne kadar değişmiş bakalım

Önümüzdeki ay çıkış yapacak Mass Effect Legendary Edition, vaktinde çok beğenilen üçlemeyi bir kez daha oyun severlerle buluşturacak. Orijinal oyunları oynayanlar için merak edilebilecek bir nokta, orijinale göre ne denli değişim gösterdiği. IGN, bir karşılaştırma videosu yayınlayarak bir nebze olsun bu soruya cevap vermeye çalışmış.

Videoda görüldüğü üzere ciddi bazı değişimler söz konusu. Sadece daha detaylı ve yüksek çözünürlüklü kaplamalarla yetinilmemiş, bir yandan ışıklandırma/gölgelendirme de elden geçirilmiş, öte yandan ara yüzde de bazı güncellemelere gidilmiş. Araç kullanımındaki değişikliklerden karakterlerdeki farklılıklara pek çok detay ele alınmaya çalışılmış videoda.

Buna ek olarak, Bioware tarafından PlayStation Blog’ta paylaşılan bazı bilgiler de var. Oyunun çatışma kısmında ve diğer oynanış ögelerinde yapılan geliştirmeler, videoda da gördüğümüz Mako kullanımındaki güncellemeler hakkında bazı detaylar paylaşılırken, özellikle ilk oyunu diğer iki oyunla uyumlu hale getirmeye böylece üçlemeyi tam anlamıyla bütünleştirmeye çalıştıklarının da altı çiziliyor. İlginizi çekebilecek detaylar paylaşılmış, dilerseniz açıklamanın tamamına şuradan göz atabilirsiniz.

Görüldüğü kadarıyla, sıradan bir grafik güncellemesiyle yetinilmemiş, daha ciddi bir yeniden yapım hazırlanmış durumda. Bu da, sadece yeni oyuncuları kazanmakla kalmayıp eskileri de bir kez daha seriye döndürecek bir adım atmak niyetinde oldukları şeklinde yorumlanabilir. Bu konuda ne kadar başarılı olacaklarını önümüzdeki ay göreceğiz. Mass Effect Legendary Edition, 14 Mayıs’ta oyun severlerle buluşacak. Merakla bekliyoruz, yakından takipteyiz.

Engin Vural

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Gayet güzel elden geçirmişler gibi görünüyor.Corona yüzünden diğer oyunlarda da olduğu gibi bu oyunda da tek korkum optimizasyon.Optimizasyonu iyi olursa oynamadığım efsane ilk 2 oyunu (hatta 3'ü de) oynama fırsatım olacak.Paylaşım için teşekkürler dostum.

Rica ederi
Gayet güzel elden geçirmişler gibi görünüyor.Corona yüzünden diğer oyunlarda da olduğu gibi bu oyunda da tek korkum optimizasyon.Optimizasyonu iyi olursa oynamadığım efsane ilk 2 oyunu (hatta 3'ü de) oynama fırsatım olacak.Paylaşım için teşekkürler dostum.
Rica ederim dostum.

melihbass

ASASI OLMAYAN KAHIN
abi bioware gibi bir firma elinde o kadar iyi grafik motorları varken remastered versiyonun grafiklerini hiç begenmedim.Mesala battlefield 1 grafik motoru ile yapiılsa daha güzel olurdu öyle aman aman bir remaster olmamış daha önce de dediğim gibi ea yeni para tuzakları peşinde.

ISKA

Seviye 13
abi bioware gibi bir firma elinde o kadar iyi grafik motorları varken remastered versiyonun grafiklerini hiç begenmedim.Mesala battlefield 1 grafik motoru ile yapiılsa daha güzel olurdu öyle aman aman bir remaster olmamış daha önce de dediğim gibi ea yeni para tuzakları peşinde.
Unreal Engine 3 kullanmışlar. Bu motorun kullandığı oyunların optimizasyonları genelde iyi olmuştur. Görsel anlamda çok iyi olmasa da beni tatmin ediyordu. Lakin Mass Effect yorumuna katılıyorum. Orijinal sürümü oynasan bir şey kaybetmezsin. Keza kullandıkları motorun sürümü de eski. 4'ü bile kullanmamışlar.

Son düzenleme:

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Şahsen beklentilerim düşük olduğu için ben yeterli buldum.Bu tür yeniden yapımlarda grafikten çok oynanışa bakıyorum çoğunlukla.Grafikler oynanışı güzelleştiriyorsa benim için yeterlidir.Hikayeyi de değiştirmeleri mümkün değil zaten.

melihbass

ASASI OLMAYAN KAHIN
mesela ea de gram kafa bassa mass effect 1 ve 2 için yap güzel bir grafik motoru+2 oyun için dlc yap senaryo içeren yeni görev olarak satın bile alınabilir.Mass effect 2 yan görevleri efsane mesala bu 1.ci oyun içinde yapalabilir zor birşey değil ama EA bu yersen :D

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
mesela ea de gram kafa bassa mass effect 1 ve 2 için yap güzel bir grafik motoru+2 oyun için dlc yap senaryo içeren yeni görev olarak satın bile alınabilir.Mass effect 2 yan görevleri efsane mesala bu 1.ci oyun içinde yapalabilir zor birşey değil ama EA bu yersen :D
EA'de kafa olmadığı Star Wars markasını kullanamamasından belli oluyor zaten.Güzelim Star Wars markasını bir tek Jedi Fallen Order'da kullanabildi o da son kurşunlarıydı zaten.Bundan sonra isteseler de güzel Star Wars oyunu yapamazlar, hakları EA'dan alındı çünkü.Yine de bir uzay oyunu yapmaya kafaları basarsa Mass Effect ile bunu yapabilirler.Ama önce şu her oyuna kartlı microtransaction koyma işinden vazgeçmleri lazım.En son NFS Payback'te bunu görmüştüm.Şimdi de daha oyunun başındayım ama Star Wars Battlefront 2'de de var galiba.

melihbass

ASASI OLMAYAN KAHIN
EA'de kafa olmadığı Star Wars markasını kullanamamasından belli oluyor zaten.Güzelim Star Wars markasını bir tek Jedi Fallen Order'da kullanabildi o da son kurşunlarıydı zaten.Bundan sonra isteseler de güzel Star Wars oyunu yapamazlar, hakları EA'dan alındı çünkü.Yine de bir uzay oyunu yapmaya kafaları basarsa Mass Effect ile bunu yapabilirler.Ama önce şu her oyuna kartlı microtransaction koyma işinden vazgeçmleri lazım.En son NFS Payback'te bunu görmüştüm.Şimdi de daha oyunun başındayım ama Star Wars Battlefront 2'de de var galiba.
star wars markasını kim aldı bu sene ubisoft :D ama bence ubisoft daha zevkli yapacak gibi ve battlefront 2 de mikro ödemeler mevcut dediğin gibi.

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
Hocam SW hakları EA'den alınmadı sadece diğer firmalara da dağıtıldı. EA şu an en az 2 tane daha SW oyunu geliştiriyor. Biri JFO'un devam oyunu diğeri de büyük ihtimalle Battlefront 3 olacak. JFO2den umudum var Respawn sayesinde. Battlefront 3e karşı da aslında biraz daha optimistim. 2. oyunda hem hikaye modu eklediler, hem de microtransaction skandalından çok fazla tepkiye yediler bir daha öyle bir şeye başvurmazlar. Bir de 2. oyunun multiplayerı baya iyi hale getirilmişti, 3. oyunda üzerine biraz koysalar yeterli olur. Ama tabii EAden bahsedince ne olacağına güvenemiyorsun.

Bir de hocam Battlefront 2de ilerledikten sonra yorumlarınızı bekliyorum. Epic Gamesden almıştım ücretsizken ama oynayamadım. Sırf Star Wars evreninden dolayı şans vermeyi düşünüyorum ilerde.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
star wars markasını kim aldı bu sene ubisoft :D ama bence ubisoft daha zevkli yapacak gibi ve battlefront 2 de mikro ödemeler mevcut dediğin gibi.
Ubisoft hiç olmazsa microtransaction'la falan uğraşmıyor, EA'den daha çok singleplayer oyunlara yöneliyor.Belki de EA kadar kafaları şimdilik microtransaction'a basmıyor ama her halükarda single oyun yapmaları daha olası.Hangi firmaya verilse daha iyi olurdu diye düşünüyorum ama pek seçenek bulamadım açıkçası.En güvendiğimiz firma olan CD Project Red bile Cyberpunk'la hayallerimizi yıktı.Bu da EA ve Ubi kadar büyümenin yan etkileri, yapacak bir şey yok.Gerçi Bethesda'ya verilseydi yine iyi bir seçenek olabilirdi bence.
Edit: Rockstar'a verilse 5-6 senede zor bela bir oyun görürüz. :)

Hocam SW hakları EA'den alınmadı sadece diğer firmalara da dağıtıldı. EA şu an en az 2 tane daha SW oyunu geliştiriyor. Biri JFO'un devam oyunu diğeri de büyük ihtimalle Battlefront 3 olacak. JFO2den umudum var Respawn sayesinde. Battlefront 3e karşı da aslında biraz daha optimistim. 2. oyunda hem hikaye modu eklediler, hem de microtransaction skandalından çok fazla tepkiye yediler bir daha öyle bir şeye başvurmazlar. Bir de 2. oyunun multiplayerı baya iyi hale getirilmişti, 3. oyunda üzerine biraz koysalar yeterli olur. Ama tabii EAden bahsedince ne olacağına güvenemiyorsun.

Bir de hocam Battlefront 2de ilerledikten sonra yorumlarınızı bekliyorum. Epic Gamesden almıştım ücretsizken ama oynayamadım. Sırf Star Wars evreninden dolayı şans vermeyi düşünüyorum ilerde.
Birden fazla firmada olduğunu hatırlıyorum da Ubi haricindeki firmayı çıkaramadım, sanırım dediğin gibi EA'de de hakları var.Hayal meyal Jedi Fallen Order'ın devamı gelecek diye bir haberde okuduğumu hatırlıyorum.İnşallah çıkaracakları 2 oyunla imajlarını düzeltirler diyeceğim ama %50 ihtimal veriyorum şahsen.Fırsattan istifade Jedi'ye de microtransaction koyabilirler.

naCrimed

Ubisoft hiç olmazsa microtransaction'la falan uğraşmıyor, EA'den daha çok singleplayer oyunlara yöneliyor.Belki de EA kadar kafaları şimdilik microtransaction'a basmıyor ama her halükarda single oyun yapmaları daha olası.Hangi firmaya verilse daha iyi olurdu diye düşünüyorum ama pek seçenek bulamadım açıkçası.En güvendiğimiz firma olan CD Project Red bile Cyberpunk'la hayallerimizi yıktı.Bu da EA ve Ubi kadar büyümenin yan etkileri, yapacak bir şey yok.Gerçi Bethesda'ya verilseydi yine iyi bir seçenek olabilirdi bence.
Edit: Rockstar'a verilse 5-6 senede zor bela bir oyun görürüz. :)

Birden fazla firmada olduğunu hatırlıyorum da Ubi haricindeki firmayı çıkaramadım, sanırım dediğin gibi EA'de de hakları var.Hayal meyal Jedi Fallen Order'ın devamı gelecek diye bir haberde okuduğumu hatırlıyorum.İnşallah çıkaracakları 2 oyunla imajlarını düzeltirler diyeceğim ama %50 ihtimal veriyorum şahsen.Fırsattan istifade Jedi'ye de microtransaction koyabilirler.
Şu an bilinen Ubisoft var ama başka sürprizlerinin olduklarını ve ilerde açıklayacaklarını söylemişlerdi. JFO'a microtransaction koyacaklarını zannetmiyorum ilk oyun çok iyi sattı ve iyi bir izlenim bıraktı oyuncularda, EA o izlenimi kıracak değildir özellikle Battlefront 2de yedikleri tepkiden sonra. Ki EA son zamanlarda eskisine göre çok daha iyi gidiyor. Star Wars Squadrons olsun It Takes Two olsun adamlar umut veriyor.

Bir de Ubisoft microtransactionla uğraşmıyor demişsiniz ama çıkardığı son oyunların hepsinde microtransaction var. (AC oyunları, WDL, Ghost Recon) Hatta sırf incelemelerde gözükmesin diye microtransaction'ı AC Valhallaya oyun çıktıktan 1-2 hafta sonra eklediler. Adamlar EA kadar kurnaz bir firma.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Şu an bilinen Ubisoft var ama başka sürprizlerinin olduklarını ve ilerde açıklayacaklarını söylemişlerdi. JFO'a microtransaction koyacaklarını zannetmiyorum ilk oyun çok iyi sattı ve iyi bir izlenim bıraktı oyuncularda, EA o izlenimi kıracak değildir özellikle Battlefront 2de yedikleri tepkiden sonra. Ki EA son zamanlarda eskisine göre çok daha iyi gidiyor. Star Wars Squadrons olsun It Takes Two olsun adamlar umut veriyor.

Bir de Ubisoft microtransactionla uğraşmıyor demişsiniz ama çıkardığı son oyunların hepsinde microtransaction var. (AC oyunları, WDL, Ghost Recon) Hatta sırf incelemelerde gözükmesin diye microtransaction'ı AC Valhallaya oyun çıktıktan 1-2 hafta sonra eklediler. Adamlar EA kadar kurnaz bir firma.
AC Valhalla'yı ilk defa senden duyuyorum da The Division ve Ghost Recon'da olması normal.Online özellikleri daha ön planda oyunlar çünkü.Eski AC vb. single oyunlarda da microtransaction vardır da EA kadar göze sokulur derecede olmadığından olsa gerek pek dile getirilmedi bugüne kadar.İnşallah dediğin gibi EA akıllanmıştır da daha çok single oyun görürüz.Gerçi sorun single olup olmaması değil, microtransaction'lı onine yapma sevdası yüzünden yitip giden markalar.Fares nasıl ikna etti bilmiyorum ama bu adamın oyunları devrim niteliğinde resmen.EA'i buna ikna etmesi de cabası.

naCrimed

AC Valhalla'yı ilk defa senden duyuyorum da The Division ve Ghost Recon'da olması normal.Online özellikleri daha ön planda oyunlar çünkü.Eski AC vb. single oyunlarda da microtransaction vardır da EA kadar göze sokulur derecede olmadığından olsa gerek pek dile getirilmedi bugüne kadar.İnşallah dediğin gibi EA akıllanmıştır da daha çok single oyun görürüz.Gerçi sorun single olup olmaması değil, microtransaction'lı onine yapma sevdası yüzünden yitip giden markalar.Fares nasıl ikna etti bilmiyorum ama bu adamın oyunları devrim niteliğinde resmen.EA'i buna ikna etmesi de cabası.
Division'ı sorun etmiyorum da Ubisoft Ghost Recon Breakpointi single player olarak vurgulamıştı . Hayatta kalma olayları yalnızlığı hissetme vb. Online içeriği ekstra gibi göstermişlerdi Wildlandsin aksine. Ama yine de Ghost Recon'ı da çok sorun etmiyorum. Ama AC Valhalladaki zırhların yarısı microtransactionla açılabiliyor olması baya saçma bir şey. WDLda oynanabilir karakterleri, haritaları, kozmetikleri, oyun içi para birimini satıyorlar. 50dolara satılan bir para birimi görmüştüm. En az EA kadar Ubisoftu görüyorum microtransaction konusunda. Hatta EA microtransaction'ı azaltırken Ubisoft onun yerine geçiyormuş gibi geliyor.
Ama evet dediğiniz gibi EA yüzünden yitip giden çok güzel markalar var. Şu anki durumları iyiye gidiyor gibi gözüküyor umarım böyle devam eder. Ayrıca Fares cidden sihirbaz resmen EAyi birçok konuda ikna edip şaşırtması inanılmaz bir şey.

Son düzenleme:

Avhan

Squidward'ün hayalleri burada yatıyor.
Doğru diyorsun. Bioware'i neredeyse bitirdi EA. Çoğu büyük isim de gitti zaten. Bioware'in geleceğini DA:4 belirleyecek. Onun da fanı olmama rağmen çok bir şey bekleyemiyorum.
Grafik konusuna da katılıyorum. Öyle aman aman bir grafik yok ama istediği sistem gereksinimlerine bak. Fifa'nın satışlar düşse de kurtulsa bu firma.

ArnoVDorian

Sic Parvis Magna
Emektar
Doğru diyorsun. Bioware'i neredeyse bitirdi EA. Çoğu büyük isim de gitti zaten. Bioware'in geleceğini DA:4 belirleyecek. Onun da fanı olmama rağmen çok bir şey bekleyemiyorum.
Grafik konusuna da katılıyorum. Öyle aman aman bir grafik yok ama istediği sistem gereksinimlerine bak. Fifa'nın satışlar düşse de kurtulsa bu firma.
Dragon Age Inquisition ile o seriyi de batırdılar. Hala nasıl olur da yılın oyunu seçildiğini anlayabilmiş değilim. Origins ve hatta pek sevilmeyen 2'yi bile severek oynamış biri olarak, Inquisition'dan nefret etmiştim.

Avhan

Squidward'ün hayalleri burada yatıyor.
Dragon Age Inquisition ile o seriyi de batırdılar. Hala nasıl olur da yılın oyunu seçildiğini anlayabilmiş değilim. Origins ve hatta pek sevilmeyen 2'yi bile severek oynamış biri olarak, Inquisition'dan nefret etmiştim.
Inquisition'u oynamadım, (İlk çıktığında yükleyip İngilizcem yetmediği için silmiştim.) adam akıllı ona bir şey diyemem de. İkinci oyunda combat (İlk oyunda çeşit çeşit büyü ve yetenek vardı. Bunda kısırdı. VARRİC HARİÇ!)ve bazı karakterlerin yüzleri (İlk oyunun grafikleri daha net ve güzeldi. Alistar ve Bogdahn'ın yüzüne ne etmişler.) kötüydü. İkinci oyunu da ilk defa 2-3 ay önce oynadım. Anime dövüşünü geçersek genel hikaye çok iyiydi. İlk oyuna göndermeleri de beğendim. Sadece şu sıkıntısı vardı. Yav benim çar warden ile warden-commander ama farklı kişiymiş gibi karşılıyorlar.
Yazarken hatırladım Inqu.'yu da the warden olamadığımız için daha sonra yüklememiştim.
Tek bir ümidim var. EA bu geçmiş oyunlarını hatırlatıyor ya. Belki 4. oyunda The Warden, Garret Hawk veya Inquisition tercihi yaptırırlar.
Bu arada Lore'a göre dirilme var. O yüzden çoğu warden ölü lafına tükürttürmesinler. Bak Flemeth'e nasıl canlandı.

GodsClown

https://steamcommunity.com/id/GodsClown/
Remastered dediğimiz olayda yeni bir oyun motoruna geçemezler en fazla upgrade yapabilirlerdi UE arasında, böyle olması doğal. Sizin istediğiniz remake o da aşırı masraflı olacağı için uğraşmamışlar bu sadece modernize edilip eski oyuncuları nostajiye çağırma ve yeni konsollara çıkartıp bu seriye girecek yeni oyuncular bulmak için.

naCrimed

Remastered dediğimiz olayda yeni bir oyun motoruna geçemezler en fazla upgrade yapabilirlerdi UE arasında, böyle olması doğal. Sizin istediğiniz remake o da aşırı masraflı olacağı için uğraşmamışlar bu sadece modernize edilip eski oyuncuları nostajiye çağırma ve yeni konsollara çıkartıp bu seriye girecek yeni oyuncular bulmak için.
Hocam oyun yeni nesil konsollara çıkmıyor eski nesle çıkıyor. Frostbite 3de remastered istemek belki fazla olabilir ama Unreal Engine 4 üzerinden yapsalardı bari remasteredı. Böyle direkt ucuza kaçıyorlar. ALOT modu var grafikleri yenileyen kaliteli bir mod ve bundan çok fark göremiyorum açıkçası. Mod yapan birkaç insan yapabiliyor bu derece remasteredı yani.

Son düzenleme:

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt